• SPEKTAKL "DRZEWO ŻYCIA"

• W związku z obchodami Dnia Drzewa, w dniu dzisiejszym, klasy 1-3 wraz z przedszkolem brały udział w spektaklu pt. "Drzewo życia". Spektakl podejmował temat ekologii tak ważny w dzisiejszych czasach. Pomógł przypomnieć dzieciom, jak bardzo istotne jest dbanie o czystość naszej planety, ile znaczy segregacja śmieci oraz odnawialne źródła energii. Serdeczne podziękowania dla organizatorów: Urzędu Gminy Tworóg oraz Krakowskiego Biura Promocji Kultury.

• GMINNE ZAWODY SPORTOWE

• W dniu 22 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w sztafetowych biegach przełajowych. Gminne zawody odbyły się na obiektach sportowych Szkoły Podstawowej w Tworogu. Reprezentacje szkoły dziewcząt i chłopców w kategorii roczników 2011 i mł. oraz 2009 - 2010 wykazując się dużą wolą sportowej walki ostatecznie zajęły dwukrotnie 2 miejsce w rywalizacji dziewcząt oraz 3 miejsca w rywalizacji chłopców. Gratulujemy ambitnej postawy i indywidualnych rekordów.

• Czytamy z sercem- Ogólnopolska Akcja Głośnego Czytania

• 29 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Głośnego Czytania i Światowy Dzień Serca. Obydwa wydarzenia połączyła Ogólnopolska Akcja Czytelnicza “Czytamy z sercem”, do której dołączyła nasza szkoła. Głównym celem akcji jest promocja wśród uczniów literatury i czytelnictwa, a także poszerzenie ich wiedzy na temat serca – budowy organu, jego funkcjonowania, chorób, symboliki i rozwijanie zdrowego stylu życia.

W akcji brali udział uczniowie klas 1-3. Uczniowie dowiedzieli się jak funkcjonuje serce i jak o nie dbać na podstawie „Bajki o sercu”. Potem na zajęciach plastycznych wykonali swoje serca, z którymi wyruszyli na „Spacer serc” ulicami naszej miejscowości. Dzięki tej akcji promowaliśmy czytelnictwo i zgłębiliśmy wiedzę na temat serca i zdrowego stylu życia.

• Europejski Dzień Języków

• Różnorodność językowa, wielojęzyczność i nauka języków obcych przez całe życie: to najważniejsze przesłanie w Europie każdego 26 września, w dniu ogłoszonym przez Radę Europy – Europejskim Dniem Języków. Europejski Dzień Języków został ogłoszony przez Radę Europy, z inicjatywy Unii Europejskiej, w 2001 roku podczas obchodów Europejskiego Roku Języków i ma za zadanie zwrócić uwagę na to, jak ważna jest nauka języków obcych nie tylko w szkole, ale i poza nią. Wydarzenie to ma również podkreślić znaczenie wszystkich języków jakimi porozumiewamy się w Europie. Istnieje ponad 200 języków europejskich oraz wiele innych, używanych przez obywateli pochodzących z pozostałych kontynentów. To ważne dziedzictwo świadczące o naszej tożsamości, dlatego we wrześniu mieszkańcy starego kontynentu uczestniczą w tym święcie, biorąc udział w licznych imprezach kulturalnych. W tym dniu klasa 5 pojawiła się w szkole w strojach typowych europejczyków, również w strojach piłkarskich. Nie zabrakło również quizów i konkursów związanych z tym świętem.