• Wyjazd do Muzeum Auschwitz- Birkenau

• "W krainie śmierci, na piekielnej. gorącej i dusznej równinie Birkenau przyroda zastygała, a śmierć wkradała się wszędzie, mimo blasku dnia" Wojciech Dutka

7 października uczniowie klasy VIII i VII zwiedzili Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz- Birkenau. To  były niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady. Życie straciło tu ponad 1 mln kobiet, mężczyzn oraz dzieci. Uczniowie zetknęli się z ogromnym ludzkim cierpieniem i wielkim okrucieństwem oprawców. Ta niezwykła lekcja historii na długo zapadnie w ich pamięć.

• Dzień Chłopaka w szkole

• 30 września 2024 roku świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka. Z tej okazji żeńska część Samorządu Uczniowskiego przygotowała dla wszystkich chłopaków  słodkie niespodzianki. Dziewczyny natomiast wzięły udział w konkursie wiedzy na temat męskiej części naszej placówki. Najwięcej kłopotów sprawiło pytanie : "Ilu jest wszystkich chłopaków?" i "Które imiona męskie najczęściej pojawiają się na listach  obecności w klasach?". Bezapelacyjnie konkurs wygrała Paulina z klasy VII. Gratulujemy!

• Poznajemy drzewa i ich owoce

• Uczniowie klasy 2 poznawali drzewa i ich owoce. Oglądali kasztany, żołędzie, orzechy, szyszki. Poznali nazwy drzew: klon, jarząb, świerk, kasztanowiec, dąb, lipa i jodła. Nazywali części drzewa.

• Czytam z klasą lekturki spod chmurki

• Uczniowie klasy II rozpoczęli przygodę z kolejną edycją międzynarodowego projektu edukacyjnego „CZYTAM Z KLASĄ Lekturki spod chmurki” wspierającą rozwój czytelnictwa w roku szkolnym 2024/2025.  Projekt ma na celu rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej, rozwijanie aktywności czytelniczej oraz doskonalenie czytania ze zrozumieniem 📚Tegoroczna edycja pod kryptonimem ŚWIAT PEŁEN EMOCJI stanie się zabawą, dzięki której, poprzez czytanie, dzieci będą odkrywać tajemnice radzenia sobie z emocjami 💜 🧡

• Piesza wycieczka na polanę leśną Wykierz

• „Każdy dziecko Wam to powie -ruch to samo zdrowie” Pod tym hasłem uczniowie klas I-III wyruszyli pierwszego października na tradycyjną pieszą wycieczkę do lasu na Wykierz. Przemierzyli kilka kilometrów, żeby pobawić się na leśnej polanie, a następnie przeszli leśną dróżką do kapliczki poświęconej pamięci zmarłych leśników. Po drodze obserwowali przyrodę i zbierali skarby jesieni. Ruch na świeżym powietrzu był okazją rozwijania sprawności fizycznej i nawyku aktywności ruchowej. Kształtował zachowania służące zdrowiu jak również integracji społeczności uczniowskiej.

• Dzień Chłopaka w klasie I

• 30 września w klasie I obchodzony był klasowy Dzień Chłopaka. W tym dniu nasi wspaniali chłopcy obchodzili swoje święto. Wrażeń było bardzo wiele, ponieważ wszyscy bawili się wspaniale. Było dużo męskich konkursów, takich jak: rozpoznawanie marek znanych samochodów, rozpoznawanie przedmiotów za pomocą zmysłów, puzzle, zagadki. Najśmieszniejsze było jednak golenie "piankowej brody" -  w tym zadaniu pomagały dziewczyny, które również koordynowały całą zabawę. Na koniec wszyscy chłopcy otrzymali symboliczną niespodziankę w postaci breloczka. Zabawy pozytywnie wpłynęły na integrację zespołu klasowego.