Nawigacja

 • Ogólnopolski Konkurs Matematyczny

  19 XI 2015r. uczniowie naszej szkoły brali udział w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym "Orzeł matematyczny", który był rozgrywany w czterech kategoriach wiekowych. Szkołę reprezentowali: Paulina Lachowicz i Dominik Winkler-klasa II, Marta Świerk, Łukasz Miś, Patryk Madej- klasa III, Szymon Jaworek-klasa IV, Lucyna Busek, Martyna Szlachta, Mateusz Taraszczuk- klasa V, Kaja Jarzębska- kl VI. Z niecierpliwością czekamy na wyniki, a wszystkim uczestnikom życzymy wielu sukcesów.

 • Przez cały tydzień można było w kościele parafialnym w Wojsce oglądać pokonkursową wystawę prac plastycznych na temat "Przydrożne krzyże, kapliczki i inne zabytki w gminie", zorganizowaną przez świetlicę szkolną. Wielu parafian z zainteresowaniem podziwiało przepiękne prace, które zostały wykonane przez nasze dzieci z pomocą rodziców. Na konkurs wpłynęło aż 60 prac plastycznych. Od tygodnia można je oglądać już w naszej szkole. Jeżeli rodzice wyrażą zgodę, pokonkursowe prace będą wyeksponowane w najbliższym czasie w budynku Urzędu Gminy. Dzięki konkursowi dzieciaki poznały historie powstania i dzieje tychże pamiątek kultu religijnego. I tak na przykład rodzeństwo Agnieszka i Grześ dowiedziało się, że jedną z kapliczek wybudował ich pradziadek w podziękowaniu za szczęśliwy powrót z wojny. Bezcenną wartością pozostanie także wspólnie spędzony przez całe rodziny czas – opowieści, rozmowy i poszukiwanie ciekawostek związanych z historią powstania przedstawionych w konkursie obiektów. 

   

 •  I jeszcze zdjęcia z uroczystej gali w Gminnym Ośrodku Kultury w Wielowsi. Przypominamy - 7 listopada 2015r. nasz szkolny chór zajął I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Pieśni Patriotycznych, a 21 listopada powtórzył swój występ podczas Uroczystej Gali w GOK w Wielowsi, w obecności  miejscowych władz, rodziców i zaproszonych gości. Jeszcze raz gratulujemy!  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Uroczysta gala naszego chóru szkolnego..

 • 20 listopada uczniowie  klasy III brali udział w "Turnieju Gier i Zabaw", zorganizowanym przez zaprzyjaźnioną Szkołę Podstawową nr 3 w Rudzie Śląskiej. W turnieju międzyszkolnym zajęliśmy II miejsce. Gratulujemy wszystkim uczniom wielkiego zaangażowania oraz wspaniałej, sportowej postawy! Turniej Gier i Zabaw 20.11.2015 klasa III.

 • Zajęcia przedszkolaków

  Zachęcamy do oglądania albumu fotograficznego, do którego dodaliśmy zdjęcia z różnych zajęć naszych przedszkolaków.

 • PIŻAMA PARTY

  Samorząd Uczniowski SP w Wojsce zaprasza na Andrzejkowe PIŻAMA PARTY - środa 25.11.2015r. godz. 16.00-19.00 

  Wstęp darmowy tylko w piżamie smiley Atrakcje: wróżby andrzejkowe, konkursy z nagrodami, stoisko manicur, oraz dyskoteka 

 • list Rzecznika Praw Dziecka

  Szanowni Państwo,
  pod podanym linkiem dostępny jest list Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka z okazji przypadającego 20 listopada Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka. Zachęcam do zapoznania się z treścią. Pod linkiem znajduje się także wideo z przesłaniem Rzecznika Praw Dziecka. Link: http://brpd.gov.pl/aktualnosci-listy-rpd/list-z-okazji-ogolnopolskiego-dnia-praw-dziecka-20-listopada

 • „Akademia Bezpiecznego Puchatka”

   Nasi pierwszoklasiści biorą udział w Ogólnopolskim programie edukacyjnym „Akademia Bezpiecznego Puchatka” który wpisuje się w szczytną inicjatywę poprawienia bezpieczeństwa najmłodszych uczniów szkół podstawowych. Materiały do zajęć zostały opracowane przez nauczycieli – metodyków przy współpracy ze specjalistami z Biura Prewencji i Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Przygotowany folder ma pomóc w przekazaniu dzieciom niezbędnej wiedzy o tym, jak być bezpiecznym na drodze, w szkole, w domu, w czasie zabawy i korzystania z Internetu. Dodatkowo program został rozbudowany o treści związane z przydatną dla dzieci tematyką efektywnego zapamiętywania, treningu koncentracji, nauki selekcji informacji i rozwijania kreatywności. Zachęcamy do korzystania z materiałów edukacyjnych „Akademii Bezpiecznego Puchatka”.. Pierwsze zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci.. kolejne spotkanie Akademią Bezpiecznego Puchatka już w piątek. Do zobaczenia -pedagog szkolny ;)

