Nawigacja

 • Relacja z Dnia Śląskiego TG stacja

  Relacja z Dnia Śląskiego TG stacja (12 minuta, 12 sekunda)  http://www.tgstacja.pl/informacje-7-dni-wideo?slg=informacje-7-dni-2015-03-26&orderby=default

 • 27.03.2015

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Ogród w Świerklańcu 27.03.2015.

 • Wycieczka do Centrum Ogrodniczego w Świerklańcu

  27 marca 2015r uczniowie klasy II uczestniczyli w wiosennej wycieczce do Ogrodu Śląskiego w Świerklańcu. Wycieczkę zaczęliśmy od warsztatów plastycznych. Naszym zadaniem było pomalowanie doniczki zgodnie z tematyką wiosenną lub świąteczno-wielkanocną. Mieliśmy również okazję zagłosować na najładniejszą, naszym zdaniem, pracę plastyczną wykonaną na konkurs plastyczny ogłoszony przez Centrum Ogrodnicze  p.t „Magiczny ogród”. Zwiedzaliśmy ogród pokazowy pełen niespodzianek i punkt sprzedaży roślin ogrodowych. Byliśmy w Tropikalnym Pawilonie wyposażonym w wodospad i egzotyczną roślinność. Wchodząc na wodospad po schodach poczuliśmy magię tajemniczego miejsca. Z pawilonu przeszliśmy bezpośrednio do Sklepu Zoologicznego. Tutaj z kolei mogliśmy podziwiać mnóstwo różnych rybek i faunę tropiku. Były małpki, papugi, węże, jaszczury i inne stwory. Można tu kupić wszystko do urządzenia i hodowli rybek i zwierzątek rodem z tropiku. Obejrzeliśmy unikatową kolekcję zwierząt z działu zoologii. Po zrealizowaniu części dydaktycznej, pełni wrażeń mieliśmy możliwość wyszaleć się w Bawilandii. Jednym słowem połączyliśmy naukę z dobrą zabawą.

 • Dziękujemy za smaczne jabłka

  Dziękujemy Panu Stanisławowi Zającowi - dyrektorowi Centrum Kultury Śląskiej w Nakle za prezent dla naszych uczniów w postaci jabłek. Jabłuszka były bardzo smaczne. DZIĘKUJEMY. 

 • Informacje dla szóstoklasistów

  DRODZY SZÓSTOKLASIŚCI

  W przyszłą środę (1 kwietnia) przystępujecie do sprawdzianu.

  Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej – dr Marcin Smolik w  liście do szóstoklasistów przypomina kilka ważnych wskazówek, które przydadzą się tego ważnego dnia. Możecie również zerknąć na stronę ministerstwa http://men.gov.pl/ministerstwo/informacje/sprawdzian-szostoklasisty-informacje-list-szefa-cke.html

 • Informacje dla Rodziców

  Szanowni Rodzice i Opiekunowie,

  - W dniach 30 – 31.03.2015 r. (poniedziałek, wtorek) dla uczniów naszej szkoły zorganizowane zostaną Rekolekcje Wielkopostne. Będą miały miejsce w Kościele pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Wojsce w godzinach 10.00 – 11.00Są to dni wolne od zajęć dydaktycznych . Dla dzieci, którym rodzice nie są w stanie zapewnić opieki istnieje możliwość zorganizowania zajęć świetlicowych. 

  - Przypominamy również, że 1.04.2015 r. (środa) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. W tym dniu przypada bowiem Sprawdzian Szóstoklasisty. Jest to bardzo ważny dzień dla uczniów VI klasy i pierwszy taki poważny test w ich życiu. Jesteśmy zobowiązani zapewnić w tym dniu opiekę świetlicową dla dzieci, które w żaden sposób nie będą jej miały zapewnionej w domu. 

  - Przypominamy też, że w dniach 2.04 - 7.04 2015r trwa wiosenna przerwa świąteczna. Do szkoły wracamy 8.04. 2015r (środa)Szczegółowe informacje odnośnie rekolekcji, sprawdzianu szóstoklasisty i przerwy swiątecznej każdy uczeń otrzymał na kartce. Prosimy wypełnić i podkreślić wybrane opcje , abyśmy mogli właściwie zorganizować pracę placówki szkolnej. 

