Kochane dzieci! Niech każdy kolejny dzień będzie dla Was fantastyczną przygodą!
„Dla naszych dzieci miłość oznacza poświęcony im czas” P. Callaway
Wspólne spędzanie czasu, gry i zabawy, wspólne rozmowy, wspólne czytanie książek to fundament wzajemnych więzi w rodzinie. To właśnie takie chwile dziecko najbardziej zapamiętuje i chętnie wspomina. Kolorowe zabawki mogą wywołać uśmiech na twarzy dziecka, ale tym, co sprawia, że dziecko jest najszczęśliwsze, jest czas spędzony wspólnie z rodzicami, dlatego serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy z swoimi dziećmi podczas festynu w piątek 7 czerwca od godziny 16.00 do godziny 19.00.
Maj w świetlicy szkolnej
W miesiącu maju nasze Świetliczaki wykonały wiele ciekawych zadań i prac plastyczno-technicznych. Poznaliśmy cztery kolejne przysłowia: „Kłamstwo ma krótkie nogi”, Jeśli wejdziesz między wrony musisz krakać tak jak one”, „Wybierać się jak sójka za morze” i „Jaka marchew taka nać”. Tym samym udało nam się zakończyć projekt „Świetliczaki na tropie… przysłów”. W ramach zajęć dzieci m.in. stworzyły szkatułkę szczęścia, z której losowali pozytywne myśli, wykonały kukiełkę Pinokia, stworzyły plakat z drzewem genealogicznym, poznały zasady sovoir-vivre w różnych krajach, a także ozdabiały rysunek sójki z wiersza „Sójka” Jana Brzechwy. Dodatkowo w maju dzieci stworzyły za pomocą patyczków do uszu obrazki przedstawiające kwitnące drzewa, a także przygotowały piękne upominki na Dzień Matki.W miesiącu maju nasze Świetliczaki wykonały wiele ciekawych zadań i prac plastyczno-technicznych. Poznaliśmy cztery kolejne przysłowia: „Kłamstwo ma krótkie nogi”, Jeśli wejdziesz między wrony musisz krakać tak jak one”, „Wybierać się jak sójka za morze” i „Jaka marchew taka nać”. Tym samym udało nam się zakończyć projekt „Świetliczaki na tropie… przysłów”. W ramach zajęć dzieci m.in. stworzyły szkatułkę szczęścia, z której losowali pozytywne myśli, wykonały kukiełkę Pinokia, stworzyły plakat z drzewem genealogicznym, poznały zasady sovoir-vivre w różnych krajach, a także ozdabiały rysunek sójki z wiersza „Sójka” Jana Brzechwy. Dodatkowo w maju dzieci stworzyły za pomocą patyczków do uszu obrazki przedstawiające kwitnące drzewa, a także przygotowały piękne upominki na Dzień Matki. Dzięki pięknej pogodzie, oczywiście przez cały miesiąc nie zabrakło zabaw na świeżym powietrzu. Dzieci bardzo chętnie grały w piłkę nożna i siatkową oraz korzystały z nowego placu zabaw.
19
I Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Ogólnej "Bystrzaki z naszej paki"
29 maja 2024 r. odbył się I Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Ogólnej dla klas II – III „Bystrzaki z naszej paki”. Celem konkursu była między innymi możliwości prezentacji posiadanej wiedzy i umiejętności, wdrażanie do samokształcenia i pogłębianie wiedzy szkolnej.
Wszystkich obecnych powitała Pani Dyrektor, życząc powodzenia w rywalizacji.
W konkursie rywalizowali reprezentanci szkół (po 3 osoby), którzy odpowiadali na pytania o tematyce polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej oraz z wiedzy ogólnej.
Rywalizacja była bardzo wyrównana, ale ostatecznie wyłoniono laureatów:
I miejsce , a więc tytuł Szkolnego Bystrzaka kl.II-III otrzymali:Szymon Biwo (ZSP w Wojsce), Maja Ogłaza (ZSP w Wojsce) i Karol Kamiński (ZSP w Wojsce).
Dyplom za zajęcie II-go miejsca otrzymała uczennica Lena Augustyniak (ZSP w Miedarach).
III miejsce zdobyli: Zuzanna Dramska (SP w Tworogu) oraz Michał Schudy (SP w Zbrosławicach).
