• Strona główna

      • W dniu 30 stycznia w naszej szkole odbyło się rodzinne kolędowanie połączone z uroczystymi obchodami Dnia Babci i Dziadka. Było to wydarzenie, które już po raz kolejny zgromadziło liczną publiczność – sala wypełniła się po brzegi, co sprawiło nam ogromną radość. Wiedzieliśmy bowiem, że naszymi widzami, a zarazem najważniejszymi i najbardziej wymagającymi krytykami, będą osoby nam najbliższe, dlatego do tego spotkania przygotowywaliśmy się z niezw
      • 6 XI 2025r. uczniowie klasy 8,7 i 6 byli na wycieczce turystyczno- krajoznawczej na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej. W ramach wycieczki zwiedzili Jaskinię Nietoperzową, Ojców, Ojcowski Park Narodowy, byli w zamku w Pieskowej Skale i Ojcowie. Podczas spaceru przez malownicze fragmenty krasowej doliny Prądnika dotarli aż do Bramy Krakowskiej , Igły Deotymy i kościółka na wodzie. Wycieczka była bardzo atrakcyjna, obfitowała w wiele nowych wrażeń.
      • 13 listopada uczniowie klas 4–8 obejrzeli ekologiczny spektakl pt. „Sen o planecie”, który w ciekawy i poruszający sposób przypomniał o potrzebie troski o naszą planetę.
    • Aktualności

      Co nowego w szkole?
        • ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLASY I

        • 09.10.2010
        • ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLASY  I - Obrazek 17 pażdziernika przyjęliśmy oficjalnie do grona uczniów naszej szkoły pierwszoklasistów.

          W części artystycznej uczniowie klasy I zaprezentowali, w formie wierszy i piosenek , czego nauczyli się w pierwszym miesiącu nauki.

          Po tym nastąpiło uroczyste ślubowanie i pasowanie na uczniów Naszej Szkoły. Przyjemnie było dostać dyplomy oraz pamiątki od kolegów z klasy II i III, a także znaczki odblaskowe ze świetlicy.

        • ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLASY I: Czytaj więcej
        • Zmiana planu lekcji

        • 29.09.2010
        • Od 1 października 2010r będzie zmiana planu poszczególnych klas. Proszę zajrzeć na zakładkę "Plan lekcji".

        • Zmiana planu lekcji: Czytaj więcej
        • 01.09.2010
        •  - Obrazek 1Witajcie w nowym roku szkolnym 2010/2011.

          Rozpoczęcie szkoły:

          - 8:00 msza św.

          -9:00 spotkanie w szkole

          Plan lekcji już na naszej stronie.

          Wypoczęci, uśmiechnięci spotkamy się w szkole.:):):)

        • Czytaj więcej
        • WAKACJE!!!!!

        • 28.06.2010
        • "Na świadectwach, wzbici w radość, odlecieli uczniowie,

          drży powietrze po ich śmigłym zniku.

          Wakacje, Panie Profesorze!!" Julian Przyboś

          Wszystkim Naszym Uczniom życzymy wspaniałych wakacji i do zobaczenia 1 września 2010 roku!!!!

        • WAKACJE!!!!!: Czytaj więcej
        • Szkolny zestaw podręczników

        • 28.06.2010
        • Przedstawiamy szkolny zestaw podręczników dopuszczony do użytku przez Dyrektora Szkoły w roku szkolnym 2010/2011:

          KLASA I:

          "Odkrywam Siebie.Ja i moja szkoła" J.Faliszewska; Wyd: MAC edukacja

          Język angielski: "English Adventure 1";Wyd: Longman

          Religia: "W drodze do wieczernika";Wyd: WAM

        • Szkolny zestaw podręczników: Czytaj więcej
        • Kraków 2010

        • 28.06.2010
        • 10 czerwca bieżącego roku uczniowie naszej szkoły Agnieszka Skubela oraz Daniel Dressler wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Pięknego Czytania w języku niemieckim, który organizowany był przez Goethe-Institut w Krakowie. Uczestnicy mieli za zadanie przeczytać najpiękniej jak potrafili fragment powieści Paula Maara "Pan Bello". W konkursie wzięlo udział 50 dzieci z całej Polski. Wszyscy otrzymali nagrody i dyplomy. Po zakończeniu konkursu nasi uczniowie spotkali się z resztą szkoły i rozpoczęło się zwiedzanie Krakowa. Pomimo 33 stopniowego upału udało się zobaczyć Muzeum Narodowe, gdzie wzięliśmy udział w warsztatach na temat obrazów i witraży. Rynek Główny, Sukiennice, Kościól Mariacki, Barbakan jak zawsze zrobiły ogromne wrażenie. Niesamowice zmęczeni trafiliśmy w końcu do krakowskiego Parku Wodnego, gdzie 130 minut minęlo bardzo szybko i wróciliśmy do domu. Wszystkim uczestnikom

        • Kraków 2010: Czytaj więcej
        • Dzień Dziecka - Dzień Sportu

        • 10.06.2010
        • Dzień Dziecka - Dzień Sportu - Obrazek 1W dniu 01 czerwca w naszej szkole w ramach Dnia Dziecka odbył się Dzień Sportu. W programie tego dnia znalazł się bieg na orientację par, sportowe zabawy par oraz w międzyklasowy turniej wiedzy pt. " Polacy na MIstrzostwach Świata w piłce nożnej".