   

   

 • Nagrody za konkurs śląski rozdane

  W ramach odbywającego się w naszej szkole Dnia Śląskiego (22 marca), rozdano nagrody w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym " Inspirowane strojem śląskim....." według następujących kategorii:

  Przedszkole:

  1 miejsce Julia Jaworek

  2 miejsce Julian Stępień

  Klasy I-III SP:

  1 miejsce Marcel Szwinge oraz Milena Szwinge

  2 miejsce Roksana Krok

  3 miejsce Natalia Neumann

  Klasy IV-VI SP:

  1 miejsce Zofia Stępień

  2 miejsce Natalia Zdrzałek

  3 miejsce Marzena Zdrzałek

  Gimnazjum:    Marcel Krok

  Wyróżnienia: Weronika Szwinge, Tadeusz Rode, Martyna Mania, Kamil Zgodzaj, Iwona Zientek

   

   

   

 • 22.03.2015

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii 2015 marzec Dzień Śląski.

 • Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur 2015

  http://gimrogozno.edupage.org/files/data_kangur(1).gif

  Dnia 19 marca o godz. 9:00 w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny: Kangur 2015.

  W konkursie uczesniczyło 14 osób z klas od II do VI.

   

 • Pasowanie na czytelnika

  13 marca 2015r. Uczniowie klasy I zostali oficjalnymi czytelnikami naszej Szkolnej Biblioteki. Przed uroczystym pasowaniem odbył się przyjemny egzamin ze znajomości literatury dziecięcej. Uczniowie odgadywali hasła związane z czytelnictwem, rozwiązywali rebusy i zagadki dotyczące baśni. Oczywiście wszyscy zdali na medal! Po egzaminie nastąpiło uroczyste pasowanie. Uczniowie ślubowali , że nie będą niszczyć książek i będą wzorowymi czytelnikami. W nagrodę każdy uczeń otrzymał dyplom, pierwszy zeszyt lektur i przepiękną zakładkę do książki przypominającą zwierzątko. Na zakończenie uczniowie wybrali się do Szkolnej Biblioteki, gdzie wypożyczyli swoje pierwsze lektury. Teraz już co tydzień będą wypożyczać sobie książki. GRATULUJEMY! Życzymy wiele przyjemności płynących ze świata książek.

 • ZAPRASZAMY


   

 • Gminne zawody w piłce siatkowej

  Dnia 10 marca 2015 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Wojsce wzięli udzial w zawodach w piłce siatkowej chłopców i dziewcząt. Rywalizacja toczyła sie w Szkole Podstawowej w Boruszowicach, a udział w niej wzięli oprócz naszych uczniów i gospodarzy z Boruszowic, również uczniowie z Tworoga. Mimo waleczności i ambitnej postawy, SP Wojska ukończyła zmagania na trzecim miejscu w obu kategoriach. Zwyciężyła SP w Tworogu, przed SP w Boruszowicach. 
  Skład chłopców:
  Szwarc Kamil, Miozga Łukasz, Grzybek Dawid, Kotyczka Mateusz, Miś Łukasz, Lachowicz Mateusz, Mania Kamil, Jaworek Szymon.
  Skład dziewcząt:
  Pisula Wiktoria, Zdrzałek Marzena, Popielarz Karolina, Szkolik Paulina, Krawczyk Agata, Pigulla Dorota, Kaschuba Jasmin, Grzybek Olivia.

 • Rekrutacja uczniów do klasy I

  Ogłoszenie o naborze dzieci do klasy I Zespołu Szkolno – Przedszkolnego

  Szkoły Podstawowej w Wojsce

  na rok szkolny 2015/2016

   

  Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Wojsce ogłasza nabór uczniów do klasy I na rok szkolny 2015/2016 zgodnie z poniższym harmonogramem:

  Ø     Od 9 marca 2015 r. do 9 kwietnia 2015 r.-zapisy dzieci z obwodu szkoły,

  Ø     Od 9 marca 2015 r. do 20 kwietnia 2015 r. - rekrutacja dzieci spoza obwodu szkoły,

  Ø     Do 7 maja 2015 r. - ogłoszenie list dzieci zakwalifikowanych
  i niezakwalifikowanych,

  Ø     Do 11 maja 2015 r. – ogłoszenie list dzieci przyjętych i nieprzyjętych,

  Ø     Do 31 sierpnia 2015 r. – postępowanie uzupełniające.