Uczestnicy konkursu i laureaci otrzymali poczęstunek, pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.
Życzymy wszystkim uczniom/uczennicom samych sukcesów w zdobywaniu wiedzy.
Serdecznie gratulujemy ! 👏 Dziękujemy nauczycielom za włożoną pracę w przygotowanie dzieci do konkursu wiedzy.20
Zachęcamy do zapoznania się z konferencją: Zależy Ci na dziecku? Nie dawaj mu smartfona.
ZIELONA SZKOŁA 2024
- 111
CÓŻ TO BYŁA ZA PRZYGODA!
W daniach 15 – 20 maja uczniowie klasy 3 uczestniczyli w Zielonej Szkole, która odbywała się w malowniczej, nadmorskiej miejscowości Jastrzębia Góra. Podczas tych pięknych, słonecznych dni mieliśmy okazję codziennie odwiedzać nasze urocze Morze Bałtyckie i łapać promyki słońca. W czasie pobytu nie brakowało nam fantastycznych atrakcji. Między innymi zawędrowaliśmy i co niektórzy odważnie weszli na znaną latarnię morską w pobliskim Rozewiu. Odwiedziliśmy Gdynię, gdzie zwiedziliśmy słynne muzeum na statku „Dar Pomorza”, weszliśmy do Akwarium Gdyńskiego, gdzie podziwialiśmy podwodny świat stworzeń morskich i malowniczych raf koralowych. Ogromną frajdę sprawiła nam eksperymentalna zabawa w Centrum Nauki Eksperyment. Podczas wycieczki na farmę strusi w Kniewie, mieliśmy możliwość dowiedzieć się wielu ciekawostek o strusiach. Najlepsza jednak okazała się degustacja jajecznicy z prawdziwego strusiego jaja! Wieczorami również nie mieliśmy czasu na nudę, dlatego , że mogliśmy uczestniczyć w dyskotece, ognisku z pieczeniem kiełbasek, szantach żeglarskich. Spotkaliśmy się również z panem Kaszubem, który uczył nas wymawiać kaszubskie słowa. W wolnych chwilach, których było naprawdę niewiele chodziliśmy na spacery po okolicy, jedliśmy pyszne lody i gofry, no i oczywiście kupowaliśmy nadmorskie pamiątki. Nigdy nie zapomnimy tych niezwykłych kilku dni nadmorskiej przygody!
Zebranie z Rodzicami
W środę 29.05.2024 r. o godz.18.00 odbędzie się spotkanie z Rodzicami. Serdecznie zapraszamy.
Wyniki szkolnego konkursu ekologiczno - plastycznego "Ziemia mój dom"
Każdemu sercu jest bliska, ochrona środowiska! Nie wyrzucaj jak leci wszystkiego do śmieci!
Te hasła były inspiracją do stworzenia szkolnego konkursu ekologiczno – plastycznego „Ziemia mój dom”. Celem konkursu było wykonanie makiety Ziemi z wykorzystaniem materiałów recyklingowych (nadających się do ponownego użytku) oraz propagowanie zachowań proekologicznych wśród uczniów. Konkurs cieszył się powodzeniem, szczególnie wśród uczniów klas 1-3. Komisja miała trudny wybór, gdyż wpłynęło 12 bardzo oryginalnych prac. Wyniki są następujące:
I miejsce Dastin Szkolik z kl. 7
II miejsca Maja Ogłaza z kl. 3 i Mateusz Kaszuba z kl. 5
III miejsca Karol Krok i Kinga Kandziora z kl. 1
Pozostali uczniowie biorący udział w konkursie zdobyli wyróżnienia. Dziękujemy wszystkim za udział i zachęcamy do uczestnictwa w kolejnych szkolnych konkursach.
8
Wyniki konkursu „Pomysłowa zakładka do książki”
Miło nam ogłosić, że międzyszkolny konkurs plastyczny pt. „Pomysłowa zakładka do książki” został rozstrzygnięty. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie i wykazali się niezwykłą kreatywnością oraz zdolnościami plastycznymi.
