Nawigacja

 • Śniadanie daje moc

  7 listopada uczniowie klas I-III naszej szkoły biorą udział w akcji „Śniadanie daje moc”.

  Celem programu jest przede wszystkim zwiększenie świadomości na temat zasad prawidłowego odżywiania dzieci, w tym roli śniadania, jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia, a także przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce poprzez edukację i promocję prawidłowego żywienia.

  Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! Niezbędne informacje oraz cenne wskazówki dla uczniów, rodziców i nauczycieli można znaleźć na stronie internetowej http://www.sniadaniedajemoc.pl/index.dhtml

 • Informacje o sprawdzianie szóstoklasisty

  Na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej podano następujące treści:

  „ Zachęcamy uczniów, rodziców i nauczycieli do odwiedzenia strony Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, na której zostały stworzone specjalne zakładki porządkujące informacje dotyczące nowej formuły sprawdzianu, która będzie obowiązywała od przyszłego roku.

  Dla uczniów, którzy od roku szkolnego 2014/2015 będą pisali sprawdzian w szóstej klasie szkoły podstawowej, zamieszczono film instruktażowy na temat przebiegu sprawdzianu, rodzajów zadań i sposobów podawania odpowiedzi. Dla ich rodziców przygotowano szczegółowe informacje dotyczące między innymi struktury sprawdzianu, podstawowych zasad jego przeprowadzania i informacji, jakie znajdą się na zaświadczeniu o wynikach. Nie zabrakło także zakładki dla nauczycieli, w której znalazł się cykl czterech wykładów dotyczących zmian w sprawdzianie od roku szkolnego 2014/2015 przygotowanych przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Krakowie.” Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na stronie CKE.

 • I Festiwal Tańca i Teatru

  27 października, w Szkole Podstawowej w Tworogu, odbył się I Festiwal Tańca i Teatru, zorganizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Tworóg. Na festiwalu zaprezentowało się 5 grup: "Tworożanie", Gminne Przedszkole w Tworogu, "Ladies bez Gentelman", Zespół Szkolno-Przedszkolny w Boruszowicach oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wojsce. Dzieci zaprezentowały różne układy taneczne, począwszy od tańca ludowego na tańcu współczesnym skończywszy. Serdecznie gratulujemy naszym aktorom i tancerzom, gdyż stanęli na wysokości zadania i spisali się świetnie! :) Zdjęcia do obejrzenia w zakładce Album Fotograficzny.

 • "Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w gminie Tworóg".

   

   

  W ramach projektu : "Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w gminie Tworóg".

  Od października 2014 r.  rozpoczynamy w Szkole Podstawowej w Wojsce szkolenie  z zakresu podstawowej obsługi komputera, bezpieczeństwa w sieci, korzystania z podstawowych aplikacji, konserwacji sprzętu i oprogramowania oraz szkolenia z zakresu: e-społeczeństwa, e-praca,e-kształcenie, e-usługi, e-zakupy.
  Zajęcia będą się odbywać we wtorki i czwartki od godz.1600  (szczegółowy harmonogram w szkole).

  Serdecznie zapraszamy  dzieci i dorosłych.

  Udział w projekcie jest bezpłatny !!!

   

 • Jesteśmy w telewizji

  Relację z uroczystego Dnia Edukacji Narodowej w Wojsce możemy usłyszeć w wiadomościach tarnogórskich – tgstacja (relacja- 12 min 21 s) http://tgstacja.pl/informacje-7-dni-wideo?slg=informacje-7-dni-2014-10-23&orderby=default

 • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ w WOJSCE.

  20 października 2014 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wojsce odbył się uroczysty Dzień Edukacji Narodowej. Nasi uczniowie wykazali się wspaniałymi zdolnościami wokalnymi, tanecznymi oraz aktorskimi. Mieliśmy okazję usłyszeć, za co lubią szkołę i nauczycieli. Było wiele ciepłych słów i życzeń skierowanych do pracowników oświaty.

  W tym uroczystym dniu mieliśmy okazję gościć wiele osób. Zaszczyciła nas swą obecnością pani Jadwiga Króliczek –Dyrektor Delegatury w Gliwicach, wójt Gminy Tworóg- Eugeniusz Gwóźdź, wicewójt- Klaudiusz Wieder, dr literaturoznawstwa Stanisław Zając- Dyrektor Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim, autorka książek i absolwentka szkoły-pani Bożena Mazalik, Dyrektorzy i Nauczyciele wszystkich szkół i przedszkoli Gminy Tworóg: p. Bożena Cembrowska-Dyrektor Gimnazjum w Brynku, p. Danuta Wiśniowska-Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Boruszowicach, p. Małgorzata Ziaja –Dyrektor Szkoły Podstawowej w Tworogu, p. Irena Mrówka- Dyrektor Przedszkola w Tworogu. Wszystkim przybyłym gościom serdecznie dziękujemy za udział w uroczystościach, a uczniom i ich opiekunom  za wspaniałą oprawę artystyczną święta.

