Nawigacja

 • Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych

  wielu radosnych, wiosennych chwil,

  odpoczynku w rodzinnym gronie

  oraz mnóstwa pomyślności w każdym dniu.

 • wiosenna przerwa świąteczna

  Wiosenna przerwa świąteczna będzie w dniach od 17 do 22 kwietnia. Do szkoły wracamy 23 kwietnia. 

 • Rekolekcje

  W dniach od 14 do 16 kwietnia odbędą się REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE. Wszyscy uczniowie otrzymali informacje dotyczące tych dni na kartkach. Prosimy Rodziców o zapoznanie się i podpisanie informacji zwrotnej. 

 • Sprawdzian Trzecioklasisty

  10 kwietnia uczniowie klasy trzeciej SP będą pisać Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty. Życzymy wszystkim powodzenia i trzymamy kciuki.

 • DZIEŃ OTWARTY W NASZEJ SZKOLE

  26 marca bieżącego roku w Szkole Podstawowej w Wojsce został zorganizowany "Dzień Otwarty", adresowany do najstarszej grupy przedszkolaków. Dzieci mogły poczuć, jak to jest być uczniem naszej szkoły. Przedszkolaki wraz z Rodzicami zwiedziły budynek placówki, a następnie wzięły udział w zajęciach języka niemieckiego oraz ćwiczeniach logopedycznych. Kolejnym punktem była sala przyrodnicza, gdzie młodzi adepci przyrody dowiedzieli się co to mikroskop, lunety i lornetki. Z kolei w sali matematycznej zobaczyli krótki filmik animowany o bezpiecznym korzystaniu z Internetu, a następnie każdy mógł zagrać w popularne "memo" na tablicy interaktywnej. Ostatnim punktem był poczęstunek w świetlicy. Dzieci wyszły ze szkoły uśmiechnięte i pełne zapału, by już od września zasiąść w szkolnej ławie! smiley ZAPRASZAMY! Zdjęcia do obejrzenia w galerii.

 • Ogólnopolski Sprawdzian Szóstoklasisty

  1 kwietnia 2014r. w szkole odbędzie się Ogólnopolski Sprawdzian Szóstoklasisty, zaczyna się o godz. 9.00. Szóstoklasiści przychodzą do szkoły na 8.30 w strojach galowych, wyposażeni w przybory szkolne (czarny długopis lub pióro!, linijka, ekierka, kątomierz, cyrkiel, ołówek, gumka, temperówka) i legitymację uczniowską. Jest to dzień wolny od zajęć dydaktycznych dla wszystkich uczniów klas I-V. Dla uczniów, którzy nie mają zapewnionej opieki w domu, będzie działała świetlica szkolna.

 • Dzień Śląski w tarnogórskiej telewizji!

  Nasz Dzień Śląski w tarnogórskiej telewizji! Zapraszamy na stronę:  http://www.tgstacja.pl/informacje-7-dni-wideo?slg=informacje-7-dni-2014-03-27&orderby=default

   

 • Dzień Wiosny Dniem Śląskim

  Po raz pierwszy w historii naszej szkoły powitaliśmy Wiosnę w obchodach Dnia Śląskiego. Towarzyszyli nam zaproszeni goście: dr Stanisław Zając - Dyrektor Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim, wójt Klaudiusz Wieder, dyrektor ZOPO Sandra Seniuk, a także ślązaczki z Żędowic. Dekorację Izby Regionalnej dzielnie wspomagała społeczność szkolna i cała okolica Wojski. Nasze zdjęcia niech będą dowodem na to jak wiele ciekawych przedmiotów zgromadziliśmy. Te historyczne eksponaty i pamiątki przypomniały nam skąd pochodzimy i kim jesteśmy. Obchodom Dnia Wiosny= Dnia Śląskiego towarzyszyły również  różne konkursy (wszystkie nagrodzone J ) i występy artystyczne uczniów naszej szkoły (przepięknie ubranych J). Dziękujemy każdej klasie z osobna za śląskie śpiewy, tańce , przedstawienia teatralne i inscenizacje. A paniom: Barbarze Szalaty i Dagmarze Wosz za przygotowanie i poprowadzenie uroczystości.ZAPRASZAMY DO ZWIEDZANIA SZKOLNEJ IZBY REGIONALEJ!

 • Dzień Śląski

  Zdjęcia z uroczystego Dnia Śląskiego w Wojsce już na stronie:   https://wojskazsp.edupage.org/album/?

   

 • Szkolna przygoda z i-Teatrem

  18. marca, tj. w środę, już po raz kolejny uczniowie klas 1-3 wybrali się do teatru. Nie była to jednak „zwykła” wycieczka…

  Angażując się od stycznia tego roku w projekt Internetowego Teatru, któremu patronuje Telewizja Polska, dołączyliśmy do coraz bardziej licznego grona szkół z całej Polski położonych z dala od wielkomiejskich ośrodków artystycznych, które dzięki Internetowi odsłaniają przed swoimi uczniami bogaty świat kultury.

