• II MIEJSCE W PÓŁFINALE WOJEWÓDZKIM

• Po raz pierwszy w historii szkoły, nasze uczennice osiągnęły II miejsce w półfinale wojewódzkim zawodów siatkówki czwórek dziewcząt rocznika 2010 i młodszych, w ramach rozgrywek szkolnego związku sportu. Zawody odbyły się 8 maja 2023 w Szkole Podstawowej nr 18 w Zabrzu. Udział w rywalizacji wzięli zwycięzcy zwodów rejonowych: SP 18 z Zabrza (rejon Ruda Śląska – Zabrze), MSP 1 w Knurowie (rejon powiat gliwicki – miasto Gliwice), SP 32 w Bytomiu (rejon Bytom – Piekary Śląskie) oraz nasza drużyna ( rejon powiat tarnogórski – powiat lubliniecki). Dziewczyny wygrały mecz półfinałowy z MSP 1 w Knurowie, a w finałowej walce o końcowe zwycięstwo, stoczyły emocjonujący pojedynek siatkarski z gospodarzami, przegrywając nieznacznie dopiero w tie breaku 13:15 i ostatecznie zajmując w tych zawodach II miejsce. A oto końcowa klasyfikacja: I miejsce – SP 18 Zabrze II miejsce – SP Wojska III miejsce – SP 32 Bytom IV miejsce – MSP 1 Knurów Gratulujemy wszystkim zawodniczkom rewelacyjnego wyniku sportowego !!! Naszą szkołę reprezentowały: Emilia Wasylów, Maja Gumulak, Lena Polak, Paulina Jonecko, Karolina Świętek, Julia Jaworek, Milena Kurcz, Wiktoria Osman, Natalia Skubela , Natalia Gładysz i Natalia Taraszczuk.

• I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Piękne Tradycje i Zwyczaje

• Uczennica klasy pierwszej Aleksandra Golec zdobyła I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Piękne Tradycje i Zwyczaje Wielkanocne w kategorii pisanka wielkanocna.

• Turniej BRD

• Dnia 24 kwietnia uczniowie klasy V (Grupa I) w składzie Paulina Jonecko, Karolina Świętek, Igor Bykalski i Marcin Zdrałek zajęli III miejsce w Powiatowym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Uczniowie : Jakub Wilk, Jakub Ciągwa i Wojciech Grzelak zajęli III miejsce w Powiatowym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym (grupa II).

Gratulacje!

• Nagrody w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim

• W XXIII Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim, który odbył się 25 kwietnia 2023r. w Boruszowicach, Milena Szczepanek zdobyła II miejsce , Aleksandra Golec zdobyła III miejsce, a Szymon Biwo- wyróżnienie.

• II miejsce w V Powiatowym Konkursie Wiedzy o Ziemi Tarnogórskiej

• Uczennice klasy VIII Agnieszka Szkolik i Kinga Winkler zdobyły II miejsce w V Powiatowym Konkursie Wiedzy o Ziemi Tarnogórskiej w tym roku pod nazwą "Kolej na.... kolej czyli o kolei po kolei". Serdecznie gratulujemy ogromnego sukcesu!!!

• ZAWODY REJONOWE W SIATKÓWKĘ

• Drużyna siatkarska 🏐 dziewczyn rocznik 2010 i mł. kolejny raz daje nam dużo powodów do radości, wygrywając z SP 1 w Miasteczku Śląskim zajmuje I miejsce 🏆 w zawodach na szczeblu rejonowym. Zwycięstwem dziewczyny wyrównują osiągnięcie z zawodów koszykarskich i ponownie będą mogły się mierzyć z najlepszymi drużynami miasta Piekary Śląskie - Bytom, Ruda Śląska - Zabrze oraz Gliwice - powiat gliwicki w półfinale wojewódzkim. GRATULUJEMY I TRZYMAMY KCIUKI ZA JAK NAJLEPSZY WYNIK ! 👏💪🤞 Szkołę reprezentowały: Lena Polak, Emilia Wasylów, Paulina Jonecko, Maja Gumulak, Julia Jaworek, Milena Kurcz, Wiktoria Osman, Karolina Świętek, Natalia Skubela, Natalia Gładysz oraz Natalia Taraszczuk.

• I MIEJSCE - ZAWODY POWIATOWE

• W dniu 24.03 zespół dziewczyn z rocznika 2010 i mł. wziął udział w powiatowych zawodach w piłce siatkowej, które odbyły się w  Szkole Podstawowej w Nakle Śląskim. W zawodach rywalizowało  5 szkół z różnych miejscowości  powiatu tarnogórskiego.   Nasz dziewczyny kolejno pokonując rówieśniczki ze szkół : SP Nakło Śląskie, SP w Kamieńcu, SP w Radzionkowie oraz SP w Ożarowicach zajęły I miejsce w zawodach. 🏆 Gratulujemy👏 i trzymamy kciuki za nasze Mistrzynie 💪 na kolejnym etapie zawodów rejonowych!!!
        Szkołę reprezentowały : Emilia Wasylów,Maja Gumulak, Lena Polak, Paulina Jonecko, Natalia Skubela, Milena Kurcz, Julia Jaworek, Wiktoria Osman, Karolina Świętek, Natalia Gładysz.
      • Mały OKR 2023

