Strona główna
Aktualności
Co nowego w szkole?ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLASY I
- 09.10.2010
7 pażdziernika przyjęliśmy oficjalnie do grona uczniów naszej szkoły pierwszoklasistów.W części artystycznej uczniowie klasy I zaprezentowali, w formie wierszy i piosenek , czego nauczyli się w pierwszym miesiącu nauki.
Po tym nastąpiło uroczyste ślubowanie i pasowanie na uczniów Naszej Szkoły. Przyjemnie było dostać dyplomy oraz pamiątki od kolegów z klasy II i III, a także znaczki odblaskowe ze świetlicy.
- ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLASY I: Czytaj więcej
Zmiana planu lekcji
- 29.09.2010
Od 1 października 2010r będzie zmiana planu poszczególnych klas. Proszę zajrzeć na zakładkę "Plan lekcji".
- Zmiana planu lekcji: Czytaj więcej
- 01.09.2010
Witajcie w nowym roku szkolnym 2010/2011.Rozpoczęcie szkoły:
- 8:00 msza św.
-9:00 spotkanie w szkole
Plan lekcji już na naszej stronie.
Wypoczęci, uśmiechnięci spotkamy się w szkole.



- Czytaj więcej
WAKACJE!!!!!
- 28.06.2010
"Na świadectwach, wzbici w radość, odlecieli uczniowie,
drży powietrze po ich śmigłym zniku.
Wakacje, Panie Profesorze!!" Julian Przyboś
Wszystkim Naszym Uczniom życzymy wspaniałych wakacji i do zobaczenia 1 września 2010 roku!!!!
- WAKACJE!!!!!: Czytaj więcej
Szkolny zestaw podręczników
- 28.06.2010
Przedstawiamy szkolny zestaw podręczników dopuszczony do użytku przez Dyrektora Szkoły w roku szkolnym 2010/2011:
KLASA I:
"Odkrywam Siebie.Ja i moja szkoła" J.Faliszewska; Wyd: MAC edukacja
Język angielski: "English Adventure 1";Wyd: Longman
Religia: "W drodze do wieczernika";Wyd: WAM
- Szkolny zestaw podręczników: Czytaj więcej
Kraków 2010
- 28.06.2010
10 czerwca bieżącego roku uczniowie naszej szkoły Agnieszka Skubela oraz Daniel Dressler wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Pięknego Czytania w języku niemieckim, który organizowany był przez Goethe-Institut w Krakowie. Uczestnicy mieli za zadanie przeczytać najpiękniej jak potrafili fragment powieści Paula Maara "Pan Bello". W konkursie wzięlo udział 50 dzieci z całej Polski. Wszyscy otrzymali nagrody i dyplomy. Po zakończeniu konkursu nasi uczniowie spotkali się z resztą szkoły i rozpoczęło się zwiedzanie Krakowa. Pomimo 33 stopniowego upału udało się zobaczyć Muzeum Narodowe, gdzie wzięliśmy udział w warsztatach na temat obrazów i witraży. Rynek Główny, Sukiennice, Kościól Mariacki, Barbakan jak zawsze zrobiły ogromne wrażenie. Niesamowice zmęczeni trafiliśmy w końcu do krakowskiego Parku Wodnego, gdzie 130 minut minęlo bardzo szybko i wróciliśmy do domu. Wszystkim uczestnikom
- Kraków 2010: Czytaj więcej
Dzień Dziecka - Dzień Sportu
- 10.06.2010
W dniu 01 czerwca w naszej szkole w ramach Dnia Dziecka odbył się Dzień Sportu. W programie tego dnia znalazł się bieg na orientację par, sportowe zabawy par oraz w międzyklasowy turniej wiedzy pt. " Polacy na MIstrzostwach Świata w piłce nożnej". Końcowa klasyfikacja dnia:
1. Bieg na orientację :
- Dzień Dziecka - Dzień Sportu: Czytaj więcej
DZIEŃ MATKI
- 02.06.2010
„ Życzymy Kochanym Mamom każdego dnia słońca,
I szumu zbóż złotych i śpiewu skowronka,
I kwiatów, co w maju zakwitły na łące,
I w darze niesiemy swe serca gorące”
Jak co roku klasy młodsze zaprosiły mamy na uroczyste obchody Dnia Matki do szkoły.
