• Aktualności - życie szkoły

            • Czytamy z klasą

            • Od początku kwietnia uczniowie klasy II realizują trzeci moduł Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego CZYTAM Z KLASĄ -lekturki spod chmurki. Tym razem motywem przewodnim jest hasło „Jestem dobry dla roślin”.

              Czytamy książkę ,,Drzewo do samego nieba " Marii Terlikowskiej i uzupełniamy związane z nią lekturniki. Wykorzystując piękną pogodę zorganizowaliśmy zajęcia z lekturą na podwórku w naszej wiacie edukacyjnej. Przy tej okazji poszerzyliśmy swoje informacje na temat drzew i ochrony środowiska. Tytułowe drzewo, które jest miejscem spotkań dzieci, staje się również symbolem przyjaźni i jedności przeciwko niszczeniu środowiska.

            • Chwalimy się sukcesami ... :)

            • 11 kwietnia 2024 r. w ZSP w Boruszowicach odbył się konkurs piosenki anglojęzycznej oraz niemieckojęzycznej. Naszą szkołę reprezentowaly dwie uczennice klasy V. Miło nam poinformować, że w konkursie piosenki niemieckiej Emilce udało się wywalczyć 3. miejsce, natomiast w konkursie piosenki śpiewanej w języku angielskim Małgosia zdobyła 2. miejsce.  Zwyciężczyniom serdecznie gratulujemy!

            • Spotkanie z książką

            • W oczekiwaniu na zajęcia w mobilnym planetarium, przedszkolaki wysłuchały fragmentu książki Wandy Chotomskiej „Dzieci Pana Astronoma”, czytanej przez panią bibliotekarz. Dzieci dowiedziały się, czym zajmuje się astronom i do jakich celów służy teleskop. Na pamiątkę dzisiejszego spotkania z książką w bibliotece przedszkolaki otrzymały kolorowanki związane z tematyką kosmosu.

            • Mobilne planetariu ORBITEK

            • 11 kwietnia 2024r. przedszkolaki oraz uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestniczenia w kreatywnych zajęciach Mobilnego Planetarium Orbitek. Zajęcia w fascynujący sposób wprowadziły uczniów w świat astronomii i kosmosu. Dzięki zaawansowanej technologii projekcji wyświetlania obrazu dookoła głowy, uczniowie mieli możliwość odkrywania tajemnic kosmicznych bez wychodzenia z budynku szkoły.

              Program edukacyjny, skonstruowany z myślą o różnych grupach wiekowych, uwzględnił podstawy astronomii, układ słoneczny, ruch planet, galaktyki oraz wiele innych ciekawych zagadnień.

            • Po każdej burzy wychodzi słońce...

            • W nawiązaniu do Dnia Tęczy, wykonaliśmy kolejne zadanie z projektu "Świetliczaki na tropie...przysłów" pt."Po każdej burzy wychodzi słońce".  W ramach zadania oglądaliśmy filmy dotyczące zjawisk atmosferycznych oraz poznaliśmy ciekawostki związane z pogodą. Dzieci za pomocą rysunku zinterpretowały hasło "Pod parasolem...". "Dodatkowo wykonaliśmy eksperymenty z wodą i światłem pokazujące między innymi kąt załamania promieni słonecznych w wodzie czy tornado w szklance wody. Nie zabrakło też eksperymentu z "tęczą na talerzu" oraz innym zabaw i zadań związanych z tym barwnym zjawiskiem. Dzieci wykonywały tęczę z bibuły, układały tęczowe wieże z kubków, a nawet wzięły udział w kolorowej sesji fotograficznej.

            • Sprzątanie świata ulicami Wojski

            • Z okazji zbliżającego się wielkimi krokami Dnia Ziemi,  uczniowie klas młodszych udali się na sprzątanie świata ulicami Wojski, którego celem było budowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska poczynając od uprzątania śmieci. Uczniowie zaopatrzyli się w rękawice ,worki na śmieci oraz chęć do sprzątania. Podążali ulicą Szkolną, Powstańców Śląskich i Zakładową. Zbierali nawet najmniejsze papierki i drobne śmieci. Okazało się, iż nasza miejscowość była bardzo zaśmiecona i zanieczyszczona. Znaleziono wiele odpadów z plastiku, szkła, gumy i metalu, znajdujących się w przydrożnych rowach, łąkach i na polach. Uczniowie z ochotą i zaangażowaniem podeszli do zadania. Udało im się zapełnić wszystkie worki.

            • Zbiórka charytatywna

            • Tradycyjnie jak co roku Samorząd Uczniowski przeprowadził w pierwszych dniach kalendarzowej wiosny akcję charytatywną. W tym roku naszym celem była pomoc braciom Fabianowi i Florianowi , u których potwierdzony został zespół Bardeta – Biedla oraz chorej na nowotwór Pani Ani. Dzięki hojnym datkom uzbieraliśmy 1590,10 złotych. Dziękujemy Wszystkim za finansowe wsparcie i za upieczenie  pysznych słodkości. Warto pomagać!

            • Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Ogólnej

            • 8 kwietnia 2024r. uczniowie klasy II i III brali udział w OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADZIE  ,,WIEDZY OGÓLNEJ'' – OLIMP SCHOOL skierowanej do uczniów klas młodszych szkoły podstawowej. Olimpiada obejmowała swoim zakresem część humanistyczną, matematyczną i przyrodniczą.

