Dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wojsce zaprasza na zebranie informacyjne Rodziców przyszłorocznych pierwszoklasistów, które odbędzie się 12 czerwca 2013 r.o godz. 16.30 w szkole. Zapraszamy.
Aktualności - życie szkoły

ZEBRANIE DLA RODZICÓW PRZYSZŁOROCZNYCH PIERWSZOKLASISTÓW 2013/2014

DZIEŃ DZIECKA
Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka życzymy wszystkim dzieciom spełnienia najskrytszych marzeń.
Z tej okazji w poniedziałek 3 czerwca 2013 r. o godz. 9.00 odbędzie się darmowy wyjazd do Parku Wodnego w Tarnowskich Górach dla wszystkich uczniów. Bilety sponsoruje Rada Rodziców, a autokar p.Teresa Chęcińska. ZAPRASZAMY!
List do Rodziców
Szanowni Państwo,
1 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Z tej okazji Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak wystosował list do Rodziców, Opiekunów oraz Wychowawców, poruszający temat nowej kampanii społecznej REAGUJ.MASZ PRAWO. Kampania ta ma na celu zmianę postaw świadków stosowania przemocy wobec dzieci i skłonienie ich do reagowania w takich sytuacjach i zgłaszania takich przypadków.
Zachęcamy do zapoznania się z treścią listu: http://www.brpd.gov.pl/wystapienia/2013_05_29_list.pdf
NIECH ŻYJĄ NASZE MAMY
"Za to, że zawsze jesteś przy mym boku. Za to, że wskazujesz drogę mi w mroku. Za to, że dni moje tęczą malujesz dziś Mamo z głębi serca Ci dziękuję."- słowa te przyświecały obchodom Dnia Matki, przygotowanym tradycyjnie przez uczniów klas I-III. Uczniowie wykazali się talentami muzycznymi i recytatorskimi. Rytmiczne piosenki i równie energiczny taniec zdobyły uznanie publiczności. Po występie artystycznym w każdej klasie czekały na Mamy niespodzianki w postaci prezentów, życzeń oraz słodkiego poczęstunku. Niech żyją nasze Mamy!
WYWIADÓWKA
Drodzy Rodzice
Informujemy, że 29 maja 2013r o godz. 16.30 odbędzie się wywiadówka. Serdecznie zapraszamy.
I MIEJSCE w MIĘDZYGMINNYM KONKURSIE MATEMATYCZNYM
Dnia 24 maja 2013r. uczniowie : Daria Kaminiorz, Przemysław Madej i Paweł Szkolik
brali udział w XIV Międzygminnym Konkursie Matematycznym w Kaletachdla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Zadania były bardzo trudne a konkurencja duża. Dlatego miło nam poinformować, że
Daria Kaminiorz zajęła w tym konkursie I miejsce - serdecznie gratulujemy!!!
Międzygminny Konkurs Piosenki Niemieckojęzycznej
23 maja bieżącego roku uczennice klasy II i III wzięły udział w II Międzygminnym Konkursie Piosenki Niemieckojęzycznej. Miło nam poinformować ,iż uczennice klasy III Wiktoria Błażytko, Kaja Jarzębska i Agata Krawczyk zdobyły wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Wycieczka do ZOO
17 maja uczniowie klasy II i III wspólnie ze swoimi wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do opolskiego zoo, aby wzbogacić wiadomości na temat dzikich zwierząt żyjących w różnych rejonach świata.
Była to niesamowita przygoda, gdyż widok dzikich zwierząt wzbudził w nas ogromny zachwyt, niektóre zwierzęta mogliśmy obejrzeć z bardzo bliska np. foki, goryla, surykatki czy lemury. Przechadzając się po ogrodzie zoologicznym zwiedziliśmy między innymi: świat małp, step azjatycki, sawannę afrykańską, zwierzęta południowo – amerykańskie, a także zwierzęta australijskie. Wielkim zaskoczeniem dla nas okazał się pawilon stawonogów, w którym panował wzbudzający dreszcz klimat. Nie zabrakło wielu ciekawych gatunków ptaków. Podobały nam się żyrafy, które przebywały w nowoczesnym, specjalnie przygotowanym dla nich pawilonie. Dzieci choć bardzo zmęczone nie chciały opuszczać zoo, robiły wiele zdjęć i podziwiały z ciekawością zachowania dzikich zwierząt, były zafascynowane. Największą atrakcją pobytu w zoo okazał się goryl pijący czerwoną oranżadę z plastikowej butelki, uczniowie z pewnością nie zapomną nigdy tak rzadkiego widoku. Wycieczka była bardzo udana, pogoda dopisywała.
Ogród Zoologiczny w Opolu ma swoją zawiłą historię. Był już trzy razy odnawiany. Ostatnio w 1997 roku podczas powodzi stulecia, która dotknęła Opole. Został wtedy całkowicie zalany i zniszczony. Potem stopniowo odbudowywano go według całkowicie nowej koncepcji. Teraz cieszy się ogromną popularnością i dorównuje wysokim standardom. Warto go zwiedzić!
ZOO- Opole wycieczka klasy II i III
Nowa galeria ZOO- Opole wycieczka klasy II i III została dodana do albumu fotograficznego
Cała szkoła testuje Matlandię
Pod takim hasłem nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego konkursu zorganizowanego przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe.
Dzięki temu przez cały miesiąc nasi uczniowie otrzymali nieodpłatnie możliwość korzystania Serwisu Matlandia.
Jeśli tabliczki mnożenia nie znasz
I liczyć dobrze nie umiesz
Odwiedź szybko MATLANDIĘ
Wtedy wszystko zrozumiesz.