 • Najciekawszy różaniec - konkurs plastyczny

  Miesiąc październik był miesiącem Modlitwy Różańcowej.. dla naszych uczniów to ważny czas.. 99% uczniów naszej szkoły mocno związana jest z miejscowym kościołem... w tym miesiącu odbył się szkolny konkurs plastyczny na najciekawszy RÓŻANIEC :) który cieszył się dużym zainteresowaniem wszystkich kategorii wiekowych. Spośród 40prac wyłoniono laureatów :
  kategoria PRZEDSZKOLE:
  I m-ce Mateusz Kaszuba
  II m-ce Aleksandra Jaworek
  III m-ce Magdalena Kaszuba

  kategoria klasy I-III
  I m-ce Hanna Busek
  II m-ce Daria Krawczyk
  III m-ce Mariusz Sobel

  Katego klasy IV-VI
  I m-ce Natalia Zdrzałek
  II m-ce Agata Krawczyk
  III m-ce Lucyna Busek oraz Jasmin Kaschuba

  GRATULUJEMY laureatom oraz wszystkim uczniom biorących udział- cudnych pomysłów. Dziękujemy również Rodzicom za pomoc w ich przygotowaniu.

  Nagrody w konkursie przekazane zostały przez ks. prałata Stefana Wylężek- pracował w Fundacji Jana Pawła II w Watykanie oraz towarzyszył grupom pielgrzymkowym odwiedzającym Ojca Świętego w trakcie audiencji. Obecnie jest Rektorem Polskiej Misji Katolickie. Z całego serca DZIĘKUJEMY za cenne książki i albumy.

 • Konsultacje

  Zapraszamy rodziców na indywidualne konsultacje  18 listopada 2015r o godz. 16.30

 • Wojewódzki Festiwal Pieśni i Piosenek Patriotycznych

  Siódmego listopada 2015r.odbyły się przesłuchania VIII Wojewódzkiego Festiwalu Pieśni i Piosenek Patriotycznych pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Festiwal ten cieszy się ogromną popularnością uczestników z całego województwa, a jury wymaga dużej profesjonalności. Naszemu, szkolnemu chórowi udało się zdobyć I miejsce - co niezmiernie cieszy. Bardzo dziękujemy rodzicom za transport chórzystów na miejsce przesłuchań. Uroczysta gala odędzie się 21 listopada w GOKu w Wielowsi, gdzie przed miejscowymi władzami jeszcze raz wystąpią nasi uczniowie.

 • I miejsce w Jubileuszowym Festiwalu Gwary Śląskiej

  Trzeciego listopada 2015r. odbył się w Wielowsi X Jubileuszowy Festiwal Gwary Śląskiej pod patronatem Wicemarszałka Senatu RP Marii Pańczyk-Poździej. Naszą szkołę, tym razem, reprezentowała uczennica - Agnieszka Szkolik z klasy pierwszej. W kategorii uczniów klas I-III zdobyła I miejsce. Serdecznie gratulujemy Agnieszce oraz p. Róży Neumann !

 • Konkurs plastyczny „PRZYDROŻNE KRZYŻE, KAPLICZKI I INNE ZABYTKI GMINY”

  LAUREACI KONKURSU PLASTYCZNEGO „PRZYDROŻNE KRZYŻE, KAPLICZKI I INNE ZABYTKI GMINY” ZORGANIZOWANEGO Z OKAZJI DNIA ŚWIĘTEGO MARCINA PRZEZ ŚWIETLICĘ SZKOLNĄ W WOJSCE

  PRZEDSZKOLE :

  1. KASCHUBA HANNA
  2. KUPKA FILIP

  SZKOLIK DASTIN

  1. JAWOREK JULIA

  JONECKO PAULINA

   

  KLASY  I – III :

  1. WINKLER DOMINIK

  SKRABANIA AGNIESZKA I GRZEGORZ

  1. NIESIOŁOWSKI MICHAŁ

  HELISZ LAURA

  1. KRAWCZYK DARIA

  MIOZGA MATEUSZ

  STRZYŻ KAMIL

   

  KLASY  IV – VI :

  1. GRZYBEK OLIVIA

  BŁAŻYTKO WIKTORIA

  1. KRAWCZYK AGATA

  JONIEC TOMASZ - OŚRODEK

  1. ZDRZAŁEK NATALIA

  KOTYCZKA BARBARA

 • "Owoce i warzywa w szkole"

  W tym roku szkolnym ruszył w po raz kolejny program "Owoce i warzywa w szkole". Owoce i warzywa otrzymują uczniowie  klas młodszych. Program ma zachęcić dzieci do spożywania większych ilości owoców i warzyw, a tym samym przyczynić się do ukształtowania dobrych nawyków żywieniowych, które - jak wykazują badania - będą utrzymywały się również w późniejszych latach życia.

