• Aktualności - życie szkoły

  • Aktualności - życie szkoły

            • Internetowy Teatr TVP dla szkół

            •  W czwartek, 16. stycznia, uczniowie klas 1-3 mieli okazję brać udział w wyjątkowym przedsięwzięciu.
              Dzięki włączeniu się naszej szkoły w projekt realizowany przez Telewizję Polską pt. "Internetowy Teatr TVP dla szkół" znaleźliśmy się w gronie tysięcy uczniów z całej Polski, którzy mieli okazję zobaczyć specjalny, kodowany pokaz przedstawienia z teatru z Białegostoku na żywo!
              Główną ideą programu jest dotarcie z kulturą i sztuką do masowej młodej widowni przy wykorzystaniu szerokopasmowego internetu. 
              Przedstawienie pt. "Momo" bardzo podobało się naszym uczniom i na pewno będziemy kontynuować nasz udział w projekcie. 
            • Wojewódzki Festiwal Kolęd i Pastorałek- nagrody

            • 11 stycznia 2014 w Dąbrówce odbył się uroczysty koncert galowy i ogłoszenie wyników XI Wojewódzkiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek . Przesłuchania były przeprowadzone 7 grudnia 2013r, w których wzięło udział ponad 350 uczestników z całego województwa. Tegoroczny poziom, jaki reprezentowali uczestnicy, był bardzo wysoki, a jury  (pod przewodnictwem pana profesora Waldemara Gałązki) ostro oceniało umiejętności wokalne młodych artystów. Wykonawcy musieli zaprezentować jedną kolędę lub pastorałkę w 
              języku polskim, a drugą obcojęzyczną.
              Nasi reprezentanci zdobyli następujące osiągnięcia:


              Solistka ZSP Gminne przedszkole w Wojsce, Agnieszka Szkolik  - wyróżnienie  (najmłodszy uczestnik festiwalu!),
              Chór ZSP Szkoła Podstawowa w Wojsce - III miejsce,
              Duet ZSP Szkoła Podstawowa w Wojsce,  Wiktoria Błażytko i Karolina Popielarz - II miejsce.


              Patronat nad festiwalem objęli:
              Biskup Diecezji Gliwickiej - Gerard Kusz, Kurator Śląski - Stanisław Faber, Starosta Powiatu Gliwickiego - Michał Nieszporek i Wójt Gminy Wielowieś - Ginter Skowronek.


              Dziękuję serdecznie rodzicom za dowóz dzieci na festiwal, a uczniom gratuluję sukcesów! Róża Neumann

          • GMINNE ZAWODY W MINIKOSZYKÓWCE
            • GMINNE ZAWODY W MINIKOSZYKÓWCE

            • W dniu 10.01.2014r reprezentacje dziewcząt i chłopców naszej szkoły wzięły udział w gminnych zawodach w Minikoszykówce, które odbyły się na sali gimnastycznej ZSP w Boruszowicach. W obu kategoriach w zawodach uczestniczyły wszystkie reprezentacje szkół podstawowych naszej gminy. Cały turniej odbywał się w atmosferze dopingu i rywalizacji fair play. Uczniowie naszej szkoły nie należeli do faworytów jednak przysporzyli nam wiele emocji i powodów do dumy, w szczególności w zwycięskim spotkaniu przeciwko kolegom ze Szkoły Podstawowej w Boruszowicach.

              Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:

              Chłopcy - Mateusz Piejek, Marcel Błażytko, Bartłomiej Pigulla, Dawid Grzybek, Mateusz Lachowicz, Marcel Krok, Artur Sołga, Tomasz Tarnowski, Kamil Mania, Łukasz Strach.

              Dziewczęta - Marzena Zdrzałek, Nicole Dressler, Patrycja Miś, Karolina Popielarz, Natalia Busek, Wiktoria Pisula, Kaja Jarzębska, Aurelia Kaschuba, Paulina Szkolik, Wiktoria Jaworek.

              Końcowa klasyfikacja przedstawia się następująco:

              Minikoszykówka chłopców:

               I miejsce SP Tworóg

              II miejsce SP Wojska

              III miejsce SP Boruszowice

               Minikoszykówka dziewcząt:

               I miejsce SP Tworóg

              II miejsce SP Boruszowice

              III miejsce SP Wojska

              W galerii można zobaczyć zdjęcia z zawodów.