  Szczególne podziękowania należą się również wszystkim placówkom oświatowym gminy, które przyczyniły się do zorganizowania wystawy ciekawych prac plastycznych. Dziękujemy również miejscowym artystom za udostępnienie eksponatów wzbogacających wystawę. Podziękowania kierujemy w stronę pana: Andrzeja Kukowki , Adama Szkolika ,Dariusza Szkolika, pani: Brygidy Szkolik, Bożeny Mazalik, Małgorzaty Riedel, Alicji Iwańskiej, Barbary Włodarczyk, Marioli Popielarz oraz absolwentki szkoły Nicole Dressler.

  DZIĘKUJEMY !

   

 • 22.10.2014

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu 2014.10.20 Gminny Dzień Edukacji.

 • Konkurs na Dzień św. Marcina

  Z okazji DNIA ŚWIĘTEGO MARCINA Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wojsce zaprasza wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym do udziału  w konkursie plastycznym pt. "Jak lubię spędzać czas z moją rodziną"

  Głównym celem konkursu jest promowanie wartości rodziny, kształtowanie jej pozytywnego wizerunku oraz rozwijanie wrażliwości estetycznej dzieci.

  Prace należy wykonać własnoręcznie, dowolną techniką i w dowolnym formacie. 

  Będą one oceniane w 3 kategoriach wiekowych: przedszkolaki, uczniowie klas I-III oraz uczniowie klas IV-VI.

  Podpisane prace prosimy składać w przedszkolu lub świetlicy szkolnej w Wojsce w terminie do piątku 31 października 2014r. Podsumowanie konkursu oraz wręczenie nagród nastąpi podczas uroczystości z okazji Dnia św. Marcina.

 • "Szklanka mleka"

  W  roku szkolnym 2014/2015 bierzemy ponownie udział  w programie "Szklanka mleka". Celem programu jest promowanie zdrowego odżywiania poprzez zachęcenie dzieci do spożywania mleka i przetworów mlecznych oraz kształtowanie trwałego nawyku konsumpcji mleka i jego przetworów. Program ma charakter zarówno żywieniowy, jak i edukacyjny.

 • "Owoce i warzywa w szkole"

  W tym roku szkolnym rusza w po raz kolejny program "Owoce i warzywa w szkole". Owoce i warzywa otrzymywać będą uczniowie  klas I - III oraz dzieci z „zerówki”. Program ten ma zachęcić dzieci do spożywania większych ilości owoców i warzyw, a tym samym przyczynić się do ukształtowania dobrych nawyków żywieniowych, które - jak wykazują badania - będą utrzymywały się również w późniejszych latach życia.

 • Gminne zawody chłopców i dziewcząt w piłce nożnej.

  Dnia 8 października w Zespole Szkolno Przedszkolnym w Wojsce zostały rozegrane gminne zawody chłopców i dziewcząt w piłce nożnej. W obu kategoriach startowały po 3 drużyny reprezentujące swoje szkoły:
  SP Boruszowice, SP Tworóg, SP Wojska.


  Rozgrywki dostarczyły wielu emocji i toczyły się przy ciągłym dopingu zgromadzonych kibiców. 
  Klasyfikacja końcowa dziewcząt:
  1 miejsce: SP Tworóg,
  2 miejsce: SP Boruszowice,
  3 miejsce:
  SP Wojska.

  Klasyfikacja końcowa chłopców:
  1 miejsce: SP Tworóg,
  2 miejsce:
  SP Wojska,
  3 miejsce: SP Boruszowice.
  Naszą szkołę w zawodach reprezentowali wśród: Dziewcząt: Marzena Zdrzałek, Karolina Popielarz, Wiktoria Pisula, Natalia Zdrzałek, Jasmin Kaschuba, Oliwia Grzybek, Dorota Pigulla, Paulina Szkolik. Chłopców: Mateusz Lachowicz, Mateusz Piejek, Kamil Szwarc, Kamil Mania, Łukasz Miozga, Szymon Jaworek, Dawid Grzybek.

