• Z życia biblioteki

• Wydarzenia z życia biblioteki 2024/2025

• NARODOWE CZYTANIE 2024  (wrzesień 2024)

• W dniu 25 września, odbyła się w naszej szkole ogólnopolska akcja " Narodowe Czytanie" dramatu Juliusza Słowackiego "Kordian", dla uczniów klas starszych. Klasa VIII przygotowała odpowiednią gazetkę, natomiast uczniowie klasy VII przygotowali występ. Po pogadance Pani Katarzyny Dróżdż, dotyczącej okresu historycznego, upadku powstania listopadowego i wielkiej emigracji, uczniowie dowiedzieli się, kiedy powstało dzieło i jakie zagadnienia porusza. Następnie uczniowie klasy VII odczytali Prolog utworu i jedną ze scen dramatu z podziałem na role.

NARODOWE CZYTANIE 2024 - Obrazek 1

• Czytamy z Sercem c.d   (wrzesień 2024)

• „Czytamy z sercem” to ogólnopolska akcja edukacyjna, która promuje czytelnictwo oraz wiedzę na temat serca. Organizowana jest przez Fundację Serce Dziecka  skierowana jest do szkół i bibliotek. Celem akcji jest nie tylko promocja literatury, ale także szerzenie wiedzy o budowie i funkcjonowaniu serca oraz propagowanie zdrowego stylu życia. W ramach akcji 25 września zaprosiliśmy pielęgniarkę p. Alicję Witek, która przybliżyła nam tematykę serca i przedstawiła prezentację na temat profilaktyki chorób serca.  Uwieńczeniem tematyki było odczytanie przez panią pielęgniarkę „Bajki o sercu” jako nawiązanie do „Głośnego Czytania” i „Czytania z Sercem”. W dniu dzisiejszym w akcji czytania uczestniczyła cała społeczność uczniowska naszej szkoły. W nawiązaniu do tego wydarzenia uczniowie w klasach angażują się również w „sercowe” prace plastyczne, które umieścimy na gazetkach.

Czytamy z Sercem c.d - Obrazek 2

• Głośne Czytanie- Czytamy z Sercem   (wrzesień 2024)

• “Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”.      A. Saint-Exupery

Za nami pierwszy etap udziału w akcji „Czytamy z sercem” organizowanej z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania i Światowego Dnia Serca. Na początek zaprosiliśmy do akcji przedszkolaków. W piątek 20 września uczniowie klas I-III udali się barwnym pochodem do przedszkola zabierając własnoręcznie zrobione serca. Na placu zabaw p. Magda przeczytała uczniom i przedszkolakom bajkę o Szewczyku Dratewce, który miał bardzo dobre serce i potrafił pomóc owadom i zwierzętom. Historia koncentruje się na wnętrzu bohatera, jego emocjach i uczuciach. Uczy wrażliwości na otaczający nas świat i uważności na potrzeby innych istot. Głośne Czytanie- Czytamy z Sercem - Obrazek 3