• NARODOWE CZYTANIE 2024

• W dniu 25 września, odbyła się w naszej szkole ogólnopolska akcja " Narodowe Czytanie" dramatu Juliusza Słowackiego "Kordian", dla uczniów klas starszych. Klasa VIII przygotowała odpowiednią gazetkę, natomiast uczniowie klasy VII przygotowali występ. Po pogadance Pani Katarzyny Dróżdż, dotyczącej okresu historycznego, upadku powstania listopadowego i wielkiej emigracji, uczniowie dowiedzieli się, kiedy powstało dzieło i jakie zagadnienia porusza. Następnie uczniowie klasy VII odczytali Prolog utworu i jedną ze scen dramatu z podziałem na role.

• Czytamy z Sercem c.d

• „Czytamy z sercem” to ogólnopolska akcja edukacyjna, która promuje czytelnictwo oraz wiedzę na temat serca. Organizowana jest przez Fundację Serce Dziecka  skierowana jest do szkół i bibliotek. Celem akcji jest nie tylko promocja literatury, ale także szerzenie wiedzy o budowie i funkcjonowaniu serca oraz propagowanie zdrowego stylu życia. W ramach akcji 25 września zaprosiliśmy pielęgniarkę p. Alicję Witek, która przybliżyła nam tematykę serca i przedstawiła prezentację na temat profilaktyki chorób serca.  Uwieńczeniem tematyki było odczytanie przez panią pielęgniarkę „Bajki o sercu” jako nawiązanie do „Głośnego Czytania” i „Czytania z Sercem”. W dniu dzisiejszym w akcji czytania uczestniczyła cała społeczność uczniowska naszej szkoły. W nawiązaniu do tego wydarzenia uczniowie w klasach angażują się również w „sercowe” prace plastyczne, które umieścimy na gazetkach.

• Warsztaty zawodoznawcze w hipermarkecie

• 24 września 2024r. uczniowie klasy III mieli okazję uczestniczyć w warsztatach zawodoznawczych na terenie hipermarketu Kaufland. Poznali zawód ekspedienta i pracownika obsługi klienta, obsługę kasy fiskalnej, wykładanie i układanie towaru, metkowanie. Obserwowali profesjonalną obsługę klientów na sali sprzedaży oraz przy kasie. Oznaczenie cenowe towaru oraz jego ekspozycję. Mieli okazję degustować egzotyczne owoce. Upiekli smaczne bułeczki. Uczniowie poznali również zaplecze sklepu i urządzenia wspomagające pracowników. Serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie i zapoznanie nas z pracą na terenie marketu.

• Talenciaki

• Już po raz trzeci nasza szkoła bierze udział w akcji sieci sklepów Lidl "Szkoły Pełne Talentów 3".  Na koncie naszej szkoły jest już 250 Talenciaków. Dziękujemy i prosimy o dalsze wsparcie.

• Wybory do Samorządu Uczniowskiego

• 12 września bieżącego roku szkolnego odbyły się w naszej szkole wybory do władz Samorządu Uczniowskiego. Wydarzenie poprzedziła kampania, której celem było zapoznanie się z sylwetkami kandydatów. Była  to kolejna lekcja samorządności. Wszyscy obecni w tym dniu oddali swój głos, co przełożyło się na następujące wyniki:

Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego  bezapelacyjnie została Lena Polak z klasy VIII, która uzyskała 71 głosów, II miejsce "ex aequo" zdobyli Maja Gumulak z klasy VIII i Wiktor Wojda z klasy VI i zostali zastępcami Przewodniczącej.  III miejsce zdobyła Małgorzata Pawłowska, która została sekretarzem. Nad poprawnością wyborów czuwali uczniowie klasy VIII Artur, Wojciech i Dastin, za co ogromnie dziękujemy. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia.

• Głośne Czytanie- Czytamy z Sercem

• “Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”.      A. Saint-Exupery

Za nami pierwszy etap udziału w akcji „Czytamy z sercem” organizowanej z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania i Światowego Dnia Serca. Na początek zaprosiliśmy do akcji przedszkolaków. W piątek 20 września uczniowie klas I-III udali się barwnym pochodem do przedszkola zabierając własnoręcznie zrobione serca. Na placu zabaw p. Magda przeczytała uczniom i przedszkolakom bajkę o Szewczyku Dratewce, który miał bardzo dobre serce i potrafił pomóc owadom i zwierzętom. Historia koncentruje się na wnętrzu bohatera, jego emocjach i uczuciach. Uczy wrażliwości na otaczający nas świat i uważności na potrzeby innych istot.

• Zdrowe odżywianie klasy trzeciej

• Sałatki i surówki to prawdziwe skarby zdrowego odżywiania. 🥗🌱 Uczniowie klasy 3, przy okazji poznawania budowy warzyw, wykorzystali swoje zdolności kulinarne i zabawili się w kucharzy. Surówki  i sałatki warzywne znalazły swoje miejsce na stole. To świetny sposób na wprowadzenie większej ilości warzyw do codziennego menu. Są pełne witamin, minerałów i błonnika. Idealne na różne okazje: od śniadania po lekką kolację. Mogą być przekąską, dodatkiem do obiadu czy zdrowym lunchem. 🥕🍎Smacznego!

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025

• W poniedziałek 2 września 2024 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025. Podczas apelu został odśpiewany hymn państwowy, następnie mieliśmy okazję zaobaczyć przedstawienie w wykonaniu uczniów klasy 5 i 6, którzy pod kierunkiem nauczycieli przygotowali część artystyczną, podczas której pożegnali wakacje i przywitali nowy rok szkolny. Po części artystycznej Pani Dyrektor Monika Ziob oficjalnie przywitała wszystkich zgromadzonych, a w szczególności tych, którzy po raz pierwszy przywitali szkolne mury. Wszystkim uczniom życzyła, aby ten nowy rok szkolny był czasem odkrywania nowych pasji i zainteresowań, budowania wartościowych relacji koleżeńskich, a podjęty wysiłek i trud przełożył się na wyniki, aby mogli cieszyć się zdobytą wiedzą oraz umiejętnościami. Życzyła także wszystkim nauczycielom i pracownikom placówki wiary we własne możliwości i zapału do pracy, rodzicom zaś cierpliwości i powodów do dumy ze swoich pociech.