NAGRODY W POWIATOWYM PRZEGLĄDZIE FILMÓW EKOLOGICZNYCH
Uczniowie naszej szkoły brali udział w Powiatowym Przeglądzie Filmów Ekologicznych organizowanym przez Szkolę Podstawową w Tworogu.
III miejsce w kategorii klas IV-VI zdobył Paweł Szkolik w konkursie fotograficznym "Wody mojej okolicy",
a I miejsce w kategorii klas I-III, zdobył Szymon Jaworek w konkursie plastycznym konkurs "Akwarium". Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Dzień Ziemi kwiecień 2013r
Nowa galeria Dzień Ziemi kwiecień 2013r została dodana do albumu fotograficznego

Elekroodpady-proste zasady
28 kwietnia obchodziliśmy kolejny raz "Dzień Ziemi". W tym roku poświęciliśmy uwagę "elektrośmieciom"
Obchody Światowego Dnia Ziemi w 2013 roku odbywają się pod hasłem "Elektroodpady - proste zasady". Jest to realizacja ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej w zakresie właściwego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym, dlatego nasza szkoła również postanowiła zająć się w głównej mierze tą tematyką.
Motto tegorocznego święta to: "Każdy uczeń wie, co zrobić z ZSEE".
Nasi uczniowie dowiedzieli się, że właściwe postępowanie ze zużytym sprzętem to - ochrona środowiska, troska o zdrowie i kondycję człowieka oraz oszczędność surowców naturalnych na produkcję nowych urządzeń. Istotny jest przekaz - zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny to odpad niebezpieczny i jako taki, nie może być wyrzucany z innymi odpadami do śmietnika. Chcemy poprzez obchody Dnia Ziemi upowszechnić właściwe postępowanie z elektroodpadami, zachęcać do segregowania oraz poinformować o
korzyściach z recyklingu i odzysku ZSEE.
Za przygotowanie uroczystości były odpowiedzialne: pani Róża Neumann oraz pani Magdalena Michalska.
Gminne Zawody Sportowe
W dniu 30.04.2013r. uczniowie naszej szkoły brali udział w gminnych zawodach w czwórboju lekkoatletycznym, które odbyły się w Szkole Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Tworogu. Rywalizacja odbywała się w kategorii drużyn dziewcząt i chłoców. W końcowym rezultacie zmagań w czterech dyscyplinach sportu: bieg na 60m, rzut piłką palantową, skok w dal i bieg odpowiednio dla dziewcząt na 600m i chłopców na 1000m, zajęliśmy w obu kategoriach III miejsce. Zważywszy na to, iż zespoły nasze składały się tylko z uczniów klas 4 i 5 będziemy mieli okazje do poprawy swoich osiągnięć w przyszłym roku. Szkołę odpowiednio reprezentowali wśród:dziewcząt - Dressler N., Jaworek W., Zdrzałek M., Popielarz K., Pisula W., Miś P.
chłopców - Pigulla B., Piejek M., Lachowicz M., Szwarc K., Mania K.
Gratulujemy wszystkim osiągniętych rezultatów i życzymy siły i motywacji do pracy w celu zdobycia lepszych wyników za rok.
DZIEŃ OTWARTY
16 kwietnia 2013 roku zorganizowaliśmy w naszej szkole Dzień Otwarty dla przedszkolaków. Zarówno sześciolatki jak i siedmiolatki miały okazję uczestniczyć w różnych warsztatach przygotowanych specjalnie dla nich. Wszystkie zajęcia były świetnie skomponowane tematycznie z porami roku (szczególnie wiosną) oraz barwami, które im się z tym kojarzą. Dzieci wykazały się umiejętnością rozpoznawania i nazywania pór roku oraz uczestniczyły w zabawach muzyczno -ruchowych. Poznały również nazwy kolorów w języku angielskim i miały okazję wykorzystać je w programach komputerowych.Zajęcia zakończyły zabawy z kolorową chustą animacyjną.
Różne formy działalności dostarczyły dzieciom wiele ekspresji , przeżyć i spostrzeżeń. Przyczyniły się również do nawiązania przyjacielskich kontaktów, zdobycia pewności siebie i poczucia bezpieczeństwa w otoczeniu przyjaznej szkoły.
Zdjęcia w albumie fotograficznym.
WYJAZD NA BASEN
15 kwietnia byliśmy na basenie w Tarnowskich Górach. Czekało nas tam jak zwykle wiele atrakcji. Kolejny wyjazd znów za miesiąc.