              Celem olimpiady było: rozwijanie wyobraźni i wyzwalanie aktywności twórczej uczniów, pobudzanie uczniów do poszukiwania, porządkowania i przedstawiania informacji, stworzenie możliwości sprawdzenia swoich umiejętności, promowanie osiągnięć i podniesienie samooceny uczniów. Klasę drugą reprezentowali: Karol Kamiński, Witold Zwolenik, Aleksandra Golec i Tymoteusz Górka. Klasę trzecią reprezentowali: Milena Szczepanek, Szymon Biwo i Wiktor Jonecko. Z niecierpliwością

            • Big challenge - konkurs j.angielskiego dla klas 4-8

            • W dniu 8 kwietnia, dzięki wsparciu finansowemu Rady Rodziców, 27 uczniów naszej szkoły wzięło udział w wielkim konkursie języka angielskiego dla klas 4-8 – BIG CHALLENGE. Konkurs co roku gromadzi ponad 450 tys. uczestników w całej Europie. Oprócz sprawdzenia swojego poziomu językowego, uczniowie mogą zmierzyć się z rówieśnikami z całej Polski bez opuszczania szkoły (konkurs jest w wersji online) i dodatkowo mogą wygrać wiele atrakcyjnych nagród.

            • Nasza szkoła ciągle pięknieje ...

            • Miło nam poinformować, że w naszej nowej sali gimnastycznej pojawiły się bramki, a także inne sprzęty, które na pewno ucieszą uczniów, a nauczycielowi pomogą w kształtowaniu sprawności fizycznej i psychomotorycznej swoich podopiecznych.

            • Szkolny Klub Sportowy 2024

            • W miesiącu marcu wykorzystując możliwości nowej sali gimnastycznej w naszej szkole rozpoczęliśmy realizację zajęć sportowych w ramach programu „Szkolny Klub Sportowy” finansowego przez Ministerstwo Sportu i Turystki. W lutym nasza szkoła zgłosiła się do programy, a już w połowie marca rozpoczęliśmy realizację zajęć. Program Szkolny Klub Sportowy to działanie systemowe skierowane do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych i  ma na celu stworzenie przestrzeni do dodatkowej aktywności fizycznej, realizowanej w formie zajęć sportowych i rekreacyjnych pod opieką nauczyciela prowadzącego zajęcia wychowania fizycznego w danej szkole. W czasie 60 minutowych zajęć uczniowie 2 razy w tygodniu mają możliwości rozwijania swoich sportowych zainteresowań.

            • Wiosenno-świąteczny czas w świetlicy

            • Nareszcie przyszła długo wyczekiwana wiosna:) Zagościła ona również w naszej świetlicy. Razem z dziećmi rozmawialiśmy o zwiastunach wiosny i jej charakterystycznych cechach. Wykonaliśmy kolorowe kwiaty, a także rysowaliśmy kredą "wiosenną łąkę" na podwórku. Z okazji Dnia motyli przygotowaliśmy piękne ozdoby na okna, a uczniowie zaprojektowali swoje własne motyle, które również ozdobiły świetlicę. Nie zabrakło również zajęć związanych ze Świętami Wielkanocnymi. Razem z uczniami rozmawialiśmy o zwyczajach i tradycjach świątecznych, nie tylko polskich, ale i zagranicznych. Z papierowych talerzyków powstały urocze zajączki. Dzieci wykonały również prace i kartki świąteczne, które mogły zabrać do domu.
              Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych życzymy zdrowia, radości i spokoju. Niech ten czas będzie przepełniony miłością i okazją do spędzenia wspaniałych chwil w gronie najbliższych.
              Uczniowie i wychowawcy ze świetlicy szkolnej:)

            • SENSORYCZNA MATEMATYKA

            • Klasa I wykonała kolejne zadanie (z modułu 5) z projektu edukacyjnego "Kreatywna matematyka" . Do wykonania zadania wykorzystaliśmy sypki materiał spożywczy tj. ryż. Dzieci doskonaliły umiejętność nazywania i odróżniania cyfr, angażowały różne zmysły do nauki matematyki oraz rozwijały motorykę małą i grafomotorykę.

            • Gratulujmy :)

            • W dniu 15 marca w ZSP w Boruszowicach odbyły się gminne zawody siatkarskie. Udział w rywalizacji wzięły w sumie  4 drużyny z naszej szkoły. Miło nam poinformować, że w rywalizacji Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Igrzysk Dzieci i Młodzieży zwycięstwo odniosły obie nasze drużyny dziewcząt, natomiast drużyny chłopców walczyły do ostatnich punktów w tie breaku.  Gratulujemy wszystkim uczestnikom zaangażowania w sportową rywalizację. Trzymamy kciuki za dobry wynik dziewcząt w zawodach powiatowych oraz liczymy na sportową złość chłopaków, którą „przekują” w dodatkowe zaangażowanie w szlifowanie formy  przez najbliższy rok.

            • Wyniki konkursu „Najciekawsza maska karnawałowa”

            • Przy okazji Dnia Nauki i Talentów zostały wręczone nagrody w szkolnym konkursie plastycznym pt. „Najciekawsza maska karnawałowa”. Głównym celem  konkursu było promowanie kreatywności i zdolności plastycznych uczniów.  A oto wyniki:


              Kategoria klas 1-3

              I miejsce: Milena Wojda

              II miejsce: Maja Ogłaza

              III miejsce: Hanna Gwiżdż

              Wyróżnienie: Kinga Kandziora, Aleksandra Golec

               

              Kategoria klas 4-8

              I miejsce: Dastin Szkolik

              II miejsce: Mateusz Kaszuba

               

              Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

    • Kontakty

      • Zespół Szkolno - Przedszkolny Szkoła Podstawowa w Wojsce
      • (032) 285 75 27
      • ul.Szkolna 12 42-690 Wojska Poland
      • mgr Monika Ziob
  • Galeria zdjęć

      brak danych