• Aktualności - życie szkoły

  • Aktualności - życie szkoły

          • Projekt internetowej współpracy szkół europejskich e-Twinning.
            • Projekt internetowej współpracy szkół europejskich e-Twinning.

            •  

              Już od stycznia uczniowie naszej szkoły po raz kolejny biorą udział w projekcie internetowej współpracy szkół europejskich e-Twinning.

              Tym razem projekt dotyczy Dnia św. Walentego, czyli coraz bardziej popularnych także w naszym kraju Walentynek.

              Uczniowie, kierowani przez panią Magdalenę Michalską,  nawiązali w ten sposób kontakt z aż 7 szkołami partnerskimi!  Wspólnymi siłami do końca marca 2012r. stworzymy stronę projektu, na której znajdą się prace, zdjęcia i prezentacje z Grecji, Słowenii, Łotwy, Estonii, Turcji , Rumunii, Portugalii i Polski.

              Najważniejszym zadaniem projektu było wykonanie i wysłanie do szkół partnerskich  kart walentynkowych , które zawierać będą najbardziej popularne wyznanie świata :  „KOCHAM CIĘ”,  w języku angielskim i języku narodowym każdej ze stron. W naszej szkole kartki  te wybraliśmy w ramach konkursu zorganizowanego jeszcze przed feriami. Wiele było emocji związanych z rozstrzygnięciem konkursu, każdy z uczestników dopytywał, czy jego kartka trafiła do szkoły zagranicą..?

              Oto lista osób, które mogą poszczycić się udziałem w międzynarodowej korespondencji:

              Kartka Natalii Zdrzałek trafiła do kolegów i koleżanek Rumunii.

              Kartka Marzeny Zdrzałek została wysłana do Portugalii.

              Kartka Pauliny Szkolik ucieszyła uczniów ze Słowenii.

              Kamil Mania przygotował kartkę, która trafiła do Grecji.

              Kartka Victorii Krywalski trafiła do uczniów z Estonii.

              Kartka Marzeny Śliwy pojechała na Łotwę, a Dominiki Gajowskiej aż do Turcji!

               

              My również otrzymaliśmy kartki ze szkół partnerskich – ich kolekcję można oglądać w holu szkoły na gazetce poświęconej projektowi.

              Wszyscy uczniowie przygotowali też walentynkowe dekoracje oraz wielkie serce utworzone z małych serc,na których uczniowie umieszczali swoje imiona, a które stanowiło część napisu „I love my school” ( Kocham moją szkołę!).

              Oprócz tego, na lekcjach angielskiego związanych z Walentynkami, uczniowie omawiali, w jaki sposób obchodzimy Walentynki, skąd wziął się ten zwyczaj, komu wysyłamy walentynki i zastanawiali się, czy to wyłącznie święto zakochanych..?

              Wszyscy bardzo chętnie brali udział w krótkiej debacie na ten temat i zgodnie doszli do wniosku, że Walentynki to Święto Miłości, a babci, mamie, dziadkowi czy bratu będzie bardzo miło, gdy dostanie walentynkę daną prosto z serca!

              Przed nami jeszcze prace projektowe, ale efekty naszych działań i pozostałych partnerów projektu można już oglądać na stronach:

              http://tripwow.tripadvisor.com/tripwow/ta-044c-18f0-d979?ln

          • Program Unii Europejskiej
            • Program Unii Europejskiej

            • Nasza szkoła bierze udział w programie Unii Europejskiej "Owoce w szkole". Program skierowany jest dla uczniów kl.I-III szkól podstawowych. Każde dziecko otrzymuje bezpłatnie jednorazowo porcję składającą się z jednego produktu owocowego i jednego produktu warzywnego. Szczegóły na stronie http://owocewszkole.org/

            • Pasowanie na czytelnika

            • 8 III 2012 r. uczniowie klasy I zostali pasowani na Czytelnika Biblioteki Szkolnej.

              Jak co roku p. Danuta Bera przygotowała lekcję biblioteczną podczas, której najmłodsi uczniowie wykonywali różne zadania związane z baśniami i bajkami. Dzieci liczyły, pisały i odgadywały tytuły znanych utworów. Lekcja przebiegała w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze.

              W nagrodę pierwszoklasiści otrzymali dyplomy i zeszyty lektur w których będą ilustrować przeczytane lektury.

              Obiecali, iż odwiedzając bibliotekę będą dbać o książki i czasopisma.

            • Konkurs recytatorski

            • 28 II 2012 r. w Brynku, uczennica klasy I, Jasmin Kaschuba zdobyła wyróżnienie w XII Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Szkół Podstawowych i Gimnazjów pod patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty Pana Stanisława Fabera.

            • W środę 7 marca o godz. 15.00 do 17.00 w naszej szkole odbędą się zajęcia taneczne ,na które zapraszamy wszystkie chętne dzieci.

