• Laboratoria Przyszłości

• To już drugi miesiąc korzystania z zasobów pozyskanych w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłosci. Uczniowie naszej szkoły nie mogą oderwać się od ScriBotów, a podstawy robotyki tak ich fascynują, że najchętniej projektowaliby na każdej lekcji.

Zajęcia świetlicowe, lekcje techniki i informatyki to czas, gdy uczniowie rozwijają swoją wyobraźnię i umiejętności.

#LegoEducation

• Ogólnopolska akcja "Przerwa na czytanie"

• W piątek 28 października, nasza szkoła przyłączyła się do III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji "Przerwa na czytanie". Wydarzenie odbywało się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom". Celem akcji była promocja czytelnictwa wśród uczniów i zachęcanie dzieci do sięgania po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu.
              Akcję zapowiadały liczne plakaty rozwieszone na szkolnych gazetkach. Większość obecnych w tym dniu uczniów, czyli 84, na wyznaczonej przerwie zaczęło czytać przyniesioną z domu swoją ulubioną książkę lub wypożyczoną ze zorganizowanych stoisk bibliotecznych. Uczniom kl. 1-3 czytali koledzy i koleżanki z klasy 8. Akcja zakończyła się sukcesem.

• STAROŻYTNA GRECJA

• Uczniowie klasy V na lekcjach historii poznali cywilizację starożytnej Grecji i przenieśli się w tamte czasy. Nauczyciel przybliżył im strukturę społeczeństwa, system sprawowania władzy oraz system wierzeń. Uczniowie przebrali się w Bogów i Boginie. Mogliśmy zobaczyć Zeusa i Herę, Atenę, Afrodytę, a nawet Demeter.