• Stołówka szkolna

• Nasza stołówka

• Placówka zapewnia uczniom obiady, które wydawane są w szkolnej stołówce. Posiłki spożywane są podczas przerw w godzinach 1210-1220 oraz 1305-1320, według ustalonego grafiku. Potrawy przygotowuje nasza wspaniała kucharka, Pani Marzena Strach, której pomaga Pani Joanna Pogrzeba.

Każdego roku z obiadów szkolnych korzysta ponad 60 uczniów, co świadczy o bardzo dobrej jakości, a przede wszystkim o walorach smakowych serwowanych dań. Posiłki sporządzane są z wysoko wyselekcjonowanych produktów i zgodnie z zasadami zdrowego żywienia dzieci w szkołach.

Cena dwudaniowego obiadu w roku szkolnym 2023/2024 wynosi 5,50 zł. Comiesięczna informacja o wysokości należnej opłaty przekazywana jest rodzicom uczniów e-mailowo przez kierownika świetlicy, Panią mgr Martę Biadun. Informację o należnej opłacie można również uzyskać pod numerem telefonu: 32 285 75 27 lub e-mailowo: sp_wojska@op.pl . Nieobecność dziecka na obiedzie należy zgłosić w bieżącym dniu w godzinach 700- 750, telefonicznie do sekretariatu szkoły lub osobiście u intendenta, tj. Pani Marzeny Strach.

Pobierz dokument:

Deklaracja-korzystania-z-obiadow-szkola-2023-2024.pdf

GODZINY WYDAWANIA OBIADÓW
                DLA POSZCZEGÓLNYCH KLAS

OBIADY_-_ROZPISKA_____nowy_grafik(2).docx

• Alergeny

• Alergen to substancja, która doprowadza do wystąpienia w organizmie  reakcji nadwrażliwości. Alergenem może mogą być pyłki traw, seler czy nawet… woda. Co tak naprawdę odpowiada za to, że na różne antygeny organizmy pacjentów odpowiadają nadwrażliwie, nie jest jasne, znane są za to różne choroby, które są związane z alergenami – ich przykładami są chociażby astma. Dla organizmu jednego człowieka coś może być całkowicie obojętne, w przypadku innej osoby to samo może być alergenem i w związku z tym po kontakcie z alergenem pojawi się reakcja uczuleniowa. alerganami mogą być. Uczulać może tak naprawdę wszystko. Jednym z rodzajów alergenów są alergeny pokarmowe. Najczęstszymi alergenami pokarmowymi są jednak orzeszki ziemne, owoce morza, seler oraz białko jaja kurzego, a także białka mleka, soja, pszenica oraz różne ryby.

Poniżej przedstawiamy tabelę alergenów:

• Lista alergenów

• Jadłospis