• Ramowy rozkład dnia

8:15 -8:45

obiad

11.20 -11.55

8.00   Schodzenie się dzieci. Rozmowy indywidualne i w małych grupach,  zabawy swobodne przy niewielkim udziale nauczyciela, wspieranie samodzielnych działań dzieci, gry oraz zabawy dydaktyczne, stolikowe, praca indywidualna z dzieckiem.

8.15 – 8.45 Czynności higieniczno -sanitarne, śniadanie – kultura spożywania posiłku.

8.45 – 11.20   Realizacja zadań edukacyjnych poprzez zajęcia z całą grupą realizowane         w obszarach według wybranego programu nauczania. Zajęcia dydaktyczne, programowe prowadzone przez nauczyciela wyzwalające aktywność dzieci w różnych sferach rozwoju: poznawczej, werbalnej, plastycznej, muzycznej, ruchowej. Spacery, obserwacje przyrodnicze, poznawanie najbliższego otoczenia, wycieczki tematyczne, zabawy dowolne dzieci na powietrzu lub w sali, gry i zabawy ruchowe, zajęcia sportowe w sali lub na powietrzu.

11.20 – 11.50   Przygotowanie do obiadu, czynności higieniczne, obiad – kultura spożywania posiłku,  wdrażanie do poznawania różnorodnych smaków,

11.50 – 14.00   Ćwiczenia relaksacyjne, słuchanie bajek czytanych przez nauczycielkę, zabawy tematyczne ćwiczenia i zabawy utrwalające i rozwijające kompetencje dzieci, praca indywidualna
            z dzieckiem,  realizowanie zadań w ramach programów innowacyjnych, zabawy dowolne według zainteresowań dzieci. Możliwość leżakowania, jeżeli czas pobytu dziecka przekracza 5 godzin dziennie;

Realizacja zajęć z zakresu języka angielskiego, pomocy psychologiczno – pedagogicznej, religii zgodnie z harmonogramem zajęć.