Wyniki konkursu:
Kategoria klas 1-3
I miejsce: Amelia Gollor (ZSP w Wielowsi)
II miejsce: Paulina Dziuba (ZSP w Wielowsi)
III miejsce: Milena Chudzik (ZSP w Boruszowicach)
Wyróżnienia:
Kinga Kandziora (ZSP w Wojsce)
Laura Feber (ZSP w Wojsce)
Dominik Respondek (ZSP w Wojsce)
Hanna Krawczyk (ZSP w Boruszowicach)
Wiktoria Lubich (ZSP w Boruszowicach)
Magdalena Pigulla (ZSP w Wielowsi)
Kategoria klas 4-8:
I miejsce: Hanna Gołąb (ZSP w Boruszowicach)
II miejsce: Mateusz Kaszuba (ZSP w Wojsce)
III miejsce: Karolina Świętek (ZSP w Wojsce)
Wyróżnienie: Igor Bykalski (ZSP w Wojsce)
Dyplomy oraz nagrody zostaną dostarczone w najbliższym czasie do poszczególnych szkół.
Wszystkim serdecznie gratulujemy!!
Dzień bez plecaka w naszej szkole :)
- 13
Dzień bez plecaka ( z ang. "No backpack day) stał się już tradycją naszej szkoły. Wybrany przez Samorząd Uczniowski dzień staje się świętem pomysłowości i kreatywności. W piątek 26 kwietnia uczniowie poszukiwali zastępstwa dla tradycyjnego plecaka i oczywiście udowodnili, że ich wyobraźnia nie zna granic. Dziękujemy za tak liczny udział w tej akcji, wyniki konkursu ogłosimy po powrocie III klasy z Zielonej Szkoły.
V-ce Mistrzyni Polski
V-ce Mistrzyni Polski !
Bardzo duży sukces sportowy Naszej uczennicy.
Z wielką dumą informujemy, że nasza uczennica Emilia otrzymała powołanie do drużyny reprezentacji śląska i w dniach 6-12 maja uczestniczyła w zgrupowaniu oraz turnieju XXX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – Dolny Śląsk 2024 r. podczas której w rywalizacji z rówieśniczkami z całej Polski
z zespołem zajęła II miejsce.Gratulujemy i ogromnie cieszymy się z jej sukcesu sportowego!!!
Zawody sportowe
Nowa galeria Zawody sportowe została dodana do albumu fotograficznego
12
Zawody sportowe - II i III miejsce
- 12
W dniu 23 kwietnia w Szkole Podstawowej im. Powstańców Śląskich odbyły się gminne zawody
w piłce nożnej. Udział w rywalizacji wzięły 3 nasze drużyny: dziewczyn ( rocznik 2013 i mł.), chłopcy (rocznik 2011 i 2012) oraz chłopcy ( rocznik 2013 i mł.) W końcowej klasyfikacji zespół dziewczyn oraz chłopców starszych zajął II miejsce natomiast chłopcy młodsi III.Gratulujemy wszystkim uczestnikom zaangażowania i sportowych wyników!
Zielona Szkoła 2024
"Podróże to jedyna rzecz, na którą wydajemy pieniądze a stajemy się bogatsi"
Powodzenia :)
Akcja Żonkile
- 3
Uczniowie naszej szkoły tradycyjnie jak co roku włączyli się 19 kwietnia w akcję społeczno- edukacyjną Żonkile, upamiętniającą powstanie w getcie warszawskim. Wydarzenie to organizowane jest przez Muzeum Historii Żydów Polskich "Polin". Uczniowie klasy IV, V oraz VI obejrzeli film "Będę pisać", który ukazuje los dwójki żydowskich nastolatków przed wojną i po jej wybuchu. Film ten bardzo poruszył naszych uczniów. Do niego przygotowanych zostało również kilka zadań. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zaangażowali się także w ten dzień. By podkreślić wyjątkowy charakter, przygotowano papierowe żonkile, symbol tego wydarzenia i rozdawano wszystkim, aby oddać hołd powstańcom.
