SZKOLNY PROGRAM DORADZTWA ZAWODOWEGO

ZESPOŁU SZKOLNO - PRZEDSZKOLNEGO W WOJSCE

ROK SZKOLNY

Informacje

System gospodarczy, a co za tym idzie rynek pracy w Polsce i nie tylko zmienia się bardzo szybko. Niektóre zawody stają się zbędne i zanikają, a ich miejsce zajmują takie, które jeszcze kilka lat temu były nieznane bądź mało popularne. Często proces ten przebiega zupełnie nieoczekiwanie. Realizując wytyczne zawarte w Rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 16 sierpnia 2018 r. w sprawie doradztwa zawodowego, pragniemy przygotowywać uczące się w naszej szkole dzieci i młodzież do rozważnego, a przede wszystkim jak najbardziej świadomego planowania ścieżki własnej kariery. W związku z powżyszym  już od najmłodszych lat obejmujemy działaniami z zakresu preorientacji zawodowej naszych przedszkolaków, natomiast do uczniów szkoły podstawowej kierujemy szereg propozycji z zakresu orientacji i doradztwa zawodowego. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentami dotyczącymi doradztwa zawodowego w naszej placówce.

P.O. Dyrektor ZSP w Wojsce, Monika Ziob

SZKOLNY DZIEŃ KARIERY - CZERWIEC 2020

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice!

„Wybierz pracę, którą kochasz a nie przepracujesz ani jednego dnia więcej w Twoim życiu.”

Konfucjusz

W związku z bardzo dynamiczną sytuacją na rynku pracy, jak również zapotrzebowaniem  na informacje dotyczące wyboru przyszłej ścieżki kariery, dzisiaj w naszej szkole zorganizowano Szkolny Dzień Kariery. Do udziału w tym wydarzeniu zaprasza się całą społeczność szkolną, a w szczególności uczniów ostatniej klas naszej szkoły.

Młodzież objęta profesjonalną pomocą doradczą kształtuje kreatywne postawy i może aktywnie wejść na rynek pracy zgodnie z trendami Unii Europejskiej. Dlatego tak ważne są działania doradców zawodowych. Udzielanie uczniom pomocy w zakresie wyboru ścieżki edukacji i zawodu, przygotowanie rodziców do świadomego planowania drogi edukacyjno-zawodowej ich dzieci jest jednym z warunków późniejszego sukcesu na rynku pracy.

Celem dzisiejszego przedsięwzięcia jest dostarczenie uczniom podstawowych informacji o zawodach, poznanie ścieżki kariery w wybranych profesjach oraz poszerzenie wiedzy na temat możliwości zatrudnienia. Aby zrealizować te wytyczne zostały przygotowane odpowiednie materiały, które zostały umieszczone jako zadania na dzisiaj dla poszczególnych klas. Zapraszam ma wirtualną wycieczkę.

Róża Neumann

Dokumenty - programy doradztwa zawodowego