  Ideą projektu jest dotarcie z kulturą i sztuką do masowej młodej widowni przy wykorzystaniu szerokopasmowego Internetu. W ten sposób, podczas specjalnych, bezpłatnych, kodowanych  przekazów, uczniowie mogą na żywo oglądać spektakle nadawane z największych polskich teatrów.

  Nasza szkoła „gościła” już w Białostockim Teatrze Dramatycznym i Teatrze Lalek, a ostatnio mieliśmy okazję obejrzeć znakomite przedstawienie pt. „Kot w Butach” wystawiane na deskach Gliwickiego Teatru Muzycznego.

  Jak czytamy na stronie projektu, nie chodzi tu o zastąpienie wizyt w żywym teatrze. Celem twórców i-Teatru jest rozbudzanie apetytów młodych widzów i ich wychowywanie.

  Niewątpliwie, ten nowatorski projekt daje szanse uczniom szkół z niewielkich miejscowości, jak nasza, na spotkanie z niezwykłym światem teatru bez konieczności organizowania kosztownych i czasochłonnych wypraw.

  Bogaty repertuar przygotowany na ten rok oraz wysoka jakość prezentowanych spektakli gwarantują nie tylko dobrą zabawę, ale też realizację funkcji edukacyjnych.

  Z niecierpliwością oczekujemy dalszych propozycji prezentowanych przez i-Teatr - na pewno tam będziemy J

 • Podsumowania sportowe.

  W ostatnich tygodniach  uczniowie naszej szkoły uczestniczyli  w różnych zawodach sportowych. Przyszedł czas   na krótkie podsumowanie.

  W dniu 5 marca reprezentacja chłopców w składzie: M. Piejek, M. Lachowicz, K. Mania, M. Błażytko, J. Sobiech, M. Krok , B. Pigulla, Ł. Strach, w hali Zespołu Szkół w Krupskim Młynie wzięła udział
  w Międzygminnych zawodach będących zarazem Gminnymi eliminacjami w piłce ręcznej.  W dwóch swoich meczach chłopcy uzyskali następujące wyniki:

  SP Wojska - SP Tworóg      4:14

  SP Wojska - SP Krupski Młyn      2:7

  Ostatecznie  ponieważ drużyna SP Boruszowice nie dojechała na zawody w rywalizacji gminnej zajęliśmy II miejsce.

   
   

   

   

  W dniu 7 marca w składzie: M. Piejek, M. Lachowicz, K. Mania, M. Błażytko, J. Sobiech, M. Krok , B. Pigulla, Ł. Strach, Dawid Grzybek wyjechaliśmy na zaproszenie do Szkoły Podstawowej nr 3 im. Joanny von Schaffgotsch-Gryzik w Rudzie Śląskiej na turniej piłki. W zawodach będących integracją a zarazem przygotowaniem naszej reprezentacji uczniów do zbliżających się zawodów powiatowych oprócz nas udział wzięły: SP 3 i SP 30 z Rudy Śląskiej oraz SP Boruszowice. Uzyskaliśmy następujące rezultaty:

  SP Wojska - SP Boruszowice           4:1

  SP Wojska - SP 3    2:2

  SP Wojska - SP 30    1:3

  Dzięki zwycięstwu 5:4 w rzutach karnych z reprezentacją SP 3 (karne strzelali: M. Lachowicz, M. Piejek, B. Pigulla, K. Mania oraz J. Sobiech , w bramce M. Błażytko) ostatecznie zajęliśmy II miejsce.

   
   

   

   

  W dniu 10 marca odwiedziliśmy Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Boruszowicach by rozegrać na sali tamtejszej placówki gminne zawody w minisiatkówce chłopców i dziewcząt. Obie reprezentacje naszej szkoły zajęły w tych zawodach III miejsce. Reprezentowali nas:

  w kategorii dziewcząt: N. Dressler, P. Miś, W. Jaworek, K. Popielarz, M. Zdrzałek, P. Szkolik, W. Pisula, K. Jarzębska. W kategorii chłopców: M. Lachowicz, M. Piejek, B. Pigulla, D. Grzybek,  J. Sobiech , M. Błażytko, M. Krok, Ł. Strach.

   
   

   

   

  Na koniec zwycięzcy gminnych zawodów w tenisie stołowym w kategorii chłopców w składzie: Mateusz Lachowicz, Kamil Mania i Marcel Błażytko udali się na "podbój" szkół w powiatowych zawodach, które odbyły się 11 marca na sali Szkoły Podstawowej nr 3 w Tarnowskich Górach.
  W rywalizacji z zawodnikami klubów tenisa stołowego oraz uczniami klas sportowych nie byliśmy faworytami co też potwierdziło się w końcowej klasyfikacji. Ostatecznie w rywalizacji indywidualnej najlepiej wypadł Kamil Mania, który na 33 zawodników z 11 szkół powiatu zajął 11 miejsce. Natomiast drużyna w/w składzie zajęła 6 miejsce zdobywając łącznie 37 punktów. Występ naszych chłopaków należy ocenić bardzo pozytywnie i uznać  za sukces!