          Końcowa klasyfikacja dnia:

          1. Bieg na orientację :

        • Dzień Dziecka - Dzień Sportu: Czytaj więcej
        • DZIEŃ MATKI

        • 02.06.2010
        • „ Życzymy Kochanym Mamom każdego dnia słońca,

          I szumu zbóż złotych i śpiewu skowronka,

          I kwiatów, co w maju zakwitły na łące,

          I w darze niesiemy swe serca gorące”

          Jak co roku klasy młodsze zaprosiły mamy na uroczyste obchody Dnia Matki do szkoły.

          Wśród pięknych wierszy i wesołych piosenek nie zabrakło postaci z bajek, które życzyły swoim Mamom, aby na swej drodze „nie spotkały wilka złego i strzegły się Baby Jagi złej”

        • DZIEŃ MATKI: Czytaj więcej
        • 01.05.2011
        • Zielona Szkoła w Ustroniu Morskim

          Uczniowie kl. III spędzili miło czas na Zielonej Szkole w Ustroniu Morskim od 10-23 maja 2010r.

          Mieliśmy tam wiele atrakcji. Zwiedziliśmy Osadę Indiańską w Zieleniewie biorąc udział w wielu indiańskich grach i zabawach (np. przejażdżki konne i bryczką, pokazy z udziałem koni i kaskaderów, strzelanie z łuku, indiańskie narty, wigwamy, tańce indiańskie)

        • Czytaj więcej
        • Nowe nagrody

        • 09.05.2010
        • W X Międzygminnym Konkursie Gwary Śląskiej " Rajcowanie przi swaczynie"

          nasi uczniowie znowu zdobyli nagrody

          w kategorii klas I-III

          II miejsce zdobył Tomek Maselli (kl.III)

          III miejsce Paweł Szkolik (kl.III)

          W kategorii klas IV-VI

          I miejsce Mateusz Zielenski (kl.VIa)

        • Nowe nagrody: Czytaj więcej
        • Zwycięstwo w X Jubileuszowym Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim

        • 03.05.2010
        • Zwycięstwo w X Jubileuszowym Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim - Obrazek 1 Decyzją jury I miejsce w kategorii klas IV – VI w X Jubileuszowym Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Szkół Podstawowych i Gimnazjów zajął Łukasz Piejek (uczeń klasy IV). Konkurs zorganizowany został przez Gimnazjum w Brynku i Gminny Ośrodek Kultury w Tworogu. W zmaganiach wzięło udział ponad 50 recytatorów ze szkół powiatu tarnogórskiego. Komisja oceniała uczniów w trzech kategoriach wiekowych (czytaj więcej w osiągnięcia, zobacz galerię).

        • Zwycięstwo w X Jubileuszowym Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim: Czytaj więcej
        • Zwycięzcy Powiatowego Przeglądu Filmów Ekologicznych

        • 08.05.2010
        • Uczniowie naszej szkoły już po raz siódmy brali udział w Powiatowym Przeglądzie Filmów Ekologicznych Tworóg 2010.

          Wśród tegorocznych zwycięzców w konkursie plastycznym "Ptaki wokół nas" w kategorii klas I-III

          miejsce II zdobyła Paulina Szkolik

          miejsce III Marzena Zdrzałek

        • Zwycięzcy Powiatowego Przeglądu Filmów Ekologicznych: Czytaj więcej
        • I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy Mitologicznej

        • 20.04.2010
        • I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy Mitologicznej - Obrazek 1 26 marca 2010 roku w Świbiu odbył się Międzyszkolny Konkurs Mitologiczny pt. „Z wizytą na Olimpie”. W turnieju szkołę reprezentowała trzyosobowa drużyna, w skład której weszły: Justyna Dylong, Sabina Antoszów oraz Agnieszka Skubela. Nasza drużyna zdobyła w konkursie I miejsce. Laureatkom konkursu GRATULUJEMY i zachęcamy do dalszego pogłębiania swojej wiedzy o mitach greckich.

        • I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy Mitologicznej: Czytaj więcej
        • 02.04.2010
        •  - Obrazek 1Radosnych, spokojnych i pogodnych Świąt Wielkanocnych oraz dużo wiosennego optymizmu.

        • Czytaj więcej
        • I etap konkursu mitologicznego rozstrzygnięty!!!

