• Procedura

        • Procedura przyprowadzania i obierania dzieci w GP w Wojsce

        • Podstawa prawna:

          • Rozporządzenie MENiS z dnia 31 stycznia 2002 roku zmieniające rozporządzenie w sprawie ramowych statutów publicznego przedszkola oraz publicznych szkół (Dz.U. nr 10 z 2002 r., poz.96 z późn.zm.)
          • Statut Gminnego Przedszkola w Wojsce

           

          1. Przedszkole zobowiązane jest do spełniania funkcji opiekuńczej względem przebywających w nim dzieci, mając na uwadze ochronę ich zdrowia i życia. Zasadzie tej podlegają rodzice lub prawni opiekunowie dziecka, których obowiązkiem jest osobiste przyprowadzanie i odbieranie dzieci z przedszkola.
          2. Rodzice przyprowadzają dzieci w zadeklarowanych godzinach pomiędzy godziną 6.30 a 8.00.
          3. Rodzice zobowiązują się również do odbioru dzieci we wcześniej ustalonych godzinach, pomiędzy 13.00 a 15.30.
          4. Na życzenie rodziców lub opiekunów dzieci mogą być odbierane również przez inne osoby dorosłe, zapewniające pełne bezpieczeństwo, wypisane w Karcie zapisu dziecka do Gminnego  Przedszkola w Wojsce przez rodziców / opiekunów. Upoważnienie może być w każdej chwili odwołane lub zmienione.
          5. Osoba upoważniona w momencie odbioru dziecka powinna posiadać przy sobie dowód osobisty i na żądanie nauczyciela okazać go.
          6. Nauczyciel może odmówić wydania dziecka w przypadku, gdy stan osoby zamierzającej odebrać dziecko będzie wskazywał jawne przeciwwskazania, uniemożliwiające zapewnienie dziecku bezpieczeństwa (na przykład upojenie alkoholowe).
          7. O wypadku każdej odmowy wydania dziecka winien niezwłocznie  być poinformowany dyrektor przedszkola. W każdej takiej sytuacji nauczyciel lub dyrektor podejmuje wszelkie dostępne czynności w celu nawiązania kontaktu z rodzicami.
          8. W wypadku, gdy dziecko nie zostanie odebrane do godziny 15.30 nauczycielka zobowiązana jest powiadomić rodziców o zaistniałym fakcie. W każdej takiej sytuacji nauczyciel lub dyrektor podejmuje wszelkie dostępne czynności w celu nawiązania kontaktu z rodzicami.
          9. W przypadku, gdy pod wskazanymi numerami telefonów nie można uzyskać informacji o miejscu pobytu rodziców, nauczyciel oczekuje        z dzieckiem w przedszkolu do godziny 16.00
          10. Po upływie tego czasu dyrektor może powiadomić najbliższy komisariat policji o niemożności skontaktowania się z rodzicami ( Komisariat Policji w Tworogu, ul. Zamkowa 16, tel. 32 284-68-51) zaś rodzice mogą być pociągnięci do odpowiedzialności finansowej.
          11. Rodzice / opiekunowie odpowiadają za bezpieczeństwo dzieci do momentu doprowadzania dziecka do sali przedszkolnej. Natomiast podczas odbioru dziecka z przedszkola odpowiedzialność za bezpieczeństwo dzieci ponoszą rodzice / opiekunowie od momentu przekazania im dziecka przez nauczyciela. W przypadku dzieci dojeżdżających minibusem do momentu oddania dzieci pod opiekę kierowcy minibusa.
          12. Za bezpieczeństwo dzieci od momentu przyprowadzania dziecka do Sali przedszkolnej do chwili odebrania z grupy przez osobę upoważnioną odpowiada nauczyciel.
          13. Życzenie rodziców dotyczące nie odbierania dziecka przez jednego z rodziców musi być poświadczone przez orzeczenie sądowe.
          14. Ewentualnych zmian w procedurze dokonuje dyrektor w porozumieniu z Radą Pedagogiczną i Rada Rodziców.