Strona główna
Aktualności
Co nowego w szkole?MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA
- 04.05.2011
Dnia 24 lutego odbył się w naszej szkole konkurs matematyczny "Mistrz tabliczki mnożenia".W konkursie brało udział 7 osób z klasy III i 6 osób z klasy IV.
Uczniowie zmagali się z krzyżówką matematyczną, kolorowanką a także dominem matematycznym.
Szkolnymi mistrzami tabliczki mnożenia zostały:
- MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA: Czytaj więcej
Pasowanie na czytelnika biblioteki.
- 04.05.2011
23 lutego 2011r. uczniowie klasy I zostali uroczyście pasowani na czytelników Szkolnej Biblioteki.
Pasowanie poprzedziła lekcja biblioteczna, którą poprowadziła p.Danuta Bera. Podczas lekcji uczniowie wykonali wiele zadań, podczas których musieli wykazać się znajomością baśni i bajek.
Obiecali również szanować książki i czasopisma.
- Pasowanie na czytelnika biblioteki.: Czytaj więcej
Dzień Babci i Dziadka
- 04.05.2011
16 lutego dzieci ze świetlicy szkolnej przygotowały swoim babciom i dziadkom wspaniałą niespodziankę - podróż do przeszłości, czyli do czasów gdy mieli 10-11 lat. Ich wnukowie wcielili się w role nauczycieli i innych pracowników szkoły, a babcie i dziadkowie zasiedli w szkolnych ławach na lekcjach matematyki, języka polskiego, przyrody, muzyki i wychowania fizycznego. Śmiechu było co niemiara, gdy inscenizowali wiersz Juliana Tuwima "Rzepka" czy jeździli na hulajnodze. Po ostatniej lekcji nowa Pani Dyrektor ( Paulinka z klasy II) wręczyła swoim "uczniom" dyplomy ukończenia ponadczasowej szkoły w Wojsce. Babcie i Dziadkowie przyznali,że niełatwa jest dola ucznia we współczesnej szkole, zaś wnukowie mogli się przekonać na właśnej skórze, jak trudny jest zawód nauczyciela. Na zakończenie wszyscy w wyśmienitych humorach zasiedli do wspólnego poczęstunku, a rozmowom i żartom nie było koń
- Dzień Babci i Dziadka: Czytaj więcej
Walentynki w naszej szkole
- 04.05.2011
Dzień zakochanych jest świętem pełnym ciepła, wzajemnej życzliwości oraz miłości. To święto rozpaliło również serca uczniów i nauczycieli naszej szkoły. 14. lutego na naszych korytarzach można było zobaczyć porozwieszane walentynkowe serca. Wszyscy, jak na ten dzień przystało, starali się założyć coś czerwonego. Dzięki temu w szkole zapanował iście romantyczny nastrój.Uczniowie wraz z p. H. Penz oraz A. Małecką uruchomili także pocztę walentynkową. Kartek wpłynęło wiele, więc walentynkowi listonosze mieli co robić. - Walentynki w naszej szkole: Czytaj więcej
- 04.05.2011
XI Międzyszkolny Konkurs Recytatorski.W dniach od 8 do 10 lutego 2011roku odbył się XI Międzyszkolny Konkurs Recytatorski.
Jury oceniając brało pod uwagę dobór repertuaru, znajomość tekstu, interpretację utworu, kulturę słowa oraz ogólne wrażenie artystyczne
Decyzją jury II miejsce w kategorii klas IV – VI przyznano Łukaszowi Piejkowi. Zwycięzcy serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.- Czytaj więcej
Zajęcia otwarte w klasie I
- 17.02.2011
W dniu dzisiejszym odbyły się zajęcia otwarte w klasie pierwszej połączone z uroczystościami Dnia Babci i Dziadka.
W programie był:
- występ artystyczny i wręczanie własnoręcznie wykonanych prezentów
- słodki poczęstunek
- lekcje otwarte w sali informatycznej
- wspólne zajęcia plastyczne z dziadkami
- Zajęcia otwarte w klasie I: Czytaj więcej
Bal przebieranców
- 11.02.2011
Dziś odbył się w naszej szkole bal przebierańców. Kto nie był niech żałuje. Przy wspaniałej muzyce bawili się wspaniale przebrani uczniowie. A poczęstunkiem była pizza........