        • 02.04.2010
        • I etap konkursu mitologicznego rozstrzygnięty!!! - Obrazek 1W dniu dzisiejszym odbył się pierwszy etap konkursu mitologicznego „Z wizytą na Olimpie”, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Podczas tego etapu jury skrupulatnie sprawdziło wiedzę Uczestników z zakresu mitologii greckiej.

          Celem konkursu było przede wszystkim propagowanie wiedzy o kulturze i sztuce starożytnej Grecji, wskazywanie na żywą obecność mitologii greckiej we współczesnej polszczyźnie oraz kształtowanie ducha zdrowej rywalizacji i współpracy.

        • I etap konkursu mitologicznego rozstrzygnięty!!!: Czytaj więcej
        • No i stało się!

        • 24.03.2010
        • Nareszcie nadeszła upragniona wiosna!!!
          A wszystko to dzięki uczniom naszej szkoły, którzy przywitali ją w poniedziałek 22 marca na wesoło, grami, zabawami i konkursami. Zobaczcie zdjęcia, a przekonacie się sami.

        • No i stało się!: Czytaj więcej
        • Wycieczka

        • 19.03.2010
        • W dniu dzisiejszym kl. I i III były na wycieczce w Tarnowskich Górach.

          Zaczęliśmy od lekcji w muzeum, gdzie pani opowiadała nam i pokazywała górnośląskie stroje ludowe sprzed stu lat. Następnie malowaliśmy wzory chust górnośląskich. Głodni i spragnieni posililiśmy się w "Conieco". Potem wyruszyliśmy na zwiedzanie Tarnowskich Gór. Była Dzwonnica Gwarków, Rynek, dworzec PKP oraz dworzec autobusowy, z którego wróciliśmy do domu. Już potrafimy kasować bilety i wiemy jak zachować się w autobusie!!!Zapraszamy do ogladania zdjęć!

        • Wycieczka: Czytaj więcej
        • Walentynki

        • 14.02.2010
        • W piątek 12.02.2010r odbyły się w naszej szkole Walentynki.
          W tym dniu wyraźnie dominował kolor czerwony. Wszyscy uczniowie i nauczyciele mieli czerwone ubrania ( jak również gorące, czerwone serca)
          Uczniowie obejrzeli film i uczestniczyli w karaoke (każdy mógł zaśpiewać do swojej ulubionej melodi
        • Walentynki: Czytaj więcej
        • Zabawa karnawałowa

        • 12.02.2010
        • 10 lutego odbył się w naszej szkole Karnawałowy Bal Przebierańców.(koniecznie oglądajcie zdjęcia)
          Od godziny 16.00 uczestnikom imprezy przygrywał zespół „Impuls”, który zagrzewał dzieci do tańca i zabawy.
          Dzieci poprzebierane za postacie z bajek, i nie tylko, bawiły się wyśmienicie. Wszystkim do
        • Zabawa karnawałowa: Czytaj więcej
        • 23.01.2010
        • Zapraszamy Rodziców na wywiadówkę do szkoły w środę 27 stycznia 2010r o godz. 16.30
        • Czytaj więcej
    • Dla uczniów i rodziców

      Zapraszamy do zapoznania się z opublikowanymi poniżej informacjami ze szkoły!
          • Godzina dostępności - nauczyciele
          • Pokaż
          • Link do dziennika elekronicznego Vulkan
          • Pokaż
          • Aktualności z życia szkoły
          • Pokaż
          • Fb - Gminne Przedszkole w Wojsce
          • Pokaż
          • Fb - Szkoła Podstawowa w Wojsce
          • Pokaż
    • Dlaczego my?

      Jesteśmy małą szkołą, ale z wielkim potencjałem. Uczymy w nielicznych klasach.  Dbamy o to, aby nasi uczniowie uczyli się w komfortowych warunkach, a także, aby nasza szkoła była systematycznie doposażana w nowoczesne pomoce sprzęty i pomoce dydaktyczne.
        • Jesteśmy pomocni
        • Kiedy wszystko zdaje się działać przeciwko Tobie,
          pamiętaj, że samolot startuje pod wiatr,
          nie z wiatrem.”
          Henry Ford
        • Jesteśmy cierpliwi i wytrwali
        • „Cierpliwość i wytrwałość mają magiczne działanie
          – dzięki nim trudności znikają,
          a przeszkody ulatniają się.”
          John Quincy Adams
        • Jesteśmy zaangażoowani
        • Wielu ludzi, którym nie udało się w życiu,
          nie zdaje sobie sprawy z tego,
          jak blisko sukcesu byli,
          kiedy się poddali.
          — Thomas Edison
        • Uczymy szacunku
        • "Najpierw postaraj się być wartościowym człowiekiem.
          Sukces nadejdzie sam."
          — Albert Einstein
        • Jesteśmy życzliwi
        • "Wszyscy popełniamy błędy,
          ale cały sekret polega na tym,
          żeby umieć je naprawiać"
          R.D. Wingfield
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?