  Regulamin rekrutacji uczniów do klasy oraz następujące załączniki:

  ·        Karta zgłoszenia dziecka do klasy I na rok szkolny 2015/2016 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym Szkole Podstawowej w Wojsce,

  ·        Wniosek rodzica/prawnego opiekuna o przyjęcie dziecka zamieszkałego poza obwodem do klasy I Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Szkoły Podstawowej
  w Wojsce,

  znajdują się w sekretariacie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Szkoły Podstawowej
  w Wojsce oraz na stronie internetowej placówki
  www.wojskazsp.edupage.org w zakładce Dokumenty szkolne > Rekrutacja uczniów.

  Dokumenty należy składać w sekretariacie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Szkole Podstawowej w Wojsce ul. Szkolna 12 z zachowaniem powyższych terminów w godzinach od 7:00 do 15:00.

 • OGŁOSZENIE- rekrutacja do przedszkola

  Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego  Gminnego Przedszkola w Wojsce

   od 02.03.2015r do 31.03.2015r.

  ogłasza rozpoczęcie zapisów dzieci do przedszkola na rok szkolny 2015/2016

   

   Pobierania i składania wniosków w tej sprawie można dokonywać w sekretariacie placówki od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 – 15.00.

  Wszelka dokumentacja związana z powyższą rekrutacją znajduje się na stronie
  w zakładce DOKUMENTY PRZEDSZKOLA.

  Przypominamy, że  obowiązkowemu rocznemu przygotowaniu przedszkolnemu podlegają dzieci urodzone w 2010 roku.

  Wszelkich informacji udzielamy pod numerem telefonu: 32 285 75 27

 • konkurs plastyczny "Wielkanocna kartka"

  Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym na najładniejszą kartkę wielkanocną wszystkich przedszkolaków oraz uczniów naszej szkoły.

  Termin składania prac: do poniedziałku 23 marca.

  Technika dowolna płaska. Format prac max A5.

  Każda praca powinna być podpisana: imie, nazwisko, wiek, dokładny adres. 

  Laureaci zostaną nagrodzeni, a ich prace wezmą udział w wojewódzkim konkursie na najładniejszą kartkę WIELKANOCNĄ. Prace należy składać u p. Anny Kupki

 • Zaproszenie do Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego

  ZSP, Szkoła Podstawowa w Wojsce

  serdecznie zaprasza
  wszystkich przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalistów
  do udziału w międzyszkolnym konkursie plastycznym

  pt. „Inspirowane strojem śląskim…”.

  Prace indywidualne, wykonane dowolną techniką należy składać w sekretariacie naszej szkoły lub przesłać pocztą do 18 marca 2015r.

  Laureaci w czterech kategoriach wiekowych otrzymają nagrody rzeczowe a ich opiekunowie pisemne podziękowania.

   

  Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy w załączniku  Formularz_konkursu_plastycznego.doc

  regulamin_konkursu_plast._Inspirowane_strojem_slaskim.pdf

 • RECYTATORSKI SUKCES

  25 lutego 2015 r. nasze uczennice wzięły udział w XV jubileuszowej edycji Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego, który został zorganizowany przez Gimnazjum w Brynku oraz Gminny Ośrodek Kultury w Tworogu. Dziewczyny wystartowały w grupie średniej, rywalizując z 26 recytatorami z całego powiatu.

  Decyzją Jury I miejsce zajęła Kaja Jarzębska, natomiast Karolina Popielarz zdobyła wyróżnienie

  Dziewczyny odniosły zatem spory sukces, czego im serdecznie gratulujemy.

 • I miejsce w czytelnictwie

  Klasa 2 "wyczytała"  I miejsce w szkole  w podsumowaniu czytelnictwa za pierwsze półrocze roku szkolnego 2014/2015. GRATULUJEMY!  Niepowtarzalna okazja  zobaczenia klasy drugiej w akcji czytania, po wyjściu z biblioteki, w Albumie Fotograficznym

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkolno - Przedszkolny Szkoła Podstawowa w Wojsce ul. Szkolna 12 Tworóg
  42-690 Wojska ul.Szkolna 12
 • 032-2857527

Galeria zdjęć