• Zasady korzystania z wypożyczalni

1. Czytelnik może wypożyczyć książki tylko na swoje nazwisko.
          2. Jednorazowo można wypożyczyć dwie książki na okres nie dłuższy niż dwa tygodnie.
          3. Jeżeli czytelnik nie przeczytał książki, a biblioteka nie ma na nią zamówień, może przed upływem terminu zwrotu poprosić o jej przedłużenie.
          4. Uczniowie przygotowujący się do konkursów, olimpiad lub z innych ważnych powodów mają prawo do wypożyczenia jednorazowo większej ilości książek.
          5. Zauważone przy wypożyczeniu uszkodzenia należy niezwłocznie zgłosić bibliotekarzowi.
          6. Czytelnik odpowiada za wypożyczone przez siebie zbiory.
          7. W przypadku ich zgubienia lub zniszczenia zobowiązany jest odkupić zagubioną bądź zniszczoną książkę lub oddać inną wskazaną przez bibliotekarza.
          8. Czytelnik, który ma na swoim koncie nie oddaną w terminie książkę nie może korzystać z księgozbioru bibliotecznego.
          9. Wszystkie wypożyczone książki powinny być zwrócone do biblioteki na dwa tygodnie przed zakończeniem roku szkolnego.
          10. Uczniom biorącym systematyczny udział w pracach biblioteki mogą być przyznawane nagrody na koniec roku szkolnego.