• Nagłówek

•

ROK SZKOLNY 2019/2020

• III Międzyszkolny Konkurs Artystyczno-Językowy „Spaß – fun – diversión”

• Miło nam poinformować, iż uczennice Karolina Świętek (kl. II) oraz Hanna Busek (kl. V) przechodzą do gali finałowej konkursu "Mamo, to dla Ciebie!". Organizatorem konkursu jest PSNJN Oddział w Katowicach

• Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny"

• Początkiem czerwca uczniowie naszej szkoły brali udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur Matematyczny”.

Znamy już wyniki!

Z przyjemnością zawiadamiamy, iż:

• w kategorii  „Żaczek” Igor Bykalski zajął I miejsce w regionie, a Karolina Świętek VI miejsce w regionie.
        • w kategorii “Maluch” wyróżnienie dla Anastazji Zelder, która zajęła piąte miejsce w powiecie.
        • w kategorii “Beniamin” wynik bardzo dobry uzyskał Wiktor Świętek zajmując II miejsce w powiecie i IV w regionie. Wyróżnienia otrzymali uczniowie z klasy VI:  Paulina Lachowicz(11miejsce w powiecie) i Dominik Winkler (9 miejsce w powiecie) .

Bardzo cieszy nas fakt, iż pozostali uczniowie uzyskali również wysokie wyniki.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

• V Regionalny Konkurs Kolędy Niemieckojęzycznej "O du frohliche"

• —V Regionalny Konkurs Kolędy Niemieckojęzycznej "O du frohliche" dla uczniów szkół podstawowych. Konkurs był podzielony na dwie kategorie wiekowe: klasy I-IV (naszą szkołę w tej kategorii wiekowej reprezentował Franciszek Górka z klasy III) oraz klasy V-VIII (reprezentowała Agnieszka Szkolik z klasy V).
        Przepięknym wykonaniem kolędy, Agnieszka wyśpiewała II miejsce.
      • I Powiatowy Konkurs Językowy dla szkół podstawowych „Mistrz języka polskiego 2020”

• Szanowni Państwo, Drodzy uczniowie!

Mamy przyjemność ogłosić ostateczną listę laureatów I Powiatowego Konkursu Językowego „Mistrz języka polskiego 2020”.Drodzy Uczniowie, dziękujemy Wam za udział i trud włożony w przygotowania do konkursu.Prezentowaliście bardzo wysoki poziom, a rywalizacja była bardzo zacięta. Drodzy Nauczyciele, dziękujemy Wam za przygotowanie uczniów do konkursu, szczególnie w tym bardzo trudnym okresie.

Kategoria V-VI

• I miejsce i tytuł Mistrza języka polskiego 2020 zdobył – Tomasz Zydek (Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Radzionkowie)
        • II miejsce – Aleksy Wawrzyczek (Szkoła Podstawowa nr 1 w Radzionkowie)
        • III miejsce – Dominik Winkler (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wojsce)

Kategoria VII-VIII

• I miejsce i tytuł Mistrza języka polskiego 2020 zdobył Maksymilian Wawrzyczek (Szkoła Podstawowa nr 1 w Radzionkowie)
        • II miejsce – Marta Świerk (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wojsce)
        • III miejsce – Hanna Gaś (Szkoła Podstawowa nr 1 w Radzionkowie)
      • Powiatowe Zawody Minikoszykówki

•

4 marca 2020r.  nasza reprezentacja szkolna zdobyła III miejsce w Powiatowych Zawodach Minikoszykówki w Radzionkowie.

• XX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

•

21 lutego 2020r. uczestnicy naszej szkoły wzięli udział w XX Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim organizowanym przez GOK w Tworogu, ZSP im. Jana Pawła II w Boruszowicach oraz SP w Tworogu.

