26 listopada 2014 r. uczniowie klas I-III wybrali się w niezwykłą podróż do Starych Tarnowic na nietypowe zwiedzanie zamku. Nietypowe dlatego, że w trakcie zwiedzania spotykały się z postaciami, które zabierały je do zamkowych sal. W każdej z nich mogły poznać polskie obrzędy i zwyczaje ludowe związane z dniem św. Andrzeja. Elementem kończącym wspólną zabawę z polską kulturą i tradycją, była nauka tańca dworskiego. Wycieczka wywarła na nas niesamowite wrażenie. Poczuliśmy wspaniały klimat tego miejsca.
Aktualności - życie szkoły
Andrzejkowe zwiedzanie zamku.
Ogólnopolski Konkurs Matematyczny
Dziś uczniowie naszej szkoły brali udział w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym "Alfik". Konkurs jest organizowany w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty, który jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży. Inicjatywa promuje talenty i osiągnięcia uczniów oraz pomaga im kształtować ważne kompetencje osobiste. Patronat nad programem objęła Politechnika Wrocławska. Czekamy z niecierpliwością na wyniki i trzymamy kciuki.
PIŻAMA PARTY
Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły na ANDRZEJKOWE PIŻAMA PARTY, które odbędzie się w środę 26 listopada o godz. 16.00-19.00. Czeka nas wspaniała zabawa przy muzyce. Nie zabraknie zabaw i konkursów z nagrodami.
"Czy to jutro , czy to dziś wszystkim jest potrzebny miś!"
"Czy to jutro , czy to dziś wszystkim jest potrzebny miś!" 25 listopada na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień pluszowego Misia. My też co roku pamiętamy o naszych misiach! W tym szczególnym dniu uczniowie i nauczyciele przynieśli do szkoły swoje ukochane pluszaki, które towarzyszyły im przez cały dzień pobytu w szkole. Wszystkim uczniom miło płynął czas na lekcjach, ponieważ mieli przy sobie ulubioną maskotkę. Na koniec wspólnie pozowaliśmy do "Wielkiego, misiowego, pamiątkowego zdjęcia" Zdjęcia do obejrzenia na szkolnym facebooku i w naszej zakładce "Album fotograficzny"
Wyjazd do teatru
W sobotę 22 listopada uczniowie, którzy biorą udział w zajęciach z projektu unijnego "Czym skorupka za młodu...": "Na scenie stoję niczego się nie boję", pojechali do Katowic do teatru "Ateneum" na spektakl "Tylko jeden dzień". Była to wzruszająca opowieść o jednym dniu z życia małej muszki, opowieść o życiu, przemijaniu i śmierci... Z piękną pointą: "Ciesz się każdym dniem swojego życia i żyj tak, jakby każdy dzień był Twoim ostatnim".
Wycieczka do Biblioteki Gminnej
21 listopada uczniowie klasy II zawitali do Gminnej Biblioteki w Wojsce. W klasie pierwszej wypożyczaliśmy książki w bibliotece szkolnej. Teraz czas na poszerzenie horyzontów. Przed nami biblioteka gminna. Zachęceni do systematycznego wypożyczania i czytania książek, zwróciliśmy uwagę na ich poszanowanie i właściwe zachowanie się w bibliotece. Dzięki uprzejmości pani bibliotekarki zakończyliśmy pobyt w bibliotece słodkim poczęstunkiem, a na pamiątkę każdy dostał książkę. Na pewno tu wrócimy !
Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka
W tym roku dzień 20 listopada został ogłoszony, wspólnie przez Minister Edukacji Narodowej Joannę Kluzik-Rostkowską oraz Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka , Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka. Z tej okazji pedagog szkolny p. Anna Kupka przygotowała dla uczniów prezentację na ten temat. W klasach odbywały się również pogadanki i dyskusje związane z prawami dzieci. Wspólny list Ministra Edukacji Narodowej i Rzecznika Praw Dziecka do uczniów, dyrektorów, nauczycieli oraz rodziców.
I miejsce dziewczynek z klasy II
Miło nam poinformować,że uczennice klasy II Natalia Neumann, Emilia Pogrzeba, Agnieszka Skrabania, Magda Szkolik oraz Marta Świerk zdobyły I miejsce w III Międzygminnym Konkursie Piosenki Niemieckojęzycznej, który odbył się 20 listopada bieżącego roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Boruszowicach. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, a zdjęcia z konkursu do zobaczenia w naszym albumie.
Wielka wyprawa po przygodę w Sali Zabaw Alele. Przedszkolaki przez wspólną zabawę uczą się pomocy młodszym, zasad bezpiecznej zabawy, oraz odpowiedniego zachowania podczas pobytu w miejscach publicznych oraz podczas podróży.
Zbieraj nakrętki i pomagaj z uśmiechem.
Przypominamy, że plastikowe nakrętki w ramach akcji "Nakrętka dla Oliwii"zbieramy jeszcze do 21 listopada w świetlicy szkolnej.
Święto Niepodległości w naszej szkole
Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Święto Niepodległości w naszej szkole.
Uczymy się bezpieczeństwa każdego dnia w domu i na drodze.... Spotkanie z Policją....
Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Uczymy się bezpieczeństwa każdego dnia w domu i na drodze.... Spotkanie z Policją.....
