• Terminarz rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Informacje dla uczniów klasy VIII i ich Rodzicw

• TERMINY REKRUTACJI

• Uprzejmie informuję, że Minister Edukacji i Nauki ogłosił terminy postępowania rekrutacyjnego i składania dokumentów do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych  na rok szkolny 2022/2023.

Harmonogram postępowania rekrutacyjnego dostosowany jest do  harmonogramu przeprowadzanych egzaminów ósmoklasisty, w tym terminu wydania zaświadczenia o wynikach tego egzaminu przez Okręgowe Komisje Egzaminacyjne.

Najważniejsze informacje

Harmonogram czynności w postępowaniu rekrutacyjnym:

Od 16 maja do 20 czerwca 2022 r.  (do godz. 15.00) kandydat składa wniosek o przyjęcie do szkoły (podpisany przez co najmniej jednego rodzica/prawnego opiekuna).

Od 24 czerwca do 13 lipca 2022 r. (do godz. 15.00) – termin dostarczenia do szkoły świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i zaświadczenia o wyniku egzaminu ósmoklasisty oraz termin złożenia nowego wniosku, w tym zmiana przez kandydata wniosku o przyjęcie z uwagi na zamianę szkół, do których kandyduje.

20 lipca 2022 r. Komisja Rekrutacyjna podaje do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych.

Od 21 lipca do 28 lipca 2022 r. (do godz. 15.00) – rodzic kandydata potwierdza wolę przyjęcia kandydata do szkoły poprzez przedłożenie oryginału świadectwa ukończenia szkoły i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego, jeżeli nie zostały dostarczone we wcześniejszym terminie.

29 lipca 2022 r. Komisja Rekrutacyjna podaje do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych.