• Strona główna

      • W dniu 30 stycznia w naszej szkole odbyło się rodzinne kolędowanie połączone z uroczystymi obchodami Dnia Babci i Dziadka. Było to wydarzenie, które już po raz kolejny zgromadziło liczną publiczność – sala wypełniła się po brzegi, co sprawiło nam ogromną radość. Wiedzieliśmy bowiem, że naszymi widzami, a zarazem najważniejszymi i najbardziej wymagającymi krytykami, będą osoby nam najbliższe, dlatego do tego spotkania przygotowywaliśmy się z niezw
      • 6 XI 2025r. uczniowie klasy 8,7 i 6 byli na wycieczce turystyczno- krajoznawczej na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej. W ramach wycieczki zwiedzili Jaskinię Nietoperzową, Ojców, Ojcowski Park Narodowy, byli w zamku w Pieskowej Skale i Ojcowie. Podczas spaceru przez malownicze fragmenty krasowej doliny Prądnika dotarli aż do Bramy Krakowskiej , Igły Deotymy i kościółka na wodzie. Wycieczka była bardzo atrakcyjna, obfitowała w wiele nowych wrażeń.
      • 13 listopada uczniowie klas 4–8 obejrzeli ekologiczny spektakl pt. „Sen o planecie”, który w ciekawy i poruszający sposób przypomniał o potrzebie troski o naszą planetę.
    • Aktualności

      Co nowego w szkole?
        • MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA

        • 04.05.2011
        • MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA - Obrazek 1Dnia 24 lutego odbył się w naszej szkole konkurs matematyczny "Mistrz tabliczki mnożenia".

          W konkursie brało udział 7 osób z klasy III i 6 osób z klasy IV.

          Uczniowie zmagali się z krzyżówką matematyczną, kolorowanką a także dominem matematycznym.

          Szkolnymi mistrzami tabliczki mnożenia zostały:

        • MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA: Czytaj więcej
        • Pasowanie na czytelnika biblioteki.

        • 04.05.2011
        • 23 lutego 2011r. uczniowie klasy I zostali uroczyście pasowani na czytelników Szkolnej Biblioteki.

          Pasowanie poprzedziła lekcja biblioteczna, którą poprowadziła p.Danuta Bera. Podczas lekcji uczniowie wykonali wiele zadań, podczas których musieli wykazać się znajomością baśni i bajek.

          Obiecali również szanować książki i czasopisma.

        • Pasowanie na czytelnika biblioteki.: Czytaj więcej
        • Dzień Babci i Dziadka

        • 04.05.2011
        • 16 lutego dzieci ze świetlicy szkolnej przygotowały swoim babciom i dziadkom wspaniałą niespodziankę - podróż do przeszłości, czyli do czasów gdy mieli 10-11 lat. Ich wnukowie wcielili się w role nauczycieli i innych pracowników szkoły, a babcie i dziadkowie zasiedli w szkolnych ławach na lekcjach matematyki, języka polskiego, przyrody, muzyki i wychowania fizycznego. Śmiechu było co niemiara, gdy inscenizowali wiersz Juliana Tuwima "Rzepka" czy jeździli na hulajnodze. Po ostatniej lekcji nowa Pani Dyrektor ( Paulinka z klasy II) wręczyła swoim "uczniom" dyplomy ukończenia ponadczasowej szkoły w Wojsce. Babcie i Dziadkowie przyznali,że niełatwa jest dola ucznia we współczesnej szkole, zaś wnukowie mogli się przekonać na właśnej skórze, jak trudny jest zawód nauczyciela. Na zakończenie wszyscy w wyśmienitych humorach zasiedli do wspólnego poczęstunku, a rozmowom i żartom nie było koń

        • Dzień Babci i Dziadka: Czytaj więcej
        • Walentynki w naszej szkole

        • 04.05.2011
        • Walentynki w naszej szkole - Obrazek 1Dzień zakochanych jest świętem pełnym ciepła, wzajemnej życzliwości oraz miłości. To święto rozpaliło również serca uczniów i nauczycieli naszej szkoły. 14. lutego na naszych korytarzach można było zobaczyć porozwieszane walentynkowe serca. Wszyscy, jak na ten dzień przystało, starali się założyć coś czerwonego. Dzięki temu w szkole zapanował iście romantyczny nastrój.Uczniowie wraz z p. H. Penz oraz A. Małecką uruchomili także pocztę walentynkową. Kartek wpłynęło wiele, więc walentynkowi listonosze mieli co robić.

        • Walentynki w naszej szkole: Czytaj więcej
        • 04.05.2011
        •  - Obrazek 1XI Międzyszkolny Konkurs Recytatorski.

          W dniach od 8 do 10 lutego 2011roku odbył się XI Międzyszkolny Konkurs Recytatorski.
          Jury oceniając brało pod uwagę dobór repertuaru, znajomość tekstu, interpretację utworu, kulturę słowa oraz ogólne wrażenie artystyczne

          Decyzją jury II miejsce w kategorii klas IV – VI przyznano Łukaszowi Piejkowi. Zwycięzcy serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

        • Czytaj więcej
        • Zajęcia otwarte w klasie I

        • 17.02.2011
        • W dniu dzisiejszym odbyły się zajęcia otwarte w klasie pierwszej połączone z uroczystościami Dnia Babci i Dziadka.

          W programie był:

          - występ artystyczny i wręczanie własnoręcznie wykonanych prezentów

          - słodki poczęstunek

          - lekcje otwarte w sali informatycznej

          - wspólne zajęcia plastyczne z dziadkami

        • Zajęcia otwarte w klasie I: Czytaj więcej
        • Bal przebieranców

        • 11.02.2011
        • Dziś odbył się w naszej szkole bal przebierańców. Kto nie był niech żałuje. Przy wspaniałej muzyce bawili się wspaniale przebrani uczniowie. A poczęstunkiem była pizza........

          Zdjęcia do obejrzenia w zakładce "album fotograficzny"

        • Bal przebieranców: Czytaj więcej
        • Ferie zimowe

        • 01.05.2011
        • W dniach 17-30 stycznia 2011r mamy ferie zimowe. Pamiętajmy o tym, aby bezpiecznie spędzić ten czas.

          W pierwszym tygodniu ferii zapraszamy na zajęcia organizowane w naszej szkole.

          Harmonogram zajęć:

          Dni tygodnia

          Godziny

        • Ferie zimowe: Czytaj więcej
        • Boże Narodzenie 2010

        • 04.01.2011
        • Wszystkim Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i Przyjaciołom Szkoły życzymy radosnych, pełnych życzliwości i rodzinnego ciepła świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślności w nadchodzącym roku.

          Niech 2011 rok przyniesie nam również wiele optymizmu pozwalającego zmieniać marzenia w piękną rzeczywistość.

        • Boże Narodzenie 2010: Czytaj więcej
        • Europejski Wieczór Filmowy

        • 04.01.2011
        • 17 grudnia bieżącego roku, przy trzaskającym 15 stopniowym mrozie, w godzinach od 17 do 21 odbył się w naszej szkole kolejny Europejski Wieczór Filmowy. Frekwencja dopisała, uczniowie zobaczyli jeden film w języku angielskim, jeden w języku niemieckim i oczywiście jeden w języku polskim. Wszyscy przynieśli koce, poduszki, no i małe przekąski. A Państwu Dressler serdecznie dziękujemy za gratisową pizzę. Była pyszna! Wszystkim serdecznie dziękuję za przybycie - Grażyna Nierychło

        • Europejski Wieczór Filmowy: Czytaj więcej
        • Konkurs Niemieckich Kolęd i Pastorałek

        • 04.01.2011
        • 14 grudnia bieżącego roku odbył sie w naszej szkole Konkurs Niemieckich Kolęd i Pastorałek.

          O godz. 11 dojechali znakomici goście z Mniejszości Niemieckiej z Tworoga oraz reprezentaci Szkoły Podstawowej z Boruszowic i Tworoga. Wśród zapachu choinki i blasku gwiazd betlejemskich usłyszeliśmy "Stille Nacht", "O Tannenbaum" i inne piękne niemieckie kolędy i pastorałki. Zwyciężył Chór Szkoły Podstawowej z Wojski, II miejsce zdobyli Wiktoria Kliś, Ilona Hatlapa, Rafał Tomczyk ze szkoły w Boruszowicach oraz Karolina Popielarz z Wojski. III miejsca zdobyli Monika Kobędza i Wiktoria Ziaja ze szkoły w Tworogu oraz Mateusz Zyzik, Ariana Nocoń oraz Monika Knapik ze szkoły w Boruszowicach. Zwycięzcom gratulujemy, a zdjęcia można zobaczyć w naszym albumie fotograficznym.

        • Konkurs Niemieckich Kolęd i Pastorałek: Czytaj więcej
        • Świąteczno- Komputerowy Konkurs w Szkole Podstawowej w Tworogu

        • 04.01.2011
        • 9 grudnia 2010 roku odbył się w Szkole Podstawowej w Tworogu Konkurs na prezentację multimedialną o Świętach Bożego Narodzenia w języku angielskim, niemieckim i śląskim. Uczestnicy musieli wykazać się również znajomością słownictwa z tą tematyka w owych trzech językach.

          Naszą szkołę reprezentowało 3 uczniów: Daniel Dressler, Łukasz Piejek i Tomasz Maselli, którzy w końcowej klasyfikacji zajęli III miejsce.

        • Świąteczno- Komputerowy Konkurs w Szkole Podstawowej w Tworogu: Czytaj więcej
        • WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO

        • 15.11.2010
        • WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO - Obrazek 111 listopada bieżącego roku ogłoszono wyniki konkursu plastycznego obrazującego życie i działalność św. Marcina zorganizowanego przez Radę Sołecką i Świetlicę Szkolną w Wojsce:

          I m-ce zajęła klasa 2 i 3

          II m-ce zajęła klasa 6a

          wyróżnienia: Przedszkole w Połomii i Wojsce

          Nagrodą główną w konkursie jest wyjazd zwycięskich klas na wycieczkę do Centrum Rozrywki "Alele" w Wilkowicach.

        • WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO: Czytaj więcej
        • Święto Niepodległości

        • 15.11.2010
        • 11 listopada 1918 r. to ważny dzień w historii naszego kraju. To wtedy Polska po wielu latach niewoli odzyskała wolność. W naszej szkole odbył się z tej okazji turniej wiedzy o Polsce i Polakach " Kocham Cię, Polsko".

          Fotorelacja w albumie.

        • Święto Niepodległości: Czytaj więcej
        • Z WIZYTĄ W WIŚNICZACH

        • 15.11.2010
        • Z WIZYTĄ W WIŚNICZACH - Obrazek 1 W dniu 10 listopada uczniowie naszej szkoły, pod opieką Pani Róży Neuman i Pani Grażyny Skowron, odwiedzili mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Wiśniczach. Zaprezentowali im inscenizację obrazującą życie i działalność św. Marcina, pieśni religijne i patriotyczne oraz teksty gwary śląskiej. Następnie poczęstowali zebranych rogalikami św. Marcina i zaprosili do wspólnych tańsów i pląsów. Wytworzyła się tak miła atmosfera, że dzieci obiecały znów odwiedzić przebywających w ośrodku. Na zakończenie uczniowie zostali ugoszczeni słodyczami.

        • Z WIZYTĄ W WIŚNICZACH: Czytaj więcej
        • 15.11.2010
        • Karolina Popielarz zdobyła I miejsce w V Festiwalu Gwary Śląskiej w Wielowsi.

          Szczegóły w zakładce "Nasze osiągnięcia"

        • Czytaj więcej
        • Halloween, Halloween...

        • 07.11.2010
        • 29 października bieżącego roku tradycyjnie pojawiły się w naszej szkole wampiry, czarownice i inne straszne istoty. Trochę postraszyły, trochę się pobawiły, a potem nastąpiła wielka próba. Wszyscy mieli do wyboru skosztować szczurzych ogonów, oczu nietoperzy czy mysiego mózgu. Brrrrrrrr...Ohyda..... Największą popularnością cieszyły się jednak oczy nietoperzy. Potem świetnie bawiliśmy się w wyławianie jabłek, tworzenie mumii, zmazywanie czarownicy czy turlanie się jak dynie. To był niezapomniany wieczór...

        • Halloween, Halloween...: Czytaj więcej
        • 02.11.2010
        • W związku z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej

          z dn. 05 października 2010r. (zmieniające rozporządzenie w sprawie organizacji roku szkolnego Dz. U. Nr 186, poz.1246 ) Dyrekcja SP w Wojsce ustala dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych:

          02 listopada 2010r

          12 listopada 2010r.

        • Czytaj więcej
        • Dzień Edukacji Narodowej

        • 18.10.2010
        • "Czy możemy narodowi ofiarować większy dar nad wychowanie i kształcenie młodzieży?" (Cyceron)

          Wszystkim pracownikom oświaty Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wojsce z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzymy tylko pozytywnych doświadczeń, satysfakcji z pracy, dużo radości i uśmiechu na co dzień.
          Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze szkolnej akademii.

        • Dzień Edukacji Narodowej: Czytaj więcej
    • Dla uczniów i rodziców

      Zapraszamy do zapoznania się z opublikowanymi poniżej informacjami ze szkoły!
          • Godzina dostępności - nauczyciele
          • Pokaż
          • Link do dziennika elekronicznego Vulkan
          • Pokaż
          • Aktualności z życia szkoły
          • Pokaż
          • Fb - Gminne Przedszkole w Wojsce
          • Pokaż
          • Fb - Szkoła Podstawowa w Wojsce
          • Pokaż
    • Dlaczego my?

      Jesteśmy małą szkołą, ale z wielkim potencjałem. Uczymy w nielicznych klasach.  Dbamy o to, aby nasi uczniowie uczyli się w komfortowych warunkach, a także, aby nasza szkoła była systematycznie doposażana w nowoczesne pomoce sprzęty i pomoce dydaktyczne.
        • Jesteśmy pomocni
        • Kiedy wszystko zdaje się działać przeciwko Tobie,
          pamiętaj, że samolot startuje pod wiatr,
          nie z wiatrem.”
          Henry Ford
        • Jesteśmy cierpliwi i wytrwali
        • „Cierpliwość i wytrwałość mają magiczne działanie
          – dzięki nim trudności znikają,
          a przeszkody ulatniają się.”
          John Quincy Adams
        • Jesteśmy zaangażoowani
        • Wielu ludzi, którym nie udało się w życiu,
          nie zdaje sobie sprawy z tego,
          jak blisko sukcesu byli,
          kiedy się poddali.
          — Thomas Edison
        • Uczymy szacunku
        • "Najpierw postaraj się być wartościowym człowiekiem.
          Sukces nadejdzie sam."
          — Albert Einstein
        • Jesteśmy życzliwi
        • "Wszyscy popełniamy błędy,
          ale cały sekret polega na tym,
          żeby umieć je naprawiać"
          R.D. Wingfield
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?