 • "Szklanka mleka"

  W  roku szkolnym 2015/2016 bierzemy ponownie udział  w programie "Szklanka mleka". Celem programu jest promowanie zdrowego odżywiania poprzez zachęcenie dzieci do spożywania mleka i przetworów mlecznych oraz kształtowanie trwałego nawyku konsumpcji mleka i jego przetworów. Program ma charakter zarówno żywieniowy, jak i edukacyjny.

 • Nasz nowy nabytek

  Koszulki z napisami, że wszyscy KOCHAMY nasz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wojsce 

 • 11 listopada

  Jak co roku, uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Wojsce, świętowali kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. W tym roku tematyką były symbole narodowe Polaków, w tym Hymn Polski. Uczniowie przypomnieli sobie podstawowe informacje o hymnie, a także powtórzyli i dumnie odśpiewali wszystkie jego zwrotki. Każde dziecko zrobiło też swoje serce i umieściło je w wielkim szkolnym biało-czerwonym sercu - bo przecież polskość i patriotyzm każdy człowiek ma w swoim sercu ukryte!

 • Pasowanie na ucznia 29.10.2015r

  Pasowanie na ucznia to moment, na który czeka każdy pierwszoklasista.

  Pierwszoklasiści  ze Szkoły Podstawowej w Wojsce są już pełnoprawnymi uczniami, 29 października  2015r, mieli swoje święto.To był wyjątkowy dzień, w którym uczestniczyli również rodzice, nauczyciele i społeczność uczniowska.

  Zgodnie z tradycją, pierwszoklasiści musieli wykazać się swoją wiedzą i umiejętnościami.

   Po ślubowaniu pan dyrektor Marcin Paździor pasował dzieci klasy pierwszej na uczniów Szkoły Podstawowej.

  Na zakończenie pierwszacy otrzymali pamiątkowe dyplomy. W imieniu społeczności uczniowskiej przywitali ich uczniowie klasy drugiej i trzeciej. W ich wykonaniu był smerfowy taniec. Na zakończenie drobne prezenty i pamiątkowe zdjęcie. Zapraszamy do oglądania zdjęć!  

  http://wojskazsp.edupage.org/album/?#gallery/356

   

 • Nowy harmonogram lekcji i przerw międzylekcyjnych

  Nowy harmonogram lekcji i przerw międzylekcyjnych

  (obowiązuje od dnia 02.11.2015r.)

  L/P

  Lekcja

  Przerwa

  1.

  8.00 – 8.45

   

   

   

  5 min.

  2.

  8.50 – 9.35

   

   

   

  5 min.

  3.

  9.40 – 10.25

   

   

   

  10 min. *

  4.

  10.35 – 11.20 

   

   

   

  5 min.

  5.

  11.25 – 12.10

   

   

   

  5 min.

  6.

  12.15 – 13.00

   

   

   

  20 min.  **

  7.

  13.20 – 14.05

   

   

   

  5 min.

  8.

  14.10 – 14.55

   

   

  * przerwa śniadaniowa

  ** w momencie wprowadzenia w placówce przerwa poświęcona wydawaniu i spożyciu przez uczniów obiadu

  UWAGA; Minibus dowożący uczniów klas I-III odbiera ich spod szkoły każdego dnia o godzinie 13.20.  

 • zajęcia judo

  W Szkole Podstawowej w Wojsce odbył się dzisiaj niezwykły pokaz sztuki walki jaką jest JUDO. Uczniowie zgromadzeni na sali gimnastycznej mieli okazję przekonać się czym jest ten sport i jak wyglądają zajęcia. Było więc padanie, przewroty czy też prawdziwe "rzucanie" trenerem - czego pokaz dał Kamil! Zapowiadają się więc fantastyczne zajęcia, które odbywać się będą w naszej szkole w środy o godz. 14.00, a ich miesięczny koszt, to jedyne 40 zł! Drodzy Rodzice, WARTO!

  Oglądajcie nasze zdjęcia https://wojskazsp.edupage.org/album/?

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkolno - Przedszkolny Szkoła Podstawowa w Wojsce ul. Szkolna 12 Tworóg
  42-690 Wojska ul.Szkolna 12
 • 032-2857527

Galeria zdjęć