• WYCIECZKA DO TEATRU

• 19 grudnia klasy 1-3 wybrały się do Teatru Lalki i Aktora w Opolu. Celem wycieczki było między innymi rozbudzanie zainteresowania kulturą. Dzieci obejrzały spektakl pt. "Prastare Opowieści", który opowiadał o prawdach rządzących światem oraz zapoznawał najmłodszych z kodeksem moralnym.

• Informacja

• W czwartek 22 grudnia odbędą się jasełka i wigilie klasowe. Od piątku 23 grudnia do 1 stycznia 2023r. trwa przerwa świąteczna. Do szkoły wracamy 2 stycznia 2023r.

• WOŚP

• Informujemy, że nasza placówka dołączyła do wspaniałej akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Puszka będzie stała w sekretariacie naszej szkoły. Wszystkie osoby chętne do wsparcia tego przedsięwzięcia zapraszamy do wrzucania.

• LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI NA LEKCJACH HISTORII

• Projekt  #LaboratoriaPrzyszłości  już na stałe wpisał się w życie naszej szkoły. Uczniowie często korzystają z zasobów pozyskanych z tego projektu. Nawet na lekcjach..... historii. Uczniowie klasy IV właśnie na lekcjach tego przedmiotu poznali ostatnio życie plemion słowiańskich z X wieku i mieli za zadanie spróbować stworzyć z klocków coś właśnie z tamtych odległych czasów. Powstały więc posągi słowiańskich bóstw, chaty, zagrody dla zwierząt, a nawet kaplica, przed którą można zauważyć modlącą się kobietę. Uczniowie rozwinęli swoje kompetencje kreatywne i  zdolności manualne.

• LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI - LISTOPAD 2022

• Uczniowie klasy szóstej i piątej na lekcjach techniki  poznali  zasadę działania maszyn do szycia zakupionych w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłosci. Z wielkim zainteresowaniem i zaangażowaniem  zaczęli z nich korzystać.

Pomysłów na wykorzystanie maszyn do szycia jest wiele - na początek zostało uszyte ubranko Scribota.

• SUKCES!

• Miło nam poinformować, że w IV Niemieckojęzycznym  Powiatowym Konkursie Kolęd i Pastorałek „Fröhliche Weihnacht überall”, który odbył się 9 grudnia bieżącego roku w Szkole Podstawowej w Tworogu, uczennice naszej szkoły odniosły sukces. Agnieszka Szkolik z klasy VIII zdobyła I miejsce w swojej kategorii, Natalia Taraszczuk z klasy III  wywalczyła III miejsce, a Małgorzata Pawłowska z klasy IV wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

• SERDECZNE PODZIĘKOWANIA DLA NADLEŚNICTWA BRYNEK

• "[...] Nadeszły święta i przyszła do nas... Pachnący gościu, prosimy wejdź [...]" Serdecznie dziękujemy Nadleśnictwu Brynek za przekazaną nam bezpłatnie choinkę. Dzięki Państwa uprzejmości w naszej szkole zrobiło się już świątecznie i zapachniało lasem. Wieszając bombki na gałązkach choinki, życzymy Państwu Wesolych Świat.

• EUROPA I JA

• W ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego EUROPA I JA, dzieciaki w świetlicy szkolnej wykonały zadanie, polegające na poznaniu flagi i godła wybranego przez nas państwa - Czech. Wysłuchały trównież hymnu czeskiego oraz poznały jego polską wersję językową. Dowiedziały się także kilku ciekawostek o tym państwie.

• MIKOŁAJKI

• "Mikołaj się zbliża, dzieci się radują..." Tak było dzisiaj i u nas, gdyż przyjechał św. Mikołaj. Dzieci z klas młodszych ochoczo zaśpiewały piosenkę dla gościa oraz chętnie odpowiadały na jego pytania. Nie zabrakło słodkich niespodzianek, a nawet każdy osobiście mógł uscisnąć Mikołajowi dłoń oraz usiąść obok niego. KOCHAMY MIKOŁAJKI !!!

• ZROZUM, A NIE OCENIAJ - LEKCJE O NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI W KLASIE 8

• 2 i 3 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu oraz Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami. Dlatego też klasa 8 brała udział w lekcjach poświęconych osobom chorym, w szczególności na autyzm i zespół Aspergera, zespół Downa, zespół Retta ale również głuchych, głuchoniemych czy niepełnosprawnych fizycznie. Dyskutowali m.in. o sposobach postrzegania świata przez osoby chore. Dyskusja była pełna powagi, co świadczy o ich dojrzałości oraz poważnym podejściu do problemu niepełnosprawności.

• PROJEKT Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO

• Szkoła Podstawowa w Tworogu zaprosiła uczniów klas  młodszych do udziału w projekcie

"Dezemberträume – Koch und Bastelworkshop".

Projekt miał na celu motywację do nauki języka niemieckiego oraz poszanowanie tradycji powiązanych ze świętami Bożego Narodzenia. Uczennice tworzyły ozdoby adwentowe, dekorowały pierniki oraz wspólnie z uczniami innych szkół śpiewały kolędy. Dziękujemy za zaproszenie :)

• ANDRZEJKI W NASZEJ SZKOLE

• Środa 30 listopada przebiegała w naszej szkole pod hasłem wróżb andrzejkowych. Tradycyjne Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Wszyscy uczniowie mogli z przymrużeniem oka dowiedzieć się kim będą w przyszłości, jaki kraj zwiedzą, gdzie zamieszkają, a nawet jak na imię będzie miał przyszły mąż czy żona.

• Kolejny sukces naszego ucznia

• 1 grudnia bieżącego roku odbyła się uroczysta gala wojewódzkiego konkursu  plastyczno - językowego "Spass - Fun-Diversion". Do finału konkursu zakwalifikował się uczeń klasy IV Mateusz Kaszuba. Podczas gali uczeń zaprezentował swoją pracę w języku niemieckim.  Miło nam poinformować, że Mateusz  zdobył I miejsce. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

• WIRUSOOCHRONA

• W minionym tygodniu uczniowie klas 1-3 brali udział w wojewódzkiej akcji informacyjno-edukacyjnej #Wirusoochrona. Głównym celem była promocja podstawowych zasad higieny oraz zwrócenie uwagi na znaczącą rolę higieny jako podstawowego środka zapobiegania przenoszenia się wirusów. Dzieci przypomniały sobie na czym polega prawidłowa higiena rąk, podstawowe zasady zdrowego stylu życia oraz zasady postępowania w czasie zachorowania na choroby zakaźne. Zapraszamy do fotorelacji.