KONKURS FOTOGRAFICZNY dla uczniów klas VIII pt.„Mój stół Wielkanocny”- zainteresowanych uczniów zapraszam do kontaktu do czwartku 17 marca- Anna Kupka
2Dominika Łaszkiewicz i Grażyna Nie
KONKURS FOTOGRAFICZNY dla uczniów klas VIII pt.„Mój stół Wielkanocny”- zainteresowanych uczniów zapraszam do kontaktu do czwartku 17 marca- Anna Kupka
2Dominika Łaszkiewicz i Grażyna Nie
W liście szef MEiN podkreślił uznanie dla dyrektorów i nauczycieli, dla ich pracy włożonej w proces przyjmowania dzieci i młodzieży z Ukrainy do szkolnych wspólnot. Wskazał również na szereg rozwiązań przygotowanych przez Ministerstwo Nauki i Edukacji, w tym materiałów informacyjnych oraz rekomendacji dotyczących przyjmowania uczniów ukraińskich do polskich przedszkoli, szkół i placówek oświatowych.
11 marca świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Języka Ojczystego, który rozpoczął się szkolnym konkursem ortograficznym. W tym dniu uczniowie mieli okazję zmierzyć się z językowymi wyzwaniami, a także zagrać w ortograficzne gry planszowe. Uśmiechy na twarzach wywoływały językowe łamańce, a dekoracje przygotowane przez uczniów przypominały, jak piękny i bogaty jest nasz język polski. Dbajmy o niego przez cały rok, nie tylko od święta!
11 marca uczniowie klasy piątej mieli okazję spotkać się po lekcjach w ramach wieczoru gier i zabaw. Dobry nastrój i niewyczerpane pokłady energii sprzyjały rozmaitym aktywnościom. Wieczór rozpoczęto od rozgrywek zespołowych w sali gimnastycznej. Następnie przyszedł czas na gry karciane, planszowe, elektroniczne i inne, długo wyczekiwane przez uczniów. Podjęte działania miały na celu: budowanie dobrych relacji, opartych na pozytywnych emocjach oraz kształtowanie i poprawianie sprawności psychomotorycznych uczestników.
"Nie ważne jak wielka jest pomoc, ważne jak wielka jest chęć..."
Dobrych chęci nigdy nie brakuje a każda prośba o pomoc zawsze jest zrozumiana. Dziękujemy całej społeczności Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Wojsce za przyłączenie się do zbiórki dla poszkodowanych w konflikcie z Rosją obywateli Ukrainy.
Pierwszą część Państwa darów przekazaliśmy w środę 9 marca do GOK w Tworogu . Serdecznie dziękujemy za licznie spływające produkty żywnościowe i środki higieny.
Gmina Tworóg informuje, że dziś zostały otwarte oferty na wykonanie sali gimnastycznej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wojsce. Do Urzędu Gminy zgłosiło się 3 wykonawców . Jest to kolejna bardzo duża inwestycja realizowana przez Gminę Tworóg. Obecnie trwa weryfikacja ofert pod względem formalnym po jej zakończeniu nastąpi podpisanie umowy, przekazanie placu budowy i rozpoczęcie prac budowlanych.
Wszystkim Panom i chłopcom serdecznie dziękujemy za umilenie wczorajszego Dnia:)
W dniu dzisiejszym uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w warsztatach z Druku 3D .
Klub Młodego Technika przedstawił nam innowacyjną technologię, dzięki której komputerowe projekty mogą stać się rzeczywistymi przedmiotami. Technologię druku 3D prowadzi się z powodzeniem w wielu branżach, m.in. robotyce, medycynie, budownictwie. Mogliśmy zobaczyć prototypy zabawek wydrukowanych 3D a także model czaszki, budynków z najdrobniejszymi detalami architektonicznymi. Po ciekawym wykładzie mogliśmy włączyć się w proces twórczy i samodzielnie wydrukować swoje imię. Były to naprawdę ciekawe zajęcia.
