19 XI 2015r. uczniowie naszej szkoły brali udział w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym "Orzeł matematyczny", który był rozgrywany w czterech kategoriach wiekowych. Szkołę reprezentowali: Paulina Lachowicz i Dominik Winkler-klasa II, Marta Świerk, Łukasz Miś, Patryk Madej- klasa III, Szymon Jaworek-klasa IV, Lucyna Busek, Martyna Szlachta, Mateusz Taraszczuk- klasa V, Kaja Jarzębska- kl VI. Z niecierpliwością czekamy na wyniki, a wszystkim uczestnikom życzymy wielu sukcesów.
Aktualności - życie szkoły
Ogólnopolski Konkurs Matematyczny
Wystawa pokonkursowa "Przydrożne kapliczki...."
Przez cały tydzień można było w kościele parafialnym w Wojsce oglądać pokonkursową wystawę prac plastycznych na temat "Przydrożne krzyże, kapliczki i inne zabytki w gminie", zorganizowaną przez świetlicę szkolną. Wielu parafian z zainteresowaniem podziwiało przepiękne prace, które zostały wykonane przez nasze dzieci z pomocą rodziców. Na konkurs wpłynęło aż 60 prac plastycznych. Od tygodnia można je oglądać już w naszej szkole. Jeżeli rodzice wyrażą zgodę, pokonkursowe prace będą wyeksponowane w najbliższym czasie w budynku Urzędu Gminy. Dzięki konkursowi dzieciaki poznały historie powstania i dzieje tychże pamiątek kultu religijnego. I tak na przykład rodzeństwo Agnieszka i Grześ dowiedziało się, że jedną z kapliczek wybudował ich pradziadek w podziękowaniu za szczęśliwy powrót z wojny. Bezcenną wartością pozostanie także wspólnie spędzony przez całe rodziny czas – opowieści, rozmowy i poszukiwanie ciekawostek związanych z historią powstania przedstawionych w konkursie obiektów.
Uroczysta gala naszego chóru szkolnego.
I jeszcze zdjęcia z uroczystej gali w Gminnym Ośrodku Kultury w Wielowsi. Przypominamy - 7 listopada 2015r. nasz szkolny chór zajął I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Pieśni Patriotycznych, a 21 listopada powtórzył swój występ podczas Uroczystej Gali w GOK w Wielowsi, w obecności miejscowych władz, rodziców i zaproszonych gości. Jeszcze raz gratulujemy! Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Uroczysta gala naszego chóru szkolnego..
Turniej Gier i Zabaw
20 listopada uczniowie klasy III brali udział w "Turnieju Gier i Zabaw", zorganizowanym przez zaprzyjaźnioną Szkołę Podstawową nr 3 w Rudzie Śląskiej. W turnieju międzyszkolnym zajęliśmy II miejsce. Gratulujemy wszystkim uczniom wielkiego zaangażowania oraz wspaniałej, sportowej postawy! Turniej Gier i Zabaw 20.11.2015 klasa III.

Zajęcia przedszkolaków
Zachęcamy do oglądania albumu fotograficznego, do którego dodaliśmy zdjęcia z różnych zajęć naszych przedszkolaków.
PIŻAMA PARTY
Samorząd Uczniowski SP w Wojsce zaprasza na Andrzejkowe PIŻAMA PARTY - środa 25.11.2015r. godz. 16.00-19.00
Wstęp darmowy tylko w piżamie
Atrakcje: wróżby andrzejkowe, konkursy z nagrodami, stoisko manicur, oraz dyskoteka
list Rzecznika Praw Dziecka
Szanowni Państwo,
pod podanym linkiem dostępny jest list Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka z okazji przypadającego 20 listopada Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka. Zachęcam do zapoznania się z treścią. Pod linkiem znajduje się także wideo z przesłaniem Rzecznika Praw Dziecka. Link: http://brpd.gov.pl/aktualnosci-listy-rpd/list-z-okazji-ogolnopolskiego-dnia-praw-dziecka-20-listopada
„Akademia Bezpiecznego Puchatka”
