• Międzynarodowy Dzień Kropki

• 15 września obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Kropki. Była to wspaniała okazja nie tylko do dobrej zabawy, ale także do rozwijania swojej kreatywności i odwagi. Uczniowie mogli wziąć udział w wielu ciekawych zadaniach. Zaczęliśmy od porannej gimnastyki z Kropką, poznaliśmy historię Vashti, przygotowaliśmy opaski oraz rozwiązywaliśmy rebusy i zagadki. Przez cały dzień uczniowie mogli zrobić sobie zdjęcie w specjalnie przygotowanej fotobudce, dorysować swoją kropkę na gazetce czy pokonać kropkowy tor przeszkód. W świetlicy uczniowie dodatkowo wykonywali kropkowe prace plastyczne, wzięli udział  w wielu zabawach tematycznych oraz rysowali za pomocą kredy wykropkowany obraz przed naszą szkołą.

• NARODOWE CZYTANIE 2023

• W środę, 20 września 2023r. w naszej szkole przeprowadzono akcję: Narodowe Czytanie. W tym roku wybranym dziełem była powieść „Nad Niemnem”. Jej fragment, legendę „ O Janie i Cecylii” odczytali uczniowie klasy VII, następnie rozdano wszystkim obecnym konkursowe krzyżówki, rebusy i diagramy. W wydarzeniu wzięła udział cała społeczność naszej szkoły.

• Zdrowe odżywianie

• Smacznie i zdrowo rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Uczniowie klasy drugiej, podsumowując zajęcia związane z  opisywaniem owoców, przygotowali samodzielnie ulubione sałatki owocowe. Wyglądały pięknie, a smakowały jeszcze lepiej :)

• SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW

• Szanowni Państwo, już po raz drugi mamy zaszczyt zaprosić wszystkich do wspólnego działania na rzecz Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w projekcie Szkoły Pełne Talentów. Rok temu zebraliśmy 1699 Talenciaków, a nagrody przekazaliśmy na rzecz przedszkola i szkoły. Wierzymy, że w tym roku równie licznie i z podobnym entuzjazmem odpowiedzą Państwo na nasz apel. Talenciaki przekazywane są do 5 listopada bieżacego roku we wszystkich sklepach stacjonarnych Lidl za każde 50 złotych wydane na zakupy zawierające minimum jeden owoc lub warzywo. Talenciaki będzie można aktywować poprzez platformę dostępną na www.lidl.pl/szkoly przypisując do konta Szkoły Podstawowej w Wojsce. Talenciaki w tradycyjnej formie zbieramy w specjalnym pudełku, które znajduje się przy wejściu szkoły. Z góry dziękujemy za każdego zebranego Talenciaka.

• ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

• 4 września oficjalnie przywitaliśmy nowy rok szkolny. Uroczystą inaugurację poprowadziła pani Dyrektor, która przedstawiła wychowawców klas oraz nowych nauczycieli. Uczniowie krótkim występem pożegnali wakacje a powitali nowy rok szkolny. Po apelu wszyscy rozeszli się do klas na spotkanie z wychowawcami. Serdecznie witamy wszystkich uczniów, a w szczególności uczniów klas pierwszych, którzy dołączyli do braci szkolnej.

• Podręczniki

• Szanowni Rodzice, 4 września uczniowie otrzymają w szkole podręczniki, z których będą korzystać w trakcie roku szkolnego. Ze względu na dużą ilość i ciężar wydawanych książek prosimy, aby uczniowie zabrali ze sobą torby lub plecaki.