              Podziękowania kierujemy  w stronę ZSP w Boruszowicach za profesjonalne zorganizowanie turnieju z opieką sędziowską i dodatkowymi nagrodami dla najlepszego zawodnika i zawodniczki. 

              Gratulujemy zwycięskim drużyną z SP Tworóg

               i życzymy powodzenia w dalszej rywalizacji na szczeblu powiatowym!

               

            • Ogłoszenie

            • DYREKCJA ZESPOŁU SZKOLNO-PRZEDSZKOLNEGO ZAPRASZA WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH RODZICÓW PRZEDSZKOLA NA ZEBRANIE W SPRAWIE ZAJĘĆ DODATKOWYCH 09 STYCZNIA 2014 (CZWARTEK) NA GODZINĘ 18.00

          • OGŁOSZENIE !
            • OGŁOSZENIE !

            • Przypominamy, że w dniach

              20.01 - 24.01.2014 r. w godzinach 9.00 - 13.00 dla dzieci szkolnych na terenie Szkoły Podstawowej w Wojsce zostaną zorganizowane półkolonie. Ilość miejsc jest ograniczona, a w ramach programu m.in. wyjazd na basen i do kina, a także wiele innych atrakcji.

              Koszt: 40 zł
              ZAPRASZAMY!!!
              (Zapisy na zajęcia prowadzi P. H. Blacha (kl.1)

              Przypominamy również, że zajęcia lekcyjne rozpoczynamy się dopiero 07. 01. 2014.

          • Odnośnik: ?
            • Życzymy wszystkim spokojnych, rodzinnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku, pełnego sukcesów, spełnionych marzeń, wspaniałych niespodzianek i zrealizowanych planów.

          • I miejsce w Konkursie Międzyszkolnym
            • I miejsce w Konkursie Międzyszkolnym

            • Miło nam poinformować, że uczennice naszej szkoły Nicole Dressler, Patrycja Miś oraz Karolina Popielarz zdobyły I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie " W oczekiwaniu na Święta z kalendarzem adwentowym", który odbył się 17 grudnia 2013r. w Szkole Podstawowej w Tworogu. Uczniowie musieli wykazać się znajomością słownictwa dotyczącego Świąt Bożego Narodzenia w języku niemieckim, angielskim i w gwarze śląskiej oraz znajomością różnorodnych kolęd. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

               

          • III miejsce w Konkursie Międzygminnym
            • III miejsce w Konkursie Międzygminnym

            •  

              Z przyjemnością informujemy, że duet naszej szkoły Wiktoria Błażytko (kl. IV) i Karolina Popielarz (kl.V) zdobył III miejsce w Międzygminnym Świątecznym Konkursie Piosenki Niemieckojęzycznej w ZS w Krupskim Młynie.W konkursie brały udział  szkoły podstawowe z następujących miejscowości: Wojska, Tworóg, Krupski Młyn, Potępa, Tarnowskie Góyr, Kielcza i Boruszowice. Oceniany był wyraz artystyczny, poprawność wymowy niemieckiej i umiejętność śpiewania. Wielkie gratulacje dla wszystkich uczestników!!! 

               
          • Najładniejsza Kartka Bożonarodzeniowa- nagrody
            • Najładniejsza Kartka Bożonarodzeniowa- nagrody

            •  W konkursie na naładniejszą Kartkę Bożonarodzeniową nagrody otrzymali:

              1 miejsce Iwona Zientek kl. I
              2 miejsce Marzena Zdrzałek kl.V
              3 miejsce Patryk Madej kl. I

              wyróżnienia:
              Jakub i Bartłomiej Sobiech
              Nicole Dressler
              Marta Świerk

          • Misiowa Bombka - konkurs nagrodzony
            • Misiowa Bombka - konkurs nagrodzony

            • Nagrody w Szkolnym Konkursie "Misiowa bombka"

              I miejsce Kamil Szolc kl I
              II miejsce Zofia Stępień kl III
              III miejsce Nikola Buchta kl III
               
              wyróżnienia:
              Daniel Dworaczek kl III
              Marzena Zdrzałek kl V
              Natalia Zdrzałek kl III
              Barbara Kotyczka kl II
          • Nagrody w Konkursie Recytatorsko-Plastycznym rozdane
            • Nagrody w Konkursie Recytatorsko-Plastycznym rozdane

            • 6 grudnia 2013 roku w naszej szkole odbył się Konkurs Recytatorsko – Plastyczny zorganizowany z okazji ROKU JULIANA TUWIMA.