Nasi pierwszoklasiści biorą udział w Ogólnopolskim programie edukacyjnym „Akademia Bezpiecznego Puchatka” który wpisuje się w szczytną inicjatywę poprawienia bezpieczeństwa najmłodszych uczniów szkół podstawowych. Materiały do zajęć zostały opracowane przez nauczycieli – metodyków przy współpracy ze specjalistami z Biura Prewencji i Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Przygotowany folder ma pomóc w przekazaniu dzieciom niezbędnej wiedzy o tym, jak być bezpiecznym na drodze, w szkole, w domu, w czasie zabawy i korzystania z Internetu. Dodatkowo program został rozbudowany o treści związane z przydatną dla dzieci tematyką efektywnego zapamiętywania, treningu koncentracji, nauki selekcji informacji i rozwijania kreatywności. Zachęcamy do korzystania z materiałów edukacyjnych „Akademii Bezpiecznego Puchatka”.. Pierwsze zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci.. kolejne spotkanie Akademią Bezpiecznego Puchatka już w piątek. Do zobaczenia -pedagog szkolny ;)
Najciekawszy różaniec - konkurs plastyczny
Miesiąc październik był miesiącem Modlitwy Różańcowej.. dla naszych uczniów to ważny czas.. 99% uczniów naszej szkoły mocno związana jest z miejscowym kościołem... w tym miesiącu odbył się szkolny konkurs plastyczny na najciekawszy RÓŻANIEC :) który cieszył się dużym zainteresowaniem wszystkich kategorii wiekowych. Spośród 40prac wyłoniono laureatów :
kategoria PRZEDSZKOLE:
I m-ce Mateusz Kaszuba
II m-ce Aleksandra Jaworek
III m-ce Magdalena Kaszuba
kategoria klasy I-III
I m-ce Hanna Busek
II m-ce Daria Krawczyk
III m-ce Mariusz Sobel
Katego klasy IV-VI
I m-ce Natalia Zdrzałek
II m-ce Agata Krawczyk
III m-ce Lucyna Busek oraz Jasmin Kaschuba
GRATULUJEMY laureatom oraz wszystkim uczniom biorących udział- cudnych pomysłów. Dziękujemy również Rodzicom za pomoc w ich przygotowaniu.
Nagrody w konkursie przekazane zostały przez ks. prałata Stefana Wylężek- pracował w Fundacji Jana Pawła II w Watykanie oraz towarzyszył grupom pielgrzymkowym odwiedzającym Ojca Świętego w trakcie audiencji. Obecnie jest Rektorem Polskiej Misji Katolickie. Z całego serca DZIĘKUJEMY za cenne książki i albumy.
Konsultacje
Zapraszamy rodziców na indywidualne konsultacje 18 listopada 2015r o godz. 16.30
Wojewódzki Festiwal Pieśni i Piosenek Patriotycznych
Siódmego listopada 2015r.odbyły się przesłuchania VIII Wojewódzkiego Festiwalu Pieśni i Piosenek Patriotycznych pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Festiwal ten cieszy się ogromną popularnością uczestników z całego województwa, a jury wymaga dużej profesjonalności. Naszemu, szkolnemu chórowi udało się zdobyć I miejsce - co niezmiernie cieszy. Bardzo dziękujemy rodzicom za transport chórzystów na miejsce przesłuchań. Uroczysta gala odędzie się 21 listopada w GOKu w Wielowsi, gdzie przed miejscowymi władzami jeszcze raz wystąpią nasi uczniowie.
I miejsce w Jubileuszowym Festiwalu Gwary Śląskiej
Trzeciego listopada 2015r. odbył się w Wielowsi X Jubileuszowy Festiwal Gwary Śląskiej pod patronatem Wicemarszałka Senatu RP Marii Pańczyk-Poździej. Naszą szkołę, tym razem, reprezentowała uczennica - Agnieszka Szkolik z klasy pierwszej. W kategorii uczniów klas I-III zdobyła I miejsce. Serdecznie gratulujemy Agnieszce oraz p. Róży Neumann !
Konkurs plastyczny „PRZYDROŻNE KRZYŻE, KAPLICZKI I INNE ZABYTKI GMINY”
LAUREACI KONKURSU PLASTYCZNEGO „PRZYDROŻNE KRZYŻE, KAPLICZKI I INNE ZABYTKI GMINY” ZORGANIZOWANEGO Z OKAZJI DNIA ŚWIĘTEGO MARCINA PRZEZ ŚWIETLICĘ SZKOLNĄ W WOJSCE
PRZEDSZKOLE :
- KASCHUBA HANNA
- KUPKA FILIP
SZKOLIK DASTIN
- JAWOREK JULIA
JONECKO PAULINA
KLASY I – III :
- WINKLER DOMINIK
SKRABANIA AGNIESZKA I GRZEGORZ
- NIESIOŁOWSKI MICHAŁ
HELISZ LAURA
- KRAWCZYK DARIA
MIOZGA MATEUSZ
STRZYŻ KAMIL
KLASY IV – VI :
- GRZYBEK OLIVIA
BŁAŻYTKO WIKTORIA
- KRAWCZYK AGATA
JONIEC TOMASZ - OŚRODEK
- ZDRZAŁEK NATALIA
KOTYCZKA BARBARA
"Owoce i warzywa w szkole"
W tym roku szkolnym ruszył w po raz kolejny program "Owoce i warzywa w szkole". Owoce i warzywa otrzymują uczniowie klas młodszych. Program ma zachęcić dzieci do spożywania większych ilości owoców i warzyw, a tym samym przyczynić się do ukształtowania dobrych nawyków żywieniowych, które - jak wykazują badania - będą utrzymywały się również w późniejszych latach życia.
