Nawigacja

 • Wyróżnienie w Wojewódzkim Festiwalu Pieśni i Piosenki Patriotycznej

  W tym roku nasz chór wziął udział w VII WOJEWÓDZKIM FESTIWALU PIEŚNI I PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ w Wielowsi.
  Na ponad 500 uczestników z całego województwa (bardzo wysoka poprzeczka i duża konkurencja) udało się nam zdobyć wyróżnienie. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i transport dzieci.

 • I miejsce w Konkursie Językowym "Piernikowe Święta"

  Uczniowie klasy VI Mateusz Lachowicz, Karolina Popielarz i Paulina Szkolik zdobyli I miejsce w  Międzyszkolnym Świątecznym Konkursie Językowym "Piernikowe Święta", który tradycyjnie zorganizowany był przez Szkołę Podstawową w Tworogu. Uczniowie musili wykazać się znajomością słów związanych z Bożym Narodzeniem w języku niemieckim, angielskim i gwarze śląskiej. Oprócz tego własnoręcznie dekorowali pyszne pierniki i opisywali swoje zdjęcia związane właśnie z piernikami. Zdjęcia z konkursu do zobaczenia w naszej galerii. 

 • 12.12.2014

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Kiermasz Świąteczny 2014.

   

 • Wywiadówka

  10 grudnia o 16.30 zapraszamy Rodziców na wywiadówkę. Będzie ona połączona z naszym szkolnym kiermaszem świątecznym. Nie zabraknie kawy, herbaty i ciasta. Mamy nadzieję, że w tak świąteczno-słodkiej atmosferze mile upłynie nam czas.

 • 05.12.2014

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Dzień Pluszowego Misia.

 • 05.12.2014

  Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Święta wizyta....

 • Mikołajkowy wyjazd na basen.

    8 grudnia, w ramach prezentu mikołajkowego, Rada Rodziców zasponsorowała wszystkim uczniom naszej szkoły wyjazd na basen do Gliwic połączony z nauką pływania. Szczegółowe informacje, dotyczące godzin wyjazdu i powrotu poszczególnych klas, uczniowie otrzymają od wychowawców.

 • Przypomnienie

  Przypominamy- jeszcze do poniedziałku rana tj. 1 grudnia można składać w świetlicy szkolnej  nakrętki."Nie wyrzucaj, zbieraj i wrzucaj"- pomóż chorym dzieciom.

 • Budowle z klocków LEGO

  Zainspirowani wrześniową wycieczką na wystawę klocków Lego do Gliwic, postanowiliśmy stworzyć własne budowle. 28 listopada zabawiliśmy się w konstruktorów. Podczas Szkolnego Dnia Klocków LEGO każdy mógł przynieść do szkoły zbudowaną przez siebie budowlę z klocków  i postawić ją na szkolnej wystawie . Uczniowie  obejrzeli prezentację na temat historii klocków, która okazała się potrzebna w mini quizie. Najważniejsza częścią dnia była jednak praca konstruktorska. Uczniowie okazali się wspaniałymi architektami. W klasach powstawały pomysłowe budowle, które następnie zostały ocenione przez szkolne jury, za najlepsze prace były nagrody.

 • Bożonarodzeniowe konkursy plastyczne

  Zapraszamy wszystkich uczniów szkoły do udziału w konkursach plastycznych:

  1)      Najpiękniejsza ozdoba  choinkowa– praca może być wykonana dowolną techniką, z dowolnego materiału

  2)      Najciekawsza Bożonarodzeniowa zawieszka do okna- praca może być wykonana dowolną techniką, z dowolnego materiału np.: witraż na szkle, witraż malowany farbami window color, ozdoba z papieru…..

  Ozdoby należy składać w świetlicy szkolnej do 5 grudnia. Prace należy podpisać.

  Najciekawsze prace zostaną nagrodzone, a uczestnicy otrzymają dodatkową ocenę z plastyki. Wszystkie prace zostaną przekazane na szkolny kiermasz świąteczny.

   

 • Andrzejkowe zwiedzanie zamku.

  26 listopada 2014 r. uczniowie klas I-III wybrali się w niezwykłą podróż do Starych Tarnowic na nietypowe zwiedzanie zamku. Nietypowe dlatego, że w trakcie zwiedzania spotykały się z postaciami, które zabierały je do zamkowych sal. W każdej z nich mogły poznać polskie obrzędy i zwyczaje ludowe związane z dniem św. Andrzeja. Elementem kończącym wspólną zabawę z polską kulturą i tradycją, była nauka tańca dworskiego. Wycieczka wywarła na nas niesamowite wrażenie. Poczuliśmy wspaniały klimat tego miejsca.

 • Ogólnopolski Konkurs Matematyczny

  26.11.2014

  Dziś uczniowie naszej szkoły brali udział w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym "Alfik". Konkurs jest organizowany w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty, który jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży. Inicjatywa promuje talenty i osiągnięcia uczniów oraz pomaga im kształtować ważne kompetencje osobiste. Patronat nad programem objęła Politechnika Wrocławska. Czekamy z niecierpliwością na wyniki i trzymamy kciuki. 

 • PIŻAMA PARTY

  Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły na ANDRZEJKOWE PIŻAMA PARTY, które odbędzie się w środę 26 listopada o godz. 16.00-19.00. Czeka nas wspaniała zabawa przy muzyce. Nie zabraknie zabaw i konkursów z nagrodami.

 • "Czy to jutro , czy to dziś wszystkim jest potrzebny miś!"

  "Czy to jutro , czy to dziś wszystkim jest potrzebny miś!" 25 listopada na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień pluszowego Misia. My też co roku pamiętamy o naszych misiach! W tym szczególnym dniu uczniowie i nauczyciele przynieśli do szkoły swoje ukochane pluszaki, które towarzyszyły im przez cały dzień pobytu w szkole. Wszystkim uczniom miło płynął czas na lekcjach, ponieważ mieli przy sobie ulubioną maskotkę. Na koniec wspólnie pozowaliśmy do "Wielkiego, misiowego, pamiątkowego zdjęcia" Zdjęcia do obejrzenia na szkolnym facebooku i  w naszej zakładce "Album fotograficzny"

 • Wyjazd do teatru

  W sobotę 22 listopada uczniowie, którzy biorą udział w zajęciach z projektu unijnego "Czym skorupka za młodu...": "Na scenie stoję niczego się nie boję", pojechali do Katowic do teatru "Ateneum" na spektakl "Tylko jeden dzień". Była to wzruszająca opowieść o jednym dniu z życia małej muszki, opowieść o życiu, przemijaniu i śmierci... Z piękną pointą: "Ciesz się każdym dniem swojego życia i żyj tak, jakby każdy dzień był Twoim ostatnim".

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkolno - Przedszkolny Szkoła Podstawowa w Wojsce ul. Szkolna 12 Tworóg
  42-690 Wojska ul.Szkolna 12
 • 032-2857527

Galeria zdjęć