Rzecznik Praw Dziecka wraz z ekspertami z Dziecięcego Telefonu Zaufania organizuje specjalne internetowe szkolenie "Jak rozmawiać z dziećmi o wojnie". Wydarzenie skierowane będzie do rodziców, opiekunów i nauczycieli, aby pomóc wytłumaczyć dzieciom i młodzieży obecną sytuację. Szkolenie odbędzie się w piątek 4 marca, godz. 19. Połączenie online będzie otwarte dla wszystkich chętnych na stronie internetowej 800121212.pl.
Szanowni Rodzice,
poniżej zamieszczam linki do materiałów przygotowanych przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Tarnowskich Górach, które być może pomogą Państwu w rozmowach z dziećmi na temat wydarzeń w Ukrainie.
https://kosmosdladoroslych.pl/ale-temat/jak-rozmawiac-z-dziecmi-o-wojnie-w-ukrainie/
https://dzieciecapsychologia.pl/jak-wspierac-i-czy-rozmawiac-z-dziecmi-o-wojnie-w-ukrainie/
https://www.facebook.com/events/3121130074824769
Z poważaniem
Monika Ziob
"1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Został on ustanowiony przez Sejm RP w 2011 r., aby upamiętnić tych, którzy po II wojnie światowej z bronią w ręku przeciwstawiali się narzuconej siłą władzy komunistycznej.
Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” jest obchodzony od 2011 r. Ustawę o ustanowieniu tego święta skierował do Sejmu RP śp. Prezydent RP Lech Kaczyński. – Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” ma być wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny – podkreślił Lech Kaczyński. Ustawa została uchwalona 3 lutego 2011 r.
Wybór daty nie jest przypadkowy. Upamiętnia on mord dokonany na przywódcach IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”. Zginęli oni 1 marca 1951 r. w więzieniu przy ul. Rakowieckiej od strzału w tył głowy. Tworzyli kierownictwo ostatniej ogólnopolskiej konspiracji kontynuującej od 1945 r. dzieło Armii Krajowej"- żródło - MENiS
Z tej okazji w naszej szkole uczniowie kasy VI przygotwowali gazetkę, dzieki której cała społeczność szkolna może się dowiedzieć, kim są żołnierze wyklęci, jaka była sytuacja na ziemiach polskich w latach 1944- 1945, poznali sylwetki, np. Danuty Siedzikówny, Augusta Emila Fieldorfa, Józef Franczak, Józefa Kurasia, rotmistrza Witolda Pileckiego czy Zygmunta Szendzielarza, a także jaki związek z żółnierzami ma wilk.
Szanowni Państwo, drodzy Uczniowie!
Uruchamiamy zbiórkę dla poszkodowanych w konflikcie z Rosją obywateli Ukrainy.
Poniżej zamieszczamy listy produktów i środków, które mogą być przekazane potrzebującym:
Rzeczy można składać w budynku Szkoły Podstawowej wWojsceod 7.00 do 16.00.
Zebrane rzeczy zostaną dostarczone do Gminnego Ośrodka Kultury w Tworogu, a stamtąd przekazane zostaną Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych Składnica w Lublińcu, a za jej pośrednictwem trafią do poszkodowanych.
Serdecznie prosimy o włączenie się do zbiórki
i bardzo dziękujemy za każdy przekazany dar.
Szanowni Państwo, przypominamy, że od 21 lutego 2022 r. do 10 marca 2022 r. w godzinach od 7.00 do 15.00 w sekretariacie Szkoły Podstawowej w Wojsce można składać wnioski o przyjęcie do przedszkola oraz I klasy szkoły podstawowej wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.
Regulaminy rekrutacji wraz z niezbędnymi dokumentami znajdują się na stronie internetowej szkoły w zakładkach "Dokumenty ZSP" oraz, "Dokumenty przedszkola" dalej "Rekrutacja", a także w sekretariacie Szkoły Podstawowej w Wojsce.
Zachęcamy do zapoznania się z plakatami informacyjnymi dotyczącymi "Bezpiecznych ferii".