• 9 marca w Jordanie odbyły się eliminacje powiatowe Regionalnego Konkursu Recytatorskiego dla szkół podstawowych „Mały OKR 2023".Do udziału w konkursie zgłosiło się 41 recytatorów z terenu powiatu tarnogórskiego, którzy wystąpili w 3 kategoriach wiekowych: klasy 1-3, 4-6 i klasy 7-8. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy IV Maja Grzybek, która w swojej kategorii wiekowej zajęła drugie miejsce. Mai serdecznie gratulujemy  i życzmy dalszych sukcesów.

• ZAWODY REJONOWE W MINIKOSZYKÓWCE DZIEWCZĄT

• istrzynie powiatu tarnogórskiego i lublinieckiego!!!🏆W dniu 15 marca w ramach rozgrywek szkolnego związku sportu, dziewczęta z rocznika 2010 i młodsze wzięły udział w zawodach rejonowych w koszykówce. Z dużą radością informujemy, że nasza drużyna pokonując zespoły SP 15 w Tarnowskich Górach i SP 1 w Lublińcu zajmuje w nich I miejsce!!! 💪🏀Kolejna wygrana po zawodach gminnych i powiatowych uprawnia dziewczyny do reprezentowania powiatu lublinieckiego i tarnogórskiego w półfinałach wojewódzkich, gdzie będą się mierzyły z najlepszymi drużynami z całego powiatu gliwickiego z miastem Gliwice,  miast Ruda Śląska i Zabrze oraz Bytom i Piekary Śląskie.

Szkołę reprezentowały: Lena Polak, Emilia Wasylów, Paulina Jonecko, Julia Jaworek, Maja Gumulak, Milena Kurcz, Karolina Świętek, Natalia Skubela, Zuzanna Gerlach, Aleksandra Żaczek, Małgorzata Pawłowska, Emilia Stanaszek.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za jak najlepszy występ w półfinale! Jesteście wielkie! 😊😀👏

• I miejsce w Zawodach Powiatowych

• Kolejny sukces naszej drużyny koszykarskiej dziewcząt w szkolnych igrzyskach dzieci i młodzieży! Reprezentacja dziewcząt klas 4-6 jako gminny przedstawiciel zdecydowanie zwycięża w zawodach powiatowych swój mecz grupowy (34:22) oraz finałowy (24:8) zajmując w końcowej klasyfikacji I miejsce 🏆🏀! MVP turnieju została Emilia Wasylów. 👏 Gratulacje dla wszystkich koszykarek. 💪👍 Szkołę reprezentowały: Lena Polak, Maja Gumulak, Julia Jaworek, Milena Kurcz, Emilia Wasylów, Paulina Jonecko, Milena Sobel, Karolina Świętek, Emilia Stanaszek , Kinga Piaścik, Zuzanna Gerlach.

• I miejsce w Gminnych Zawodach Minikoszykówki

W piątek 24.02.2023r. w ramach zawodów SZS drużyna dziewcząt młodszych wzięła udział w Gminnych Zawodach Minikoszykówki, które odbyły się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Boruszowicach. Nasze uczennice zwyciężając dwa spotkania zajęły I miejsce.

• II miejsce

• Miło nam poinformoważ, że uczennica naszej szkoły Agnieszka Szkolik zdobyła II miejsce w XX Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Norberta Blachy. Uroczysta gala odbyła się 14 stycznia 2023r. w Dąbrówce. Agnieszkę do konkursu przygotowała Róża Neumann. Gratulacje!

• IV Niemieckojęzyczny Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek

• Miło nam poinformować, że w IV Niemieckojęzycznym Powiatowym Konkursie Kolęd i Pastorałek „Fröhliche Weihnacht überall”, który odbył się 9 grudnia bieżącego roku w Szkole Podstawowej w Tworogu, uczennice naszej szkoły odniosły sukces. Agnieszka Szkolik z klasy VIII zdobyła I miejsce w swojej kategorii, Natalia Taraszczuk z klasy III wywalczyła III miejsce, a Małgorzata Pawłowska z klasy IV wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

• XV Ogólnopolski Festiwal Pieśni i Piosenki Patriotycznej w Wielowsi

• 26 listopada 2022r. uczniowie klasy I zdobyli  II miejsce (jako zespół wokalny), a Agnieszka Szkolik  w kategorii  klas starszych (jako wokalistka) zdobyła  III miejsce  w Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni i Piosenki Patriotycznej pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej Posłów Ziemi Śląskiej i Wójta Gminy Wielowieś.

• I miejsce w Festiwalu Gwary Śląskiej

• Miło nam poinformować, że nasza uczennica klasy VIII Agnieszka Szkolik zdobyła I miejsce w XVII Festiwalu Gwary Śląskiej im. Marii Pańczyk - Pozdziej, który był organizowany przez GOK w Wielowsi. Gratulacje!!!