• Strona główna

      • W dniu 30 stycznia w naszej szkole odbyło się rodzinne kolędowanie połączone z uroczystymi obchodami Dnia Babci i Dziadka. Było to wydarzenie, które już po raz kolejny zgromadziło liczną publiczność – sala wypełniła się po brzegi, co sprawiło nam ogromną radość. Wiedzieliśmy bowiem, że naszymi widzami, a zarazem najważniejszymi i najbardziej wymagającymi krytykami, będą osoby nam najbliższe, dlatego do tego spotkania przygotowywaliśmy się z niezw
      • 6 XI 2025r. uczniowie klasy 8,7 i 6 byli na wycieczce turystyczno- krajoznawczej na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej. W ramach wycieczki zwiedzili Jaskinię Nietoperzową, Ojców, Ojcowski Park Narodowy, byli w zamku w Pieskowej Skale i Ojcowie. Podczas spaceru przez malownicze fragmenty krasowej doliny Prądnika dotarli aż do Bramy Krakowskiej , Igły Deotymy i kościółka na wodzie. Wycieczka była bardzo atrakcyjna, obfitowała w wiele nowych wrażeń.
      • 13 listopada uczniowie klas 4–8 obejrzeli ekologiczny spektakl pt. „Sen o planecie”, który w ciekawy i poruszający sposób przypomniał o potrzebie troski o naszą planetę.
    • Aktualności

      Co nowego w szkole?
        • Projekt internetowej współpracy szkół europejskich e-Twinning.

        • 22.03.2012
        • Już od stycznia uczniowie naszej szkoły po raz kolejny biorą udział w projekcie internetowej współpracy szkół europejskich e-Twinning.

          Tym razem projekt dotyczy Dnia św. Walentego, czyli coraz bardziej popularnych także w naszym kraju Walentynek.

          Uczniowie, kierowani przez panią Magdalenę Michalską, nawiązali w ten sposób kontakt z aż 7 szkołami partnerskimi! Wspólnymi siłami do końca marca 2012r. stworzymy stronę projektu, na której znajdą się prace, zdjęcia i prezentacje z Grecji, Słowenii, Łotwy, Estonii, Turcji , Rumunii, Portugalii i Polski.

        • Projekt internetowej współpracy szkół europejskich e-Twinning.: Czytaj więcej
        • Program Unii Europejskiej

        • 22.03.2012
        • Nasza szkoła bierze udział w programie Unii Europejskiej "Owoce w szkole". Program skierowany jest dla uczniów kl.I-III szkól podstawowych. Każde dziecko otrzymuje bezpłatnie jednorazowo porcję składającą się z jednego produktu owocowego i jednego produktu warzywnego. Szczegóły na stronie http://owocewszkole.org/

        • Program Unii Europejskiej: Czytaj więcej
        • Pasowanie na czytelnika

        • 22.03.2012
        • 8 III 2012 r. uczniowie klasy I zostali pasowani na Czytelnika Biblioteki Szkolnej.

          Pasowanie na czytelnika - Obrazek 1Jak co roku p. Danuta Bera przygotowała lekcję biblioteczną podczas, której najmłodsi uczniowie wykonywali różne zadania związane z baśniami i bajkami. Dzieci liczyły, pisały i odgadywały tytuły znanych utworów. Lekcja przebiegała w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze.

        • Pasowanie na czytelnika: Czytaj więcej
        • Konkurs recytatorski

        • 22.03.2012
        • 28 II 2012 r. w Brynku, uczennica klasy I, Jasmin Kaschuba zdobyła wyróżnienie w XII Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Szkół Podstawowych i Gimnazjów pod patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty Pana Stanisława Fabera.

        • Konkurs recytatorski: Czytaj więcej
        • 22.03.2012
        • W środę 7 marca o godz. 15.00 do 17.00 w naszej szkole odbędą się zajęcia taneczne ,na które zapraszamy wszystkie chętne dzieci.

        • Czytaj więcej
        • Na sportowo

        • 13.03.2012
        • W dniu 15 lutego w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Szkoły uczniów w tenisie stołowym w kategorii dziewcząt i chłopców. Rywalizacja odbywała się w grze pojedynczej do dwóch wygranych setów. Ostateczna klasyfikacja mistrzostw przedstawia się następująco:

        • Na sportowo: Czytaj więcej
        • REKOLEKCJE

        • 13.03.2012
        • W dniach 27, 28, 29 lutego 2012r. odbędą się Rekolekcje. Dzieci przychodzą w tym dniu do szkoły o godzinie 9.50 i wraz z wychowawcami idą do kościoła. Po Rekolekcjach ok. 11.30 powrót do szkoły i rozejście się do domu. Rodzice, którzy chcą, aby ich dzieci samodzielnie wróciły do domu proszeni są o taką decyzję na piśmie. Dzieci dojeżdżające czekają w świetlicy na busik dowożący dzieci.