- I miejsce zdobyła Maja Grzybek (kl.1)

- III miejsce zdobył Błażej Płonka. (kl.3)

• Gminny Turniej Tenisa Stołowego

•

W Boruszowicach 21 lutego 2020r.odbył się Gminny Turniej Tenisa Stołowego. Rozgrywki odbywały się w dwóch kategoriach wiekowych: klas IV-VI oraz kl. VII- VIII.

- w kategorii klas IV - VI - reprezentacja dziewczyn zajęła I miejsce,

- w kategorii klas IV - VI - reprezentacja chłopców zdobyła II miejsce

- w kategorii klas VII - VIII - reprezentacja dziewcząt wywalczyła III miejsce

• XVII Wojewódzki Festiwal Kolęd i Pastorałek w Dąbrówce

•

11stycznia 2020r. odbyła się gala XVII Wojewódzkiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Dąbrówce pod honorowym patronatem ks. biskupa Gerarda Kusza. Uczestnicy wykonywali dwa utwory: jeden w języku polskim, a drugi w dowolnym obcym. Nasza uczennica kl.V Agnieszka Szkolik zdobyła I miejsce w kategorii solistów klas IV - VI.

• Niemieckojęzyczny Powiatowy Konkurs Kolęd "Fröhliche Weihnacht überall"

•

6 grudnia 2019r. w Szkole Podstawowej w Tworogu odbył się Niemieckojęzyczny Powiatowy Konkurs Kolęd "Fröhliche Weihnacht überall". Nasza szkolna reprezentacja zdobyła mnóstwo nagród:
        1 miejsce w kat. Klas I-III Franciszek Górka (kl. III)
        1 miejsce w kat. Klas IV-VIII Agnieszka Szkolik (kl. V)

2 miejsce w kat. klas IV-VIII Martyna Mania, Daria Krawczyk i Oliwia Maśko.

WYRÓŻNIENIE zdobyły uczennice klas III: Nikola Jaworek, Lena Polak, Maja Gumulak, Julia Jaworek, Milena Kurcz

6 grudnia 2019

• I Wojewódzki Konkurs Literacki

•

Wyróżnienie Agnieszki Szkolik w I Wojewódzkim Konkursie Literackim za tekst „Mój Śląsk”.

Konkurs był organizowany przez Szkołę Podstawową im. Powstańców Śląskich w Tworogu oraz Gminny Ośrodek Kultury w Tworogu pod honorowym patronatem Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach oraz Muzeum w Tarnowskich Górach.

• VIII Międzyszkolny Konkurs Piosenki Niemieckojęzycznej

•

Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Agnieszka Szkolik zajęła II miejsce w VIII Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Niemieckojęzycznej organizowanej przez ZSP w Boruszowicach i Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców Województwa Śląskiego w Tworogu. Serdeczne gratulacje!

26 listopada 2019r.

• XII Wojewódzki Festiwal Pieśni i Piosenek Patriotycznych w Wielowsi

•

16.11.2019r. odbyła się gala XII Wojewódzkiego Festiwalu Pieśni i Piosenek Patriotycznych w Wielowsi pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego. W konkursie brało udział ponad 100 wykonawców z całego województwa, którzy reprezentowali bardzo wysoki poziom umiejętności wokalnych. Nasza uczennica Agnieszka Szkolik z klasy V zdobyła wyróżnienie.

• III miejsce

•

Październik 2019 r.

III miejsce w Gminnym Konkursie Plastycznym "Różańce dla Matki Bożej" zdobyte przez  Julię Jaworek z kl. III

• "Chłopska Szkoła Biznesu"

•

24 października 2019r.  dwuosobowa drużyna reprezentantów Naszej Szkoły zdobyła III miejsce w Powiatowych rozgrywkach gry ekonomicznj "Chłopska Szkoła Biznesu" zdobywając tytuł drugiego wicemistrza Tarnogórskiego Biznesu 2019. Organizatorem rozgrywek był Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowskich Górach. W rozgrywkach udział wzieło 20 zakwilifikowanych drużyn.Szymonowi Jaworek oraz Kamilowi Smyła GRATULUJEMY