Nawigacja

 • Wróciliśmy wypoczęci, opaleni i pełni wrażeń z Zielonej Szkoły we Władysławowie. Zwiedziliśmy port rybacki we Władysławowie oraz Aleję Gwiazd i Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie. Byliśmy w Domu do Góry Nogami. Odbyliśmy długą , pieszą wycieczkę do Chłapowa na spotkanie z bursztynem w pracowni bursztyniarskiej. Atrakcją był Dom Rybaka, skąd podziwialiśmy panoramę Półwyspu Helskiego oraz zwiedziliśmy Muzeum Motyli i Interaktywną Wystawę Iluzji i Zabawek Optycznych oraz Gabinet Śmiechu. Wchodziliśmy na Latarnię Morską w Rozewiu. Dotarliśmy w Jastrzębiej Górze do Gwiazdy Północy czyli najdalej wysuniętego punktu Polski na północ.  Mieliśmy okazję zwiedzić Półwysep Helski, wyruszyć w rejs statkiem i zobaczyć fokarium. Byliśmy na wycieczce w Swarzewie w Nadmorskim Parku Krajobrazowym. Zwiedziliśmy tam również Kościół pod wezwanie Matki Boskiej Królowej Morza i usłyszeliśmy legendy z tym związane. Zaliczyliśmy wszystkie okoliczne place zabaw i boiska. Mieliśmy zabawy z animatorami, gdzie mieliśmy okazję wcielić się w postać piratów i nie tylko. Nasze najpiękniejsze budowle powstały oczywiście na plaży wśród szumu morza. Wszyscy przeszli chrzest morski i w dowód uznania otrzymali jednakowe czapeczki, upominki, dyplomy i słodkości. Były również lody, gofry i frytki. Dziękujemy Radzie Rodziców za wsparcie finansowe. Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zielona Szkoła Władysławowo 9-22 maj 2016.

 • W dniu 20 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w II Młodzieżowym Marszobiegu Sprawnościowo – Obronnym, który odbył się na obiektach MOSiR – u w Radzionkowie. W kilkukilometrowym marszobiegu na terenie Księżej Góry musieliśmy zmierzyć się między innymi z umiejętnością celności strzału z procy i karabinu, ładowaniem nabojami magazynku broni, biegu w masce gazowej, rzutu granatem do celu, odnajdywaniem skarbu, odgadywaniem  zaszyfrowanych haseł korzystając z alfabetu morsa, zespołowej umiejętności poruszania się na nartach czy też w drylu wojskowym przekładaniem opon. W 1,5 h marszobiegu, pomimo zmęczenia, na mecie meldujemy z przekonaniem wykonania możliwie najlepiej wszystkich konkurencji oraz w poczuciu świetnej zabawy. Ostatecznie w gronie rywalizujących 7 szkół podstawowych powiatu tarnogórskiego zajmujemy wysokie II miejsce. Gratulujemy reprezentantom naszej szkoły, w składzie: Kaja Jarzębska, Agata Krawczyk, Natalia Zdrzałek, Szymon Jaworek (kl. 6) oraz Szymon Niesiołowski udanego występu oraz   zapraszamy do oglądania fotorelacji w naszym albumie oraz na stronie MOSiR – u pod poniższym linkiem: http://mosir.radzionkow.pl/relacje-z-imprez.html

   Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii II Młodzieżowy Marszobieg Sprawnościowo-Obronny.

 • Ewa Chotomska w Wojsce

  W środę, 11 maja 2016 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z niezwykle  ciekawą i barwną postacią. Do naszej szkoły przyjechała pani Ewa Chotomska - autorka wierszy i piosenek dla dzieci, pomysłodawczyni i realizatorka telewizyjnych programów dla dzieci "Pan Tik -Tak", "Jedyneczka", "Budzik", założycielka dziecięcego zespołu wokalnego "Fasolki".

  Pani Ewa, znana nieco starszym widzom jako Ciotka Klotka, opowiadała o swoim dzieciństwie  i zabawach w rymy z mamą - Wandą Chotomską. Śpiewaliśmy wspólnie "Witaminki", "Moja fantazja", "Mydło lubi zabawę", "Myj zęby". Uczniowie pobawili się z gościem w zgadywanki - rymowanki, słuchali fragmentów wierszy i dowiedzieli się, skąd pani Ewa czerpała pomysły na teksty piosenek. Chętni mogli także kupić książki i płyty z autografem naszego gościa. 