            • Na sportowo

            •  

              W dniu 15 lutego  w naszej szkole  odbyły się Mistrzostwa Szkoły uczniów w tenisie stołowym w kategorii dziewcząt i chłopców. Rywalizacja odbywała się w grze pojedynczej do dwóch wygranych setów. Ostateczna klasyfikacja mistrzostw przedstawia się następująco:

               

              miejsce/kategoria

               

              Dziewczęta

               

              Chłopcy

               

               

              I miejsce

               

              Andżelika Bochoń

               

               

              Łukasz Piejek

               

              II miejsce

               

              Natalia Jergla

               

               

              Daniel Dressler

               

              III miejsce

               

              Dominika Dworaczek

               

               

              Arek Krupiński

               

               

              Ponadto w dniu 17.02. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w gminnych drużynowych zawodach w tenisie stołowym w Tworogu.  Nasza szkołę reprezentowali : ŁUKASZ PIEJEK, DANIEL DRESSLER, PAWEŁ SZKOLIK, ANDŻELIKA BOCHOŃ, MARZENA ŚLIWA I NATALIA JERGLA. Drużynowo chłopcy zajęli III miejsce,  dziewczyny II miejsce. Gratulujemy sportowej postawy na zawodach i zapraszamy do dalszego doskonalenia umiejętności gry w tenisa stołowego na dodatkowych popołudniowych zajęciach w każdy piątek o godzinie 16.30 (termin może ulec zmianie w zależności od zainteresowania – informacja pojawi się na stronie internetowej)

            • REKOLEKCJE

            • W dniach 27, 28, 29 lutego 2012r. odbędą się Rekolekcje. Dzieci przychodzą w tym dniu do szkoły o godzinie 9.50 i wraz z wychowawcami idą do kościoła. Po Rekolekcjach ok. 11.30 powrót do szkoły i rozejście się do domu. Rodzice, którzy chcą, aby ich dzieci samodzielnie wróciły do domu proszeni są o taką decyzję na piśmie. Dzieci dojeżdżające czekają w świetlicy na busik dowożący dzieci.

            • Czary -mary, hokus-pokus

            • 20 lutego zawitał do szkoły iluzjonista. Prezentował sztuki sceniczne oraz przy stoliku,  przy akompaniamencie muzyki albo w formie dialogu z widzami. Zapraszał do wspólnego "czarowania" osoby z publiczności, które w ten sposób mogły czynnie brać udział w magicznym przedstawieniu.   Uprzyjemniło to czas naszym uczniom i zachęciło do zainteresowania się tym zaczarowanym zawodem.

            • FERIE ZIMOWE

            •  

              FERIE  ZIMOWE przypadają w naszym województwie od 30 stycznia do 12 lutego 2012r. Życzymy radosnego wypoczynku. Pamiętajcie o bezpiecznym spędzaniu czasu wolnego na podwórku i w domu,abyśmy wrócili zdrowi, pełni sił i chęci do nauki.

              W czasie ferii będą organizowane w szkole zajęcia według podanego harmonogramu: 

              Dni tygodnia

              Godziny

              Nauczyciele

              Rodzaj zajęć

              Poniedziałek  30.01.2012r

              10.00- 12.00

              D. Bera, B. Szeliga

              Gry i zabawy przy muzyce.                             

              Wtorek  31.01.2012r.

              10.00- 12.00

              G. Nierychło, M. Ziob

              Gry i zabawy językowe, zajęcia taneczne

              Środa   01.02.2012r

              10.00- 12.00

              Dyr. M. Paździor  

              Mistrzostwa szkoły w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców.

              Czwartek  02.02.2012

              10.00- 12.00

              G. Skowron, D. Pasieka-Wosz

              Gry i zabawy: poszukiwanie skarbów, Bingo i Mafia

              Poniedziałek  06.02.2012r

              10.00- 12.00

              M. Michalska, M. Bednarek

              Zajęcia plastyczne- ozdoby walentynkowe

               

               

            • Nasi uczniowie uczestniczą w projekcie

            •                   13 stycznia 2012 r. uczniowie naszej szkoły wraz z dziećmi ze świetlicy  OSP w Boruszowicach  – Hanusku w ramach realizowanego przez p. Monikę Ziob projektu „Integracja dzieci perspektywą na lepsze jutro” wzięli udział w spotkaniu opłatkowo – noworocznym seniorów w restauracji „Hanusek”.

                             Na spotkanie przyszło około 90 osób, a zatem widownia dopisała. Nasi uczniowie wspólnie z dziećmi z Boruszowic złożyli seniorom  noworoczne życzenia, a następnie odegrali przedstawienie kabaretowe pt. „Bordowy Kapturek”. Rzecz nie była łatwa, gdyż aktorzy, wszyscy razem po raz pierwszy spotkali się zaledwie dwie godziny przed przyjściem gości. Mimo licznych obaw przedstawienie się udało, a widzowie byli zachwyceni. 

