• Uroczyste zakończenie Roku Szkolnego 2021/2022

• W piątek 24 czerwca br w szkolnych murach zabrzmiał ostatni dzwonek przed wakacjami. Zanim jednak to nastąpiło klasa 7 pożegnała swoich kolegów i koleżanki krótkim przedstawieniem. Po części artystycznej nastąpiło rozdanie świadectw z czerwonym paskiem oraz uroczyste wręczenie świadectw Ukończenia Szkoły Podstawowej w Wojsce wszystkim ósmoklasistom.  Po ich ślubowaniu wręczono podziękowania dla Rodziców oraz wszystkich tych, którzy w tym roku wspomagali pracę naszej szkoły.

Wam Drodzy Absolwenci życzymy abyście zawsze podążali za swoimi marzeniami i nigdy się nie poddawali.

Wszystkim uczniom życzymy , aby okres wakacyjny, był okazją do wypoczynku i regeneracji 😊

Udanych wakacji! Do zobaczenia we wrześniu 😊

• Wręczenie nagród

• W czwartek 23 czerwca nr. na holu szkoły zostały rozdane nagrody z różnych konkursów. Uczniowie otrzymali nagrody sportowe oraz za pracę w samorządzie, rozstrzygnięto również konkurs "Aktywność fizyczna fundamentem zdrowia ".Wszystkim uczniom zaangażowanym w życie szkoły oraz biorącym udział   w różnego rodzaju konkursach serdecznie dziękujemy i gratulujemy 👏😊

• Podręczniki na rok szkolny 2022/2023

• W zakładce "Podręczniki" znajduje się wykaz podręczników na rok szkolny 2022/2023.

Wszystkie podręczniki i ćwiczenia uczniowie otrzymają bezpłatnie, za wyjątkiem podręczników i ćwiczeń do języka mniejszości narodowej - niemieckiego oraz do religii. Podręczniki i ćwiczenia do języka mniejszości narodowej - niemieckiego oraz do religii rodzice zaopatrują się samodzielnie.

• Harmonogram zakończenia roku szkolnego 2021/2022 w dniu 24 czerwca 2022:

8.00 -Msza św..

9.00 – zakończenie dla klas 1-8 na holu szkoły, następnie spotkanie z wychowawcami w salach.

W dniu 23 czerwca (czwartek) o godzinie 9.00 odbędzie się próba ślubowania klas ósmych, a o godzinie 8.00 próba klasy 7- przygotowanie do zakonczenia roku szkolnego i pożegnania klasy 8.

• Z życia świetlicy

• Ostatnie miesiące w świetlicy upłynęły nam, w dużej mierze, na beztroskiej zabawie. Pogoda dopisywała więc często korzystaliśmy ze szkolnego podwórka. Oprócz "obowiązkowej" gry w piłkę nożną, graliśmy w badmintona, rzucaliśmy frisbee i piłką, przeciągaliśmy linę, skakaliśmy wzwyż, bawiliśmy się w "ciuciubabkę", pokonywaliśmy tory przeszkód, tańczyliśmy ze wstęga gimnastyczną. Dużym zainteresowaniem cieszyły się słomki konstrukcyjne oraz klocki. Rozegraliśmy też wiele partii gier planszowych, karcianych, zręcznościowych. Do tego, dużo ze sobą rozmawialiśmy, śmialiśmy się i cieszyliśmy wspólnym czasem.

Na początku czerwca uczniowie klasy I wzięli udział w grze terenowej. Wytężając umysły i mobilizując wspólne siły, poszukiwali wskazówek, które krok po kroku doprowadziły ich do ... skarbu! Każdy jednak trop poprzedzony był zadaniem, którego wykonanie wymagało współpracy

• Wycieczka

• Kolejny rok szkolny i kolejna klasa VIII, która zwiedziła były niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny Auschwitz- Birkenau. W tym miejscu życie straciło ponad 1,1 milionów mężczyzn, kobiet i dzieci. Przejście przez te autentyczne tereny było dla Ósmoklasistów nie tylko cenną lekcją historii, ale także ważnym osobistym doświadczeniem.

• Projekt- Emocje

• Projekt Emocja - Podsumowanie modułu IV

W kwietniu uczniowie klasy III odwiedzili Krainę Empatii. Zajęcia zaczęły się burzą mózgów dotyczącą słowa "empatia". Kolejno, uczestnicy wysłuchali opowiadania, w którym bardzo przejęty szakal Zenon prowadził małe śledztwo z powodu złego samopoczucia swojej przyjaciółki - żyrafy Bibi.  Następnie, trzecioklasiści zastanawiali się nad znaczeniem wyrażenia "wejść w czyjeś buty". W mniejszych grupach wyobrażali sobie, jak czuliby się i co mogliby zrobić, gdyby spotkały ich podane sytuacje (np. "Do Waszej klasy przychodzi nowy uczeń, jest bardzo zdenerwowany")

Projekt Emocja - Podsumowanie modułu  V

W czerwcu drugoklasiści przenieśli się do Krainy Odwagi, zamykając tym samym ostatni moduł Projektu. Uczniowie obejrzeli krótki, acz ciekawy, inspirujący i interaktywny wykład psychologa, dotyczący strachu. Okazało się, że strach jest naturalną emocją i każdy człowiek czasem go doświadcza. Uczniowie poznali składowe elementy strachu (a nawet zrobili z nich maść!) oraz sposoby na jego oswajanie (np. dobre myśli - "Dam radę!", kilka głębokich wdechów). Sami także chętnie dzielili się swoimi przeżyciami i pomysłami na radzenie sobie z w trudnych chwilach.

• II miejsce i wyróżnienie w konkursie powiatowym

• Miło nam poinformować, że uczeń klasy 3 Mateusz Kaszuba zajął II miejsce w konkursie plastycznym "Lasy, pustynie, rafy koralowe, czyli ekosystemy świata" zorganizowanego w ramach XVIII Powiatowego Przeglądu Filmów Ekologicznych w Tworogu. W tym samym konkursie uczennica klasy 3 Małgorzata Pawłowska zdobyła wyróżnienie. Gratulujemy naszym uczniom :)

• REKTUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA

• Przypominamy, że od 1 do 8 czerwca 2022r. trwa rekrutacja uzupełniająca do przedszkola i szkoły. Zainteresowanych rodziców/opiekunów prawnych prosimy o złożenie wniosku o przyjęcie do przedszkola lub szkoły wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym. Załączniki można znaleźć w zakładkach:

Dokumenty przedszkola/REKRUTACJA  lub dokumenty ZSP/REKRUTACJA

• Wycieczka klas 1-4

• 30 maja 2022r. uczniowie klas 1-4 spędzili miło czas w sali zabaw "Lemon" w Blachowni. Zapraszamy do krótkiej fotorelacji z wycieczki.