Wśród pięknych wierszy i wesołych piosenek nie zabrakło postaci z bajek, które życzyły swoim Mamom, aby na swej drodze „nie spotkały wilka złego i strzegły się Baby Jagi złej”
- DZIEŃ MATKI: Czytaj więcej
- 01.05.2011
Zielona Szkoła w Ustroniu Morskim
Uczniowie kl. III spędzili miło czas na Zielonej Szkole w Ustroniu Morskim od 10-23 maja 2010r.
Mieliśmy tam wiele atrakcji. Zwiedziliśmy Osadę Indiańską w Zieleniewie biorąc udział w wielu indiańskich grach i zabawach (np. przejażdżki konne i bryczką, pokazy z udziałem koni i kaskaderów, strzelanie z łuku, indiańskie narty, wigwamy, tańce indiańskie)
- Czytaj więcej
Nowe nagrody
- 09.05.2010
W X Międzygminnym Konkursie Gwary Śląskiej " Rajcowanie przi swaczynie"
nasi uczniowie znowu zdobyli nagrody
w kategorii klas I-III
II miejsce zdobył Tomek Maselli (kl.III)
III miejsce Paweł Szkolik (kl.III)
W kategorii klas IV-VI
I miejsce Mateusz Zielenski (kl.VIa)
- Nowe nagrody: Czytaj więcej
Zwycięstwo w X Jubileuszowym Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim
- 03.05.2010
Decyzją jury I miejsce w kategorii klas IV – VI w X Jubileuszowym Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Szkół Podstawowych i Gimnazjów zajął Łukasz Piejek (uczeń klasy IV). Konkurs zorganizowany został przez Gimnazjum w Brynku i Gminny Ośrodek Kultury w Tworogu. W zmaganiach wzięło udział ponad 50 recytatorów ze szkół powiatu tarnogórskiego. Komisja oceniała uczniów w trzech kategoriach wiekowych (czytaj więcej w osiągnięcia, zobacz galerię). - Zwycięstwo w X Jubileuszowym Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim: Czytaj więcej
Zwycięzcy Powiatowego Przeglądu Filmów Ekologicznych
- 08.05.2010
Uczniowie naszej szkoły już po raz siódmy brali udział w Powiatowym Przeglądzie Filmów Ekologicznych Tworóg 2010.
Wśród tegorocznych zwycięzców w konkursie plastycznym "Ptaki wokół nas" w kategorii klas I-III
miejsce II zdobyła Paulina Szkolik
miejsce III Marzena Zdrzałek
- Zwycięzcy Powiatowego Przeglądu Filmów Ekologicznych: Czytaj więcej
I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy Mitologicznej
- 20.04.2010
26 marca 2010 roku w Świbiu odbył się Międzyszkolny Konkurs Mitologiczny pt. „Z wizytą na Olimpie”. W turnieju szkołę reprezentowała trzyosobowa drużyna, w skład której weszły: Justyna Dylong, Sabina Antoszów oraz Agnieszka Skubela. Nasza drużyna zdobyła w konkursie I miejsce. Laureatkom konkursu GRATULUJEMY i zachęcamy do dalszego pogłębiania swojej wiedzy o mitach greckich.- I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy Mitologicznej: Czytaj więcej
- 02.04.2010
Radosnych, spokojnych i pogodnych Świąt Wielkanocnych oraz dużo wiosennego optymizmu.- Czytaj więcej
I etap konkursu mitologicznego rozstrzygnięty!!!
- 02.04.2010
W dniu dzisiejszym odbył się pierwszy etap konkursu mitologicznego „Z wizytą na Olimpie”, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Podczas tego etapu jury skrupulatnie sprawdziło wiedzę Uczestników z zakresu mitologii greckiej.Celem konkursu było przede wszystkim propagowanie wiedzy o kulturze i sztuce starożytnej Grecji, wskazywanie na żywą obecność mitologii greckiej we współczesnej polszczyźnie oraz kształtowanie ducha zdrowej rywalizacji i współpracy.
