• Aktualności - życie szkoły

  • Aktualności - życie szkoły

            • KONKURS PLASTYCZNY

            • Temat: "Latając ze słońcem"
              Cała praca musi być wykonana ręcznie (farbami, pastelami, kredkami itp), trwałymi technikami plastycznymi. Wymagany format A3 kartka dużego bloku.
              Prace należy składać do pani M.Bednarek do 22 stycznia 2010.
            • Życzenia

            • Chwili wytchnienia od codzienności, odrobiny magii i niepowtarzalności, spokoju ducha i radości wśród najbliższych na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia oraz szczęścia w nadchodzącym Nowym Roku życzymy wszystkim Uczniom, Nauczycielom, Rodzicom i Pracownikom szkoły.
            • Świątecznie

            • W dniu dzisiejszym wszyscy uczniowie przygotowali swoje klasowe wigilie. W pięknie przystrojonych salach, przy dźwiękach kolęd dzielili się opłatkiem i składali sobie życzenia. Następnie oglądali Jasełka przygotowane przez Samorząd Uczniowski.
              Zachęcamy do obejrzenia albumu fotograficznego.
            • Wieczór Filmów Europejskich

            • 18 grudnia bieżącego roku odbył się pierwszy w historii naszej szkoły Wieczór Filmów Europejskich. Uczniowie klas IV-VI spotkali się późnym wieczorem, aby zobaczyć filmy w języku angielskim, niemieckim i polskim. Pomimo trzaskającego mrozu za oknami humory dopisywały, kolacja smakowała, a repertuar okazał się bardzo ciekawy. Wszystkim obecnym serdecznie dziękuję za przybycie.
              Grażyna Nierychło
            • WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE OGÓLNOPOLSKIM

            • Uczeń klasy III-Paweł Szkolik wziął udział w OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNO- LITERACKIM
              pt." Miejsce, które warto zobaczyć w mojej okolicy".
              Spośród 1125 prac nadesłanych na konkurs jego praca zdobyła wyróżnienie.
              Paweł zrobił pracę w drewnie przedstawiającą znaną nam kapliczkę na Wykierzu
              a do pracy dołączył wiersz na temat przedstawionego miejsca, w którym wyjaśniał dlaczego to miejsce jest godne prezentacji.
              Konkurs był organizowany pod patronatem medialnym " Miejskiego Serwisu Informacyjnego" Samorządu Miasta Gliwice.
              GRATULUJEMY!
            • Wojewódzki Festiwal Kolęd i Pastorałek

            • 12.12.2009 odbył się VII Wojewódzki Festiwal Kolęd i Pastorałek w Dąbrówce
              pod patronatem biskupa Gerarda Kusza. Nasz chór zdobył II miejsce,
              a Karolina Popielarz z kl.I jako solistka zdobyła III miejsce.
            • Omnibus 2009

            • Uczniowie klasy II i III brali udział w Szkolnym Konkursie Wiedzy Ogólnej "Omnibus".
              Największą wiedzą wykazali się: Natalia Jergla, Paweł Szkolik i Marcel Błażytko, którzy reprezentowali naszą szkołę 11 grudnia w Międzygminnym Konkursie "Omnibus" w Świbiu. Gratulujemy!
            • Wojewódzki Festiwal Pieśni Patriotycznych

            • 28.11.2009 odbył się II Wojewódzki Festiwal Pieśni Patriotycznych w Wielowsi
              pod patronatem Marszałka Sejmiku Śląskiego.
              Nasz chór przygotowany przez p. Różę Neumann
              zdobył III miejsce.

            • Halloween 2009

            • 4 listopada, wśród całkowitych ciemności zaczęły się pojawiać w naszej szkole duchy, czarownice, wampiry i wiedźmy... Nie wierzycie?? Zdjęcia pokazuja całą prawdę...
            • 5.10.09
              Stowarzyszenie na rzecz dzieci i młodzieży "Uskrzydlamy" rozpoczęło w naszej szkole realizację projektu teatralnego "Kolorowa Akademia" skierowanego do chłopców z ZLW.
              Z tej okazji dla wszystkich uczniów odbyło się przedstawienie kukiełkowe pt. "Księżniczka na ziarnku grochu", w którym chłopcy zagrali zarówno role męskie jak i kobiece. Brawa za odwagę!!!!
            • DZIEŃ NAUCZYCIELA

            • Dziś obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej.
              Uczniowie naszej szkoły pod opieką p. M. Czierpki i p.A. Potempy przygotowali wspaniały program artystyczny. Zdjęcia do obejrzenia wkrótce w albumie.
            • Szkolny zestaw podręczników w roku szkolnym 2009/1010