"Szklanka mleka"
W roku szkolnym 2015/2016 bierzemy ponownie udział w programie "Szklanka mleka". Celem programu jest promowanie zdrowego odżywiania poprzez zachęcenie dzieci do spożywania mleka i przetworów mlecznych oraz kształtowanie trwałego nawyku konsumpcji mleka i jego przetworów. Program ma charakter zarówno żywieniowy, jak i edukacyjny.
Nasz nowy nabytek
Koszulki z napisami, że wszyscy KOCHAMY nasz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wojsce
11 listopada
Jak co roku, uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Wojsce, świętowali kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. W tym roku tematyką były symbole narodowe Polaków, w tym Hymn Polski. Uczniowie przypomnieli sobie podstawowe informacje o hymnie, a także powtórzyli i dumnie odśpiewali wszystkie jego zwrotki. Każde dziecko zrobiło też swoje serce i umieściło je w wielkim szkolnym biało-czerwonym sercu - bo przecież polskość i patriotyzm każdy człowiek ma w swoim sercu ukryte!
Pasowanie na ucznia 29.10.2015r
Pasowanie na ucznia to moment, na który czeka każdy pierwszoklasista.
Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Wojsce są już pełnoprawnymi uczniami, 29 października 2015r, mieli swoje święto.To był wyjątkowy dzień, w którym uczestniczyli również rodzice, nauczyciele i społeczność uczniowska.
Zgodnie z tradycją, pierwszoklasiści musieli wykazać się swoją wiedzą i umiejętnościami.
Po ślubowaniu pan dyrektor Marcin Paździor pasował dzieci klasy pierwszej na uczniów Szkoły Podstawowej.
Na zakończenie pierwszacy otrzymali pamiątkowe dyplomy. W imieniu społeczności uczniowskiej przywitali ich uczniowie klasy drugiej i trzeciej. W ich wykonaniu był smerfowy taniec. Na zakończenie drobne prezenty i pamiątkowe zdjęcie. Zapraszamy do oglądania zdjęć!
http://wojskazsp.edupage.org/album/?#gallery/356
Nowy harmonogram lekcji i przerw międzylekcyjnych
Nowy harmonogram lekcji i przerw międzylekcyjnych
(obowiązuje od dnia 02.11.2015r.)
L/P
Lekcja
Przerwa
1.
8.00 – 8.45
5 min.
2.
8.50 – 9.35
5 min.
3.
9.40 – 10.25
10 min. *
4.
10.35 – 11.20
5 min.
5.
11.25 – 12.10
5 min.
6.
12.15 – 13.00
20 min. **
7.
13.20 – 14.05
5 min.
8.
14.10 – 14.55
* przerwa śniadaniowa
** w momencie wprowadzenia w placówce przerwa poświęcona wydawaniu i spożyciu przez uczniów obiadu
UWAGA; Minibus dowożący uczniów klas I-III odbiera ich spod szkoły każdego dnia o godzinie 13.20.
zajęcia judo
W Szkole Podstawowej w Wojsce odbył się dzisiaj niezwykły pokaz sztuki walki jaką jest JUDO. Uczniowie zgromadzeni na sali gimnastycznej mieli okazję przekonać się czym jest ten sport i jak wyglądają zajęcia. Było więc padanie, przewroty czy też prawdziwe "rzucanie" trenerem - czego pokaz dał Kamil! Zapowiadają się więc fantastyczne zajęcia, które odbywać się będą w naszej szkole w środy o godz. 14.00, a ich miesięczny koszt, to jedyne 40 zł! Drodzy Rodzice, WARTO!
Oglądajcie nasze zdjęcia https://wojskazsp.edupage.org/album/?
Archiwum Aktualności
- Czerwiec 2026
- Maj 2026
- Kwiecień 2026
- Marzec 2026
- Luty 2026
- Styczeń 2026
- Grudzień 2025
- Listopad 2025
- Październik 2025
- Wrzesień 2025
- Sierpień 2025
- Czerwiec 2025
- Maj 2025
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Wszystkie
