• 2015-2016

• ROK SZKOLNY   2015-2016

8 czerwca 2016

Martynia Mania i Oskar Zygmunt zdobyli wyróżnienia w XVI Międzygminnym Konkursie Regionalnym "Rajcowanie przi swaczynie" Tegoroczny konkurs przebiegał pod hasłem Strachy i straszki śląskie.

VI 2016

Nasza Szkoła zdobyła  III miejsce w konkursie zorganizowanym przez Bank Spółdzielczy w Tworogu pt. W SKO pieniądze zbieramy, w konkursie nagrodę dla szkoły wygrywamy.

V 2016

W XIV Powiatowym Przeglądzie Filmów Ekologicznych w Tworogu, nasza uczennica kl. VI Wiktoria Błażytko, w kategorii komiks "Żywioły natury" nt. bezpiecznego zachowywania się w lesie, zajęła III miejsce.

18.05.2016

Kamil Smyła zdobył wyróżnienie w konkursie plastycznym pt."Jan Paweł II-Patron", organizowanym przez Szkołę Podstawową w Boruszowicach z okazji X rocznicy nadania tej szkole imienia "Jana Pawła II".

20 maja 2016r.

II miejsce w Młodzieżowym Marszobiegu Sprawnościowo – Obronnym, który odbył się na obiektach MOSiR – u w Radzionkowie. W skład drużyny wchodzili:Kaja Jarzębska, Agata Krawczyk, Natalia Zdrzałek, Szymon Jaworek (kl. 6) oraz Szymon Niesiołowski

27 kwietnia 2016, uczeń klasy III, Łukasz Miś, zdobył I miejsce w Międzygminnym Konkursie Wiedzy dla uczniów kl II-III Omnibus 2016” organizowany w Świbiu.

22 kwietnia 2016r

chór szkolny- wyróżnienie w X REGIONALNYM KONKURSIE PIOSENKI RELIGIJNEJ

Agnieszka Szkolik- uczennica klasy I zdobyła wyróżnienie w  Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Szkół Podstawowych i Gimnazjów, który 10 lutego odbył się w Gimnazjum w Brynku.  Gratulujemy!

16 stycznia 2016r. odbył się koncert galowy XIII Wojewódzkiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek pod patronatem biskupa Gerarda Kusza, kuratora śląskiego i starosty powiatu gliwickiego. Nasz chór, tym razem, zajął II miejsce, a tercet (uczennice klasy szóstej: Wiktoria Błażytko, Kaja Jarzębska i Agata Krawczyk) w kategorii indywidualnej, również wysokie , II miejsce

18 grudnia 2015r. uczennica klasy IV- Barbara Kotyczka uczestniczyła w uroczystym rozdaniu nagród konkursu plastycznego organizowanego przez Nadleśnictwo w Brynku pt. Moja leśna przygoda". Była to już XV edycja konkursu przyrodniczo-leśnego realizowanego w ramach Programu Edukacji Przyrodniczo-Leśnej „Edukacja w lesie o lesie i dla lasu", prowadzonego przez Nadleśnictwo Brynek. Basia zajęła III miejsce w kategorii klas I-VI.

grudzień 2015r.

III miejsce w Świątecznym Konkursie Językowym "Adwentowe symbole", który odbył się w Tworogu. Szkołę reprezentowali Jasmin Kaschuba, Lucyna Busek i Mateusz Taraszczuk.

24 XI 2015r.  uczennice klasy III; Emilia Pogrzeba, Magda Szkolik, Agnieszka Skrabania oraz Marta Świerk zdobyły śpiewające wyróżnienie po niemiecku. Międzygminny "Konkurs Piosenki Niemieckojęzycznej" odbył się w Boruszowicach.

07 XI 2015r. odbyły się przesłuchania VIII Wojewódzkiego Festiwalu Pieśni i Piosenek Patriotycznych pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Festiwal ten cieszy się ogromną popularnością uczestników z całego województwa, a jury wymaga dużej profesjonalności. Naszemu, szkolnemu chórowi udało się zdobyć I miejsce - co niezmiernie cieszy.

03 XI 2015r. odbył się w Wielowsi X Jubileuszowy Festiwal Gwary Śląskiej pod patronatem Wicemarszałka Senatu RP Marii Pańczyk-Poździej. Naszą szkołę, tym razem, reprezentowała uczennica - Agnieszka Szkolik z klasy pierwszej. W kategorii uczniów klas I-III zdobyła I miejsce.