• Zawody sportowe - II i III miejsce

• W dniu 23 kwietnia w Szkole Podstawowej im. Powstańców Śląskich odbyły się gminne zawody
              w piłce nożnej.  Udział w rywalizacji wzięły 3 nasze drużyny: dziewczyn ( rocznik 2013 i mł.), chłopcy (rocznik 2011 i 2012) oraz chłopcy ( rocznik 2013 i mł.) W końcowej klasyfikacji zespół dziewczyn oraz chłopców starszych zajął II miejsce natomiast chłopcy młodsi III.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom zaangażowania i sportowych wyników!

• Akcja Żonkile

• Uczniowie naszej szkoły tradycyjnie jak co roku włączyli się 19 kwietnia w akcję społeczno- edukacyjną Żonkile, upamiętniającą powstanie w getcie warszawskim. Wydarzenie to organizowane jest przez Muzeum Historii Żydów Polskich "Polin". Uczniowie klasy IV, V oraz VI obejrzeli film "Będę pisać", który ukazuje los dwójki żydowskich nastolatków przed wojną i po jej wybuchu. Film ten bardzo poruszył naszych uczniów. Do niego przygotowanych zostało również kilka zadań. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zaangażowali się także  w ten dzień. By podkreślić wyjątkowy charakter, przygotowano papierowe żonkile, symbol tego wydarzenia i rozdawano wszystkim, aby oddać hołd powstańcom.

• Relacje z I Międzyszkolnego Konkursu Przyrodniczo – Geograficznego

• Relacje z I Międzyszkolnego Konkursu Przyrodniczo – Geograficznego nt. Wiedzy o Parkach Narodowych i Lasach w Polsce dla uczniów szkół podstawowych 2024

Pierwszy międzyszkolny konkurs geograficzno-przyrodniczy o parkach narodowych i lasach w Polsce z okazji Dnia Ziemi był niesamowitym doświadczeniem. Zaczęliśmy od przygotowań już kilka tygodni wcześniej, ucząc się o formach ochrony przyrody, różnorodności biologicznej naszego kraju oraz roli parków narodowych i lasów w ekosystemach. Sam konkurs odbył się 9 maja i był podsumowaniem obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole. Uczestniczyli w nim uczniowie (trzyosobowe drużyny) z: Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Potępie, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Tarnowskich Górach oraz reprezentanci naszej szkoły. Uczniowie przygotowywali się bardzo solidnie, więc nie byli zaskoczeni trudnością zadań. Atmosfera była przyjazna i pełna entuzjazmu, co dodatkowo motywowało do działania. Po zakończeniu konkursu mieliśmy okazję porozmawiać z nauczycielami  - ekspertami od ochrony przyrody, co było bardzo edukacyjne i inspirujące.

Pierwsze miejsce zdobyła drużyna z ZSP nr 2 w Tarnowskich Górach (Emilia Dobrowolska, Filip Szołtysik, Witold Wilk) drugie uczniowie z ZSP w Potępie (Natalia Małek, Przemysław Ochman, Robert Kaczmarczyk), a trzecie – przedstawiciele naszej szkoły (Dastin Szkolik, Jakub Ciągwa i Stanisław Gwiżdż)

Ostatecznie wszystkie zespoły wykazały się bardzo szeroką wiedzą z zakresu ochrony przyrody, świadomością  ekologiczną i szacunkiem dla naszych parków narodowych i lasów, co sprawiło nam ogromną radość i dumę. To było naprawdę wartościowe przeżycie. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Chcielibyśmy serdecznie podziękować Lasom Państwowym oraz Radzie Rodziców z ZSP Wojska za zasponsorowanie nagród podczas naszego konkursu. Wasze hojne wsparcie było niezwykle ważne dla naszego sukcesu i cieszyło się ogromnym uznaniem uczestników.

Jeszcze raz wszystkim zaangażowanym osobom serdecznie dziękujemy za wsparcie i liczymy na dalszą owocną współpracę w promowaniu ochrony środowiska i edukacji ekologicznej.

• Laureatki nagrodzone

• Uczennice klasy II Maria Pierończyk i Aleksandra Golec odebrały nagrody podczas uroczystości podsumowania VI Wojewódzkiego Konkursu: Pocztówka dla Jana Pawła II, Literacko-Plastyczne Impresje. Uroczystość odbyła się 9 maja w ZSP w Boruszowicach. Przypominamy, że uczennice w kategorii plastycznej  konkursu zdobyły: Marysia I miejsce, a Ola III miejsce. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy! 😊

• Projekt zakończony

• Uczniowie klasy II zakończyli ostatni moduł projektu „Czytamy lekturki spod chmurki”. Podczas zajęć kreatywnych wykonali projekty doniczek. Na zakończenie posadzili i zasiali kwiaty na klombie przy naszej szkole. Realizacja projektu dostarczyła wiele satysfakcji, wzbogaciła wiedzę o świecie oraz zachęciła do dobroczynności.

• Światowy Dzień Ziemi

• W ramach Światowego Dnia Ziemi przez cały tydzień rozmawialiśmy z uczniami o tym jak ważne jest dbanie o naszą planetę. Na zajęciach świetlicowych wykonaliśmy mnóstwo zadań takich jak stworzenie swojej własnej Ziemi, kodowanie, gimnastyka z Ziemią, rozwiązywanie krzyżówek i quizów czy układanie tematycznych puzzli. Uczniowie w grupach stworzyli Kodeks Młodego Ekologa czyli zasady do których każdy z nas powinien się stosować, aby chronić naszą planetę. Ponadto dużo czasu poświęciliśmy na rozmowę o recyklingu, dzięki czemu uczniowie bez problemu potrafią już segregować śmieci. Dodatkową atrakcją dla naszych świetliczaków była pomoc w przygotowaniu Dnia Otwartego w naszej szkole. Dzieci nie tylko ozdobiły dla przedszkolaków „pudełko-niespodziankę”, ale także stworzyły plakat z Ziemią, na którym zarówno oni jak i przedszkolaki mogli siebie narysować i podpisać.

• Akcja społeczno- edukacyjna Żonkile