Strona główna
Aktualności
Co nowego w szkole?UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2025/2026 W SZKOLE PODSTAWOWEJ W WOJSCE
- 26.06.2026
- 140
Dnia 26 czerwca 2026 roku w Szkole Podstawowej w Wojsce odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2025/2026. Był to dzień niezwykły, pełen głębokich wzruszeń, podsumowań oraz zasłużonej radości. Uroczystość zgromadziła uczniów, dyrekcję, grono pedagogiczne, pracowników administracji i obsługi, a także licznie przybyłych rodziców oraz zaproszonych gości.
- UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2025/2026 W SZKOLE PODSTAWOWEJ W WOJSCE: Czytaj więcej
Słodko, uroczyście i bezpiecznie – tak pożegnaliśmy rok szkolny!
- 25.06.2026
25 czerwca był w naszej szkole dniem wyjątkowym i pełnym miłych wrażeń. Oficjalnie zakończyliśmy zajęcia edukacyjne, łącząc uroczyste podsumowania z radosnym, przedwakacyjnym relaksem.
6Dzień rozpoczęliśmy od uroczystego apelu, który był doskonałą okazją do podsumowania całorocznej, wytężonej pracy. Nauczyciele z dumą wręczyli uczniom nagrody za udział w licznych konkursach oraz złożyli serdeczne podziękowania za ogromną aktywność, zaangażowanie, bezinteresowną pomoc i prężne działania w ramach Samorządu Uczniowskiego. Szczególne brawa należą się trzynastu uczniom klasy 4, którzy z rąk dyrekcji odebrali swoje pierwsze „prawo jazdy” – upragnione karty rowerowe!
- Słodko, uroczyście i bezpiecznie – tak pożegnaliśmy rok szkolny!: Czytaj więcej
Zarażamy życzliwością! Za nami wyjątkowy dzień w ramach Tygodnia Profilaktyki
- 25.06.2026
Już niedługo pokażamy filmiki z tego dnia :)
18Życzliwość ma wielką moc – potrafi rozjaśnić nawet najbardziej pochmurny dzień, buduje mosty i sprawia, że szkoła staje się miejscem, do którego wraca się z uśmiechem. W dniu 16 czerwca w naszej szkole, w ramach Tygodnia Profilaktyki, obchodziliśmy wyjątkowy „Dzień Życzliwości”. Cała odpowiedzialność za ten dzień spoczęła na barkach uczniów klasy 4, którzy udowodnili, że są niezwykle pomysłowi, zaradni i po prostu fantastyczni!
- Zarażamy życzliwością! Za nami wyjątkowy dzień w ramach Tygodnia Profilaktyki: Czytaj więcej
Bezpieczni w sieci – żywa lekcja z Inspektorem Ochrony Danych
- 25.06.2026
23 czerwca, w ramach realizowanego w naszej szkole Tygodnia Profilaktyki oraz Tygodnia Bezpieczeństwa, odbyło się wyjątkowe spotkanie dedykowane cyberbezpieczeństwu. Naszym gościem był ekspert w swojej dziedzinie – Pan Przemysław Kawa, Inspektor Ochrony Danych Osobowych.
Wydarzenie nie miało formy nudnego wykładu. Była to „żywa pogadanka”, podczas której uczniowie zostali wciągnięci w niezwykle dynamiczną dyskusję. Pan Przemysław nie tylko przekazał młodzieży ogromną dawkę wiedzy na temat współczesnych zagrożeń w sieci, ale też nieustannie prowokował do myślenia, zadając uczniom pytania – nierzadko podchwytliwe. Skłoniło to uczestników do zweryfikowania swoich dotychczasowych nawyków w cyfrowym świecie. Organizacja Tygodnia Profilaktyki i Bezpieczeństwa oraz dzisiejsze spotkanie z ekspertem to nie przypadek, ale element szeroko zakrojonych działań naszej szkoły. Zadania te bezpośrednio w
- Bezpieczni w sieci – żywa lekcja z Inspektorem Ochrony Danych: Czytaj więcej
Świetliczaki życzą udanych wakacji!:)
- 24.06.2026
- 45
Maj i czerwiec w naszej świetlicy były pełne ciekawych zajęć, kreatywnych działań i radosnej zabawy. W ramach projektu „Zabawa sztuką” zrealizowaliśmy ostatnie zadanie pt. „Autoportret”. Dzieci najpierw oglądały dzieła słynnych artystów, a następnie wykonywały własne portrety wybraną przez siebie techniką.
