Nawigacja

 • Wyjazd uczniów do Ośrodka w Górkach Wielkich

  Dzięki FUNDACJI NA RZECZ DZIECI „MIASTECZKO Śl.” siedemnastu uczniów naszej szkoły 18 maja 2015r pojechało na turnus zdrowotny do Ośrodka Leczniczo Rehabilitacyjnego „BUCZE” w Górkach Wielkich. Fundacja ta rocznie kieruje blisko 400 dzieci z Tarnowskich Gór i okolic na turnusy zdrowotne do ośrodka, który położony jest na rozległym obszarze, w pięknej okolicy pogórza Beskidu Śląskiego, w gminie Brenna obdarzonej mikroklimatem sprzyjającym leczeniu schorzeń dróg oddechowych. Za możliwość skorzystania z tej oferty szczególnie dziękujemy Prezesowi Fundacji Mieczysławowi Dumieńskiemu.

 • 21 maja 2015r. uczniowie klas 1-3 zaliczyli całodniową wycieczkę do Miasteczka Westernowego Twinpigs w Żorach. Najciekawsze atrakcje Parku Twinpigs to Koło Młyńskie z ładnymi gondolami, wysokie aż na 25 metrów, z którego podziwiać można panoramę Miasteczka i całych Żor, pokazy kowbojskie, strzelnica, strzelanie z łuku, kino 5D, muzeum ognia i inne. W Miasteczku Westernowym nie brakuje też Kowbojów, uroczego i dowcipnego Więźnia oraz Szeryfa miasteczka. Są też oczywiście atrakcje dla smakoszy. Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Miasteczko Westernowe Twinpigs w Żorach-wycieczka kl 1-3.

 • 20.05.2015

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Przedszkole - Krasiejów.

 • 15.05.2015

  Uczniowie klasy drugiej zaliczają następne  lekcje przyrody w terenie- zwierzęta hodowlane. Tym razem odwiedziliśmy gospodarstwo naszego kolegi Kamila. Praktyczne lekcje w naturalnym środowisku dostarczają nam wielu niezapomnianych wrażeń. Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii w gospodarstwie-wycieczka kl 2

 • Kurs pierwszej pomocy

  15 maja 2015r mieliśmy okazję gościć w szkole strażaka, który udzielał uczniom wiadomości dotyczących udzielania pierwszej pomocy. Prelekcja i praktyczne wskazówki dotyczące pierwszej pomocy odbywały się w ramach szkolnego programu profilaktycznego.

 • Gminne Zawody w Czwórboju Lekkoatletycznym

  W dniu 30 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnych zawodach w Czwórboju Lekkoatletycznym, które odbyły się  na ternie Szkoły Podstawowej w Tworogu. Rywalizacja odbywała się z podziałem na kategorie chłopców i dziewcząt w  czterech konkurencjach: biegu na 60 m, skoku w dal z rozbiegu, rzutu piłką palantową na odległość oraz na sam koniec w biegu na dystansie 600m i 1000m odpowiednio dla dziewcząt i chłopców. Uczestnicy klasyfikowani byli indywidualnie i zespołowo. Nasi uczniowie i uczennice w klasyfikacji drużynowej zajęli II miejsce. Spośród wszystkich chłopaków z rezultatem 172 punktów III miejsce zajął Mateusz Lachowicz.

  Gratulujemy wszystkim zaangażowania i sportowej postawy. 

 • Dzień Matki w klasie 2

  Ostatnia w tym roku szkolnym wywiadówka w klasie drugiej przebiegła nietypowo. Uczniowie postanowili połączyć ją ze Świętem Matki. Z okazji tego święta były wiersze, piosenki i krótka inscenizacja humorystyczna. Nie obyło się również bez prezentów i słodkiego poczęstunku. Mieliśmy okazję zaprezentować filmy, w których występowali nasi uczniowie w roli aktorów. Wywiadówka po takim święcie była naprawdę słodka :) 

 • Wywiadówka

  Zapraszamy 13 maja 2015r o 16.30 na ostatnią juz w tym roku szkolnym wywiadówkę.

 • Najładniejsza skarbonka

  Pod patronem Banku Spółdzielczego w Tworogu w naszej szkole zorganizowano konkurs na "Najładniejszą skarbonkę".

  Ocenie podlegało:

  - oryginalność pracy

  - estetyka wykonania

  - samodzielność

  Technika pracy była dowolna.

  Prace były bardzo  ładne, kolorowe i oryginalne.

  Wszyscy uczestnicy wykazali się niesamowitą pomysłowością i zdolnościami plastycznymi.

  Komisja złożona z nauczycieli naszej szkoły wyłoniła zwycięzców:

  Klasy I-III:

  I miejsce - Magda Szkolik

  II miejsce - Michał Niesiołowski

  III miejsce - Julia Zielenska

  Klasy IV - VI:

  I miejsce - Mateusz Kotyczka

  II miejsce - Paulina Szkolik

  III miejsce - Szymon Niesiołowski i Zofia Stępień

  Serdecznie gratulujemy !!!

  Prace tych uczniów przekazane zostały do Banku Spółdzielczego w Tworogu, gdzie będą brały udział w gminnym konkursie.