  Wszystkim uczniom gratulujemy uzyskanych rezultatów i życzymy powodzenia w dalszej rywalizacji sportowej na szczeblu gminnym i powiatowym!

 • konsultacje

  Zainteresowanym Rodzicom przypominamy, że we wtorek 18 marca o godz. 16.30 odbędą się konsultacje. Zapraszamy.

 • DZIEŃ OTWARTY

  Serdecznie zapraszamy rodziców dzieci 6      i 7 - letnich wraz     z dziećmi na

  DZIEŃ  OTWARTY

  26 marca 2014r. o godz. 16.00

  do Szkoły Podstawowej w Wojsce

 • Taaaadaaaam !

  14 marca uczniowie klas I-III, słynący z niekończących się pokładów energii, mieli okazję wyszaleć się na wycieczce w centrum zabaw „Alele”. Zapewniono im sporą dawkę ruchu. Było super, ekstra, odlotowo, jednym słowem fantastycznie ! J

 • Nagrody rozdane!

  W luty 2014 r. uczniowie naszej szkoły mieli okazję brać udział w licznych pogadankach na temat bezpieczeństwa w sieci oraz zajęć edukacyjnych z wykorzystaniem filmów i materiałów multimedialnych. Rozstrzygnięto również liczne konkursy szkolne towarzyszące tej tematyce.

  Oto wyniki: W konkursie na prezentację multimedialną dla klas IV-VI „Bezpiecznie serfuję po Internecie”:

  I miejsce Patrycja Miś

  II miejsce Agata Krawczyk

  II miejsce Natalia Busek

  III miejsce Karolina Popielarz

  III miejsce Mateusz Lachowicz

  W konkursie na grupowy plakat plastyczny „Bezpieczni w Internecie” w kategorii klas I-III nagrodzona została praca klasy trzeciej, a w kategorii klas IV-VI nagrodzono pracę klasy piątej.

  W kategorii indywidualnej pracy plastycznej „Bezpieczni w Internecie” nagrodzone zostały prace następujących uczniów: Bartek Busek, Patryk Madej, Natalia Neumann, Emilia Pogrzeba, Agnieszka Skrabania, Magda Szkolik, Marta Świerk, Iwona Zientek.

  Gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia w dalszych konkursach. Zdjęcia naszych prac konkursowych do obejrzenia w "Albumie fotograficznym".

   

 • "Bery" w Wojsce

  03.03.2014

  Dziś Ostatki. Tradycji stało się zadość. Mieszkańcy Wojski wyglądali ze swych domów i oczekiwali niedźwiedzia, który pojawił się na ulicach wsi, a wraz z nim barwny korowód i orkiestra. Główną postacią był jednak niedźwiedź nazywany również berem, prowadzony po wsi od domu do domu. Stąd nazwa „wodzenie niedźwiedzia” Rozbawiony korowód odwiedził także, jak zresztą co roku, naszą szkołę. Taniec z niedźwiedziem ma symbolizować dostatek prze cały rok. A więc ostatnim tańcem  z berem zakończyliśmy karnawał. Kilka fotek z odwiedzin w naszej fotogalerii.

 • ZAPISY DZIECI do SZKOŁY

  Szanowni Rodzice

   Dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Wojsce informuje, że w sekretariacie szkoły:           od 10 marca do 10 kwietnia będą przyjmowane obowiązkowe zapisy dzieci do klas I na rok szkolny 2014/2015 (rocznik 2007) oraz (dzieci urodzone do 30 czerwca 2008)

  Regulamin rekrutacji i potrzebne oświadczenia oraz wnioski znajdują się w zakładce DOKUMENTY SZKOLNE.    https://wojskazsp.edupage.org/text/?text=text/text3&subpage=11&

 • ZAPISY DZIECI do PRZEDSZKOLA

  Dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Gminnego Przedszkola w Wojsce informuje, iż rekrutację przeprowadzamy w dniach od 10 marca do 31 marca 2014 roku. Rodzice dzieci już uczęszczających do przedszkola wypełniają w okresie  od 3 marca do 9 marca deklarację o kontynuowaniu edukacji przedszkolnej.

  Regulamin rekrutacji i potrzebne oświadczenia oraz wnioski znajdują się w zakładce DOKUMENTY PRZEDSZKOLA. https://wojskazsp.edupage.org/text/?text=text/text10&subpage=4&

              

 • Podziękowania

  Dziękujemy Radzie Rodziców , która z inicjatywy przewodniczącej Pani Ilony Dressler, zasponsorowała społeczności uczniowskiej smaczne pączki z okazji tłustego czwartku. Mniam, mniam.... ale nam smakowało smiley

 • 26.02.2014

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu luty 2014 BAL PRZEBIERAŃCÓW.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkolno - Przedszkolny Szkoła Podstawowa w Wojsce ul. Szkolna 12 Tworóg
  42-690 Wojska ul.Szkolna 12
 • 032-2857527

Galeria zdjęć