  Gratulujemy naszym zespołom zaangażowania i postawy na boisku!

  Szkoła Podstawowa z Tworoga reprezentować będzie naszą gminę w rozgrywkach powiatowych. Życzymy powodzenia!


 • Gminne zawody w biegach przełajowych.

  W dniu 03 października uczniowie naszej szkoły wzięli  jak każdego roku o tej porze udział w gminnych zawodach w biegach przełajowych.  Zawody drużyn chłopców i dziewcząt wszystkich trzech szkół naszej gminy odbyły się na terenie lasu i obiektów Szkoły Podstawowej w Tworogu. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie w kategorii:

  Dziewcząt: Marzena Zdrzałek, Karolina Popielarz, Wiktoria Pisula, Dorota Pigulla, Oliwia Grzybek, Kaja Jarzębska (rezerwowa Paulina Szkolik).

  Chłopców: Mateusz Lachowicz, Mateusz Piejek, Kamil Mania, Dawid Grzybek, Kamil Szwarc, Łukasz Miś (rezerwowy Szymon Jaworek)

  Oba zespoły ostatecznie w rywalizacji zajęły II miejsca.

  Końcowa klasyfikacja zespołów dziewcząt:
  1 miejsce: SP Tworóg,
  2 miejsce: SP Wojska,
  3 miejsce: SP Boruszowice.


  Końcowa klasyfikacja zespołów chłopców:
  1 miejsce: SP Tworóg,
  2 miejsce:
  SP Wojska,
  3 miejsce: SP Boruszowice.
   

  Wszystkim reprezentantom naszej szkoły a w szczególności najmłodszemu uczestnikowi zawodów uczniowi II klasy Łukaszowi Miś  gratulujemy zaangażowania i walki do ostatnich metrów biegu.

 • 10.10.2014

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu 2014.10.10 wycieczka LEGO.

 • Wycieczka wśród klocków LEGO

  10.10.2014

  Uczniowie klas I-III oraz uczniowie klasy V mieli okazję wejść we wspaniały świat składający się z kilku milionów klocków LEGO. A wszystko za sprawą wspaniałej wycieczki do Gliwic na wystawę budowli i makiet z klocków LEGO w Europie Centralnej. Wystawa ta to niezwykłe wydarzenie , zarówno w skali naszego kraju, jak i świata.

  Wystawa łączyła zabawę i edukację. Eksponaty prezentowały postacie, miejsca, a także wydarzenia znane z bajek czy filmów, jak również sceny historyczne oraz najsłynniejsze budowle architektoniczne- zarówno zabytkowe jak i współczesne. Takie zestawienie pozwoliło na poszerzenie wiedzy z zakresu chociażby historii, geografii, architektury.

  Mieliśmy okazję zobaczyć budowle sięgające do 3 metrów wysokości  i 11 metrów długości (Titanic) oraz takie, które składają się z 500 tys. elementów. Budowanie z klocków jest jedną z najbardziej popularnych form rozrywki. Klocki cieszą się tak dużym zainteresowaniem wśród uczniów, że postanowiliśmy zorganizować konkurs budowli z klocków w naszej szkole. Liczymy na twórcze i pomysłowe rozwiązania,  a więc do dzieła!!!

 • Narodowe Czytanie

  Już trzeci raz uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji organizowanej przez Prezydenta Polski Pana Bronisława Komorowskiego "Narodowe Czytanie". W tym roku poświęcone zostało ono "Trylogii"  wybitnego polskiego pisarza Henryka Sienkiewicza. Była więc prezentacja multimedialna o życiu i twórczości Sienkiewicza, zdjęcia z ekranizacji "Pana Wołodyjowskiego", "Potopu" oraz "Ogniem i Mieczem". Uczniowie wysłuchali również "Dumki na dwa serca" oraz "Pieśni o małym rycerzu". Ale najważniejsze było czytanie.... Uczennica klasy VI oraz nauczyciele odczytali fragmenty tych niezapomnianych dzieł. 

 • Spotkanie z policjantami.