                          Uczniowie również byli zadowoleni, gdyż poznali nowych kolegów, zdobyli nowe doświadczenia i zostali bardzo ciepło ugoszczeni przez organizatorów spotkania.

            • Dzień Babci i Dziadka

            • 20 stycznia 2012 r. w naszej szkole świętowaliśmy uroczysty Dzień Babci i Dziadka, który wraz z wychowawcami przygotowały przedszkolaki i klasa I. O godzinie 16 w naszej placówce zagościło liczne grono seniorów. Specjalnie dla nich nasi najmłodsi uczniowie przygotowali wspaniałe występy. Najpierw pan dyrektor przywitał wszystkich gości, potem grupa młodsza z przedszkola recytowała wierszyki, starszaki natomiast w niezwykle urokliwy sposób zaprezentowali jasełka. Na koniec pierwsza klasa odegrała teatrzyk. Po występach dzieci obdarowały swoich gości upominkami, a sami goście udali się na słodki poczęstunek przy kawie. Panowała bardzo przyjazna atmosfera, a dziadkowie wzruszali się oglądając swoje pociechy na scenie. Serdecznie dziękujemy rodzicom i obsłudze w przygotowaniu tej pięknej uroczystości.  Zdjęcia będzie można obejrzeć w najbliższym czasie.

            • ODBYŁ SIĘ BAL PRZEBIERAŃCÓW

            • 18 stycznia 2012r odbył się, już tradycyjnie,  karnawałowy bal przebierańców  uczniów naszej szkoły organizowany przez nauczycieli i rodziców. Nie zabrakło na nim biedronek, cyganek, księżniczek i wielu, wielu innych ciekawych i śmiesznych postaci (oglądajcie zdjęcia). Oprawę muzyczną przygotowała Rada Rodziców. Serdecznie wszystkim dziękujemy.

          • Uczniowie w Brynku
            • Uczniowie w Brynku

            •  

              "Promocja szkoły i aktywnego trybu życia wśród dzieci szkół podstawowych"-  pod takim hasłem

              dnia 13 stycznia 2012r. odbył się w gimnazjum w Brynku "Turniej minikoszykówki" dla dziewczyn i chłopców ze szkół podstawowych. 

              Uczniowie naszej szkoły brali czynnie udział w tym turnieju. Była to dla nas zabawa i wielkie przeżycie. Mogliśmy przyjemnie spędzić czas oraz poznać kolegów i koleżanki z innych szkół, z którymi być może przyjdzie nam spędzać wspólnie  czas kiedyś w gimnazjum.

            • W albumie są dostępne zdjęcia z Mikołajkowego Turnieju Siatkówki- Boruszowice - grudzień 2011, w którym brali udział nasi uczniowie, jak również z Turnieju Minikoszykówki- Brynek -styczeń 2012. 

               

            • BAL PRZEBIERAŃCÓW

            • Wszystkich uczniów serdecznie zapraszamy na Bal Przebierańców który odbędzie się 18 stycznia 2012r. od godz. 16.00 do 19.00. Prosimy o przygotowanie pięknych strojów, gdyż najciekawsze pomysły i najładniejsze stroje będą oceniane.

            • ŚPIEWAJĄCY SUKCES

            • W dniu 11.01.2012 odbył się w Pławniowicach VIII Rejonowy Konkurs Kolęd i Piosenek Zimowych - "Weihnachtssingen".
              Jury w składzie: pani Doris Gorgosch (TSKN Woj. Śląskiego w Raciborzu), pani Danuta Czok (GOK Rudziniec), pani Gabriela Mandrysz (katechetka) oraz pan Piotr Golombek (muzyk)postanowiło przyznać w KATEGORII SOLIŚCI KLAS I-III SP:
              II m-ce Karolinie Popielarz - ZSP Wojska.
              W "VIII Weihnachtssingen" zaśpiewało łącznie 250 dzieci z 15 szkół podstawowych i 3 przeszkoli z terenu powiatów gliwickiego i tarnogórskiego.

            • Europejski Wieczór Filmowy

            • 5 stycznia bieżącego roku, tradycyjnie w niesprzyjających warunkach atmosferycznych ( silny wiatr na zewnątrz) odbył się w naszej szkole kolejny Europejski Wieczór Filmowy. Frekwencja przerosła nasze oczekiwania i wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za przybycie. Uczniowie zobaczyli trzy filmy - jeden w języku angielskim, jeden w języku niemieckim i ostatni w języku polskim. Wspólnie spędzone cztery godziny minęły niezwykle szybko. Zamówiona pizza jak zwykle smakowała wyśmienicie :)

            • Przypominamy również o tym,że do końca stycznia trwa nadal konkurs na LOGO Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wojsce. Zapraszamy do udziału zarówno Uczniów jak i ich Rodziców.    REGULAMIN_KONKURSU_NA_LOGO.doc