        • REKOLEKCJE: Czytaj więcej
        • Czary -mary, hokus-pokus

        • 22.02.2012
        • 20 lutego zawitał do szkoły iluzjonista. Prezentował sztuki sceniczne oraz przy stoliku, przy akompaniamencie muzyki albo w formie dialogu z widzami. Zapraszał do wspólnego "czarowania" osoby z publiczności, które w ten sposób mogły czynnie brać udział w magicznym przedstawieniu. Uprzyjemniło to czas naszym uczniom i zachęciło do zainteresowania się tym zaczarowanym zawodem.

        • Czary -mary, hokus-pokus: Czytaj więcej
        • FERIE ZIMOWE

        • 26.01.2012
        • FERIE ZIMOWE przypadają w naszym województwie od 30 stycznia do 12 lutego 2012r. Życzymy radosnego wypoczynku. Pamiętajcie o bezpiecznym spędzaniu czasu wolnego na podwórku i w domu,abyśmy wrócili zdrowi, pełni sił i chęci do nauki.

          W czasie ferii będą organizowane w szkole zajęcia według podanego harmonogramu:

        • FERIE ZIMOWE: Czytaj więcej
        • Nasi uczniowie uczestniczą w projekcie

        • 24.01.2012
        • Nasi uczniowie uczestniczą w projekcie - Obrazek 1

          13 stycznia 2012 r. uczniowie naszej szkoły wraz z dziećmi ze świetlicy OSP w Boruszowicach – Hanusku w ramach realizowanego przez p. Monikę Ziob projektu „Integracja dzieci perspektywą na lepsze jutro” wzięli udział w spotkaniu opłatkowo – noworocznym seniorów w restauracji „Hanusek”.

        • Nasi uczniowie uczestniczą w projekcie: Czytaj więcej
        • Dzień Babci i Dziadka

        • 21.01.2012
        • 20 stycznia 2012 r. w naszej szkole świętowaliśmy uroczysty Dzień Babci i Dziadka, który wraz z wychowawcami przygotowały przedszkolaki i klasa I. O godzinie 16 w naszej placówce zagościło liczne grono seniorów. Specjalnie dla nich nasi najmłodsi uczniowie przygotowali wspaniałe występy. Najpierw pan dyrektor przywitał wszystkich gości, potem grupa młodsza z przedszkola recytowała wierszyki, starszaki natomiast w niezwykle urokliwy sposób zaprezentowali jasełka. Na koniec pierwsza klasa odegrała teatrzyk. Po występach dzieci obdarowały swoich gości upominkami, a sami goście udali się na słodki poczęstunek przy kawie. Panowała bardzo przyjazna atmosfera, a dziadkowie wzruszali się oglądając swoje pociechy na scenie. Serdecznie dziękujemy rodzicom i obsłudze w przygotowaniu tej pięknej uroczystości. Zdjęcia będzie można obejrzeć w najbliższym czasie.

        • Dzień Babci i Dziadka: Czytaj więcej
        • ODBYŁ SIĘ BAL PRZEBIERAŃCÓW

        • 21.01.2012
        • 18 stycznia 2012r odbył się, już tradycyjnie, karnawałowy bal przebierańców uczniów naszej szkoły organizowany przez nauczycieli i rodziców. Nie zabrakło na nim biedronek, cyganek, księżniczek i wielu, wielu innych ciekawych i śmiesznych postaci (oglądajcie zdjęcia). Oprawę muzyczną przygotowała Rada Rodziców. Serdecznie wszystkim dziękujemy.

        • ODBYŁ SIĘ BAL PRZEBIERAŃCÓW: Czytaj więcej
        • Uczniowie w Brynku

        • 17.01.2012
        • "Promocja szkoły i aktywnego trybu życia wśród dzieci szkół podstawowych"- pod takim hasłem

          dnia 13 stycznia 2012r. odbył się w gimnazjum w Brynku "Turniej minikoszykówki" dla dziewczyn i chłopców ze szkół podstawowych.

          Uczniowie naszej szkoły brali czynnie udział w tym turnieju. Była to dla nas zabawa i wielkie przeżycie. Mogliśmy przyjemnie spędzić czas oraz poznać kolegów i koleżanki z innych szkół, z którymi być może przyjdzie nam spędzać wspólnie czas kiedyś w gimnazjum.