Konkurs św. Marcina - wyniki
Zorganizowany przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wojsce, przy współudziale wójta Gminy Tworóg oraz Sołectwa Wojski, konkurs plastyczny pt "Jak lubię spędzać czas ze swoją rodziną" został rozstrzygnięty.
LISTA NAGRODZONYCH W KONKURSIE PLASTYCZNYM
„JAK LUBIĘ SPĘDZAĆ CZAS ZE SWOJĄ RODZINĄ”
PRZEDSZKOLE
I MIEJSCE AGNIESZKA SZKOLIK
II MIEJSCE KINGA WINKLER
III MIEJSCE GRZEGORZ SKRABANIA
WYRÓŻNIENIE TOMEK I WOJTEK GRZELAK
WYRÓŻNIENIE ALEKSANDRA JAWOREK
KLASY I – III
I MIEJSCE MAGDA SZKOLIK
I MIEJSCE BŁAŻEJ KROK
II MIEJSCE MICHAŁ SZWARC
III MIEJSCE MARTYNA MANIA
III MIEJSCE KAMIL STRZYŻ
WYRÓŻNIENIE PRZEMYSŁAW STASIAK Z OŚRODKA
WYRÓŻNIENIE KAMIL SMYŁA
WYRÓŻNIENIE MARTA I ZUZANNA ŚWIERK
WYRÓŻNIENIE PAULINA LACHOWICZ
WYRÓŻNIENIE DOMINIK WINKLER
WYRÓŻNIENIE BASIA KOTYCZKA
KLASY IV – VI
I MIEJSCE WIKTORIA BŁAŻYTKO
II MIEJSCE AGATA I DARIA KRAWCZYK
III MIEJSCE SZYMON JAWOREK
WYRÓŻNIENIE PATRYK KASPRZYK Z OŚRODKA
WYRÓŻNIENIE OLIVIA GRZYBEK
WYRÓŻNIENIE PAULINA SZKOLIK
11 listopada-poczujmy radość z wolności!
W dniu Narodowego Święta Niepodległości świętujemy powrót Polski na mapę Europy po 123 latach niewoli. Zachęcamy do zaznajomienia się z listem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej skierowanego do Uczniów, Rodziców i Nauczycieli http://www.men.gov.pl/images/do_pobrania/List_Prezydenta_RP.pdf
Uroczystość pasowania na ucznia
7 listopada odbyła się w naszej szkole uroczystość "Pasowania na ucznia klasy I". Uczniowie I klasy zaprezentowali się wspaniale! Na początek każdy z nich się przedstawił i powiedział o sobie krótki wierszyk. Następnie uczniowie śpiewali piosenki, tańczyli i opowiadali krótkie wierszyki o tym czego już w szkole się nauczyli. Na zakończenie złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na uczniów naszej szkoły. Zostali też powitani przez uczniów II i III klasy, którzy przygotowali dla nich drobne upominki. Po zakończonej uroczystości pierwszaki wraz z rodzicami udali się do klasy, gdzie czekała na nich miła, słodka niespodzianka. Kilka zdjęć do obejrzenia w zakładce „album fotograficzny”. Pozostałe na szkolnym facebooku.
Śniadanie daje moc
Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Śniadanie daje moc.
Prelekcja na temat zdrowego odżywiania.
6 listopada gościliśmy w szkole p. Romanę Kosek z Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Tarnowskich Górach, z siedzibą w Nakle Śląskim, która przedstawiła nam ciekawą prelekcję na temat zdrowego odżywiania. Towarzyszyły temu edukacyjne zabawy polegające na segregowaniu żywności na zdrowe i niezdrowe. Okazało się to tym bardziej przydatne, że dzień później przygotowywaliśmy smaczne kanapki w ramach programu „Śniadanie daje moc”. Zdjęcia z prelekcji w albumie fotograficznym.
IX Festiwal Gwary Śląskiej w Wielowsi
Dnia 04.11.2014 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Wielowsi odbył się IX Festiwal Gwary Śląskiej. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy VI Paulina Szkolik, która "łosprawiała ło swoim ujku, ftory buł gizdem". Cieszymy się, że są wśród naszych uczniów dzieci, które pięknie posługują się gwarą śląską i uczestniczą w tego typu konkursach. Paulinie gratulujemy odwagi i talentu krasomówczego.
Przedszkole-uczymy się przez zabawę
Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Przedszkole-uczymy się przez zabawę.
Śniadanie daje moc
7 listopada uczniowie klas I-III naszej szkoły biorą udział w akcji „Śniadanie daje moc”.
Celem programu jest przede wszystkim zwiększenie świadomości na temat zasad prawidłowego odżywiania dzieci, w tym roli śniadania, jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia, a także przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce poprzez edukację i promocję prawidłowego żywienia.
Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! Niezbędne informacje oraz cenne wskazówki dla uczniów, rodziców i nauczycieli można znaleźć na stronie internetowej http://www.sniadaniedajemoc.pl/index.dhtml
Archiwum Aktualności
- Czerwiec 2026
- Maj 2026
- Kwiecień 2026
- Marzec 2026
- Luty 2026
- Styczeń 2026
- Grudzień 2025
- Listopad 2025
- Październik 2025
- Wrzesień 2025
- Sierpień 2025
- Czerwiec 2025
- Maj 2025
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Wszystkie