  03.10.2014

  Dziś w murach naszej szkoły gościliśmy funkcjonariuszy Powiatowej Komendy policji w Tarnowskich Górach. Spotkanie odbyło się pod hasłem „Bezpieczna droga do szkoły”. Celem było zapoznanie i przestrzeganie zasad ruchu drogowego przez dzieci oraz wyrabianie w nich nawyku prawidłowego zachowania na ulicy. Spotkanie odbywało się w formie pogadanki.
  Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały policjanta, który uczulał na zachowanie szczególnej ostrożności podczas przechodzenia przez ulicę w wyznaczonych do tego miejscach. Zapoznały się również sygnalizacją świetlną i znaczeniem poszczególnych kolorów. Przypomniał również o bezpiecznym poruszaniu się do szkoły na rowerze, samochodem czy środkami komunikacji miejskiej.
  Na zakończenie spotkania wszyscy uczniowie dzięki firmie HEWALEX otrzymali odblaski a Pan Policjant po raz kolejny przypomniał jak ważne jest ich noszenie w szczególności o zmroku. Serdecznie dziękujemy za miłe i uczące spotkanie.

 • „PSOTY NIE Z TEJ ZIEMI"- bezpieczeństwo i profilaktyka

  02.10.2014

  Dziś tj. w czwartek 2 października br.  do naszej szkoły zawitał Teatr „Inspiracja” z Krakowa. Wszyscy uczniowie szkoły oraz przedszkolaki mogli zapoznać się z szeroko pojętą problematyką bezpieczeństwa.

  Dwie budzące sympatię, barwne postacie to specjaliści od psot, które przywędrowały wprost z krainy bajek. Ich dotychczasowe figle, niefrasobliwe zachowania  i wyjątkowo niebezpieczne pomysły tak skutecznie przewróciły do góry nogami ich bajkowy świat, że postanowiono ich wysłać w pouczającą podróż do naszego świata. Uczniowie mogli podsunąć wskazówki dotyczące prawidłowych zachowań i nauczyć psotników uwagi na niebezpieczeństwa czyhające na ulicy, placu zabaw czy w kontaktach z nieznajomymi. Aktorzy dostarczyli nam nie tylko wiedzę ale i dawkę dobrego humoru. 

 • Koncert niemieckiej grupy muzycznej EinsHoch6.

  Na zaproszenie Instytutu Goethego w Krakowie uczniowie naszej szkoły uczestniczyli  1 października  bieżącego roku w jedynym koncercie w Polsce niemieckiej grupy muzycznej EinsHoch6. Ten młodzieżowy zespół tworzy 9 młodych chłopaków z Monachium, którzy łączą hip-hop, rap z muzyką klasyczną. Koncert okazał się niesamowitym show. Największą uwagę przykuli rapujący Kurt i Tobias, jak i liryczny Timothy, czy niesamowity Lorenz, grający na skrzypcach. Wszystkim polecamy posłuchanie piosenek tego zespołu. 

 • Europejski Dzień Języków

  Tradycyjnie , jak co roku odbył się w naszej szkole  Europejski Dzień Języków. Uczniowie klas IV, V i VI wzięłi udział w krótkim konkursie.  Mogli  oni usłyszęć różne zdania i wyrażenia w kilkunastu  językach obcych. Niezwykle ciekawe okazało się wysłuchanie 7 piosenek, po których  uczniowie musieli zgadnąć,  w jakim języku zostały one zaśpiewane. Odgadnięcie języków po "Dzień Dobry " okazało się bardzo łatwe. Jedynie "Jo reggelt" po węgiersku sprawiło trochę kłopotów. Bezapelacyjnie wygrała klasa VI w składzie Paulina Szkolik i Karolina Popielarz. Gratulujemy

 • IV Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

   

  Szanowni Rodzice i Uczniowie

  nasza szkoła uczestniczy w akcji 

  IV Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

   organizowanej

  w dniu 26 września 2014 r. pod hasłem:

   Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

        Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia.

  Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości.

  Dorośli mogą popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia.

  Program:

  23-26.09.2013. Przypominamy sobie tabliczkę mnożenia – w domu, w szkole.

  27.09.2013. Egzaminy z tabliczki mnożenia:

  * Uczeń wybiera los z 5  przypadkami mnożenia.

  * Jeżeli poda wszystkie poprawne odpowiedzi, zdobywa tytuł MT EXPERT.

   * W przypadku nawet jednej pomyłki egzamin jest niezdany.

  *Można go powtórzyć po 1 godzinie.

  Zapraszamy do aktywnego uczestniczenia w akcji w gronie rodzinnym!

  Więcej informacji: www.wmtday.org.

  Z życzeniami miłej i pożytecznej zabawy!  

  Koordynator Maria Bednarek 

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkolno - Przedszkolny Szkoła Podstawowa w Wojsce ul. Szkolna 12 Tworóg
  42-690 Wojska ul.Szkolna 12
 • 032-2857527

Galeria zdjęć