• Uroczyste otwarcie sali gimnastycznej

• Uroczystość otwarcia sali gimnastycznej

Realizacja inwestycji dobiegła wreszcie końca. Liczymy na to, że nasza nowa sala szybko stanie się centrum sportowym i kulturalnym naszej okolicy. Marzeniem naszym było posiadanie miejsca, w którym każde dziecko mogłoby swobodnie rozwijać się poprzez ruch i uczestniczyć w zdrowej rywalizacji. Było to marzenie wielu pokoleń uczniów, nauczycieli i rodziców.

W dniu otwarcia sali mogliśmy zobaczyć efekty starań wielu osób, w tym przede wszystkim starania wójta Gminy Tworóg Pana Eugeniusza Gwoździa oraz zastępcy wójta Gminy Tworóg Pana Łukasza Zioba, za które z całego serca dziękujemy. Zdajemy sobie sprawę, że realizacja inwestycji była ogromnym obciążeniem dla Gminy, jednak otwarcie naszej nowej sali gimnastycznej po raz kolejny pokazało nam, że chcieć, to móc, że człowiek, który potrafi marzyć, potrafi także swoje marzenia realizować. Cały rok obserwowaliśmy i uczyliśmy się, że dzięki determinacji, życzliwości i ogromnemu zaangażowaniu odpowiednich ludzi, którzy dostrzegli potrzebę wybudowania w tej miejscowości nowej sali gimnastycznej, marzenia mogą się spełniać i dlatego dziś, wszyscy razem, możemy świętować otwarcie nowego obiektu sportowego. Słowa podziękowania kierujemy również dla przedstawicieli rządu RP, a w szczególności do Pana Posła na Sejm Rzeczypospolitej Pana Jarosława Gonciarza za okazaną pomoc oraz zrozumienie potrzeb dzieci i młodzieży. Dziękujemy raz jeszcze Radnym Rady Gminy Tworóg kadencji 2018 - 2023, którzy jednogłośnie poprali projekt budowy naszej nowej sali gimnastycznej oraz pracownikom Urzędu Gminy Tworóg zaangażowanym w realizację tej inwestycji. Przed nami dobry czas dla szkoły oraz dla całej społeczności lokalnej.

Nasza sala sportowa jest nowoczesnym obiektem spełniającym wszelkie standardy bezpieczeństwa. Zasadniczą cześć budynku stanowi sala sportowa o powierzchni 313 m2, na której zlokalizowano boiska sportowe do: piłki siatkowej, mini siatkówki, piłki nożnej oraz koszykówki. Ponadto w naszym nowym obiekcie znajduje się gabinet lekarski, pomieszczenie trenera, szatnie dla dziewczyn i chłopców wraz zespołami sanitarnymi oraz sanitariatami, sanitariat dla osób niepełnosprawnych, toaleta dla trenera oraz kotłownia wyposażona w pompę ciepła wraz z fotowoltaiką oraz instalacją C.O. Obiekt posiada bezkolizyjne połączenie z budynkiem szkolnym. Powierzchnia nowego budynku wynosi 491,6 m2. Ponadto wykonano nawierzchnię chodnika dla ruchu pieszego w ilości 117,60 m2 oraz nawierzchnię drogową w ilości 665,70 m2. Koszt całkowity brutto inwestycji wyniósł prawie 4 miliony złotych.

Serdeczne podziękowania kieruję również, do wszystkich osób, które włączyły się w organizacjęi uświetnienie uroczystości otwarcia naszej nowej sali gimnastycznej, w szczególności do uczniów, nauczycieli oraz Rady Rodziców. Dziękuję również proboszczowi Przemysławowi Tyburskiemu, a także wszystkim gościom, którzy przybyli na  tę uroczystość. Dziękuję, że zechcieli Państwo towarzyszyć nam w tym ważnym dla nas dniu, Państwa obecność była dla nas bardzo ważna.

Zachęcam do zapoznania się filmem, który przedstawia etapy budowy naszej nowej sali gimnastycznej.

Film_przedstawiajacy_etapy_budowy_sali_gimnastycznej_w_Wojsce_(online-video-cutter.com)_(1)(1).mp4

Monika Ziob