Tuż przed feriami w piątek uczniowie klasy I świętowali klasowe Walentynki. Tego dnia wszyscy ubrali się na czerwono. Podczas świętowania nie brakowało uśmiechu i dobrej zabawy. Uczniowie poznali wiele słów kojarzących się z dobrocią, m. in. takich jak: miłość, szacunek, uczciwość. Dowiedzieli się również, kim był św. Walenty i skąd wzięły się Walentynki. Nie brakowało dmuchania czerwonych balonów na czas. Pod koniec uczniowie wykonali „serduszkowy upominek” dla swojego kolegi, koleżanki z klasy. Żeby uczcić ten wyjątkowy dzień, uczniowie otrzymali również słodką niespodziankę w postaci „serduszkowego lizaka”. Kolejne Walentynki za rok.
Z okazji walentynek uczniowie klas I-IV mieli okazję wziąć udział w niecodziennej sesji zdjęciowej. Wśród wszechobecnej czerwieni i niezliczonej ilości serc, pozowali z rozmaitymi akcesoriami. Szczególne emocje towarzyszyły uczniom podczas rozdawania walentynek. Wspaniała zabawa pozwoliła zrealizować założone cele - kształtowanie postaw prospołecznych oraz rozwijanie umiejętności okazywania uczuć.
W styczniu i lutym zwiedzaliśmy Krainę Mocy Słów. Z uwagą wysłuchaliśmy “Bajki o ciepłym i puchatym” i zastanawialiśmy się, czym tak naprawdę, w naszym codziennym życiu, ono jest oraz czym jest “zimne i kolczaste”. Dowiedzieliśmy się, że to od nas zależy - czym podzielimy się z innymi ludźmi i co wypełni ich, a także nasze, myśli i serca. W ramach rozgrzewki bawiliśmy się chustą animacyjną i wymienialiśmy zwroty, dzięki którym wokół nas więcej jest “ciepłego i puchatego” (“Dobrze, że jesteś!”, “Miło Cię widzieć”, “Dziękuję”, “Przepraszam”, “Proszę”). Dowiedzieliśmy się również nieco o dwóch językach komunikacji: języku żyrafy (pełnym szacunku, faktów, emocji) oraz języku szakala (w którym dominują oceny, osądy, obwinianie). To istotna wiedza, choć wymagająca częstej praktyki!
Owocnie spędziliśmy czas w tej Krainie! (i na tyle intensywnie, że nie zrobiliśmy zdjęć…)
W pierwszym tygodniu lutego czwartoklasiści rozegrali bardzo emocjonującą partię planszówki pt. “Lisek Urwisek”. Uczniowie zakończyli grę triumfalnym tańcem.
Do łask wróciły gumy do skakania i różne wersje “Dziesiątek”.
Na sali gimnastycznej natomiast czekały na uczestników kolejne wyzwania, czyli cotygodniowy tor przeszkód (prezentujemy zdjęcia także z poprzednich zmagań sportowych).
Czytanie z podziałem na role też może być ciekawe. Przekonali się o tym uczniowie klasy 2. Własnoręcznie wykonali kukiełki do omawianej na lekcji bajki o smoku oraz spróbowali swoich aktorskich możliwości. Wyszło wyśmienicie:)
W tym roku klasy I-III szczególnie skupiają się na realizacji zadań z ekologii. Jednym z tych zadań jest dokarmianie ptaków zimą. Mimo, iż zima w tym roku nie uraczyła nas obfitymi opadami śniegu i mrozem to uczniowie klasy I i II otrzymali piękne, nowe karmniki. Wszystko dzięki pomocy i wsparciu naszych wspaniałych rodziców. Szczególne podziękowania składamy Panu Markowi Gładyszowi za zrobienie pięknego karmnika dla uczniów klasy II. Dziękujemy również dziadkowi Wiktora Jonecko i Pani Karolinie Jonecko za przygotowanie karmnika dla klasy I.
Powered by aSc EduPage