• Kształcenie na odległość

• „Jest tylko jeden sposób nauki. Poprzez działanie.”

– Paulo Coelho

Drodzy Uczniowie,

w tym trudnym czasie, mimo wielu przeciwności, zapraszamy do nauki poprzez zabawę, a zatem zachęcamy Was do udziału w proponowanych konkursach. Postanowiliśmy realizować zaplanowane działania,  zmieniając jedynie formułę konkursów. Dodatkowo wciąż pojawiają się nowe pomysły. Szczegóły znajdziecie w poniższych dokumentach.

Dyrektor ZSP, Monika Ziob

• "Moja Gmina Tworóg"

• Zachęcamy do udziału w konkursie plastycznym pt. "Moja Gmina Tworóg"  pod patronatem Wójta Gminy Tworóg dla dzieci, które od 1 września 2020 roku zasilą szeregi uczniów klas I szkół podstawowych w Gminie Tworóg

1. Tematyka prac plastycznych powinna dotyczyć gminy Tworóg, jej przyrody, kultury, tradycji, architektury, zabytków.
          2. Prace konkursowe mogą być wykonane dowolną techniką plastyczną w formacie A4.
          3. Kryteria oceniania prac:

• zgodność z tematyką konkursu,

• oryginalność pomysłu,

• estetyka wykonania,

• samodzielność wykonania.

4. Prace będą oceniane przez komisję, w skład której wchodzą: Wójt Gminy Tworóg, Zastępca Wójta Gminy Tworóg, Dyrektor Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych w Tworogu.

5. Wyniki konkursu zostaną zamieszczone na portalu społecznościowym tj. facebooku Gminy Tworóg, do dnia 15 sierpnia 2020r.

6. Publikacja nadesłanych prac wraz z danymi autora będzie następowała tylko po wyrażeniu zgody na ich publikację w formie oświadczenie, którego wzór stanowi załącznik nr 1 do niniejszego regulaminu.

Zachęcamy do udziału. Szczegóły znajdą Państwo w załaczniku:

REGULAMIN:

Konkurs_plastyczny_(1).pdf

ZAŁACZNIK - OŚWIADCZENIE

KONKURS_PLASTYCZNY_OSWIADCZENIE.docx

KONKURS_PLASTYCZNY_OSWIADCZENIE(1).pdf

• I Powiatowy Konkurs Językowy dla szkół podstawowych  „Mistrz języka polskiego 2020”

1. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych klas V-VIII. Uczestnicy konkursu mogą wziąć udział w jednej z dwóch kategorii wiekowych:
          • Grupa młodsza – Klasy V i VI,
          • Grupa starsza – Klasy VII i VIII
          1. Konkurs odbywa się w formie internetowej za pośrednictwem strony www.testportal.pl
          2. Konkurs odbędzie się 22 maja o godzinie 11:00. Uczniowie mogą rozwiązywać test w domu na dowolnym urządzeniu, które posiada dostęp do Internetu (np. laptop, tablet, smartfon). Uruchomienie testu nie wymaga instalowania specjalnego oprogramowania.

REGULAMIN ORAZ KARTA ZGŁOSZENIA ZNAJDUJĄ SIĘ W ZAŁĄCZNIKU:

I_POWIATOWY_KONKURS_JEZYKA_POLSKIEGO_-_TESTPORTAL-WOJSKA2020A.pdf

• KONKURS JĘZYKOWY Z NIEMIECKIEGO I ANGIELSKIEGO Mamo! To dla ciebie!

• „Spaß – fun – diversión”

III Międzyszkolny Konkurs Artystyczno-Językowy

organizuje Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego

KONKURS JĘZYKOWY Z NIEMIECKIEGO I ANGIELSKIEGO Mamo! To dla ciebie!

Z okazji zbliżającego się Dnia Matki można mamie w nietypowy sposób podziękować za wsparcie!!!!

a przy okazji wziąć udział w konkursie.

Dzień Matki już 26 maja więc macie już mało czasu.

Co należy zrobić?:

- przygotować kartkę z życzeniami (wymagania )

- sfotografować kartkę

- zrobić zdjęcie jak wręczcie mamie

- wszystkie zdjęcia wysłać do 27maja 2020 do pani Antje Miski antje2@o2.pl

Co jest wymagane?

a) wymagany format A4 bloku technicznego

b) odręcznie wykonana kartka (można coś wyciąć i przykleić, ale nie wolno używać wydruków, ani wydrukować gotową kartkę)

c) technika dowolna (np. kredka, farby, ale nie wydruk)

d) kartka musi zawierać życzenia dla mamy, napisanie, nie wydrukowane kategoria klasy 1 - 3 szkoły podstawowej minimum 5 słów kategoria klasy 4 - 7 szkoły podstawowej minimum 10 słów

e) kartka i życzenia muszą być wykonane w jednym wybranym przez siebie języku

f) wysyłane jest zdjęcie, jak uczestnik konkursu wręcza kartkę mamie, zdjęcie kartki z bliska oraz życzenia

Jak komisja to oceni?

Wasze prace komisja oceni w skali ocen szkolnych od 1 do 6. Maksymalnie można zdobyć 24 punkty w następujących kategoriach:

1 - wasza kreatywność i pomysłowość

2 - napisane przez was zdania i zwroty, czyli poprawność językowa

3 - jak komisji się spodobały wasze prace, czyli ogólny wyraz artystyczny

4 - czy dobrze zrozumieliście temat, czyli zgodność z tematyką

Czekam na wasze prace w dniu 27.05.2020!!! Powodzenia Antje Miska

w poniższych linkach szczegóły i zgody

Konkurs_Mamo__to_dla_ciebie.pdf

zgody_na_udzial_w_konkursie.pdf_PSNJN.pdf

• Kochani

• Z okazji setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II zapraszamy wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły do wspólnych obchodów. Zachęcamy do udziału w konkursach:

Nagrajcie film, na którym zaśpiewacie pieśń szczególnie bliską Papieżowi – możecie to zrobić samodzielnie lub wspólnie z rodziną. (Klasy 1-8, wybór pieśni w regulaminie).

Nagrajcie film z recytacją dowolnego wiersza Karola Wojtyły. (Klasy 4-8)

Szczegóły w regulaminie

Regulamin-konkursu-recytatorskiego-oraz-piesni.pdf

• Namaluj słowo

• Zadanie konkursowe polega na graficznym przedstawieniu dowolnie wybranego słowa niemieckojęzycznego, tak aby stało się ono zrozumiałe nawet dla osób, które nie znają języka niemieckiego, np. ułożenie słowa der Kaffee  z ziarenek kawy.

• Format pracy A4 lub A3
          • Technika pracy dwolona. Czas: 24 maja 2020
          • Prace należy przesyłąć na adres:
          • antje1@tlen.pl  lub  aniapotema@interia.pl