- Świetliczaki życzą udanych wakacji!:): Czytaj więcej
Dziki Zachód w naszej szkole!
- 22.06.2026
Relacja z fodzinnego festynu
74W piątek, 19 czerwca, Szkoła Podstawowa w Wojsce zamieniła się w prawdziwe kowbojskie ranczo. Tego dnia przenieśliśmy się w klimaty Dzikiego Zachodu, a szkolne korytarze i boisko wypełniły się kowbojskimi kapeluszami, czerwonymi chustami, koszulami w kratę oraz błyszczącymi gwiazdami szeryfa.
- Dziki Zachód w naszej szkole!: Czytaj więcej
„Złodziej marzeń” – uczniowie przeciwko uzależnieniom w Tygodniu Profilaktyki i Bezpieczeństwa 🚫💡
- 22.06.2026
W czwartek, 18 czerwca, podczas apelu oraz w ramach kolejnych zajęć lekcyjnych, nasza społeczność szkolna zmierzyła się z niezwykle ważnym i trudnym tematem, jakim są uzależnienia od substancji psychoaktywnych. Działania te wpisały się w harmonogram trwającego w naszej szkole Tygodnia Profilaktyki i Bezpieczeństwa.
- „Złodziej marzeń” – uczniowie przeciwko uzależnieniom w Tygodniu Profilaktyki i Bezpieczeństwa 🚫💡: Czytaj więcej
Bezpieczne wakacje – spotkanie z policjantami w ramach Tygodnia Profilaktyki i Bezpieczeństwa
- 22.06.2026
W czwartek, 18 czerwca, w ramach trwającego w naszej szkole Tygodnia Profilaktyki oraz Tygodnia Bezpieczeństwa, gościliśmy wyjątkowych gości. Naszą placówkę odwiedzili funkcjonariusze policji: p.o. st. post. Wojciech Wolnik oraz sierż. szt. Mirosław Kracik, którzy przeprowadzili dla uczniów niezwykle ważną prelekcję na temat bezpiecznego spędzania nadchodzących wakacji.
- Bezpieczne wakacje – spotkanie z policjantami w ramach Tygodnia Profilaktyki i Bezpieczeństwa: Czytaj więcej
Na zakończenie roku szkolnego Samorząd Uczniowski zaprasza na Hawajskie Przyjęcie
- 22.06.2026
- Na zakończenie roku szkolnego Samorząd Uczniowski zaprasza na Hawajskie Przyjęcie : Czytaj więcej
Serdecznie zapraszamy
- 22.06.2026
- Serdecznie zapraszamy: Czytaj więcej
Egzamin na kartę rowerową 🚴♀️🚴♂️
- 21.06.2026
Miło nam poinformować, że 17 czerwca 13 uczniów pomyślnie zdało egzamin na kartę rowerową. Gratulujemy wszystkim uczestnikom zdobycia nowych umiejętności oraz wykazania się znajomością przepisów ruchu drogowego i zasad bezpiecznej jazdy na rowerze.
Życzymy szerokiej drogi, wielu bezpiecznych rowerowych przygód i odpowiedzialnego korzystania z nowych uprawnień! 🚲👏
- Egzamin na kartę rowerową 🚴♀️🚴♂️: Czytaj więcej
Udział naszych uczniów w Lidze Szachowej Szkół Podstawowych Powiatu Tarnogórskiego
- 21.06.2026
- 4
Liga Szachowa Szkół Podstawowych Powiatu Tarnogórskiego Dnia 12 czerwca br. odbyła się Liga Szachowa Szkół Podstawowych Powiatu Tarnogórskiego. Naszą szkołę reprezentowało dziewięcioro uczniów: Z klasy IV: Milena Wojda, Hanna Gwiżdż, Karol Kamiński, Przemysław Suchowski , z klasy V Szymon Biwo, Wiktor Jonecko i Dawid Świerzy, zklasy VII Małgorzata Pawłowska oraz Igor Bykalski z klasy VIII. Nasi reprezentanci rozegrali 7 emocjonujących partii, wykazując się koncentracją, strategicznym myśleniem i sportową postawą. Rozgrywki przebiegały w sportowej atmosferze, a uczestnicy mieli okazję rywalizować w wyjątkowej scenerii jednego z najpiękniejszych obiektów regionu jakim jest Pałac w Nakle Śląskim. Dziękujemy wszystkim zawodnikom za godne reprezentowanie szkoły oraz życzymy sukcesów przy szachownicy!