Zdjęcia do obejrzenia w zakładce "album fotograficzny"
- Bal przebieranców: Czytaj więcej
Ferie zimowe
- 01.05.2011
W dniach 17-30 stycznia 2011r mamy ferie zimowe. Pamiętajmy o tym, aby bezpiecznie spędzić ten czas.
W pierwszym tygodniu ferii zapraszamy na zajęcia organizowane w naszej szkole.
Harmonogram zajęć:
Dni tygodnia
Godziny
- Ferie zimowe: Czytaj więcej
Zmiana planu
- 20.01.2011
W drugim semestrze obowiązuje nowy plan. Zapraszamy do zakładki "Plan lekcji"
- Zmiana planu: Czytaj więcej
Boże Narodzenie 2010
- 04.01.2011
Wszystkim Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i Przyjaciołom Szkoły życzymy radosnych, pełnych życzliwości i rodzinnego ciepła świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślności w nadchodzącym roku.
Niech 2011 rok przyniesie nam również wiele optymizmu pozwalającego zmieniać marzenia w piękną rzeczywistość.
- Boże Narodzenie 2010: Czytaj więcej
Europejski Wieczór Filmowy
- 04.01.2011
17 grudnia bieżącego roku, przy trzaskającym 15 stopniowym mrozie, w godzinach od 17 do 21 odbył się w naszej szkole kolejny Europejski Wieczór Filmowy. Frekwencja dopisała, uczniowie zobaczyli jeden film w języku angielskim, jeden w języku niemieckim i oczywiście jeden w języku polskim. Wszyscy przynieśli koce, poduszki, no i małe przekąski. A Państwu Dressler serdecznie dziękujemy za gratisową pizzę. Była pyszna! Wszystkim serdecznie dziękuję za przybycie - Grażyna Nierychło
- Europejski Wieczór Filmowy: Czytaj więcej
Konkurs Niemieckich Kolęd i Pastorałek
- 04.01.2011
14 grudnia bieżącego roku odbył sie w naszej szkole Konkurs Niemieckich Kolęd i Pastorałek.
O godz. 11 dojechali znakomici goście z Mniejszości Niemieckiej z Tworoga oraz reprezentaci Szkoły Podstawowej z Boruszowic i Tworoga. Wśród zapachu choinki i blasku gwiazd betlejemskich usłyszeliśmy "Stille Nacht", "O Tannenbaum" i inne piękne niemieckie kolędy i pastorałki. Zwyciężył Chór Szkoły Podstawowej z Wojski, II miejsce zdobyli Wiktoria Kliś, Ilona Hatlapa, Rafał Tomczyk ze szkoły w Boruszowicach oraz Karolina Popielarz z Wojski. III miejsca zdobyli Monika Kobędza i Wiktoria Ziaja ze szkoły w Tworogu oraz Mateusz Zyzik, Ariana Nocoń oraz Monika Knapik ze szkoły w Boruszowicach. Zwycięzcom gratulujemy, a zdjęcia można zobaczyć w naszym albumie fotograficznym.
- Konkurs Niemieckich Kolęd i Pastorałek: Czytaj więcej
Świąteczno- Komputerowy Konkurs w Szkole Podstawowej w Tworogu
- 04.01.2011
9 grudnia 2010 roku odbył się w Szkole Podstawowej w Tworogu Konkurs na prezentację multimedialną o Świętach Bożego Narodzenia w języku angielskim, niemieckim i śląskim. Uczestnicy musieli wykazać się również znajomością słownictwa z tą tematyka w owych trzech językach.
Naszą szkołę reprezentowało 3 uczniów: Daniel Dressler, Łukasz Piejek i Tomasz Maselli, którzy w końcowej klasyfikacji zajęli III miejsce.
- Świąteczno- Komputerowy Konkurs w Szkole Podstawowej w Tworogu: Czytaj więcej
WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO
- 15.11.2010
11 listopada bieżącego roku ogłoszono wyniki konkursu plastycznego obrazującego życie i działalność św. Marcina zorganizowanego przez Radę Sołecką i Świetlicę Szkolną w Wojsce:
I m-ce zajęła klasa 2 i 3
II m-ce zajęła klasa 6a
wyróżnienia: Przedszkole w Połomii i Wojsce
Nagrodą główną w konkursie jest wyjazd zwycięskich klas na wycieczkę do Centrum Rozrywki "Alele" w Wilkowicach.
- WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO: Czytaj więcej
Święto Niepodległości
- 15.11.2010
11 listopada 1918 r. to ważny dzień w historii naszego kraju. To wtedy Polska po wielu latach niewoli odzyskała wolność. W naszej szkole odbył się z tej okazji turniej wiedzy o Polsce i Polakach " Kocham Cię, Polsko".
Fotorelacja w albumie.
- Święto Niepodległości: Czytaj więcej
Z WIZYTĄ W WIŚNICZACH
- 15.11.2010
W dniu 10 listopada uczniowie naszej szkoły, pod opieką Pani Róży Neuman i Pani Grażyny Skowron, odwiedzili mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Wiśniczach. Zaprezentowali im inscenizację obrazującą życie i działalność św. Marcina, pieśni religijne i patriotyczne oraz teksty gwary śląskiej. Następnie poczęstowali zebranych rogalikami św. Marcina i zaprosili do wspólnych tańsów i pląsów. Wytworzyła się tak miła atmosfera, że dzieci obiecały znów odwiedzić przebywających w ośrodku. Na zakończenie uczniowie zostali ugoszczeni słodyczami.
- Z WIZYTĄ W WIŚNICZACH: Czytaj więcej
- 15.11.2010
Karolina Popielarz zdobyła I miejsce w V Festiwalu Gwary Śląskiej w Wielowsi.
Szczegóły w zakładce "Nasze osiągnięcia"
- Czytaj więcej
Halloween, Halloween...
- 07.11.2010
29 października bieżącego roku tradycyjnie pojawiły się w naszej szkole wampiry, czarownice i inne straszne istoty. Trochę postraszyły, trochę się pobawiły, a potem nastąpiła wielka próba. Wszyscy mieli do wyboru skosztować szczurzych ogonów, oczu nietoperzy czy mysiego mózgu. Brrrrrrrr...Ohyda..... Największą popularnością cieszyły się jednak oczy nietoperzy. Potem świetnie bawiliśmy się w wyławianie jabłek, tworzenie mumii, zmazywanie czarownicy czy turlanie się jak dynie. To był niezapomniany wieczór...
- Halloween, Halloween...: Czytaj więcej
- 02.11.2010
W związku z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej
z dn. 05 października 2010r. (zmieniające rozporządzenie w sprawie organizacji roku szkolnego Dz. U. Nr 186, poz.1246 ) Dyrekcja SP w Wojsce ustala dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych:
02 listopada 2010r
12 listopada 2010r.
- Czytaj więcej
Dzień Edukacji Narodowej
- 18.10.2010
"Czy możemy narodowi ofiarować większy dar nad wychowanie i kształcenie młodzieży?" (Cyceron)
Wszystkim pracownikom oświaty Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wojsce z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzymy tylko pozytywnych doświadczeń, satysfakcji z pracy, dużo radości i uśmiechu na co dzień.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze szkolnej akademii.- Dzień Edukacji Narodowej: Czytaj więcej
Dla uczniów i rodziców
Zapraszamy do zapoznania się z opublikowanymi poniżej informacjami ze szkoły!Dlaczego my?
Jesteśmy małą szkołą, ale z wielkim potencjałem. Uczymy w nielicznych klasach. Dbamy o to, aby nasi uczniowie uczyli się w komfortowych warunkach, a także, aby nasza szkoła była systematycznie doposażana w nowoczesne pomoce sprzęty i pomoce dydaktyczne.- Jesteśmy pomocni
- Kiedy wszystko zdaje się działać przeciwko Tobie,
pamiętaj, że samolot startuje pod wiatr,
nie z wiatrem.”
Henry Ford
- Jesteśmy cierpliwi i wytrwali
- „Cierpliwość i wytrwałość mają magiczne działanie
– dzięki nim trudności znikają,
a przeszkody ulatniają się.”
John Quincy Adams
- Jesteśmy zaangażoowani
- Wielu ludzi, którym nie udało się w życiu,
nie zdaje sobie sprawy z tego,
jak blisko sukcesu byli,
kiedy się poddali.
— Thomas Edison
- Uczymy szacunku
- "Najpierw postaraj się być wartościowym człowiekiem.
Sukces nadejdzie sam."
— Albert Einstein
- Jesteśmy życzliwi
- "Wszyscy popełniamy błędy,
ale cały sekret polega na tym,
żeby umieć je naprawiać"
R.D. Wingfield