        • Uczniowie w Brynku: Czytaj więcej
        • 17.01.2012
        • W albumie są dostępne zdjęcia z Mikołajkowego Turnieju Siatkówki- Boruszowice - grudzień 2011, w którym brali udział nasi uczniowie, jak również z Turnieju Minikoszykówki- Brynek -styczeń 2012.

        • Czytaj więcej
        • BAL PRZEBIERAŃCÓW

        • 13.01.2012
        • Wszystkich uczniów serdecznie zapraszamy na Bal Przebierańców który odbędzie się 18 stycznia 2012r. od godz. 16.00 do 19.00. Prosimy o przygotowanie pięknych strojów, gdyż najciekawsze pomysły i najładniejsze stroje będą oceniane.

        • BAL PRZEBIERAŃCÓW: Czytaj więcej
        • ŚPIEWAJĄCY SUKCES

        • 12.01.2012
        • W dniu 11.01.2012 odbył się w Pławniowicach VIII Rejonowy Konkurs Kolęd i Piosenek Zimowych - "Weihnachtssingen".
          Jury w składzie: pani Doris Gorgosch (TSKN Woj. Śląskiego w Raciborzu), pani Danuta Czok (GOK Rudziniec), pani Gabriela Mandrysz (katechetka) oraz pan Piotr Golombek (muzyk)postanowiło przyznać w KATEGORII SOLIŚCI KLAS I-III SP:II m-ce Karolinie Popielarz - ZSP Wojska.
          W "VIII Weihnachtssingen" zaśpiewało łącznie 250 dzieci z 15 szkół podstawowych i 3 przeszkoli z terenu powiatów gliwickiego i tarnogórskiego.

        • ŚPIEWAJĄCY SUKCES: Czytaj więcej
        • Europejski Wieczór Filmowy

        • 13.01.2012
        • 5 stycznia bieżącego roku, tradycyjnie w niesprzyjających warunkach atmosferycznych ( silny wiatr na zewnątrz) odbył się w naszej szkole kolejny Europejski Wieczór Filmowy. Frekwencja przerosła nasze oczekiwania i wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za przybycie. Uczniowie zobaczyli trzy filmy - jeden w języku angielskim, jeden w języku niemieckim i ostatni w języku polskim. Wspólnie spędzone cztery godziny minęły niezwykle szybko. Zamówiona pizza jak zwykle smakowała wyśmienicie :)

        • Europejski Wieczór Filmowy: Czytaj więcej
        • 04.01.2012
        • Przypominamy również o tym,że do końca stycznia trwa nadal konkurs na LOGO Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wojsce. Zapraszamy do udziału zarówno Uczniów jak i ich Rodziców. REGULAMIN_KONKURSU_NA_LOGO.doc

        • Czytaj więcej
    • Dla uczniów i rodziców

      Zapraszamy do zapoznania się z opublikowanymi poniżej informacjami ze szkoły!
          • Godzina dostępności - nauczyciele
          • Pokaż
          • Link do dziennika elekronicznego Vulkan
          • Pokaż
          • Aktualności z życia szkoły
          • Pokaż
          • Fb - Gminne Przedszkole w Wojsce
          • Pokaż
          • Fb - Szkoła Podstawowa w Wojsce
          • Pokaż
    • Dlaczego my?

      Jesteśmy małą szkołą, ale z wielkim potencjałem. Uczymy w nielicznych klasach.  Dbamy o to, aby nasi uczniowie uczyli się w komfortowych warunkach, a także, aby nasza szkoła była systematycznie doposażana w nowoczesne pomoce sprzęty i pomoce dydaktyczne.
        • Jesteśmy pomocni
        • Kiedy wszystko zdaje się działać przeciwko Tobie,
          pamiętaj, że samolot startuje pod wiatr,
          nie z wiatrem.”
          Henry Ford
        • Jesteśmy cierpliwi i wytrwali
        • „Cierpliwość i wytrwałość mają magiczne działanie
          – dzięki nim trudności znikają,
          a przeszkody ulatniają się.”
          John Quincy Adams
        • Jesteśmy zaangażoowani
        • Wielu ludzi, którym nie udało się w życiu,
          nie zdaje sobie sprawy z tego,
          jak blisko sukcesu byli,
          kiedy się poddali.
          — Thomas Edison
        • Uczymy szacunku
        • "Najpierw postaraj się być wartościowym człowiekiem.
          Sukces nadejdzie sam."
          — Albert Einstein
        • Jesteśmy życzliwi
        • "Wszyscy popełniamy błędy,
          ale cały sekret polega na tym,
          żeby umieć je naprawiać"
          R.D. Wingfield
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?
      • Odnośnik: ?