  Serdecznie dziękujemy Pani Ewie za przybycie do naszej szkoły w Wojsce!

 • Kocham Cię Polsko

  Z okazji majowych świąt odbył się w naszej szkole międzyklasowy konkurs "Kocham Cię Polsko". Przedstawiciele klas IV m V oraz VI rywalizowli ze sobą w kilku konkurencjach, m.in. ze znajomości: polskiej ortografii, polskich miejsc, polskich ważnych osobistości, polskiej flory i fauny. Po zaciętym boju i tylko jednopunktowej przewadze, zwyciężyła klasa V, drugie miejsce zajęła klasa IV, a trzecie klasa VI. Zdjęcie do zobaczenia w naszej galerii.

 • Wyjeżdżamy na Zieloną Szkołę

  Dnia 9 maja uczniowie klasy III wyjeżdżają na Zieloną Szkołę do Władysławowa. Życzymy wielu wspaniałych atrakcji i niezapomnianych wrażeń ! :)

 • DZIEŃ śLĄSKI

  29 kwietnia 2016 r. w Szkole Podstawowej w Wojsce odbył się III Dzień Śląski. O godzinie 11.30 przybyło do szkoły wielu zaproszonych rodziców, dziadków, gości, którzy z niecierpliwością czekali na występy swoich pociech i nie tylko... Program w tym roku był niezwykle napięty, a całość rozpoczęła się od przedstawienia "Downe gry i zabawy na ślonsku", w którym to oma Emilia opowiadała jak dawniej bawiono się na śląskich podwórkach. Całość przeplatana była śląskimi piosenkami opowiadającymi o dawnych śląskich zwyczajach i pięknie tego regionu. Kolejnym punktem w tym dniu był "Konkurs znajomości gwary i kultury śląskiej". Spośród uczniów, rodziców i nauczycieli wybrano dwie pięcioosobowe drużyny, które rywalizowały ze sobą w 4 konkurencjach. Zwycięski zespół mógł liczyć na nagrodę w postaci śląskich oblatów, a przegrany.... w postaci cukierków "kopalnioków". Po konkursie, scena ponownie należała do uczniów klas I - III, którzy pokazali się w przedstawieniu "Zwada ło kura". Młodzi aktorzy ze Szkoły w Wojsce stanęli na wysokości zadania i pięknie odegrali niełatwe przedstawienie, pełne humoru, uśmiechu i po części prawdy o temperamentnym charakterze Ślązaków.

  Po wspaniałym weselnym tańcu, którym przedstawienie zakończyło się, nastąpił czas na "Konkurs Śląskich wiców". Zadaniem każdej klasy było pokazanie się w 3 śląskich dowcipach. W tym przypadku, bezkonkurencyjna okazała się klasa I, która została nagrodzona oczywiście śląskimi oblatami! 

  Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się i pomogli w organizacji III Dnia Śląskiego. W szczególności podziękowania należą się wszystkim rodzicom dzieci występujących za przygotowanie pięknych strojów i pomoc przy nauce tekstów, Radzie Rodziców ZSP Wojska za zakupienie niezbędnych materiałów do wystroju oraz nagród, podziękowania dla Pana Adama Pyrka i jego "art studio oho" za nagłośnienie, oświetlenie i pomoc przy scenografii, dla Pani Anny Kupki za piękne śląskie familoki, dla Państwa Mania za ławeczkę, dla Pani Darii Laty, Pani Alicji Barczyk oraz Pana Antoniego Dylonga za pomoc przy scenografii. Podziękowania również dla wszystkich nauczycieli, którzy włączyli się w obchody święta naszej szkoły. Piękna scenografia zostanie w naszej szkole do końca przyszłego tygodnia, dlatego wszystkich chętnych zapraszamy do obejrzenia naszego śląskiego podwórka na szkolnym hallu.

 • 29.04.2016

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Śląski.