            • Przedstawiamy szkolny zestaw podręczników dopuszczony do użytku przez Dyrektora Szkoły w roku szkolnym 2009/2010:
              KLASA I:
              "Odkrywam siebie- ja i moja szkoła" J.Faliszewska, Wydawnictwo MAC
              KLASA II:
              "Nasza klasa 2" Cz.Cyrański, Wydawnictwo MAC
              "Ja klar 1" podręcznik i ćwiczenia G.Gerngross, Wydawnictwo LektorKlett
              KLASA III:
              "Ja i moja szkoła" J.Faliszewska, Wydawnictwo MAC
              KLASA IV:
              Język polski- "Słowa na start" M.Derlukiewicz, Wydawnictwo Rożak
              "Matematyka z plusem" podręcznik + 3zeszyty ćwiczeń, M.Dobrowolska, Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe
              "Historia wokół nas" R.Lolo, WSiP
              Przyroda 4 podręcznik i ćwiczenia I.Majcher, Wydawnictwo Operon
              Język niemiecki- "Der, Die, Das Neu" podręcznik i ćwiczenia, M.Kozubska, Wydawnictwo Szkolne PWN
              KLASA V:
              Język polski- "Słowa zwykłe i niezwykłe podręcznik i ćwiczenia, M.Nagajowa, WSiP
              "A to historia" (2 części)G.Czetwertyńska, Wydawnictwo Nowa Era
              Przyroda-"Mój świat" - podręcznik i ćwiczenia, D.Kamińska, Wydawnictwo Rożak
              "Mogę zostać Pitagorasem" - podręcznik i 2 ćwiczenia, S.Durydiwka, Wydawnictwo Adam
              Język niemiecki-"Der, Die, Das Neu" podręcznik i ćwiczenia, M.Kozubska, Wydawnictwo Szkolne PWN
              KLASA VI:
              Język polski "Słowa zwykłe i niezwykłe" podręcznik i ćwiczenia, M.Nagajowa, WSiP
              "A to historia" (2 części), G.Czetwertyńska, Wydawnictwo Nowa Era
              Przyroda: "Mój świat" podręcznik i ćwiczenia, D.Kamińska, Wydawnictwo Rożak
              "Mogę zostać Pitagorasem" podręcznik i 2 ćwiczenia, S.Durydiwka, Wydawnictwo Adam
              Język niemiecki "Der, Die, Das Neu" podręcznik i ćwiczenia, M.Kozubska, Wydawnictwo Szkolne PWN

              Podręczniki do języka angielskiego zostaną zakupione we wrześniu przez nauczyciela przedmiotu.
            • Wakacje :)

            • "Lato, lato, lato czeka
              razem z latem czeka rzeka,
              razem z rzeką czeka las,
              a tam ciągle nie ma nas" Ludwik Jerzy Kern

              Wszystkim Naszym Uczniom życzymy niezapomnianych wrażeń podczas tegorocznego lata i do zobaczenia 1 września 2009 roku.
            • Dzień Dziecka - Dzień Sportu

            • W dniu 1 czerwca w naszej szkole z okazji Dnia Dziecka odbył się Dzień Sportu.
              Z tej okazji uczniowie naszej szkoły brali udział w pięciu indywidualnych konkurencjach sportowych, w których zdobywać musieli jak największa liczbę punktów. Rywalizacja ta odbywała się w klasach I-III i IV-VI w kategorii chłopców i dziewcząt.
              Zwycięzcy zawodów w klasach I-III:
              - w kategorii dziewcząt
              I miejsce - Izabela Białkowska
              II miejsce - Marta Lachowicz
              III miejsce - Dominika Dworaczek
              - w kategorii chłopców
              I miejsce - Adrian Bazan
              II miejsce - Fabian Dubiel
              III miejsce - Paweł Szkolik
              Zwycięzcy zawodów w klasach IV-VI:
              - w kategorii dziewcząt
              I miejsce - Anna Ziaja
              II miejsce - Karolina Krok
              III miejsce - Dominika Kupka
              - w kategorii chłopców
              I miejsce - Marek Tokarz
              II miejsce - Patryk Neska
              III miejsce - Alan Kowski
              Ponadto jak to miało miejsce rok temu reprezentacja chłopców oraz dziewcząt sprawdziła swoje umiejętności gry w piłkę nożną i siatkówkę przeciwko swoim nauczycielom. Po sportowych zmagania wszyscy uczestnicy zostali jak to ma miejsce każdego roku zaproszeni przez pana Jerzego Ziaja na bułeczkę i gorącą kiełbaskę - za co wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły serdecznie dziękują!!! :)
              Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego dnia w galerii!
            • Wycieczka do Wrocławia

            • W dniu 19.05.2009r uczniowie klas szóstych wraz z uczniami niższych klas byli na całodniowej wycieczce we Wrocławiu. Zwiedzaliśmy Muzeum Przyrody, Panoramę Racławicką i tamtejsze ZOO. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.
            • Czwórbój lekkoatletyczny

            • 06.05.2009r nasi uczniowie brali udział w czwórboju lekkoatletycznym w Szkole Podstawowej w Tworogu. Zawody te obejmują rywalizację w czterech konkurencjach: bieg 60m, skok w dal, rzut piłką palantową i odpowiednio bieg na 600m dla dziewcząt i 1000m dla chłopców. Nasi uczniowie w klasyfikacji drużynowej zajeli III miejsce zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców. Szkołę reprezentowali: Jaworek Wiktoria, Wilczok Kasia,Skubela Agnieszka, Kupka Dominika, Król Monika, Kańtoch Przemysław, Skrzypczak Krzysztof,