- Udział naszych uczniów w Lidze Szachowej Szkół Podstawowych Powiatu Tarnogórskiego: Czytaj więcej
3 miejsce w wojewódzkim konkursie matematycznym "Mistrz tabliczki mnożenia"
- 21.06.2026
27 maja 2026 roku odbyła się jubileuszowa, bo XX edycja wojewódzkiego konkursu matematycznego "Mistrz Tabliczki Mnożenia". W tym roku wzięło udział 51 uczestników klas III i IV z całego Śląska. Naszą szkołę reprezentowali: Laura Feber z kl. 3 oraz Karol Kamiński z kl. 4. Pełni zapału i zaangażowania brali udział w konkursie, mierząc się z wymagającymi zadaniami matematycznymi. Była to dla nich nie tylko okazja do sprawdzenia swoich umiejętności, ale także cenne doświadczenie i inspirujące przeżycie. Miło nam poinformować, że Karol Kamiński zajął III miejsce. Jesteśmy dumni z ich udziału i gratulujemy!
- 3 miejsce w wojewódzkim konkursie matematycznym "Mistrz tabliczki mnożenia": Czytaj więcej
Spotkanie edukacyjno-obronne z żołnierzami 5 Tarnogórskiego Pułku Chemicznego
- 17.06.2026
W dniu 17 czerwca 2026 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas I–VII z żołnierzami 5 Tarnogórskiego Pułku Chemicznego im. gen. broni Leona Berbeckiego z Tarnowskich Gór.
9W dniu 17 czerwca 2026 r. nasza szkoła gościła wyjątkowych gości – żołnierzy 5 Tarnogórskiego Pułku Chemicznego im. gen. broni Leona Berbeckiego z Tarnowskich Gór. Wydarzenie to było kluczowym punktem realizowanego w naszej placówce Tygodnia Profilaktyki, a także bezpośrednią odpowiedzią na zalecany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej Tydzień Bezpieczeństwa. Inicjatywa ta doskonale wpisuje się w podstawowe kierunki polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2025/2026 w zakresie wzmacniania edukacji obronnej oraz podnoszenia świadomości dzieci i młodzieży w obszarze bezpieczeństwa.
- Spotkanie edukacyjno-obronne z żołnierzami 5 Tarnogórskiego Pułku Chemicznego: Czytaj więcej
Stypendia Wójta Gminy Tworóg
- 16.06.2026
Pragnę poinformować, że na stronie internetowej naszej szkoły, w zakładce Uczniowie i Rodzice, juz w ubiegłym roku została uruchomiona podstrona dedykowana Stypendiom Wójta Gminy Tworóg.
Bezpośredni dostęp do szczegółowych informacji, regulaminu oraz niezbędnych formularzy znajdą Państwo pod adresem:
- Stypendia Wójta Gminy Tworóg : Czytaj więcej
"Jak nie czytam, jak czytam"
- 16.06.2026
- 10
12 czerwca nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”, której celem jest promocja czytelnictwa, zachęcanie dzieci i młodzieży do sięgania po książki oraz pokazanie, że czytanie może być ciekawą i przyjemną formą spędzania czasu.
