• Dzień Edukacji Narodowej

• Dnia 16.10.2023r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Część artystyczną przygotowli uczniowie pod opieką p. Grażyny Nierychło. Następnie głos oddano pani dyrektor Monice Ziob, która podziękowała nauczycielom i oraz wszystkim pracownikom szkoły za ich zaangażowanie i trud, życząc jednocześnie wielu sił i wytrwałości. Pani dyrektor wręczyła również nagrody przyznawane co roku najbardziej aktywnym pedagogom oraz pracownikom obsługi szkoły.

• SPACER PO OKOLICY

• W miniony piątek, klasy 1-3 wybrały się na spacer po okolicy w poszukiwaniu darów jesieni. Rozkoszując się piękną pogodą wypatrywaliśmy kolorowych liści, kasztanów, żołędzi do klasowych kącików przyrodniczych.

• WYBORY DO SAMORZĄDU

• W piątek 29 września bieżącego roku odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Wybory poprzedziła kampania wyborcza. Była to dla naszych uczniów świetna lekcja patriotyzmu, demokracji i odpowiedzialności za swoją społeczność uczniowską. Przedstawiamy wyniki: Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została uczennica klasy VIII Milena Kaschuba, która uzyskała 38 głosów. Aleksandra Jaworek z klasy VIII zdobyła 22 głosy i zajęła II miejsce, podium zamyka uczennica klasy VII Lena Polak z 13 glosami. Serdecznie gratulujemy! Dziękujemy również komisji, która czuwała nad prawidłowym przebiegiem wyborów i liczyła głosy.

• WIZYTA W ZAKŁADZIE MASARSKIM

• 12.10.2023r. uczniowie klas 1-3 mieli okazję odwiedzić zakład masarski Pana Jerzego Ziai, pogłębiając przy tym tajniki zawodu masarza. Podczas wizyty uczniowie zobaczyli sprzęt wykorzystywany do produkcji wędlin i kiełbas. Mieli również okazję założyć masarski fartuch. Wspaniałą niespodzianką okazał się poczęstunek w postaci pysznych kanapek z wędliną i parówek. Serdecznie dziękujemy właścicielom za tak miłe przyjęcie i poświęcony nam czas.

• SPEKTAKL "DRZEWO ŻYCIA"

• W związku z obchodami Dnia Drzewa, w dniu dzisiejszym, klasy 1-3 wraz z przedszkolem brały udział w spektaklu pt. "Drzewo życia". Spektakl podejmował temat ekologii tak ważny w dzisiejszych czasach. Pomógł przypomnieć dzieciom, jak bardzo istotne jest dbanie o czystość naszej planety, ile znaczy segregacja śmieci oraz odnawialne źródła energii. Serdeczne podziękowania dla organizatorów: Urzędu Gminy Tworóg oraz Krakowskiego Biura Promocji Kultury.

• GMINNE ZAWODY SPORTOWE

• W dniu 22 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w sztafetowych biegach przełajowych. Gminne zawody odbyły się na obiektach sportowych Szkoły Podstawowej w Tworogu. Reprezentacje szkoły dziewcząt i chłopców w kategorii roczników 2011 i mł. oraz 2009 - 2010 wykazując się dużą wolą sportowej walki ostatecznie zajęły dwukrotnie 2 miejsce w rywalizacji dziewcząt oraz 3 miejsca w rywalizacji chłopców. Gratulujemy ambitnej postawy i indywidualnych rekordów.

• Czytamy z sercem- Ogólnopolska Akcja Głośnego Czytania

• 29 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Głośnego Czytania i Światowy Dzień Serca. Obydwa wydarzenia połączyła Ogólnopolska Akcja Czytelnicza “Czytamy z sercem”, do której dołączyła nasza szkoła. Głównym celem akcji jest promocja wśród uczniów literatury i czytelnictwa, a także poszerzenie ich wiedzy na temat serca – budowy organu, jego funkcjonowania, chorób, symboliki i rozwijanie zdrowego stylu życia.

W akcji brali udział uczniowie klas 1-3. Uczniowie dowiedzieli się jak funkcjonuje serce i jak o nie dbać na podstawie „Bajki o sercu”. Potem na zajęciach plastycznych wykonali swoje serca, z którymi wyruszyli na „Spacer serc” ulicami naszej miejscowości. Dzięki tej akcji promowaliśmy czytelnictwo i zgłębiliśmy wiedzę na temat serca i zdrowego stylu życia.

• Europejski Dzień Języków

• Różnorodność językowa, wielojęzyczność i nauka języków obcych przez całe życie: to najważniejsze przesłanie w Europie każdego 26 września, w dniu ogłoszonym przez Radę Europy – Europejskim Dniem Języków. Europejski Dzień Języków został ogłoszony przez Radę Europy, z inicjatywy Unii Europejskiej, w 2001 roku podczas obchodów Europejskiego Roku Języków i ma za zadanie zwrócić uwagę na to, jak ważna jest nauka języków obcych nie tylko w szkole, ale i poza nią. Wydarzenie to ma również podkreślić znaczenie wszystkich języków jakimi porozumiewamy się w Europie. Istnieje ponad 200 języków europejskich oraz wiele innych, używanych przez obywateli pochodzących z pozostałych kontynentów. To ważne dziedzictwo świadczące o naszej tożsamości, dlatego we wrześniu mieszkańcy starego kontynentu uczestniczą w tym święcie, biorąc udział w licznych imprezach kulturalnych. W tym dniu klasa 5 pojawiła się w szkole w strojach typowych europejczyków, również w strojach piłkarskich. Nie zabrakło również quizów i konkursów związanych z tym świętem.

• Międzynarodowy Dzień Kropki

• 15 września obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Kropki. Była to wspaniała okazja nie tylko do dobrej zabawy, ale także do rozwijania swojej kreatywności i odwagi. Uczniowie mogli wziąć udział w wielu ciekawych zadaniach. Zaczęliśmy od porannej gimnastyki z Kropką, poznaliśmy historię Vashti, przygotowaliśmy opaski oraz rozwiązywaliśmy rebusy i zagadki. Przez cały dzień uczniowie mogli zrobić sobie zdjęcie w specjalnie przygotowanej fotobudce, dorysować swoją kropkę na gazetce czy pokonać kropkowy tor przeszkód. W świetlicy uczniowie dodatkowo wykonywali kropkowe prace plastyczne, wzięli udział  w wielu zabawach tematycznych oraz rysowali za pomocą kredy wykropkowany obraz przed naszą szkołą.

• NARODOWE CZYTANIE 2023

• W środę, 20 września 2023r. w naszej szkole przeprowadzono akcję: Narodowe Czytanie. W tym roku wybranym dziełem była powieść „Nad Niemnem”. Jej fragment, legendę „ O Janie i Cecylii” odczytali uczniowie klasy VII, następnie rozdano wszystkim obecnym konkursowe krzyżówki, rebusy i diagramy. W wydarzeniu wzięła udział cała społeczność naszej szkoły.