 • Oto nasz złoty medalista konkursu OMNIBUS- ŁUKASZ MIŚ

  Miło nam poinformować, że 27 kwietnia, uczeń klasy III, Łukasz Miś, zdobył I miejsce w Międzygminnym Konkursie Wiedzy dla uczniów kl II-III „Omnibus 2016, otrzymując złoty medal.  Jest to szczególne zwycięstwo, ponieważ w  rywalizacji uczestniczyło aż 10 szkół z gminy Wielowieś, Toszek, Tworóg i Rudziniec. Naszą szkołę reprezentowały również Marta Świerk i Paulina Lachowicz. Jesteśmy z Was dumni i wszystkim serdecznie gratulujemy ogromu wiedzy omnibusa. Zdjęcia z konkursu można oglądać na stronie : http://zspswibie.edupage.org/album/?#gallery/206

   

 • WYRÓŻNIENIE w REGIONALNYM KONKURSIE PIOSENKI RELIGIJNEJ

   Nasz chór szkolny zdobył wyróżnienie w X REGIONALNYM KONKURSIE PIOSENKI RELIGIJNEJ. Uroczysta gala i wręczenie nagród odbędzie się 19 maja w Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II w Gliwicach. Chórzystom serdecznie gratulujemy!

 • 2 maja - dzień wolny od zajęć dydaktycznych

  Szanowni Państwo, przypominamy, że 2.05.2016 r. (poniedziałek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. Dla dzieci, które nie będą miały zapewnionej w tym dniu opieki w domu, istnieje możliwość zorganizowania zajęć świetlicowych. Zapisy przyjmują wychowawcy klas do czwartku 28 kwietnia 2016 r.

 • III DZIEŃ ŚLĄSKI

  Dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Wojsce serdecznie zapraszają: Rodziców, Dziadków oraz sympatyków gwary śląskiej na III Dzień Śląski, który będzie miał miejsce:
  29 kwietnia 2016 r. (piątek)
  o godzinie 11.30
  w Szkole Podstawowej w Wojsce

   

   

  Program poniżej

  III_Dzien_Slaski.docx

   

   

 •  W dniu 21 kwietnia 2016 roku Szkoła Podstawowa w Wojsce była organizatorem gminnych zawodów w mini piłce nożnej chłopców i dziewcząt. W rywalizacji dziewcząt najlepsze okazały się zawodniczki Szkoły Podstawowej w Tworogu. Pokonały one w rozstrzygającym meczu nasze uczennice 4 : 0. Wśród chłopców najlepsi za to okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej im. Ks. J. Popiełuszki w Wojsce. Zebrali oni największą liczbę punktów
  w rywalizacji każdy z każdym trzech zespołów. W zawodach chłopców oprócz zwycięzców wzięły udział: Szkoła podstawowa w Tworogu oraz Szkoła Podstawowa w Wojsce. Wszystkich zespołom dziękujemy za udział, a wygranym gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie rozgrywek. Naszą szkołę w zawodach reprezentowali. Dziewczęta:Natalia Zdrzałek,Julia Golec,Oliwia Grzybek,Dorota Pigulla, Jasmin Kaschuba, Agata Krawczyk, Wiktoria Błażytko,Kaja Jarzębska. Chłopcy:Szymon Jaworek (kl. IV) Szymon Niesiołowski, Michał Szwarc, Kamil Smyła, Szymon Jaworek (kl. VI), Oliwier Zawidowski,Dawid Kaminiorz. Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Gminny Turniej Piłki Nożnej.

 • 22 kwietnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w X Regionalnym Konkursie Piosenki Religijnej "Pieśń niesiemy w darze", który miał miejsce w jednej z gliwickich szkół. Nasi uczniowie zaprezentowali się w 2 kategoriach: zespół w kategorii klas I - III oraz zespół w kategorii klas IV - VI. Wszystkim występującym gratulujemy i z niecierpliwością czekamy na wyniki!

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii 22.04.2016 Konkurs pieśni Religijnej.

 • Konkurs plastyczny SKO

   

  Konkurs na plakat pod hasłem:

  "Mój bank - Bank Spółdzielczy w Tworogu".

  Prace będą oceniane według  następujących kryteriów:

  - zgodność z tematem,

  - oryginalność pracy,

  - estetyka wykonania,

  - technika pracy – dowolna

  - format pracy A3

  Prace należy składać do pani M. Bednarek do 25 kwietnia.

  Najlepsze prace będą brały udział w międzygminnym konkursie organizowanym przez Bank Spółdzielczy w Tworogu.

  Czekają na Was super  nagrody!!!

