Na zajęciach techniki uczniowie szyli na maszynach do szycia, które zostały zakupione dzięki projektowi #Laboratoria Przyszłości.
Efekem pracy uczniów były przepiękne serca, które były wspaniałym prezentem na dzień Babci i Dziadka.
Na zajęciach techniki uczniowie szyli na maszynach do szycia, które zostały zakupione dzięki projektowi #Laboratoria Przyszłości.
Efekem pracy uczniów były przepiękne serca, które były wspaniałym prezentem na dzień Babci i Dziadka.
W ramach zajęć świetlicowych prowadzone są zajęcia z robotyki - cieszą się dużym zainteresowaniem.
#LaboratoriaPrzyszłosci dają naszym uczniom mnóstwo frajdy, pozwalają odpocząć i zrelaksować się.
Uczniowie z dużym zaangażowaniem budują kolejne kostrukcje wprawiając je w ruch, programują SkriBota dając mu nowe polecenia i zadania.
W ostatnim tygodniu poprzedzającym ferie zimowe, w Szkole Podstawowej w Wojsce odbyły się szkolenia z zakresu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej dla uczniów klas IV-VIII. Po odbyciu dwugodzinnego spotkania, uczniowie każdej z grup wzbogacili swoją wiedzę oraz nabyli podstawowe umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w nagłych wypadkach. Uczestnicy stanęli przed wieloma praktycznymi zadaniami, dlatego w miarę swoich możliwości nauczyli się, w jaki sposób: świadomie zadbać o bezpieczeństwo własne, ocenić stan poszkodowanego, prawidło wezwać pomoc, wykonać prawidłowo pozycję boczną, ocenić podstawowe parametry życiowe, wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową, właściwie postępować przy zadławieniu, zaopatrywać złamania, zwichnięcia, skręcenia, zranienia i krwotoki, postępować w wybranych stanach nagłych.
W minioną środę klasy 1-3 miały nie lada odwiedziny. Odwiedził ich Zefir - pies terapeuta fundacji "Ama Canem". Dzieci brały udział w zajęciach dogoterapii, których celem jest m.in. przełamywanie lęku, łagodzenie stresu, budowanie poczucia własnej wartości i pewności siebie. Na zajęciach poznały historię Zefira oraz rolę psa terapeuty. Z ochotą głaskały czworonożnego przyjaciela oraz brały udział w zajęciach ruchowych. To był niezapomniany dzień.
Klasa II uczestniczy w Międzynarodowym Projekcie WIRTUALNE PODRÓŻE. Projekt ma na celu pobudzanie aktywności poznawczej dzieci poprzez udział we wspólnych działaniach. Zachęcić do zdobywania wiedzy o świecie i świadomego podróżowania. Udział w projekcie zakłada kształtowanie postawy otwartości wobec świata i ludzi, poprzez poznanie geografii, przyrody, funkcjonowania społecznego i kultury różnych części świata. Jego integralną częścią jest udział w lekcjach na żywo, w czasie których organizatorka dzieli się autentycznymi doświadczeniami z podróży po świecie. Uczniowie klasy drugiej mieli do tej pory okazję uczestniczyć w dwóch takich lekcjach, podczas których dowiedzieli się wielu ciekawych informacji związanych z naszą stolicą. W czasie uczestnictwa w lekcjach wykonali mapę myśli związanych z Warszawą. Na lekcji informatyki projektowali symbole stolicy. Stworzyli także „Albumy wirtualnych podróżników”, w których dokumentować będą swoje dalsze działania.
22 grudnia do uczniów klas I - III przybyli wyjątkowi goście z bardzo ważną misją. Przybyszami okazali się strażak Marshall, bohater znanej bajki dla dzieci pt. „Psi Patrol” oraz jego towarzysz Dzielny Strażak. Przybyli po to, aby przybliżyć uczniom wiadomości na temat udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie w jaki sposób postępować i szybko reagować w sytuacji zagrożenia życia. Wykonali szereg ćwiczeń obrazujących prawidłowe działanie w razie niebezpiecznych sytuacji, takich jak np. utrata przytomności. Oprócz tego mieli okazję powtórzyć numery alarmowe i nazewnictwo związane z pierwszą pomocą. Dziękujemy za wspaniały i wartościowy pokaz. Wizyta ta zostanie nam w pamięci na długi czas.
Kampania „Mała książka – wielki człowiek” realizowana jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka.
Projekt ma charakter ogólnopolski. Został przygotowany z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania. Za sprawą przygotowanej specjalnie dla nich książki chcemy zaprosić pierwszoklasistów do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu przyjemność czerpana z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie.
Szkoła otrzymała Wyprawki Czytelnicze, w skład których wchodzą: książka „Pierwsze abecadło”, broszura informacyjna dla rodziców i opiekunów „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem”
Pierwsze Abecadło zaprasza młodego, początkującego i coraz bardziej samodzielnego czytelnika, jakim jest uczeń klasy pierwszej, do smakowania dobrej literatury i sztuki. Ciekawe teksty o tematyce bliskiej dzieciom, przeplatają się z najwyższej klasy ilustracją. „Czytanie” obrazów jest tak samo fascynujące jak czytanie wyrazów.
Książki zostały rozdane uczniom w formie prezentu podczas uroczystego apelu świątecznego.
Przed świętami w naszej szkole odbyły się jasełka w gwarze śląskiej w wykonaniu uczniów naszej szkoły i wigilie klasowe. Uczniowie wraz z wychowawcami klas spędzili ten czas w miłej, świątecznej atmosferze. Nie zabrakło łamania się opłatkiem, składania sobie życzeń i słodkiego poczęstunku. Uczniowie klasy pierwszej otrzymali w tym dniu książki ufundowane przez Instytut Książki w ramach projektu „Mała Książka – Wielki Człowiek”. Książki zostały rozdane uczniom w formie prezentu podczas uroczystego apelu świątecznego.
Powered by aSc EduPage