Nawigacja

 • Lekcje przyrody w gospodarstwie hodowlanym

  Dzięki uprzejmości Państwa Zientek uczniowie klasy drugiej mieli okazję przeżyć lekcję przyrody w naturalnym środowisku. 22 kwietnia wybraliśmy się na pieszą wycieczkę do Jasiony. Zwiedziliśmy gospodarstwo rolne naszej koleżanki Iwony. Widzieliśmy wszystkie zwierzęta, o których uczyliśmy się wcześniej na lekcjach w szkole. Oglądaliśmy maszyny rolnicze. Rozmawialiśmy z rolnikami na temat ich pracy. Na zakończenie wycieczki pani Zientek przygotowała nam słodki poczęstunek. Mieliśmy chwilę wytchnienia na zabawę w ogródku koleżanki. Była trampolina i zabawy z piłką. Wycieczka bardzo nam się podobała. Połączyliśmy wiadomości z zajęciami ruchowymi. Jeszcze raz DZIĘKUJEMY PAŃSTWU ZIENTEK  za tak miłe przyjęcie.

 • Powiatowy Konkurs Recytatorski w Pyskowicach

  21 kwietnia w Pyskowicach odbył się XI Powiatowy Konkurs Recytatorski Uczniów Edukacji Wczesnoszkolnej. Naszą placówkę reprezentował Bartosz Busek z klasy II, który zaprezentował się w prozie i poezji. Był to pierwszy tak poważny występ ucznia klasy II, dlatego jeszcze raz składamy Bartkowi gratulacje za bardzo udany występ.

 • Zmiana terminu Dnia Otwartego

  Z przyczyn od nas niezależnych przekładamy Dzień Otwarty na 27 kwietnia 2015r. na godz. 16.00. Za zmianę przepraszamy.

 • DZIEŃ OTWARTY

  Serdecznie zapraszamy naszych przedszkolaków, którzy rozpoczynają od września naukę w klasie pierwszej na DZIEŃ OTWARTY, który odbędzie się 20 kwietnia 2015 roku o godz. 16.00 w Szkole Podstawowej w Wojsce.

  Zapewniamy możliwość zwiedzania sal i udział w różnorodnych zajęciach- przyrodniczych, logopedycznych, językowych i ruchowych.

   

 • Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty

  16 kwietnia 2015r. odbędzie się w naszej szkole Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty podsumowujący pierwszy etap edukacji. Życzymy uczniom powodzenia!

 • Sukces w Powiatowym Konkursie z języka angielskiego

  8 kwietnia 2015r. troje uczniów naszej szkoły brało udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim z Języka Angielskiego organizowanym przez Gimnazjum w Wielowsi. Wiele wysiłku kosztowało ich nie tylko nauczenie sie wiersza, ale także płynne przeczytanie fragmentu prozy w jezyku obcym. Przesłuchania odbywały się za zamkniętymi drzwiami. Długo oczekiwaliśmy na wyniki, ale było warto. Decyzją jury Marta Świerk zajęła 3 miejsce wśród uczniów klas I-III, a Lucyna Busek wyróżnienie w kategorii uczniów klas IV-VI. GRATULUJEMY!

 • ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA

  Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz wszyscy pracownicy szkoły

  składają  serdeczne życzenia:

   Zdrowych, Wesołych Świąt Wielkanocnych przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością.

  Siły płynącej ze Zmartwychwstałego Jezusa,

  która napełni serca mocą na każdy kolejny dzień życia…

  Radosnego „Alleluja”!

 • I jeszcze raz Dzień Śląski

  Tym razem zdjęcia z Dnia Śląskiego pojawiły się w gazecie "Gwarek". Zachęcamy do obejrzenia

  http://www.gwarek.com.pl/galerie,galeria,460,Dzien_Slaski_w_Wojsce

 • 31.03.2015

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Solne pisanki grupy Promyczki.

 • Dyżury w świetlicy

  Dyżury w świetlicy

  w dni wolne od zajęć dydaktycznych

  Informujemy, że w dniach od 2 kwietnia do 7 kwietnia 2015 r. trwa wiosenna przerwa świąteczna.
  W tym czasie, tj. czwartek (02.04.2015 r.), piątek (03.04.2015 r.) oraz wtorek (07.04.2015 r.), szkoła może zorganizować zajęcia opiekuńcze w świetlicy dla dzieci, którym rodzice nie są w stanie zapewnić opieki.

  W związku z powyższym prosimy rodziców  o pisemne lub telefoniczne zadeklarowanie, w które dni ich dzieci potrzebują opieki w ramach zajęć w świetlicy

  do środy 1 kwietnia do godziny 15:00.

   

 • List Rzecznika Praw Dziecka

  W imieniu Rzecznika Praw Dziecka, Pana Marka Michalaka przekazujemy link do listu okolicznościowego skierowanego do Uczniów i Uczennic klas VI.
  List dostępny jest pod linkiem: http://brpd.gov.pl/aktualnosci-listy-rpd/list-do-uczniow-klas-vi-szkol-podstawowych

   

 • Relacja z Dnia Śląskiego TG stacja

  Relacja z Dnia Śląskiego TG stacja (12 minuta, 12 sekunda)  http://www.tgstacja.pl/informacje-7-dni-wideo?slg=informacje-7-dni-2015-03-26&orderby=default

 • 27.03.2015

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Ogród w Świerklańcu 27.03.2015.