   

 • Od czwartku 14 kwietnia 2016 r., na szkolnym holu można podziwiać wystawę prac Oskara Brolla pt. "Pokemony". To tylko niektóre rysunki z kolekcji naszego trzecioklasisty. Oskarowi gratulujemy i życzymy wielu nowych inspiracji!        Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Prace naszych uczniów OSKAR kl III.

 • ZEBRANIE RODZICÓW

  Dyrekcja ZSP Szkoły Podstawowej w Wojsce zaprasza wszystkich rodziców, dzieci jedzących obiady w szkole, na zebranie w czwartek 14.04.2016r. o godz. 16.00. Spotkanie dotyczy stołówki i wydawania obiadów.

 • Sprawdzian kompetencji trzecioklasisty

  W dniach 7-8 kwietnia 2016 roku uczniowie klasy trzeciej Szkoły Podstawowej w Wojsce przystąpią do sprawdzianu kompetencji.

  Sprawdziany odbędą się z języka polskiego (7 kwietnia) i matematyki (8 kwietnia). Ich wyniki pozwolą poznać kompetencje uczniów po trzech latach edukacji wczesnoszkolnej. To doskonały czas na podsumowanie wiedzy i fundament pod przygotowanie kolejnego etapu nauki. Wszystkim uczniom życzymy powodzenia i trzymamy za nich kciuki :)

 • 01 kwietnia, jak co roku, odbył się w naszej szkole Dzień Otwarty. Uczestniczyły w nim dzieci 6- i 7- letnie wraz z rodzicami. Spotkanie rozpoczęliśmy od prezentacji multimedialnej "Za co kochamy naszą szkołę". Potem dzieci uczestniczyły w doświadczeniach, zajęciach j. niemieckiego, zajęciach z tablicą interaktywną oraz zajęciach ruchowych i z chustą klanzy. Na koniec na naszych milusińskich czekała,słodka niespodzianka, baloniki i spotkanie z Olafem. Dziękujemy Radzie Rodziców za zasponsorowanie niespodzianek.  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Otwarty.

 • Rekrutacja do klasy 1

  Dyrekcja ZSP Szkoły Podstawowej w Wojsce informuje, że od dnia 01.04.2016r. do dnia 20.04.2016r. rozpoczynają się: obowiązkowe zapisy dzieci z roczników 2009 do klasy I na rok szkolny 2016/2017 oraz zapisy dzieci z rocznika 2010, które mają prawo do rozpoczęcia nauki w szkole od szóstego roku życia.

  Zapisu dzieci można dokonywać od poniedziałku do piątku w sekretariacie szkoły w godzinach 7.00 -15.00

  Przy składaniu dokumentów prosimy o okazanie dokumentu tożsamości.

  Załączniki dokumentów znajdują się poniżej oraz w zakładce Dokumenty szkolne

   

  2016-2017_Regulamin-rekrutacji_do_ZSP_GP_w_Wojsce_na_rok_szkolny_20162017.doc

  2016_karta_zgloszenia_dziecka_do_pierwszej_klasy_20162017WOJSKA.doc

  2016_oswiadczenie_o_uczeszczaniu_rodzenstwa_do_szkoly-1.doc

  2016_oswiadczenie_o_krewnych.doc

  2016_Wniosek_spoza_obwodu_20162017_WOJSKA.doc

 • Szanowni Rodzice!

   

  PRZEKAZUJEMY WAŻNE INFORMACJE O SPRAWDZIANIE PRZEPROWADZANYM W KLASIE VI 

  1. Termin sprawdzianu - 05 kwiecień 2016 r. (wtorek)

  • część 1 - język polski i matematyka - godz.9.00, czas trwania 80 minut
  • część 2 - język obcy nowożytny - godz. 11.45, czas trwania 45 minut

  Termin dodatkowy sprawdzianu 02 czerwca 2016 roku
  2. Forma - test. Arkusze testowe dostępne są na stronie http://www.cke.edu.pl/
  3. Zakres - podstawa programowa szkoły podstawowej.
  4. Sprawdzian jest dla ucznia obowiązkowy.
  5. Uczeń, który nie przystąpi do sprawdzianu, nie ukończy szkoły podstawowej.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkolno - Przedszkolny Szkoła Podstawowa w Wojsce ul. Szkolna 12 Tworóg
  42-690 Wojska ul.Szkolna 12
 • 032-2857527

Galeria zdjęć