• Dokumenty przedszkola

EWIDENCJA POBUTU DZIECI W GMINNYM PRZEDSZKOLU W WOJSCE

• Regulamin ewidencji pobytu dzieci oraz wejść do budynku Gminnego Przedszkola ZSP w Wojsce

1. Gminne Przedszkole w Wojsce czynne jest w godzinach 6.30 -16.00.
          2. Od godziny 8.30 do godziny 13.00 przedszkole pozostaje zamknięte. W przypadku konieczności wejścia w tym czasie do przedszkola, rodzic/opiekun prawny lub interesant  korzysta z dzwonka usytuowanego przy drzwiach wejściowych. Podczas wejścia zobowiązany jest poinformować pracownika przedszkola o celu wizyty. Pracownik przedszkola  ma prawo wylegitymować osobę wchodzącą w celu ustalenia jej tożsamości.
          3. W celu ewidencji obecności i rozliczania czasu pobytu dziecka w przedszkolu, wprowadza się elektroniczny system ewidencji pobytu: czytnik rejestrujący „wejście” i „wyjście” dziecka oraz indywidualne karty zbliżeniowe/żetony z przypisanymi numerami. Powyższy system obowiązuje wszystkie dzieci.
          4. Do każdego dziecka przypisany jest jeden lub kilka  indywidualnych numerów kart zbliżeniowych/żetonów. Rodzic/opiekun prawny otrzymuje nieodpłatnie w depozyt jedną kartę. Karta jest własnością Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wojsce. Rodzic/opiekun prawny może dokupić na własność dodatkowe karty zbliżeniowe/żetony. Zapotrzebowanie na dodatkowe karty/żetony zgłasza się u intendenta przedszkola lub w sekretariacie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego. Karta otrzymana nieodpłatnie podlega zwrotowi z chwilą zakończenia korzystania przez dziecko z usług przedszkola, co zostaje odnotowane w dokumentacji przedszkola.
          5. Przyprowadzając dziecko, rodzic/opiekun prawny rejestruje to zdarzenie, przykładając kartę zbliżeniową/żeton do czytnika umieszczonego w przedszkolu. System automatycznie rejestruje godzinę, o której dziecko zostało przyprowadzone. Kartę/żeton należy zbliżyć ruchem jednostajnym. Urządzenie wykrywa pojawienie się karty/żetonu w zasięgu czytnika. Odczytuje z wykrytej karty/żetonu unikalny numer identyfikacyjny, sygnalizując to dźwiękowo i wizualnie (zielone światło). Czytnik zapobiega ponownemu zapisaniu odczytu karty/żetonu – zapisywane jest wyłącznie pierwsze prawidłowe sczytanie danych z karty/żetonu.
          6. Odebranie dziecka z przedszkola należy również zarejestrować, na identycznych zasadach jak opisane w pkt 5 powyżej.
          7. Nie są naliczane opłaty za pobyt dziecka w godzinach od 8.00 do 13.00.
          8. Zarejestrowane informacje zapisywane są w systemie informatycznym, który zlicza czas pobytu dziecka w przedszkolu w danym miesiącu, uwzględniając liczbę godzin płatnych ponad podstawę programową oraz opłatę za wyżywienie.
          9. Brak zarejestrowanej godziny wejścia dziecka do przedszkola (nieprzyłożenie karty identyfikacyjnej/żetonu do czytnika) powoduje, że system automatycznie nalicza opłatę od godziny otwarcia przedszkola, czyli od godziny 6.30.
          10. Brak zarejestrowania godziny wyjścia dziecka z przedszkola (nieprzyłożenie karty identyfikacyjnej/żetonu do czytnika) powoduje, że system automatycznie nalicza opłatę do końca dnia pracy przedszkola, czyli do godziny 16.00.
          11. Brak elektronicznego zarejestrowania wejścia i wyjścia dziecka w tym samym dniu, wiąże się z naliczeniem odpłatności za dany dzień wg maksymalnej liczby godzin pracy przedszkola, czyli od godziny 6.30 do godziny 16.00 z odliczeniem    5 godzin na bezpłatną realizację podstawy programowej, w wysokości zgodnej z obowiązującą Uchwałą Rady Gminy Tworóg w sprawie ustalenia wysokości opłat  za korzystanie z wychowania przedszkolnego dzieci w wieku do lat 6 w przedszkolach prowadzonych przez Gminę Tworóg.
          12. Rodzic/opiekun prawny dziecka przyjmujący indywidualną kartę zbliżeniową/żeton, potwierdza własnoręcznym podpisem fakt otrzymania karty/żetonu w dokumentacji przedszkola.
          13. Za zniszczenie, zgubienie lub uszkodzenie karty zbliżeniowej otrzymanej nieodpłatnie w depozyt obciąża się użytkownika, który jest zobowiązany do pokrycia kosztów karty.
          14. W przypadku awarii systemu lub braku możliwości sczytania danych z karty/żetonu   z innego uzasadnionego powodu, dopuszcza się możliwość czasowego prowadzenia papierowej ewidencji czasu pobytu dziecka w przedszkolu.
          15. O każdej zmianie godzin pobytu dziecka w przedszkolu należy niezwłocznie poinformować dyrektora ZSP w Wojsce lub nauczyciela przedszkola.
          16. Z niniejszym regulaminem zapoznani zostali wszyscy pracownicy przedszkola.
          17. Rodzice/opiekunowie prawni dzieci zobowiązani są do zapoznania się z niniejszym regulaminem oraz do przekazania niezbędnych informacji osobom upoważnionym przez nich do przyprowadzania i odbierania dziecka z przedszkola.
          18. Informacji związanych z naliczaniem opłat za pobyt, żywienie dziecka w przedszkolu udziela rodzicom/opiekunom prawnym dzieci intendent.
          19. Procedura ewidencji pobytu w przedszkolu dzieci z Połomii dowożonych busem i odwożonych busem, została ujęta z odrębnym regulaminie.
          20. Niniejszy Regulamin wchodzi w życie z dniem 10 października 2019 r.