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym-BRD
Dnia 12 kwietnia 2013 roku uczniowie nasze szkoły: Nicole Dressler, Przemysław Madej i Mateusz Lachowicz brali udział w powiatowych eliminacjach "Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym-BRD".
Podczas tego konkursu uczestnicy konkursu musieli rozwiązać test składający się z 25 pytań, a następnie rowerem pokonać trudny tor z przeszkodami.
Nasza drużyna zajęła III miejsce .
Serdecznie gratulujemy!
GMINNE ZAWODY W MINI PIŁCE NOŻNEJ
W dniu 10 kwietnia uczniowie naszej szkoły w składzie :Mateusz Lachowicz, Mateusz Piejek, Przemysław Madej, Kamil Mania, Bartłomiej Pigulla, Marcel Błażytko i Jakub Sobiech wzięli udział w Gminnych Zawodach minipiłce nożnej o puchar wójta Gminy Tworóg, organizowanych przez Szkołę Podstawową w Tworogu. Zawody odbyły się na gminnej sali gimnastycznej w Boruszowicach. Uczniowie nasi zajęli w nich II miejsce. Wyniki turnieju przedstawiają się następująco:mecze
SP Tworóg - SP Boruszowice 3 : 13
SP Tworóg - SP Wojska 7 : 11
SP Wojska - SP Boruszowice 7 : 12
Dla naszej drużyny bramki zdobywali: Mateusz Lachowicz (13), Mateusz Piejek (4) oraz Jakub Sobiech (1).
Końcowa klasyfikacja:
I miejsce - Szkoła Podstawowa w Boruszowicach
II miejsce - Szkoła Podstawowa w Wojsce
III miejsce - Szkoła Podstawowa w Tworogu
Należy podkreślić, iż uczeń naszej szkoły Mateusz Lachowicz został najlepszym strzelcem zawodów i z rąk wójta Eugeniusza Gwóźdź otrzymał pamiątkowy dyplom. GRTULACJE dla całej drużyny i Mateusza za indywidualne osiągnięcie!
Zaznajomienie z nową technologią
Sukces Victorii
W V Międzygminnym Konkursie Poezji i Prozy Josepha von Eichendora, który odbył sie 10 kwietnia bieżącego roku w Wielowsi wzięło udział czworo naszych uczniów. Byli to Jasmin Kaschuba z klasy II, Nicole Dressler i Marcel Krok z klasy V oraz Victoria Krywalski z klasy VI. Miło nam poinformować,że Victoria zdobyła po raz drugi z rzędu I miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Archiwum Aktualności
- Czerwiec 2026
- Maj 2026
- Kwiecień 2026
- Marzec 2026
- Luty 2026
- Styczeń 2026
- Grudzień 2025
- Listopad 2025
- Październik 2025
- Wrzesień 2025
- Sierpień 2025
- Czerwiec 2025
- Maj 2025
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Wszystkie