Akcja rozpoczęła się w godzinach porannych od wyjścia uczniów klasy 8 do lokalnego przedszkola. Młodzież podjęła działania z zakresu głośnego czytania najmłodszym. Przedszkolaki wysłuchały m.in. fragmentów utworu „Cukierku, ty łobuzie!” oraz wybranych baśni. Działanie to miało na celu nie tylko rozbudzanie zainteresowań czytelniczych od najmłodszych lat, ale również rozwijanie u ósmoklasistów kompetencji społecznych i odpowiedzialności. Główna część akcji na terenie szkoły rozpoczęła się o godzinie 12:20. Uczniowie zebrali się w sali gimnastycznej, przynosząc ze sobą kocyki, co pozwoliło na stworzenie swobodnej i Przyjaznej
- "Jak nie czytam, jak czytam": Czytaj więcej
Inny nie znaczy gorszy – Szkolny Dzień Tolerancji i Empatii realizowany w ramach tygodnia profilaktyki
- 16.06.2026
W naszej szkole odbył się wyjątkowy „Szkolny Dzień Tolerancji i Empatii” pod hasłem „Inny nie znaczy gorszy”. Wydarzenie to wpisuje się w realizację podstawowych kierunków polityki oświatowej państwa, w ramach których szczególną wagę przywiązujemy do kształtowania u uczniów postaw prospołecznych, budowania bezpiecznego i włączającego środowiska wychowawczego oraz wzmacniania odporności psychicznej dzieci i młodzieży.
- Inny nie znaczy gorszy – Szkolny Dzień Tolerancji i Empatii realizowany w ramach tygodnia profilaktyki: Czytaj więcej
Serdecznie zapraszamy na festyn
- 12.06.2026
Wraz z Radą Rodziców ZSP w Wojsce liczymy na obecność, piękne przebrania i wspaniałą zabawę. Do zobaczenia na naszym szkolny ranczo 🥰
- Serdecznie zapraszamy na festyn : Czytaj więcej
Nowe Laboratorium Sztucznej Inteligencji (AI) w naszej szkole! Kolejne wielkie wsparcie z KPO
- 10.06.2026
Z dumą informujemy, że nasza placówka w Wojsce (RSPO 56601) została zakwalifikowana do kolejnego prestiżowego projektu cyfrowego. W ramach Krajowego Planu Odbudowy otrzymaliśmy ogromne dofinansowanie rzeczowe na utworzenie Laboratorium Sztucznej Inteligencji (AI). Do naszej szkoły trafi nowoczesny, kompletny ekosystem technologiczny – w tym aż 16 laptopów, interaktywny monitor oraz dedykowana jednostka centralna do obsługi usług AI!
- Nowe Laboratorium Sztucznej Inteligencji (AI) w naszej szkole! Kolejne wielkie wsparcie z KPO: Czytaj więcej
Nowoczesny sprzęt ICT w naszej szkole – realizacja projektu z Krajowego Planu Odbudowy
- 10.06.2026
Z radością informujemy, że nasza placówka otrzymała nowoczesne zestawy narzędzi informatycznych na potrzeby prowadzenia lekcji zdalnych lub hybrydowych. Wsparcie zostało przekazane w ramach realizacji projektów dla instytucji kształcenia ogólnego.
O projekcie
-
Program: Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO)
-
- Nowoczesny sprzęt ICT w naszej szkole – realizacja projektu z Krajowego Planu Odbudowy: Czytaj więcej
Dla uczniów i rodziców
Zapraszamy do zapoznania się z opublikowanymi poniżej informacjami ze szkoły!Dlaczego my?
Jesteśmy małą szkołą, ale z wielkim potencjałem. Uczymy w nielicznych klasach. Dbamy o to, aby nasi uczniowie uczyli się w komfortowych warunkach, a także, aby nasza szkoła była systematycznie doposażana w nowoczesne pomoce sprzęty i pomoce dydaktyczne.- Jesteśmy pomocni
- Kiedy wszystko zdaje się działać przeciwko Tobie,
pamiętaj, że samolot startuje pod wiatr,
nie z wiatrem.”
Henry Ford
- Jesteśmy cierpliwi i wytrwali
- „Cierpliwość i wytrwałość mają magiczne działanie
– dzięki nim trudności znikają,
a przeszkody ulatniają się.”
John Quincy Adams
- Jesteśmy zaangażoowani
- Wielu ludzi, którym nie udało się w życiu,
nie zdaje sobie sprawy z tego,
jak blisko sukcesu byli,
kiedy się poddali.
— Thomas Edison
- Uczymy szacunku
- "Najpierw postaraj się być wartościowym człowiekiem.
Sukces nadejdzie sam."
— Albert Einstein
- Jesteśmy życzliwi
- "Wszyscy popełniamy błędy,
ale cały sekret polega na tym,
żeby umieć je naprawiać"
R.D. Wingfield