- I etap konkursu mitologicznego rozstrzygnięty!!!: Czytaj więcej
No i stało się!
- 24.03.2010
Nareszcie nadeszła upragniona wiosna!!!
A wszystko to dzięki uczniom naszej szkoły, którzy przywitali ją w poniedziałek 22 marca na wesoło, grami, zabawami i konkursami. Zobaczcie zdjęcia, a przekonacie się sami.
- No i stało się!: Czytaj więcej
Wycieczka
- 19.03.2010
W dniu dzisiejszym kl. I i III były na wycieczce w Tarnowskich Górach.
Zaczęliśmy od lekcji w muzeum, gdzie pani opowiadała nam i pokazywała górnośląskie stroje ludowe sprzed stu lat. Następnie malowaliśmy wzory chust górnośląskich. Głodni i spragnieni posililiśmy się w "Conieco". Potem wyruszyliśmy na zwiedzanie Tarnowskich Gór. Była Dzwonnica Gwarków, Rynek, dworzec PKP oraz dworzec autobusowy, z którego wróciliśmy do domu. Już potrafimy kasować bilety i wiemy jak zachować się w autobusie!!!Zapraszamy do ogladania zdjęć!
- Wycieczka: Czytaj więcej
Walentynki
- 14.02.2010
- W piątek 12.02.2010r odbyły się w naszej szkole Walentynki.
W tym dniu wyraźnie dominował kolor czerwony. Wszyscy uczniowie i nauczyciele mieli czerwone ubrania ( jak również gorące, czerwone serca)
Uczniowie obejrzeli film i uczestniczyli w karaoke (każdy mógł zaśpiewać do swojej ulubionej melodi - Walentynki: Czytaj więcej
Zabawa karnawałowa
- 12.02.2010
- 10 lutego odbył się w naszej szkole Karnawałowy Bal Przebierańców.(koniecznie oglądajcie zdjęcia)
Od godziny 16.00 uczestnikom imprezy przygrywał zespół „Impuls”, który zagrzewał dzieci do tańca i zabawy.
Dzieci poprzebierane za postacie z bajek, i nie tylko, bawiły się wyśmienicie. Wszystkim do - Zabawa karnawałowa: Czytaj więcej
- 23.01.2010
- Zapraszamy Rodziców na wywiadówkę do szkoły w środę 27 stycznia 2010r o godz. 16.30
- Czytaj więcej
Dla uczniów i rodziców
Zapraszamy do zapoznania się z opublikowanymi poniżej informacjami ze szkoły!Dlaczego my?
Jesteśmy małą szkołą, ale z wielkim potencjałem. Uczymy w nielicznych klasach. Dbamy o to, aby nasi uczniowie uczyli się w komfortowych warunkach, a także, aby nasza szkoła była systematycznie doposażana w nowoczesne pomoce sprzęty i pomoce dydaktyczne.- Jesteśmy pomocni
- Kiedy wszystko zdaje się działać przeciwko Tobie,
pamiętaj, że samolot startuje pod wiatr,
nie z wiatrem.”
Henry Ford
- Jesteśmy cierpliwi i wytrwali
- „Cierpliwość i wytrwałość mają magiczne działanie
– dzięki nim trudności znikają,
a przeszkody ulatniają się.”
John Quincy Adams
- Jesteśmy zaangażoowani
- Wielu ludzi, którym nie udało się w życiu,
nie zdaje sobie sprawy z tego,
jak blisko sukcesu byli,
kiedy się poddali.
— Thomas Edison
- Uczymy szacunku
- "Najpierw postaraj się być wartościowym człowiekiem.
Sukces nadejdzie sam."
— Albert Einstein
- Jesteśmy życzliwi
- "Wszyscy popełniamy błędy,
ale cały sekret polega na tym,
żeby umieć je naprawiać"
R.D. Wingfield