              Uczniowie zaprezentowali bardzo wysoki poziom recytacji. Doskonale przygotowali się do występu. Szczególną uwagę należy zwrócić również na dobór kostiumów oraz ruch sceniczny. Jury przyznało wiele nagród. Trudno było wybrać najlepszych spośród wszystkich wykonawców.

              Nagrody w grupie wiekowej klas I – III przyznano w dwóch podkategoriach:

              Wytęp indywidualny:

              I miejsce: Nicola Buchta

              II miejsce: Barbara Kotyczka

              III miejsce: Zofia Stępień

               

              Występ zespołowy:

              I miejsce: Bartłomiej Sobiech i Kaja Jarzębska

              II miejsce: Jasmin Kaschuba, Natalia Zdrzałek i Olivia Grzybek

              III miejsce: Dawid Kaminiorz i Szymon Jaworek

               

              W kategorii klas IV – VI laureatami zostali:

              I miejsce Łukasz Miozga

              II miejsce: Marzena i Natalia Zdrzałek

              III miejsce: Paulia Szkolik, Agata Krawczyk

               

              Wielu uczniów przygotowało piękne ilustracje przedstawiające wybrane wiersze poety. Jury nagrodziło najstaranniej wykonane prace. Szczególną uwagę zwrócono również na samodzielność oraz pomysłowość  dzieci.

              W kategorii klas I – III nagrodzono następujące ilustracje:

              I miejsce: Jasmin Kaschuba, Paulina Wójcik

              II miejsce: Natalia Zdrzałek, Szymon Niesiołowski

              III miejsce: Zofia Stępień, Bartłomiej Sobiech

               

              W kategorii klas IV – VI doceniono uczniów:

              I miejsce: Wiktoria Jaworek, Nicole Dressler

              II miejsce: Marzena Zdrzałek

              Wyróżnienia otrzymali:

              Wiktoria Pisula

              Paulina Szkolik

              Jakub Sobiech

              Mateusz Kotyczka

              Simona Kotyczka

            • WYWIADÓWKA

            • 10 GRUDNIA 2013r. ZAPRASZAMY RODZICÓW NA WYWIADÓWKĘ O 16.30.

              PRZYPOMINAMY, ŻE W TYM DNIU JUŻ OD GODZINY 16.00 OTWIERAMY SZKOLNY KIERMASZ ŚWIĄTECZNY.  ZAPRASZAMY smiley

          • Odnośnik: ?
            • Mikołajki!  6 grudnia do szkoły i przedszkola przybył, jak co roku, Mikołaj na zaproszenie Samorządu Uczniowskiego. Dziękujemy Radzie Rodziców za wspaniałe paczki pełne słodyczy, które dostarczył nam św. Mikołaj.

            • Spotkanie z górnikiem.

            • Dnia 4 grudnia 2013r. odbyło się w naszej szkole spotkanie z górnikiem, w którym uczestniczyli uczniowie klas I - III. Pan Popielarz - zawodowy górnik przybył do nas w odświętnym mundurze górniczym. Dokładnie i szczegółowo opowiadał dzieciom jak wygląda praca w kopalni. Pokazał model kopalnianego tunelu. Mogliśmy z bliska obejrzeć elementy skał osadowych, oraz zarejestrowany na filmie wybuch pyłu węglowego.
              Nasi najmłodsi uczniowie przygotowali dla pana górnika krótki występ.
              Na koniec nasz gość poczęstował nas legendarnymi śląskimi cukierkami "kopalniokami".
              Serdecznie dziękujemy panu Popielarzowi za przybycie w tak ważnym dniu, czyli w święto "Barbórki". Dziękujemy również za przybliżenie dzieciom tajników zawodu górnika.
            • II miejsce w Wojewódzkim Festiwalu Pieśni Patriotycznych.

            • 9 listopada w Wielowsi odbył się VI Wojewódzki Festiwal Pieśni i Piosenek Patriotycznych. Poziom, jaki prezentowali uczestnicy festiwalu był bardzo wysoki. Spośród 250 wykonawców nasz Chór zdobył II miejsce. Wszystkim członkom chóru gratulujemy, a rodzicom dzieci dziękujemy za transport i wsparcie.