• Nagrody w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim

• Miło nam poinformować o kolejnych nagrodach uczniów naszej szkoły. W XXIII Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim, który odbył się 25 kwietnia 2023r. w Boruszowicach, Milena Szczepanek zdobyła II miejsce , Aleksandra Golec zdobyła III miejsce, a Szymon Biwo- wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy !

• V Powiatowy Konkurs Wiedzy o Ziemi Tarnogórskiej

• Uczennice klasy VIII Agnieszka Szkolik i Kinga Winkler zdobyły II miejsce w V Powiatowym Konkursie Wiedzy o Ziemi Tarnogórskiej w tym roku pod nazwą "Kolej na.... kolej czyli o kolei po kolei". Serdecznie gratulujemy ogromnego sukcesu!!!

• DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

• Z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu dzieci uczęszczające na świetlicę wzięły udział w zajęciach z pedagogiem szkolnym, podczas których poznały: pojęcie „autyzm”, charakterystyczne cechy jakie występują u osób z tym zaburzeniem. Poznały problemy osób ze spektrum autyzmu i ich trudności w rozumieniu świata. Zajęcia miały na celu rozbudzenie tolerancji wobec rówieśników, którzy inaczej rozwijają się i dostrzegają świat. Uczniowie potrafią: Powiedzieć czym jest autyzm oraz jakimi cechami charakteryzuje się osoba ze spektrum autyzmu. Wiedzą w jaki sposób można pomóc w codziennych sytuacjach koledze z autyzmem (mówienie wyraźniej i zwracanie się bezpośrednio, nie robienie niepotrzebnego hałasu w sali, nie naleganie na wspólną zabawę). Szanują odmienny sposób uczestniczenia w zabawie i zajęciach. Uczniowie chętnie uczestniczyli w zaproponowanych ćwiczeniach i zabawach.

• LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI W KLASIE 3

• 17 kwietnia uczniowie klasy 3 podczas lekcji matematyki, w niekonwencjonalny sposób liczyli oraz bawili się liczbami. Wykorzystywali do tego 18-ścienne kostki, które wydrukowane zostały za pomocą drukarki 3D zakupionej w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. Dzieci układały działania z wylosowanych liczb, określały liczby parzyste i nieparzyste, układały sekwencje wg wymyślonej reguły oraz układały zagadki matematyczne dotyczące wybranej liczby. Ta niecodzienna lekcja bardzo się dzieciom podobała.

• "ŻONKILE"

• 19 kwietnia uczniowie naszej szkoły włączyli się w jedenastą edycję akcji społeczno-edukacyjnej "Żonkile", która upamiętnia 80 rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Akcja ta organizowana jest przez Muzeum Historii Żydów Polskich Polin. Uczniowie starszych klas obejrzeli filmy i materiały edukacyjne przygotowane przez muzeum. Na długiej przerwie uczniowie klasy VIII włączyli całą społeczność szkolną przyczepiając żonkile na znak, że #Łączynaspamięć.

• Warsztaty szycia na maszynie

• 20 kwietnia 2023r. odbyły się w naszej szkole warsztaty Klubu Młodego Technika z zakresu szycia na maszynie. Uczniowie poznali jak działa maszyna i jak należy z nią pracować. Zajęcia kształtowały cierpliwość, systematyczność i wytrwałość w pracy, koordynację wzrokowo-ruchową i precyzję ruchów. Efekt tej pracy jest na razie tajemnicą, ponieważ będzie to upominek z okazji nadchodzącego Dnia Matki.

• KOLEJNA WYGRANA!

• Drużyna siatkarska 🏐 dziewczyn rocznik 2010 i mł. kolejny raz daje nam dużo powodów do radości, wygrywając z SP 1 w Miasteczku Śląskim zajmuje I miejsce 🏆 w zawodach na szczeblu rejonowym. Zwycięstwem dziewczyny wyrównują osiągnięcie z zawodów koszykarskich i ponownie będą mogły się mierzyć z najlepszymi drużynami miasta Piekary Śląskie - Bytom, Ruda Śląska - Zabrze oraz Gliwice - powiat gliwicki w półfinale wojewódzkim. GRATULUJEMY I TRZYMAMY KCIUKI ZA JAK NAJLEPSZY WYNIK ! 👏💪🤞 Szkołę reprezentowały: Lena Polak, Emilia Wasylów, Paulina Jonecko, Maja Gumulak, Julia Jaworek, Milena Kurcz, Wiktoria Osman, Karolina Świętek, Natalia Skubela, Natalia Gładysz oraz Natalia Taraszczuk .

• DLA OLIWII!!!

• 21 marca bieżącego roku z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego odbyła się akcja charytatywna. Cały dochód miał być przeznaczony na rzecz Oliwii z Boruszowic, dziewczyny, która jesienią ubiegłego roku uległa poważnemu wypadkowi. Oliwia nadal walczy o powrót do zdrowia. Miło nam poinformować, że uzbieraliśmy kwotę 1048 zł!!!!!’. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nas upieczonymi ciastami i innymi słodkościami. Podziękowania kierujemy również do wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły za tak wielkie serca i hojne datki. Cała kwota została już przelana na konto Stowarzyszenia Pozytywnej Energii z Boruszowic, które od początku wspiera Oliwię.

Otrzymaliśmy informację, że Oliwia i jej rodzina są Bardzo wzruszeni i dziękują jeszcze raz wszystkim.

• Zakończenie ogólnopolskiego programu profilaktyki czerniaka

• Realizacja tegorocznej edycji ogólnopolskiego programu profilaktyki czerniaka prowadzonego przez Studenckie Koło Naukowe Onkoma w Warszawie we współpracy z Akademią Czerniaka dobiegła końca. Programem objęta została 7 i 8 klasa naszej szkoły.

Podczas prowadzonych zajęć uczniowie nabyli wiadomości z zakresu profilaktyki czerniaka, zdobyli umiejętności przeprowadzania samobadania skóry czy też różnicowania zmian podejrzanych o charakter nowotworowy ze zwykłymi znamionami na podstawie zasady ABCDE. Dzięki zdobytej wiedzy nastolatkowie mogą szerzyć swoją wiedzę w ww. zakresie w swoich lokalnych środowiskach, zachęcając rodzinę i znajomych do podjęcia prostych i istotnych dla zdrowia działań profilaktycznych.

W ramach profilaktyki zachęcamy do zapoznania się z ulotką i filmem.
              Link do filmu