  Wszystkie skarbonki można było podziwiać za zorganizowanej szkolnej wystawie.

   

   

   

 • Majowe Święta

  Maj, jak co roku obfituje w wiele różnych świąt. Uczniowie Szkoły w Wojsce każdorazowo obchodzą je w inny sposób. W tym roku nasza mała szkolna uroczystość odbyła się pod hasłem tańców narodowych. Uczniowie zapoznali się z 4 polskimi tańcami: oberkiem, krakowiakiem, mazurem oraz polonezem, a następnie mogli wybrać spośród nich ten, który podobał im się najbardziej i na niego oddać głos. Wygrał wspaniały i żywiołowy OBEREK. Następnie pierwszaki dały świetny taneczny pokaz do piosenki "Poszło dziewczę po ziele", a uczniowie klas IV - VI zatańczyli na szkolnym hallu dostojnego poloneza. Później również każdy kto chciał mógł spróbować swoich sił tańcząc poloneza, co spotkało się z wielkim zainteresowaniem ze strony wszystkich młodszych klas. W tym dniu również swoim ubiorem uczniowie i nauczyciele świętowali majowe święta dzięki czemu szkoła przybrała biało-czerwone barwy. Zdjęcia i filmy z uroczystości do obejrzenia na szkolnym facebooku. ZAPRASZAMY

 • XVI Konkurs Matematyczny w Kaletach

  Dnia 27 kwietnia 2015 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Kaletach odbył się

  XVI Konkurs Matematyczny dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum.

  Uczniowie przez godzinę rozwiązywali test złożony z 8 zadań, który został przygotowany przez dr Józefa Kalinowskiego. Maksymalnie mogli zdobyć 80 pkt.

  Naszą szkołę reprezentowali Karolina Popielarz, Dawid Grzybek i Mateusz Lachowicz.

 • Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

  Drużyna naszej szkoły brała udział w Powiatowym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

  Uczniowie w składzie:

  Wiktoria Pisula, Karolina Popielarz, Kamil Mania  i Mateusz Piejek

  rozwiązywali test wiedzy, który zawierał pytania dotyczące znajomości znaków i przepisów ruchu drogowego oraz udzielania pierwszej pomocy. Kolejnym etapem było pokonanie toru przeszkód.

   Poziom przygotowania uczestników do zawodów jak co roku był bardzo wysoki.

  .

 • Międzygminny Konkurs Wiedzy dla dzieci klas II-III "Omnibus 2015"

   28 kwietnia 2015r troje uczniów naszej szkoły t.j Marta Świerk, Łukasz Miś i Szymon Jaworek wzięło udział w Międzygminnym Konkursie Wiedzy dla dzieci klas II-III "Omnibus 2015". Szczególnie gratulujemy uczniom klasy drugiej, którzy rozwiązywali ten sam test wiedzy (8-stronnicowy) co trzecioklasiści i otrzymali szczególną pochwałę Jury, jako najlepiej przygotowani, najmłodsi uczestnicy. Łukasz Miś zdobył IV miejsce, a Marta Świerk miejsce VI, sposród wszystkich uczestników gminy Toszek, Pyskowice, Wielowieś i Tworóg. Jeszcze raz gratulujemy zdobytych miejsc i ogromu wiedzy omnibusa. 

   

 • 27.04.2015

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Otwarty 

 • Lekcje przyrody w gospodarstwie hodowlanym

  Dzięki uprzejmości Państwa Zientek uczniowie klasy drugiej mieli okazję przeżyć lekcję przyrody w naturalnym środowisku. 22 kwietnia wybraliśmy się na pieszą wycieczkę do Jasiony. Zwiedziliśmy gospodarstwo rolne naszej koleżanki Iwony. Widzieliśmy wszystkie zwierzęta, o których uczyliśmy się wcześniej na lekcjach w szkole. Oglądaliśmy maszyny rolnicze. Rozmawialiśmy z rolnikami na temat ich pracy. Na zakończenie wycieczki pani Zientek przygotowała nam słodki poczęstunek. Mieliśmy chwilę wytchnienia na zabawę w ogródku koleżanki. Była trampolina i zabawy z piłką. Wycieczka bardzo nam się podobała. Połączyliśmy wiadomości z zajęciami ruchowymi. Jeszcze raz DZIĘKUJEMY PAŃSTWU ZIENTEK  za tak miłe przyjęcie.

 • Powiatowy Konkurs Recytatorski w Pyskowicach

  21 kwietnia w Pyskowicach odbył się XI Powiatowy Konkurs Recytatorski Uczniów Edukacji Wczesnoszkolnej. Naszą placówkę reprezentował Bartosz Busek z klasy II, który zaprezentował się w prozie i poezji. Był to pierwszy tak poważny występ ucznia klasy II, dlatego jeszcze raz składamy Bartkowi gratulacje za bardzo udany występ.

 • Zmiana terminu Dnia Otwartego

  Z przyczyn od nas niezależnych przekładamy Dzień Otwarty na 27 kwietnia 2015r. na godz. 16.00. Za zmianę przepraszamy.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkolno - Przedszkolny Szkoła Podstawowa w Wojsce ul. Szkolna 12 Tworóg
  42-690 Wojska ul.Szkolna 12
 • 032-2857527

Galeria zdjęć