• 2012/2013

• ROK SZKOLNY 2012/2013

6 czerwca 2013r. uczennica klasy IV - Karolina Popielarz zdobyła I miejsce w Międzygminnym Konkursie Gwary Śląskiej w Boruszowicach, a Paulina Szkolik zdobyła tam miejsce III. SERDECZNIE GRATULUJEMY! .Nasze laureatki przygotowała do konkursu p. Róża Neumann.

Dnia 24 maja uczniowie : Daria Kaminiorz, Przemysław Madej i Paweł Szkolik

brali udział

XIV Międzygminnym Konkursie Matematycznym w Kaletach

dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum.

Zadania były bardzo trudne, konkurencja duża, a mimo to

Daria Kaminiorz zajęła w tym konkursie I miejsce - serdecznie gratulujemy!!!

23 maja bieżącego roku uczennice klasy II i III wzięły udział w II Międzygminnym Konkursie Piosenki Niemieckojęzycznej. Miło nam poinformować ,iż uczennice klasy III Wiktoria Błażytko, Kaja Jarzębska i Agata Krawczyk zdobyły wyróżnienie. |Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym-BRD

Dnia 12 kwietnia 2013 roku uczniowie nasze szkoły: Nicole Dressler, Przemysław Madej i Mateusz Lachowicz brali udział w powiatowych eliminacjach  "Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym-BRD".

Podczas tego konkursu uczestnicy konkursu musieli rozwiązać test składający się z 25 pytań, a następnie rowerem pokonać trudny  tor z przeszkodami.

Nasza drużyna zajęła III miejsce .

V Międzygminny Konkurs Poezji i Prozy Josepha von Eichendorffa

Uczennica klasy VI Victoria Krywalski zdobyła po raz drugi z rzędu I miejsce w kategorii klas IV-VI w Międzygminnym Konkursie Poezji i Prozy Jospeha von Eichendorffa, który odbył się 10 kwietnia bieżącego roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Wielowsi. Serdecznie gratulujemy i zyczymy dalszych sukcesów.

XIII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

Dnia 05.02.2013r. uczennice z klasy II : Olivia Grzybek i Jasmin Kaschuba brały udział w XIII Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Szkół Podstawowych i Gimnazjów w Brynku, w kategorii klas I - III (grupa najmłodsza). Dziewczyny zaprezentowały wiersze Jana Brzechwy: "Żaba" i "Na straganie".Dzięki swoim umiejętnościom recytatorskim i talentem, obie uczennice zdobyły wyróżnienie.

SERDECZNIE GRATULUJEMY! Życzymy dalszych sukcesów!

XIII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

Od 05 do 07 lutego w Gimnazjum w Brynku odbywała się XIII edycja konkursu recytatorskiego, która zgromadziła ogromną rzeszę recytatorów z całego powiatu tarnogórskiego. Największa grupa wystąpiła drugiego dnia, 23 recytatorów z klas IV-VI, a wśród nich dwie nasze uczennice, Karolina Popielarz oraz Natalia Jergla.  W tym roku mottem konkursu były słowa Williama Wordswortha: „Poezja bierze początek ze wzruszenia rozpamiętywanego w spokoju”.

Decyzją jury II miejsce w kategorii klas IV – VI  przyznano Karolinie Popielarz.

Zwyciężczyni serdecznie GRATULUJEMY i  życzymy dalszych sukcesów.

ŚWIĄTECZNY  KONKURS  JĘZYKOWY

Ucznennice klasy VI Natalia Jergla, Daria Kaminiorz oraz Victoria Krywalski zdobyły II miejsce w Świątecznym Konkursie Językowym "Już czas na wieniec adwentowy", który odbył się 18 grudnia w Szkole Podstawowej w Tworogu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

X WOJEWÓDZKI FESTIWAL KOLĘD i PASTORAŁEK 2012

8 grudnia 2012 odbył się X Wojewódzki Festiwal Kolęd i Pastorałek 2012 pod honorowym patronatem biskupa Gerarda Kusza. Tym razem, pomimo dużej konkurencji – ponad trzystu uczestników, chór naszej szkoły wywalczył II miejsce.

V WOJEWÓDZKI FESTIWAL PIEŚNI I PIOSENEK PATRIOTYCZNYCH

10 listopada 2012r odbył  V WOJEWÓDZKI FESTIWAL PIEŚNI I PIOSENEK PATRIOTYCZNYCH WIELOWIEŚ 2012, któremu patronowała Minister Edukacji Narodowej –  Krystyna Szumilas. Nasz chór uzyskał  III lokatę na tymże festiwalu.

NAGRODY  W GMINNYM KONKURSIE PLASTYCZNYM "ANIOŁY"

zorganizowanym z okazji Dnia św. Marcina

Basia Kotyczka

Roksana Krok

MIĘDZYGMINNY  KONKURS  PIOSENKI  NIEMIECKOJĘZYCZNEJ

25 października 2012r.  uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzygminnym Konkursie Piosenki Niemieckojęzycznej, który odbył się w Szkole Podstawowej w Boruszowicach. Miło nam powiadomić,że uczennica klasy IV Karolina Popielarz zdobyła I miejsce w kategorii klas starszych. Ucznnice klasy VI Izabela Białkowska, Dominika Dworaczek, Dominika Gajowska, Natalia Jergla, Daria Kaminiorz oraz Victoria Krywalski przy akompaniamencie Marcela Błażytko z klasy V zdobyły II miejsce w tej samej kategorii.

Wśród uczniów klas młodszych III miejsce zdobyły uczennice klasy III Wiktoria Błażytko i Agata Krawczyk.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.