Relacje z I Międzyszkolnego Konkursu Przyrodniczo – Geograficznego
Relacje z I Międzyszkolnego Konkursu Przyrodniczo – Geograficznego nt. Wiedzy o Parkach Narodowych i Lasach w Polsce dla uczniów szkół podstawowych 2024
Pierwszy międzyszkolny konkurs geograficzno-przyrodniczy o parkach narodowych i lasach w Polsce z okazji Dnia Ziemi był niesamowitym doświadczeniem. Zaczęliśmy od przygotowań już kilka tygodni wcześniej, ucząc się o formach ochrony przyrody, różnorodności biologicznej naszego kraju oraz roli parków narodowych i lasów w ekosystemach. Sam konkurs odbył się 9 maja i był podsumowaniem obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole. Uczestniczyli w nim uczniowie (trzyosobowe drużyny) z: Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Potępie, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Tarnowskich Górach oraz reprezentanci naszej szkoły. Uczniowie przygotowywali się bardzo solidnie, więc nie byli zaskoczeni trudnością zadań. Atmosfera była przyjazna i pełna entuzjazmu, co dodatkowo motywowało do działania. Po zakończeniu konkursu mieliśmy okazję porozmawiać z nauczycielami - ekspertami od ochrony przyrody, co było bardzo edukacyjne i inspirujące.
Pierwsze miejsce zdobyła drużyna z ZSP nr 2 w Tarnowskich Górach (Emilia Dobrowolska, Filip Szołtysik, Witold Wilk) drugie uczniowie z ZSP w Potępie (Natalia Małek, Przemysław Ochman, Robert Kaczmarczyk), a trzecie – przedstawiciele naszej szkoły (Dastin Szkolik, Jakub Ciągwa i Stanisław Gwiżdż)
Ostatecznie wszystkie zespoły wykazały się bardzo szeroką wiedzą z zakresu ochrony przyrody, świadomością ekologiczną i szacunkiem dla naszych parków narodowych i lasów, co sprawiło nam ogromną radość i dumę. To było naprawdę wartościowe przeżycie. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Chcielibyśmy serdecznie podziękować Lasom Państwowym oraz Radzie Rodziców z ZSP Wojska za zasponsorowanie nagród podczas naszego konkursu. Wasze hojne wsparcie było niezwykle ważne dla naszego sukcesu i cieszyło się ogromnym uznaniem uczestników.
Jeszcze raz wszystkim zaangażowanym osobom serdecznie dziękujemy za wsparcie i liczymy na dalszą owocną współpracę w promowaniu ochrony środowiska i edukacji ekologicznej.
Laureatki nagrodzone
Uczennice klasy II Maria Pierończyk i Aleksandra Golec odebrały nagrody podczas uroczystości podsumowania VI Wojewódzkiego Konkursu: Pocztówka dla Jana Pawła II, Literacko-Plastyczne Impresje. Uroczystość odbyła się 9 maja w ZSP w Boruszowicach. Przypominamy, że uczennice w kategorii plastycznej konkursu zdobyły: Marysia I miejsce, a Ola III miejsce. Uczennice otrzymały nagrody za prace plastyczne, które stanowiły dowolną interpretację wiersza Jana Pawła II pt. „Dzieci”. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy! 😊
Projekt zakończony
Uczniowie klasy II zakończyli ostatni moduł projektu „Czytamy lekturki spod chmurki”. Podczas zajęć kreatywnych wykonali projekty doniczek. Na zakończenie posadzili i zasiali kwiaty na klombie przy naszej szkole. Realizacja projektu dostarczyła wiele satysfakcji, wzbogaciła wiedzę o świecie oraz zachęciła do dobroczynności.
9
Światowy Dzień Ziemi
W ramach Światowego Dnia Ziemi przez cały tydzień rozmawialiśmy z uczniami o tym jak ważne jest dbanie o naszą planetę. Na zajęciach świetlicowych wykonaliśmy mnóstwo zadań takich jak stworzenie swojej własnej Ziemi, kodowanie, gimnastyka z Ziemią, rozwiązywanie krzyżówek i quizów czy układanie tematycznych puzzli. Uczniowie w grupach stworzyli Kodeks Młodego Ekologa czyli zasady do których każdy z nas powinien się stosować, aby chronić naszą planetę. Ponadto dużo czasu poświęciliśmy na rozmowę o recyklingu, dzięki czemu uczniowie bez problemu potrafią już segregować śmieci. Dodatkową atrakcją dla naszych świetliczaków była pomoc w przygotowaniu Dnia Otwartego w naszej szkole. Dzieci nie tylko ozdobiły dla przedszkolaków „pudełko-niespodziankę”, ale także stworzyły plakat z Ziemią, na którym zarówno oni jak i przedszkolaki mogli siebie narysować i podpisać.
15
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Wszystkie