 • Wycieczka do Centrum Ogrodniczego w Świerklańcu

  27 marca 2015r uczniowie klasy II uczestniczyli w wiosennej wycieczce do Ogrodu Śląskiego w Świerklańcu. Wycieczkę zaczęliśmy od warsztatów plastycznych. Naszym zadaniem było pomalowanie doniczki zgodnie z tematyką wiosenną lub świąteczno-wielkanocną. Mieliśmy również okazję zagłosować na najładniejszą, naszym zdaniem, pracę plastyczną wykonaną na konkurs plastyczny ogłoszony przez Centrum Ogrodnicze  p.t „Magiczny ogród”. Zwiedzaliśmy ogród pokazowy pełen niespodzianek i punkt sprzedaży roślin ogrodowych. Byliśmy w Tropikalnym Pawilonie wyposażonym w wodospad i egzotyczną roślinność. Wchodząc na wodospad po schodach poczuliśmy magię tajemniczego miejsca. Z pawilonu przeszliśmy bezpośrednio do Sklepu Zoologicznego. Tutaj z kolei mogliśmy podziwiać mnóstwo różnych rybek i faunę tropiku. Były małpki, papugi, węże, jaszczury i inne stwory. Można tu kupić wszystko do urządzenia i hodowli rybek i zwierzątek rodem z tropiku. Obejrzeliśmy unikatową kolekcję zwierząt z działu zoologii. Po zrealizowaniu części dydaktycznej, pełni wrażeń mieliśmy możliwość wyszaleć się w Bawilandii. Jednym słowem połączyliśmy naukę z dobrą zabawą.

 • Dziękujemy za smaczne jabłka

  Dziękujemy Panu Stanisławowi Zającowi - dyrektorowi Centrum Kultury Śląskiej w Nakle za prezent dla naszych uczniów w postaci jabłek. Jabłuszka były bardzo smaczne. DZIĘKUJEMY. 

 • Informacje dla szóstoklasistów

  DRODZY SZÓSTOKLASIŚCI

  W przyszłą środę (1 kwietnia) przystępujecie do sprawdzianu.

  Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej – dr Marcin Smolik w  liście do szóstoklasistów przypomina kilka ważnych wskazówek, które przydadzą się tego ważnego dnia. Możecie również zerknąć na stronę ministerstwa http://men.gov.pl/ministerstwo/informacje/sprawdzian-szostoklasisty-informacje-list-szefa-cke.html

 • Informacje dla Rodziców

  Szanowni Rodzice i Opiekunowie,

  - W dniach 30 – 31.03.2015 r. (poniedziałek, wtorek) dla uczniów naszej szkoły zorganizowane zostaną Rekolekcje Wielkopostne. Będą miały miejsce w Kościele pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Wojsce w godzinach 10.00 – 11.00Są to dni wolne od zajęć dydaktycznych . Dla dzieci, którym rodzice nie są w stanie zapewnić opieki istnieje możliwość zorganizowania zajęć świetlicowych. 

  - Przypominamy również, że 1.04.2015 r. (środa) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. W tym dniu przypada bowiem Sprawdzian Szóstoklasisty. Jest to bardzo ważny dzień dla uczniów VI klasy i pierwszy taki poważny test w ich życiu. Jesteśmy zobowiązani zapewnić w tym dniu opiekę świetlicową dla dzieci, które w żaden sposób nie będą jej miały zapewnionej w domu. 

  - Przypominamy też, że w dniach 2.04 - 7.04 2015r trwa wiosenna przerwa świąteczna. Do szkoły wracamy 8.04. 2015r (środa)Szczegółowe informacje odnośnie rekolekcji, sprawdzianu szóstoklasisty i przerwy swiątecznej każdy uczeń otrzymał na kartce. Prosimy wypełnić i podkreślić wybrane opcje , abyśmy mogli właściwie zorganizować pracę placówki szkolnej. 

   

   

 • Nagrody za konkurs śląski rozdane

  W ramach odbywającego się w naszej szkole Dnia Śląskiego (22 marca), rozdano nagrody w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym " Inspirowane strojem śląskim....." według następujących kategorii:

  Przedszkole:

  1 miejsce Julia Jaworek

  2 miejsce Julian Stępień

  Klasy I-III SP:

  1 miejsce Marcel Szwinge oraz Milena Szwinge

  2 miejsce Roksana Krok

  3 miejsce Natalia Neumann

  Klasy IV-VI SP:

  1 miejsce Zofia Stępień

  2 miejsce Natalia Zdrzałek

  3 miejsce Marzena Zdrzałek

  Gimnazjum:    Marcel Krok

  Wyróżnienia: Weronika Szwinge, Tadeusz Rode, Martyna Mania, Kamil Zgodzaj, Iwona Zientek

   

   

   

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkolno - Przedszkolny Szkoła Podstawowa w Wojsce ul. Szkolna 12 Tworóg
  42-690 Wojska ul.Szkolna 12
 • 032-2857527

Galeria zdjęć