• Nagłówek

• GMINNE BIEGI SZTAFETOWE

• W dniu 22 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w sztafetowych biegach przełajowych. Gminne zawody odbyły się na obiektach sportowych Szkoły Podstawowej w Tworogu. Reprezentacje szkoły dziewcząt i chłopców w kategorii roczników 2011 i mł. oraz 2009 - 2010 wykazując się dużą wolą sportowej walki ostatecznie zajęły dwukrotnie 2 miejsce w rywalizacji dziewcząt oraz 3 miejsca w rywalizacji chłopców. Gratulujemy ambitnej postawy i indywidualnych rekordów.

• III miejsce w Powiatowych Zawodach Koszykówki

• 8 marca drużyna dziewcząt klas 7 i 8  jako reprezentant Gminy Tworóg  wzięła udział w Powiatowych zawodach koszykówki Igrzysk Młodzieży Szkolnej.  Nasza drużyna  zajęła III miejsce .

• Wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Recytatorskim

• Miło nam poinformować, że Amelia Biwo uczennica klasy II zdobyła wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Mały OKR” w kategorii klas młodszych. Uroczyste wręczenie dyplomów oraz nagród miało miejsce w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury im. Henryka Jordana w Tarnowskich Górach 13 marca 2024r.

• Wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Recytatorskim

• Miło nam poinformować, że Milena Szczepanek uczennica klasy III zdobyła wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Mały OKR” w kategorii klas młodszych. Uroczyste wręczenie dyplomów oraz nagród miało miejsce w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury im. Henryka Jordana w Tarnowskich Górach 13 marca 2024r.

• Wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Piosenki Religijnej

•  Uczniowie klasy drugiej zdobyli wyróżnienie w II Wojewódzkim Konkursie Piosenki Religijnej „DUCHU ŚWIĘTY PRZYJDŹ”. Przesłuchania zostały zorganizowane przez ZSP nr 17 w Gliwicach. Przesłuchania trwały aż dwa dni, ponieważ uczestników było bardzo wielu. Udział naszych uczniów w tym wydarzeniu ( 18 marca 2024r.)był niezwykle wzruszający i pełen pozytywnej energii. Maluchy i młodzież z całego województwa z różnych szkół podstawowych zebrała się, by podzielić się swoim talentem muzycznym i przekazać głębokie przesłanie religijne poprzez swoje wykonania.

• Igrzyska Młodzieży Szkolnej i Igrzyska Dzieci i Młodzieży

• W dniu 15 marca w ZSP w Boruszowicach odbyły się gminne zawody siatkarskie. Udział w rywalizacji wzięły w sumie  4 drużyny z naszej szkoły. Miło nam poinformować, że w rywalizacji Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Igrzysk Dzieci i Młodzieży zwycięstwo odniosły obie nasze drużyny dziewcząt, natomiast drużyny chłopców walczyły do ostatnich punktów w tie breaku.  Gratulujemy wszystkim uczestnikom zaangażowania w sportową rywalizację. Trzymamy kciuki za dobry wynik dziewcząt w zawodach powiatowych oraz liczymy na sportową złość chłopaków, którą „przekują” w dodatkowe zaangażowanie w szlifowanie formy  przez najbliższy rok.

• 2 i 3 miejsce w konkursie piosenki

• 11 kwietnia 2024 r. w ZSP w Boruszowicach obył się konkurs piosenki anglojęzycznej oraz niemieckojęzycznej. Naszą szkołę reprezentowaly dwie uczennice klasy V. Miło Nam poinformować, że w konkursie piosenki niemieckiej Emilce udalo się wywalczyć 3 miejsce, natomiasst w konkursie piosenki śpiewanej w języku angielskim Małgosia zdobyła 2 miejsce.  Zwyciężczyniom serdecznie gratulujemy!

• 1 i 3 miejsce w Konkursie Wojewódzkim

•   Uczennice klasy drugiej zdobyły nagrody w konkursie wojewódzkim. Maria Pierończyk zdobyła I miejsce, a Aleksandra Golec III miejsce w Wojewódzkim Konkursie „Pocztówka dla Jana Pawła II Literacko-plastyczne impresje” organizowanym przez ZSP w Boruszowicach w kategorii plastycznej w ramach klas I-III. Serdecznie gratulujemy naszym uczennicom :)

• II miejsce w Konkursie Powiatowym

• Uczennice klasy VII Milena Kurcz oraz Emilia Wasylów zdobyły II miejsce w VI edycji Powiatowego Konkursu Wiedzy o Ziemi Tarnogórskiej pod hasłem "Małe jest piękne- perełki architektury i malarstwa Powiatu Tarnogórskiego". Konkurs został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 15 w Tarnowskich Górach. Uczennicom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.